پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا

با اخذ پاسپورت دومینیکا این اختیار به شما داده می‌شود که به بسیاری از کشورهای جهان بدون داشتن ویزا مسافرت کنید. از همین سوی،‌ دریافت پاسپورت دومینیکا یک گزینه عالی برای افرادی محسوب می‌شود که قصد دارند به­ سادگی امکان تردد به اکثر کشورهای جهان را داشته باشند.

در واقع همین مزیت فوق‌العاده موجب شده است تا بسیاری از کاربران به­ جای اقدام برای کسب ویزای کشورهای دیگری همچون آلمان و یا حتی ایالات متحده آمریکا به سراغ دریافت پاسپورت کشور دومینیکا بروند. خوشبختانه روند دریافت این پاسپورت نیز پیچیده و یا چندان زمان‌بر نیست.

به طبع دریافت این پاسپورت نیازمند آشنایی با کلیه قوانین و مقررات مربوط به این امر است. اهمیت این موضوع ما را بر آن داشت تا در این متن به طور کامل در مورد این موضوع صحبت کنیم. چنانچه در این زمینه کنجکاو هستید، ادامه متن را به­ هیچ ­وجه از دست ندهید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی مختصر با کشور دومینیکا

پیش از بررسی شرایط مربوط به دریافت پاسپورت دومینیکا بهتر است کمی در مورد این کشور با شما صحبت کنیم. کشور دومینیکا را در دنیای بین‌الملل با نام قلمرو همسود دومینیکا نیز می‌شناسند. این کشور را می‌توان یک کشور جزیره‌ای دانست؛ زیرا یکی از جزایر موجود در دریای کارائیب است. تا سال هزار و نهصد و هفتاد و هشت این کشور در زمره کشورهای تحت حمایت بریتانیا بود، اما در آن سال از این کشور مستقل شد. در مورد واحد پول این کشور نیز باید بگوییم که دومینیکا دارای دلار مختص به خود است که از آن با نام دلار کارائیب شرقی یاد می‌کنند.

مساحت این کشور بسیار کوچک، تنها هفتصد و پنجاه هزار کیلومتر است و به همین دلیل همواره در لیست کوچک‌ترین کشورهای جهان قرار می‌گیرند. کل جمعیت این کشور نیز بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده تنها هفتاد و یک هزار نفر بوده است. بیشتر مردم در دومینیکا به زبان انگلیسی با یکدیگر سخن می‌گویند،‌ اما می‌توان گفت که در برخی از مناطق از زبان فرانسوی نیز استفاده می‌شود.

آشنایی مختصر با دومینیکا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین نام‌گذاری این جزیره توسط کاشف مشهور ایتالیایی، کریستف کلمب صورت گرفت. در واقع نام این جزیره از عبارت dominica در زبان لاتین گرفته شده است. این عبارت در زبان لاتین به­معنای یکشنبه است. این همان روزی محسوب می‌شود که کریستف کلمب به جزیره دومینیکا رسید. شاید آن زمان کسی فکر نمی‌کرد که پاسپورت دومینیکا امروزه چنین ارزشی پیدا کند!

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مهم‌ترین مزایای دریافت پاسپورت کشور دومینیکا

حال که بررسی کلی کشور دومینیکا پرداختیم قطعاً این پرسش برای شما به وجود می‌آید که مهم‌ترین مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا، این کشور بسیار کوچک در منطقه کارائیب، چیست؟ در پاسخ باید گفت که یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت این ویزا، امکان سفر به بیش از یکصد و چهل و چهار کشور جهان است. همین امر پاسپورت این کشور را از لحاظ رتبه‌بندی اعتباری در رده بهترین پاسپورت‌های جهان قرار می‌دهد. در ادامه به سایر مزایای دریافت این پاسپورت اشاره می‌کنیم.

امکان اقامت در کشور انگلستان و اتحادیه اروپا

کلیه دارندگان پاسپورت دومینیکا می‌توانند هر سال به مدت شش ماه در کشور انگلستان اقامت داشته باشند. همین امر یک انتخاب عالی برای افرادی محسوب می‌شود که قصد دارند با مراجعه به انگلستان نسبت به یافتن یک موقعیت عالی در این کشور اقدام کنند. علاوه بر این، دارندگان پاسپورت کشور دومینیکا می‌توانند هر سال سه ماه کامل در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا سکونت داشته باشند. این مزیت تنها متعلق به پاسپورت دومینیکا است و نمی‌‌توان آن را در پاسپورت سایر کشورها مشاهده کرد.

عدم نیاز به حضور در کشور دومینیکا

همان‌طور که می‌دانید برای دریافت پاسپورت بسیاری از کشورهای جهان مانند ترکیه و یا آلمان باید حتماً چندین سال به­صورت متوالی در کشور مدنظر سکونت کنید. این در حالی است که برای دریافت پاسپورت کشور دومینیکا به چنین امری نیاز نخواهید داشت. شما می‌توانید حتی بدون حضور مداوم در کشور دومینیکا پاسپورت خود را به دست بیاورید و از کلیه مزایای آن نهایت استفاده را ببرید. قاعدتاً این موضوع نیز از جمله برترین مزایای پاسپورت کشور دومینیکا محسوب می‌شود که موجب می‌شود تا بتوان این پاسپورت را جزو بهترین پاسپورت‌های موجود برای ایرانیان قرار داد.

امکان معرفی فرزندان

یکی دیگر از مزایای پاسپورت دومینیکا که آن را نسبت به سایر پاسپورت‌های موجود ممتاز می‌کند، امکان دریافت پاسپورت برای فرزندان بالای هجده سال شما است. احتمالاً از این امر مطلع هستید که بعضی از کشورهای صادرکننده پاسپورت تنها به فرزندان زیر هجده سال متقاضی، پاسپورت خود را ارائه می‌کنند. در این کشورها، فرزندان بالای هجده سال باید با استفاده از یک روش جداگانه مهاجرتی نسبت به دریافت پاسپورت مختص به خود اقدام کنند.

این در حالی است که کشور دومینیکا هیچ محدودیت خاصی را در این زمینه تعیین نکرده است. در واقع شما می‌توانید با دریافت پاسپورت خود، نسبت به دریافت پاسپورت به­ صورت همزمان برای فرزندان بالای هجده سال خود (تا زیر سی سال) نیز عمل کنید. این موضوع نیز یک مزیت فوق‌العاد محسوب می‌شود که تنها مختص به پاسپورت کشور دومینیکا است.

امکان افتتاح حساب بانکی در کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا

با دریافت پاسپورت کشور دومینیکا این اجازه به شما داده می‌شود که در کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا حساب بانکی مختص به خود را افتتاح کنید. به طبع با داشتن چنین حساب‌های بین‌المللی معتبری امکان انجام انتقالات دارایی‌های خود به ­وسیله برترین بانک‌های جهان را وجود خواهد داشت.

مهم‌ترین شرایط دریافت پاسپورت کشور دومینیکا

برای دریافت پاسپورت دومینیکا باید شرایط خاصی داشته باشید. خبر خوب آن است که اکثر شرایط موردنیاز برای دریافت این پاسپورت معتبر و بسیار ویژه چندان دشوار نیست. علاوه بر این، محدودیتی برای ایرانیان در این زمینه لحاظ نشده است و به همین دلیل می‌توانید با اطمینان خاطر نسبت به دریافت پاسپورت مزبور اقدام کنید. در این بخش از متن قصد داریم شرایط مدنظر دولت دومینیکا را در این رابطه بررسی کنیم.

سن

اولین و مهم‌ترین شرط در زمینه دریافت پاسپورت کشور دومینیکا، سن متقاضی است. طبق قوانینی که دولت این کشور تعیین کرده است،‌ کلیه متقاضیان باید بیش از هجده سال سن داشته باشند. در واقع امکان درخواست برای افراد زیر هجده سال به­ هیچ ­وجه وجود ندارد.

عدم وجود سوءپیشینه

منظور از عدم وجود سوء­­پیشینه در این زمینه، نداشتن سوءپیشینه در سطح interpol (پلیس بین‌الملل) است. به طبع اگر متقاضی مربوطه دارای سوءپیشینه خاصی در کشورهای عضو پیمان interpol باشد نمی‌تواند برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام کند.

گواهی‌نامه سلامت

یکی دیگر از مهم‌ترین شرایط دریافت این پاسپورت، عدم برخورداری از بیماری‌های واگیردار است. افرادی که دارای بیماری‌های شدید از نظر حرکتی هستند نیز نمی‌توانند درخواستی را برای دریافت پاسپورت این کشور ارائه کنند.

روش‌های مختلف دریافت پاسپورت کشور دومینیکا

برای دریافت پاسپورت کشور دومینیکا چندین روش مختلف وجود دارد. هر یک از این روش‌ها دارای ویژگی‌های منحصربه ­فرد خود هستند؛ به همین دلیل ضرورت دارد تنها روشی را انتخاب کنید که با شرایط خاص شما هماهنگی داشته باشد.

تولد

به طبع اولین روش مربوط به دریافت پاسپورت دومینیکا، تولد در‌ آن کشور است. اگر فرزند شما متولد کشور دومینیکا بوده باشد می‌توانید نسبت به دریافت پاسپورت برای وی اقدام کنید. متأسفانه با کمک این روش امکان دریافت جداگانه برای پدر و مادر وجود ندارد.

به سرپرستی گرفتن فرزند

یکی دیگر از روش‌های موجود برای دریافت پاسپورت کشور دومینیکا به سرپرستی ­گرفتن یک فرد در این کشور است. باتوجه­ به اینکه جمعیت این کشور بسیار کم است، شانس پیداکردن فرزندی که نیاز به سرپرست داشته باشد چندان بالا نیست و به همین دلیل این روش پیشنهاد نمی‌شود.

روش‌های مختلف دریافت پاسپورت دومینیکا

خرید پاسپورت کشور دومینیکا

این روش را می‌توان از جمله روش‌های بسیار پرطرف‌دار برای دریافت پاسپورت دومینیکا دانست. با انتخاب این روش شما باید مبلغی را به دولت کشور دومینیکا ارائه کنید و این دولت نیز در ازای ارائه این مبلغ به شما پاسپورت کشور دومینیکا را ارائه می‌‌کند. این روش معمولاً با عنوان cbiu شناخته می‌شود.

مبلغ مربوط به خرید پاسپورت کشور دومینیکا به­صورت سالانه تغییر می‌کند. علاوه بر این، میزان مبلغ مربوط به این رابطه مستقیمی با نوع پاسپورتی دارد که قصد دارید آن را اخذ کنید. به­عنوان مثال، مبلغ مربوط به دریافت این روش برای افراد مجرد با مبلغ مربوط به خرید پاسپورت مذکور برای افراد متأهل تفاوت‌هایی اساسی دارد.

چنانچه پس از پرداخت مبلغ منصرف شدید، امکان استرداد وجه ارائه شده به دولت دومینیکا وجود دارد‌، اما درصدی از آن کثر خواهد شد؛ به همین دلیل مهم است که پیش از اقدام برای خرید پاسپورت این کشور حتماً بارها و بارها تصمیم خود را مرور کنید.

خرید پاسپورت کشور دومینیکا معمولاً به افرادی توصیه می‌شود که دارای سرمایه‌ بالایی هستند و می‌توانند ریسک از دست­دادن بخشی از سرمایه خود را تحمل کنند. این افراد را می‌توان بهترین کاندیدا برای خرید پاسپورت دومینیکا دانست؛ زیرا حتی در صورت عدم موفقیت این روش، تنها بخشی از سرمایه‌ کلی خود را از دست می‌دهند.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

دریافت پاسپورت کشور دومینیکا به وسیله سرمایه‌گذاری

روش دیگری که می‌توانید از آن به­منظور دریافت پاسپورت کشور دومینیکا استفاده کنید، سرمایه‌گذاری در این کشور است. این روش تفاوت چندانی با روش‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در سایر کشورهای خارجی ندارد، منتها نیازی به حضور شما در این کشور وجود ندارد. در واقع کلیه امور مربوطه توسط یک نمایند خاص انجام می‌گیرد.

میزان حداقل سرمایه‌گذاری که توسط دولت برای مهاجران خارجی تعیین شده مبلغ صد هزار دلار است. البته باید توجه داشته باشید که این مبلغ مختص به افراد مجرد خواهد بود. در این روش نیز نوع تأهل شما می‌تواند بر روی هزینه نهایی مربوط به دریافت پاسپورت اثر بگذارد.

حال شاید بپرسید که متأهلین برای دریافت این پاسپورت باید چقدر دارایی داشته باشند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که حداقل میزان سرمایه‌گذاری جهت دریافت پاسپورت دومینیکا برای این افراد، مبلغ یکصد و پنجاه هزار دلار است. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از روش سرمایه‌گذاری را می‌توان امکان کسب درآمد دانست.

با سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا نه­تنها می‌توانید پاسپورت این کشور را به دست بیاورید، بلکه قاعدتاً بخشی از سود مربوط به سرمایه‌گذاری در شرکت مربوطه نیز به شما تعلق می‌گیرد. این روش را می‌توان بهترین گزینه برای ایرانیان دانست؛ زیرا پرونده‌های مربوط به سرمایه‌گذاری به­راحتی توسط نمایند شما دنبال می‌‌شوند و همان­طور که گفته شد نیازی به سفر به دومینیکا تحت هیچ‌ شرایطی وجود ندارد.

دریافت پاسپورت دومینیکا به وسیله سرمایه‌گذاری

چقدر طول می‌کشد تا پاسپورت دومینیکا را دریافت کنیم؟

در مورد مدت زمان دریافت پاسپورت دومینیکا باید گفت که این بازه زمانی ارتباط مستقیمی با روشی دارد که از آن به­عنوان روش نهایی خود به منظور دریافت پاسپورت مذکور استفاده خواهید کرد. طبیعتاً بین بازه زمانی موردنیاز روش سرمایه‌گذاری با بازه زمانی موردنیاز مربوط به روش خرید پاسپورت تفاوت‌هایی وجود دارد.

اگر قصد دارید پاسپورت خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنید، بهتر است به سراغ روش سرمایه‌گذاری بروید؛ زیرا در این روش تنها به شش ماه زمان نیاز خواهید داشت تا پاسپورت مربوطه در اختیار شما قرار گیرد. این در حالی است که خرید پاسپورت معمولاً می‌‌تواند حتی نه ماه نیز به طول بینجامد؛ به همین دلیل روش سرمایه‌گذاری را می‌توان بهترین روش حال حاضر برای دریافت این پاسپورت بسیار معتبر و البته مهم دانست که بسیاری از کاربران ایرانی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

ارزش پاسپورت کشورها

ارزش پاسپورت کشورها

هرساله در یک جدول ارزش‌گذاری پاسپورت کشورهای مختلف منتشر می‌شوند که اهمیت زیادی برای اتباع هر کشور دارد؛ چرا که ارزش پاسپورت کشورها مولفه‌ای مهم در کیفیت و ارزش یک کشور است.

سخن آخر

کشور دومینیکا از کشورهای حوزه کارائیب محسوب می‌شود. این کشور اگرچه دارای مساحت کمی است‌، اما پاسپورت آن را می‌توان از مهم‌ترین پاسپورت‌های موجود در سطح جهان دانست. با دریافت این پاسپورت می‌توانید به­راحتی به ۱۴۴ کشور جهان سفر کنید.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا روش‌های مختلفی وجود دارد که در این متن به آن‌ها اشاره کردیم. به ­طورکلی باید گفت که به­وسیله دریافت پاسپورت این کشور، می‌توانید خیال راحتی از بابت دریافت یک پاسپورت معتبر و کارا داشته باشید. درصورتی­که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در رابط با این موضوع هستید می‌توانید با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه همراهی کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

دریافت پاسپورت کشور دومینیکا چه مزایایی دارد؟
امکان اقامت در کشور انگلستان و اتحادیه اروپا عدم نیاز به حضور در کشور دومینیکا امکان معرفی فرزندان امکان افتتاح حساب بانکی در کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا
برای دریافت پاسپورت کشور دومینیکا چه شرایطی لازم است؟
سن عدم وجود سوءپیشینه گواهی‌نامه سلامت
از چه طریقی میتوان پاسپورت کشور دومینیکا را دریافت کرد؟
1-تولد 2-به سرپرستی گرفتن فرزند

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles