بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس

در حال حاضر تقاضا برای تحصیل در خارج از کشور بسیار بالا است. از این رو استفاده از بورسیه های تحصیلی همواره بسیار مورد توجه دانشجویان بوده است. از آنجا که بیشتر کشورها برای اعطای بورسیه تحصیلی دارای شرایط خاصی هستند. برای دریافت بورسیه تحصیلی باید از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کشور قبرس مطلع باشید. در این مقاله ما تمام موارد مورد نیازی را که در مورد بورسیه تحصیلی قبرس باید بدانید را شرح داده ایم. با ما همراه باشید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تحصیل در قبرس با بورسیه تحصیلی

تحصیل در خارج از کشور تجربه بسیار جذابی است. معاشرت با افراد تازه، آشنایی با فرهنگ‌های دیگر و روش‌های تدریس جدید می‌تواند دیدگاه افراد و چشم‌انداز زندگی‌تان را به کلی تغییر و رویکردی غنی‌تر نسبت به زندگی در اختیارتان قرار بدهد. برای مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور، دریافت بورسیه‌های تحصیلی روش مناسب و مقرون به صرفه‌ای خواهد بود. اگر قصد تحصیل در کشوری زیبا با رشد اقتصادی خوب و رفاهی درخور را دارید، حتما به دریافت بورسیه تحصیلی کشور قبرس فکر کنید.

بورسیه‌های اهدایی از سوی دانشگاه‌های قبرس

بسیاری از دانشگاه‌های معتبر و خوب قبرس سالیانه اقدام به اعطای بورسیه‌های تحصیلی می‌کنند. این بورسیه‌ها به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که سابقه علمی و پژوهشی خوبی دارند. اگر شما نیز دانشجویی زبده به شمار می‌روید با ارائه مدارک لازم خود جهت اخذ پذیرش بورسیه تحصیلی قبرس از امکانات فوق‌العاده آن بهره‌مند شوید. 

بورسیه‌های دانشگاهی علاوه بر پرداخت کل هزینه و شهریه دانشگاه مبلغی کمک هزینه برای گذران زندگی نیز در اختیار قرار می‌دهند. چنین بورسیه‌هایی امکان تجربه تحصیل در رفاه و آسایش را برای دانشجو فراهم می‌کنند.

بورسیه‌های اهدایی از سوی دولت قبرس

بورسیه‌های اهدایی از سوی دولت قبرس

دولت قبرس نیز با هدف اشاعه فرهنگ و ارتباطات خود به صورت بین‌المللی و هم‌چنین امکان جذب دانشجویان خوبی که بعد از تحصیل می‌توانند در بازارهای کاری مشغول به تولید و فعالیت بشوند، بورسیه‌های تحصیلی مختلفی ارائه می‌کند.

البته این برنامه‌ها بیشتر متوجه دانشجویانی است که دوره‌های کارشناسی خود را در قبرس گذرانده‌اند و پس از اتمام آن برای تحصیلات تکمیلی اقدام می‌کنند. دانشگاه‌های قبرس، تحصیلات تکمیلی را در سطحی بین‌المللی و به کمک اساتید بزرگ جهانی برگزار می‌کنند.

بورسیه تحصیلی قبرس از سوی کشورهای دیگر

یکی دیگر از امکاناتی که کشور قبرس برای تحصیل در مقاطع مختلف فراهم کرده است، قراردادهایی با سایر دولت‌ها است. به موجب این قراردادها برخی از کشورها با پرداخت شهریه و اعطای کمک‌هزینه و بورس به دانشجویان کشورشان به آنها اجازه و امکان تحصیل در قبرس را می‌دهند. فقط لازم به ذکر است که این دسته از دانشجویان پس از دریافت بورسیه تحصیلی کشور قبرس و اتمام تحصیل خود در این کشور موظف به کار کردن برای دولت خود برای مدتی مشخص هستند. در واقع نوعی تعهد به خدمت وجود دارد. پس از اتمام تحصیل، دانشجوی فارغ‌التحصیل باید برای کشور قبرس یا ایران به کار بپردازد. این دوره کاری مدتی محدود است که بنا به شیوه و روند همکاری ممکن است ادامه بیابد.

شرایط بورسیه تحصیلی کشور قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس معمولا با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی متقاضیان در سال‌های گذشته مورد بررسی قرار می‌گیرند. این بورسیه‌ها بسیار مناسب و مطلوب هستند و تنها کمک هزینه شهریه را پوشش نمی‌دهند. بورسیه‌های اعطایی، ضمن پرداخت و پوشش شهریه سایر هزینه‌های زندگی و تحصیل را نیز پرداخت می‌کند. هزینه‌هایی مانند: شهریه خوابگاه، خرید کتاب و لوازم آموزشی و… .

یکی از نکات بسیار مثبت درباره بورسیه تحصیلی قبرس، مبلغ بالایی است که برای دانشجویان در نظر می‌گیرد. در بیشتر موارد بورسیه به شکل کامل پرداخت می‌شود یعنی در قالب درصدی از شهریه و کمک هزینه نیست.

در موارد دیگر نیز که بورس به شکل اصطلاحا فول-فاند ارائه نمی‌شود، مبلغ آن بسیار بالا است. مبلغ کمک‌هزینه و بورسیه معمولا از ۲۵ تا ۷۵ درصد شهریه را پوشش می‌دهد.

علاوه بر این‌ها، دانشجویانی که از ابتدا تحصیل را با اخذ بورسیه تحصیلی کشور قبرس آغاز نکرده‌اند نیز پس از گذشت یک ترم از تحصیل و نشان دادن توانایی‌ها و مهارت‌ها می‌توانند از تخفیفات و بورسیه‌هایی ۵۰ درصدر و بالاتر بهره ببرند.

رشته‌های تحصیلی مختلف در دانشگاه‌ها چنین برنامه‌هایی برای جذب دانشجویان زبده در نظر می‌گیرند. بورسیه‌های تحصیلی برای رشته‌‌های علوم‌پزشکی به ندرت در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

مدارک و مراحل لازم برای اخد بورسیه تحصیلی قبرس

برای دریافت بورسیه‌های مختلف، متقاضی باید درخواست خود و سپس مدارک مختلفی مانند: عکس، گذرنامه، سوابق تحصیلی و … را به دانشگاه مورد نظر خود بفرستد. هر دانشگاه روندها و فرایندهای خاص خود را برای بررسی پرونده متقاضیان دارد. اما نکته‌ای مهم برای دریافت پذیرش این است که اگر دانشجویی شرایط بهره‌مندی از بورسیه تحصیلی ۱۰۰ درصدی را داشته باشد، لزومی به ارائه مدارکی از حساب بانکی خود برای تضمین پرداخت هزینه‌ها وجود نخواهد داشت. اما اگر دانشجو بورسیه هایی دریافت کند که تنها بخشی از هزینه‌ها و شهریه را پوشش می‌دهند وجود و اعلام چنین ضمانت‌هایی لازم است.

چشم‌انداز تحصیل در قبرس

انتخاب قبرس به عنوان مقصدی برای تحصیل می‌تواند آینده شما را به شکلی درخشان رقم بزند. موقعیت‌های شغلی و تجاری موجود در این کشور یکی از دلایلی است که بیشتر دانشحویان را برای تحصیل در رشته‌هایی مانند مدیریت کسب‌وکار به این کشور می‌کشاند.

سالانه تعداد زیادی از جوانان اماراتی و عرب به منظور تحصیل و تجارت به قبرس می‌روند زیرا قبرس کشوری است که امکان برقراری ارتباطات بین‌المللی گسترده را فراهم می‌کند. تدریس دروس به زبان انگلیسی و تسلط مردم به این زبان نیز زندگی، کار و در مجموع ارتباطات را تسهیل می‌کند.

از حیث آب و هوا و تغذیه نیز هر کس با هر سلیقه و ذائقه‌ای از زندگی در این کشور راضی خواهد بود. پس اگر دانشجویی زبده هستید و به فکر تجربه تحصیل در کشوری دیگر افتاده‌اید، تحصیل در قبرس را نیز در فهرست خود جای بدهید. مراکز آموزشی قبرس با اعطای بورسیه‌های معتبر، شما را آماده مهاجرت به نقاط دیگر جهان می‌کنند.

مهاجرت از قبرس به نقاط دیگر تنها گزینه پیش روی دانشجویان زبده و فارغ‌التحصیل نیست، بلکه با یافتن شغلی مناسب نیز می‌توانید زندگی خود را در این کشور زیبا و پررونق ادامه بدهید یا دست پر به زادگاه مادری خود بازگردید و بهترین موقعیت‌های کاری را از آن خود کنید.

هزینه تحصیل در قبرس با وجود بورسیه‌ها چندان زیاد نخواهد بود و نسبت به سایر نقاط اروپا مانند انگلیس، آلمان و… راحت‌تر می‌توانید مخارج را در قبرس مدیریت کنید.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *