ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا، یکی از بهترین و کارآمدترین روش‌ها، جهت فعالیت‌های اقتصادی با کشورهای اروپایی و دیگر نقاط جهان بدون داشتن محدودیت به جهت تحریم‌ها است. اخذ اقامت اروپا با ثبت شرکت، یک روش از انواع مهاجرت سرمایه‌گذاری بوده و برای کشورهای زیادی مثل ایتالیا، آلمان، سوئد، فرانسه و اسپانیا در دسترس است. پس از ثبت شرکت در اروپا این امکان برای شما فراهم می‌شود تا برای مدیرعامل و اعضای خانواده درخواست اقامت کنید. در بعضی از کشورها این امر برای سهام‌داران نیز امکان‌پذیر است. اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت، مشکل حساب بانکی را برای ایرانیان حل کرده و امکان افتتاح حساب بانکی بین‌المللی همچون IBAN و SWIFT را فراهم می‌کند که باعث سهولت در امور مربوط به تبادلات ارزی بدون نیاز به صرافی و یا محدودیت به جهت تحریم‌ها می‌شود.

خدمات مجموعه ما محدود به ثبت شرکت اولیه نیست و در صورت نیاز و درخواست از جانب متقاضی، شما را تا مراحل بعدی جهت اخذ اقامت، خرید یا اجاره ملک مسکونی، خرید یا اجاره دفتر کار و ورود به مراکز عالی و دانشگاهی (اخذ پذیرش تحصیلی) نیز همراهی می‌کنیم. کارشناسان مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای آمادگی دارند تا در زمینه ثبت شرکت در اروپا، افتتاح حساب بانکی، دریافت پاسپورت اروپایی، اخذ اقامت مشاور و راهنمای شما باشند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اخذ اقامت با ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا روشی است که می‌توان از آن برای اخذ اقامت کشورهایی مثل بلغارستان، پرتغال، یونان، اسپانیا و اتریش (Austria) استفاده کرد و علاوه بر اخذ اقامت، از مزایای بسیاری در تجارت با دسترسی به بازار اروپا، برخوردار شد. اینکه چه نوع شرکتی را برای گرفتن اقامت ثبت کنید به تصمیم خودتان بستگی دارد؛ شما می‌توانید انواع شرکت را نظیر مسئولیت محدود (Limited Liability)، سهامی (Joint-Stock) و تعاونی (Cooperative) را ثبت کرده و بعد انجام کارهای مربوطه و تأمین مالی آن، برای اخذ اقامت اقدام کنید.

چگونگی ثبت شرکت در اروپا

برای ثبت شرکت در اروپا و انجام فعالیت‌های اقتصادی نظیر واردات و صادرات در آن، به‌عنوان نخستین گام باید بتوانید از بین 50 کشور اروپایی، کشوری که بیشترین تناسب با اهدافتان دارد را انتخاب کنید. سپس باید درباره قوانین تجاری (Business rule) کشور هدف، تحقیق کنید تا در مراحل ثبت شرکت و یا بعد از آن در حین انجام فعالیت‌های اقتصادی، بتوانید به درستی خود را با شرایط جدید وفق دهید. سپس نوع شرکت را از انواع سهامی عام و خاص (Private Joint-Stock Company)، مشارکتی (Partnership) و … انتخاب کرده و برای شرکت و اخذ مجوزهای لازم اقدام کنید.

خدمات ویژه ثبت شرکت در ایتالیا

کشور ایتالیا به‌ عنوان سرزمینی از فرصت‌ها، به‌آرامی در حال ظهور است. بحران اقتصادی اروپا در دهه گذشته موجب شده تا موقعیت جغرافیایی ایتالیا و بنادر متعدد آن به‌ واسطه دسترسی به مسیرهای دریایی و هزینه‌ های مناسب حمل‌ ونقل، مقصد مناسبی برای افتتاح دفاتر و مراکز تجاری از طرف تجار کشورهای دیگر باشد.

اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

افرادی که تمایل دارند از طریق ثبت شرکت در کشور ایتالیا زندگی کنند، می‌توانند به‌ سادگی با ثبت شرکت در ایتالیا اقامت کاری دریافت کنند. این امر به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا از کلیه حق‌ و حقوق‌ های قانونی یک شهروند اروپایی از جمله خرید ملک، اجازه تحصیل، اجازه سفر به کلیه کشورهای حوزه شنگن، بیمه درمانی و… برخوردار شوند.

انواع شرکت در ایتالیا

در ایتالیا شرکت‌ها در انواع مختلفی وجود دارند که شما بر اساس شرایط خود می‌توانید نسبت به ثبت گزینه دلخواه خود اقدام کنید. این شرکت‌ها شامل گزینه‌های زیر هستند:

 • شرکت با مسئولیت محدود r.l
 • شرکت با مسئولیت نامحدود p.a
 • ثبت شعبه دوم
 • ثبت نمایندگی

ویژگی های شرکت با مسئولیت محدود s.r.l

افرادی که قصد دارند شرکت با مسئولیت محدود s.r.l را به ثبت برسانند، بد نیست با ویژگی‌ها و شرایط موجود آشنا شوند. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • حداقل سرمایه اولیه شرکت جهت آغاز به کار ۱۰۰۰۰ یورو
 • افتتاح حساب بانکی جاری و بین‌المللی
 • امکان کسر هزینه از مالیات‌های پرداختی سالیانه
 • نگهداری سالیانه حساب‌ های حسابرسی شده
 • امکان اخذ اقامت برای کلیه اعضای خانواده

ویژگی های شرکت با مسئولیت محدود s.r.l

ویژگی های شرکت با مسئولیت نامحدود s.p.a

همچنین ثبت شرکت با مسئولیت نامحدود s.p.a نیز شرایط و ویژگی‌ های مخصوص به خود را دارد که در فهرست زیر آورده شده‌اند:

 • حداقل سرمایه اولیه شرکت جهت آغاز به کار ۱۲۰۰۰۰ یورو
 • بازگشایی حساب بانکی جاری و بین‌ المللی به نام مدیر عامل
 • امکان کسر هزینه از مالیات‌ های پرداختی سالیانه وجود ندارد
 • نگهداری حساب‌ های حسابرسی شده به‌صورت فصلی (سه ماهه)
 • اخذ اقامت با شرایط خاص

ویژگی های شرکت با مسئولیت نامحدود s.p.a

شعبه دوم

ثبت شعبه دوم مناسب جهت شرکت‌ها و فعالین حوزه کسب‌ وکار در ایران است که می‌خواهند تجارت خود را در خارج از ایران با محوریت تأسیس شعبه در ایتالیا توسعه دهند. در این حالت با بازگشایی دفتر شعبه دوم می‌توانند به‌راحتی کلیه فعالیت‌ های مالی و مدیریتی خود را بدون محدودیت انجام دهند. حسن این نوع دفاتر برخورداری از تخفیفات مالیاتی و امکان گرفتن وام‌ های طولانی‌ مدت است.

نمایندگی

نمایندگی مناسب برای شرکت‌ها و مراکزی که فقط نیاز به یک دفتر ثابت جهت امور انبارداری و مدیریتی دارند، است.

روند ثبت شرکت و ثبت سفارش

خدمات اولیه مشاورین و موکلین “مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای” به عزیزانی که جهت ثبت شرکت به مجموعه ما مراجعه می‌کنند، شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 • مشاوره جهت انتخاب هر چه بهتر و مناسب‌ تر نوع شرکت و کشور
 • ثبت شرکت در یکی از کشورهای اروپایی مورد نظر
 • افتتاح حساب بانکی بین‌ المللی
 • تهیه بیزینس پلن
 • درخواست ویزای یک‌ ساله جهت تردد متقاضی
 • درخواست اقامت برای اعضای خانواده و سهام‌ داران
 • معرفی حسابدار و حسابرس
 • معرفی نیروی استخدام (در صورت نیاز)

خدمات ثانویه

برخی خدمات مجموعه هرمس اپلای نیز در لیست ثانویه قرار گرفته‌اند؛ از جمله:

 • مشاوره جهت خرید یا اجاره محل سکونت
 • همراهی شما در کل پروسه اخذ اقامت
 • اخذ کد ملی و کارت شناسایی

مزایای ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا می‌تواند همراه با خود مزایا و امتیازات بسیاری داشته باشد که متقاضیان باید با آن‌ها آشنا شوند. در ادامه مهم‌ ترین مزایا را برای شما آورده‌ایم:

 • تجارت بدون محدودیت

متأسفانه در سال‌های گذشته با اعمال تحریم‌هایی از سوی کشورهای اروپایی و آمریکا محدودیت‌ هایی در حوزه‌های مختلف تجارت بر شرکت‌های کشورمان اعمال شده‌اند که همین موضوع خیلی از افراد را ترغیب به تأسیس شرکت خارج از کشور می‌کند.

 • فرصت های کاری و مهاجرتی

از مزیت‌های عمده تأسیس شرکت در کشورهای اروپایی و ایجاد فرصت‌های کاری می‌توان به تسریع روند پروسه مهاجرت اشاره کرد. همچنین با تأسیس شرکت در کشورهای اروپایی می‌توانید برای تمامی اعضای خانواده خود اقامت دریافت کنید.

مزایای ثبت شرکت در اروپا

 • ارتقا کسب و کار و موقعیت تجاری

کسب‌ وکار و موقعیت تجاری به‌ واسطه ثبت شرکت در اروپا ارتقا پیدا خواهند کرد. درصورتی‌ که دارای کسب‌ وکاری بوده و جهت ارتقا و استفاده از فرصت‌های بیشتر تجارت به دنبال تأسیس دفتر تجاری در کشورهای اروپایی هستید، کارشناسان ما بسته به موقعیتی که دارید، بهترین پشنهادات را به شما ارائه خواهند کرد.

 • استفاده از قوانین بین المللی

همچنین شما می‌توانید برای پیش بردن کارهای خود از قوانین بین‌ المللی استفاده کنید. البته یکی از عمده نگرانی‌ های افراد کارآفرین وجود قوانین دست و پا گیر جهت راه‌ اندازی کسب‌ وکار خود است؛ ازاین‌ رو با ارتباط با کارشناسان ما از مزایای ثبت شرکت و قوانین حمایتی کشورهای اروپایی در این موارد مطلع شوید و در صورت تمایل برای ثبت شرکت اقدامات لازم را انجام دهید.

بهترین کشور برای ثبت شرکت در میان کشورهای اروپایی

برای ثبت شرکت در اروپا قاعدتاً نیازمند بهترین کشور در این زمینه هستید. خوشبختانه اکثر کشورهای قاره اروپا هم اقتصاد مناسبی دارند و هم شرایط خوبی برای سرمایه‌ گذاران خارجی فراهم کرده‌اند. ترکیب این دو مورد موجب می‌شود تا بتوان از آن‌ها به‌ عنوان بهترین کشورهای موجود به‌منظور کسب ویزای سرمایه‌ گذاری یاد کرد. اگر به دنبال این هستید که ثبت شرکت خود را در کمترین زمان ممکن انجام دهید، باید به سمت کشورهایی همچون استونی، لتونی، اسلواکی و جمهوری چک بروید.

چنانچه پیشرفت اقتصادی و همچنین ثبات تورم یک گزینه مهم برایتان به شمار می‌رود، توصیه می‌کنیم کشورهای بزرگ‌تری همچون انگلستان، ‌ آلمان، فرانسه و اسپانیا را در نظر داشته باشید. این کشورها در کنار هم غول‌ های صنعتی قاره اروپا را تشکیل می‌ دهند و سرمایه‌ گذاری در آن‌ها قطعاً نتیجه مناسبی برایتان به همراه خواهد داشت. علاوه بر موارد مذکور برای ثبت شرکت در اروپا می‌توانید به سراغ کشورهای حوزه اسکاندیناوی یعنی نروژ، سوئد و فنلاند بروید. این کشورها نیز در سال‌های اخیر رشد اقتصادی قابل‌ توجهی را تجربه کرده‌اند.

شما باید باتوجه‌ به حوزه‌ ای که در آن فعالیت می‌کنید و همچنین تقاضای کلی برای آن به سمت انتخاب یک کشور مناسب بروید. به‌ عنوان‌ مثال ثبت شرکت در حوزه گردشگری قاعدتاً در کشورهایی همچون اسپانیا و یا فرانسه گزینه بهتری به نظر می‌رسد که باید مورد توجه قرار بگیرد. انتخاب کشور بخش مهمی از روند مهاجرت شما را تشکیل می‌دهد و حتماً باید با کارشناسان ویژه دراین‌ رابطه مشورت کنید.

قوانین ثبت شرکت در اروپا

نمی‌توان به‌طورکلی یک سری قوانین مشخص جهت ثبت شرکت در اروپا را بیان کرد. هر یک از کشورهایی که اجازه ثبت شرکت به اتباع خارجی را می‌دهند، قوانین مشخص خود را دارند. در واقع مفاد قانونی که در یک کشور خاص شاهد آن هستیم ممکن است در کشور همسایه اصلاً‌ وجود نداشته باشد. در هر صورت کشورهای موجود در حوزه اتحادیه اروپا نسبتاً از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند.

از جمله قوانین مهمی که در این زمینه باید به آن‌ها اشاره کنیم، بحث پیروی دقیق از مالیات و همچنین شفافیت مالی است. اگر به دنبال ثبت شرکت در این قاره هستید باید حتماً به این دو مورد توجه داشته باشید. شرکت‌هایی که دارای شفافیت مالی مدنظر نیستند و یا مالیات خود را به موقع پرداخت نمی‌کنند خیلی سریع مجرم شناخته شده و به جریمه‌های بسیار سنگینی محکوم می‌شوند.

علاوه بر این، توجه به موضوع حسابداری نیز اهمیت بالایی دارد. حسابداری، چه در شرکت‌های خصوصی و چه در شرکت‌ هایی که دارای سهام عمومی هستند، مهم است؛ بنابراین اگر قصد ثبت شرکت در اروپا را دارید به سه عامل اصلی حسابداری، مالیات و همچنین شفافیت مالی دقت کنید. در این صورت می‌توانید از بابت قانونی بودن فعالیت خود در این کشورها اطمینان داشته باشید.

شرایط مورد نیاز برای تأسیس یک شرکت اروپایی

شرایط موردنیاز به‌ منظور ثبت شرکت در اروپا شامل یک سری مواد قانونی است که به شکل سالانه تغییراتی شامل حال آن‌ها می‌شود؛ اما در این بین یک سری شرایط همواره ثابت هستند و دچار تغییر خاصی نمی‌شوند. به‌ عنوان‌ مثال، پیش از هر نوع سرمایه‌ گذاری جهت ثبت شرکت در این قاره باید مشخص کنید که شرکت شما برای اقتصاد کشور مربوطه مفید است و می‌‌تواند مشاغل مختلفی را ایجاد کند.

این کار معمولاً باید با بهره‌ گیری از مواردی همچون بیزینس پلن‌ها صورت بگیرد. شما در بیزینس پلن مشخص می‌کنید که در سال‌های آینده روند فعالیت شما به چه شکل خواهد بود و چطور قصد دارید روند کاری خود را گسترش دهید. داشتن یک بیزینس پلن مناسب برای افزایش احتمال موافقت با ثبت شرکت شما مهم است.

علاوه بر این مورد، کلیه افرادی که برای ثبت شرکت در قاره اروپا اقدام می‌کنند نباید هیچ‌ گونه سابقه کلاهبرداری و یا خلافکاری داشته باشند. در واقع ارائه مدرک عدم سو پیشینه پیش از ثبت کردن شرکت‌ های گوناگون یک لازمه اساسی به شمار می‌آيد که حتماً باید به آن دقت کرد.

استخدام یک مدیر تابع کشور مربوطه، استخدام چند کارمند و… نیز از سایر مواردی به شمار می‌روند که می‌توانیم در این زمینه به آن‌ها اشاره کنیم. در هر صورت باز هم باید تأکید کرد که شرایط موردنیاز جهت ثبت شرکت در اروپا وابستگی بسیار زیادی به کشور مدنظر شما دارد. عمده تفاوت آن‌ها نیز در فاکتورهایی همچون میزان سرمایه اولیه و همچنین میزان مالیات پرداختی است.

در کدام کشورها بیشترین نرخ مالیات و کمترین نرخ مالیات دریافت می‌شود؟

همان‌ طور که در بخش‌های پیشین گفته شد، یکی از مهم‌ ترین مواردی که دررابطه‌با ثبت شرکت در اروپا باید به آن توجه داشته باشید، پرداخت مالیات است. اگرچه کلیه شرکت‌های حاضر در اروپا باید مالیات بپردازند؛ اما میزان مالیات پرداختی از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است. این موضوع منجر به آن شده تا بعضی از کشورها سطح مالیات بالاتر و برخی سطح مالیات کمتری داشته باشند.

به طبع چنانچه قصد کسب بیشترین درآمد ممکن را دارید، باید تمرکز خود را روی کشورهایی بگذارید که مالیات چندانی دریافت نمی‌کنند. از بین کشورهای اروپایی، معمولاً گزینه‌هایی که در سمت شرق قرار دارند میزان مالیات کمتری در مقایسه با کشورهای غربی دریافت می‌کنند. به‌ عنوان‌ مثال میزان مالیات در کشورهایی همچون لتونی، استونی و جمهوری چک نهایتاً به بیست درصد می‌رسد که یک رقم عالی محسوب می‌شود.

این در حالی است که کشورهای غربی و همچنین کشورهای حوزه اسکاندیناوی (به‌خصوص سوئد) میزان مالیات خود را حتی پنجاه درصد نیز تعیین کرده‌اند. در واقع بخش اعظمی از درآمد شما به‌عنوان صاحب شرکت صرف پرداخت مالیات می‌شود. این مورد برای برخی از سرمایه‌ گذاران چندان خوشایند نیست. به دلیل وجود همین قوانین مختلف در زمینه دریافت مالیات، توصیه می‌شود که پیش از هرگونه اقدام با کلیه قوانین و مقررات مالی کشور مقصد خود آشنا شوید.

صرف اینکه به یک کشور علاقه‌ مند هستید و یا آشنایان شما در آنجا شرکتی را ثبت کرده‌اند ثابت نمی‌کند که همان کشور برایتان مناسب است. مشاوران مهاجرتی معتبر و مجرب با دانش و آگاهی خود می‌توانند اطلاعات بسیار مناسبی را در این زمینه به شما ارائه دهند تا بتوانید به شکل کاملاً حرفه‌ای کشور مدنظر خود را انتخاب کنید.

مهاجرت کاری به اروپا و آشنایی با کشورهای اروپایی

مهاجرت کاری به اروپا و آشنایی با کشورهای اروپایی

کشورهای عضو اتحادیه اروپا، جذابیت‌های بسیار زیادی برای مهاجران ایرانی دارند و سالانه بسیاری از مهاجران ایرانی، کشورهای این قاره را برای ادامه زندگی خود انتخاب می‌کنند.

سخن آخر

ثبت شرکت در اروپا همراه با نکات و قوانین مختلفی بوده که توجه به‌تمامی آن‌ها ضروری است. شرکت‌های مختلفی در کشورهای اروپایی به‌منظور ثبت کردن شرکت وجود دارند، شما می‌توانید بر اساس شرایط موجود، کشور ایده‌آل خود را برای اخذ اقامت با این روش انتخاب کنید. اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت مزایای بسیاری دارد که در این مطلب مهم‌ترین آن‌ها را با شما به اشتراک گذاشتیم. اگر سؤالات بیشتری ذهن شما را درگیر کرده‌اند، می‌توانید با مجموعه هرمس اپلای در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
در ایتالیا چند نوع شرکت می توان به ثبت رساند؟
به‌طورکلی ثبت شرکت در ایتالیا با چهار روش مختلف انجام می‌شوند که متقاضیان باتوجه‌به شرایط باید نسبت به انتخاب گزینه مدنظر اقدام کنند.
ثبت شرکت در اروپا چه مزایایی دارد؟
امتیازاتی که ثبت شرکت در کشورهای اروپایی دارد، بسیار گسترده هستند؛ اما مهم‌ ترین آن‌ها شامل تجارت بدون محدودیت می‌شود.
آیا امکان دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا وجود دارد؟
بله؛ افراد می‌ توانند با کمک ثبت شرکت اقامت کاری کشور ایتالیا را دریافت کنند و از خدمات موضوع بهره‌ مند شوند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای