درآمد مهندسان در آلمان

درآمد مهندسان در آلمان

حتماً شما هم شنیده‌اید که مهاجرت مهندسان به آلمان یکی از بهترین گزینه‌ها برای آن‌ها است، اما چرا؟ این امر به این دلیل است که با بیان اسم آلمان؛ شما ناخودآگاه به فکر بهترین و امن‌ترین راه‌ها، بهترین خودروهای جهان و ابداع انواع فناوری‌های جدید می‌افتید. همه این‌ها نتیجه پیشرفت و توسعه مهندسی در کشور آلمان است. به همین علت، زمانی که صحبت از درآمد مهندسان در آلمان می‌شود، اغلب مبالغ خوبی به گوشمان می‌خورد.

میزان درآمدی که یک مهندس خوب و با مهارت پس از کسر مالیات و موارد دیگر مانند بیمه به دست می‌آورد، رقم مناسبی خواهد بود. فرد با این درآمد می‌تواند زندگی خوبی را در این کشور داشته باشد. برای این که اطلاعات دقیق‌تری در مورد میزان درآمد مهندسان و مالیات‌های کسر شده از آن‌ها به دست آورید، با مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

به طور متوسط درآمد یک مهندس در آلمان چقدر است؟

شخصی که به عنوان یک مهندس در آلمان مشغول به کار می‌شود، به طور متوسط در ماه حدود 3.220 یورو درآمد دارد. نرخ درآمد مهندسان به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما این مبلغ به طور متوسط بین 1.020 یورو (کمترین میانگین) تا 6.800 یورو (بالاترین میانگین) است.

مبلغ گفته شده میانگین حقوقی است که شامل هزینه‌های مسکن، رفت‌ و آمد و سایر مزایا نیز می‌شود. حقوق‌های پرداختی برای مهندسان در آلمان در بین رشته‌های مختلف مهندسی به شدت متغیر است. اگر به دنبال میزان درآمد مهندسان در آلمان برای رشته خاصی در مهندسی هستید، باید در مورد جزئیات آن تحقیقات بیشتری داشته باشید.

به طور متوسط درآمد یک مهندس در آلمان چقدر است؟

توزیع حقوق شغل‌ های مهندسی در آلمان

در ادامه می‌خواهیم به شکل دقیق‌تری در مورد حداقل، حداکثر و رنج حقوقی مهندسان در آلمان صحبت کنیم. این مطالب مربوط به سال 2023 هستند. اگر با خواندن توضیحات ارائه شده در ادامه این متن نتوانستید جواب سؤال‌های خود را دریافت کنید و نیاز به اطلاعات دقیق‌تری داشتید، به وب سایت مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای سری بزنید. مشاوران ما پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود.

  • رنج حقوقی مهندسان: رنج حقوقی مهندسان در آلمان از 1.020 یورو (حداقل متوسط رنج حقوقی) در ماه شروع می‌شود و تا 6.800 یورو (حداکثر متوسط رنج حقوقی) متغیر است.
  • حقوق متوسط: متوسط درآمد مهندسان در آلمان 3.470 یورو خواهد بود، این به آن معنا است که حدود نیمی از جمعیت مهندسان شاغل در آلمان کمتر از 3.470 یورو درآمد دارند، در حالی که گروه مقابل بیش از این مقدار به دست می‌آورند. این میانگین نشان‌دهنده متوسط ارزش حقوقی مهندسان در آلمان است. به طور کلی، برای این که بتوانید شرایط خوبی داشته باشید، باید حقوق دریافتی شما بالاتر از این میانگین باشد.
  • صدک‌ها: صدک‌های حقوقی که ارتباط نزدیکی با میانگین درآمدی دارند، دو مقدار خواهند بود که شامل صدک‌های 25ام و صدک‌های 75ام هستند. با بررسی نمودار درآمدی مهندسان در این کشور می‌توان گفت، 25 درصد از افرادی که در مشاغل مهندسی کار می‌کنند، کمتر از 2.020 یورو درآمد دارند، در حالی که 75 درصد از آن‌ها بیشتر از این مبلغ دریافت می‌کنند. همچنین می‌توان مشاهده کرد که درآمد 75 درصد از مهندسان آلمانی کمتر از 5.550 یورو است.

مقایسه میزان درآمد مهندسان بر اساس سابقه کاری

سطح تجربه و سابقه کاری شما مهم‌ترین شاخص در ارزیابی میزان حقوقتان است. به طور طبیعی، با افزایش تجربه کاری، درآمد مهندسان در آلمان نیز بیشتر می‌شود. در کل می‌توان گفت مهندسانی که بین دو تا پنج سال سابقه کاری داشته باشند؛ به طور متوسط 32 درصد بیشتر از تازه‌کاران در صنایع حقوق می‌گیرند.

مقایسه میزان درآمد مهندسان بر اساس سابقه کاری

متخصصانی که تجربه کاری آن‌ها از پنج سال بیشتر باشد، 36 درصد بالاتر از کسانی حقوق می‌گیرند که تجربه کاری آن‌ها زیر پنج سال است. تغییرات حقوقی بر اساس تجربه کاری به شدت زیاد است. زمانی که سابقه کاری مهندسی از ده سال فراتر رود، حقوق فرد 21 درصد زیاد می‌شود و پس از کسب سابقه پانزده سال، 14 درصد دیگر نیز افزایش حقوق پیدا می‌کند. به طور کلی، بعد از ده سال سابقه کاری حقوق شما تقریباً دو برابر می‌شود.

مقایسه درآمد مهندسان بر اساس تحصیلات

مشخص است که تحصیلات و مدارک بالاتر به معنای حقوق‌های بیشتر است، اما با کسب مدرک بالاتر در رشته‌های مهندسی چقدر افزایش حقوق خواهید داشت؟ تغییرات حقوقی در مدارک تحصیلی مختلف تقریباً زیاد است و البته به رشته تحصیلی نیز بستگی دارد. کسانی که با مدرک دیپلم مشغول به کار می‌شوند، نسبت به افراد هم رده خود، ولی با تحصیلات کمتر، 17 درصد بیشتر حقوق دریافت می‌کنند.

درآمد مهندسان در آلمان با گرفتن مدرک کارشناسی 24 درصد افزایش خواهد داشت. همچنین دریافت مدرک کارشناسی ارشد باعث افزایش 29 درصدی حقوق می‌شود و در نهایت، مدرک دکترا حقوق شما را تا 23 درصد نسبت به مدرک فوق لیسانس در همان موقعیت شغلی بالا می‌برد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر از مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای راهنمایی بخواهید.

مقایسه درآمد مهندسان بر اساس تحصیلات

مقایسه درآمد مهندسان بر اساس جنسیت

با وجودی که جنسیت افراد نباید هیچ تفاوتی روی میزان درآمد آن‌ها داشته باشد، اما در آلمان با این حقیقت مواجه هستیم. خوب فکر می‌کنید که چه کسی حقوق بالاتری می‌گیرد، مردان یا زنان؟ بله؛ حدستان درست است. حقوق بالاتر به مردان تعلق دارد. مردانی که در آلمان کار می‌کنند، به طور متوسط شش درصد بیشتر از زنان در همان رده شغلی و با همان شرایط درآمد خواهند داشت.

متوسط درصد افزایش حقوق سالانه برای مهندسان در آلمان

شاید دوست داشته باشید بدانید درآمد مهندسان در آلمان در طول سال اغلب چه مقدار افزایش پیدا می‌کند یا این که چه موقع مهندسان می‌توانند افزایش حقوق داشته باشند؟ به طور متوسط، می‌توان مشاهده کرد هر پانزده ماه یک بار حقوق مهندسان در این کشور حدود 9 درصد زیاد می‌شود. افزایش حقوق در افراد مختلف متفاوت است و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

 

بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

بهترین رشته های مهندسی برای اپلای؛ انتخاب حیاتی برای ادامه تحصیل! بسیاری از دانشجویان دنیا برای تحصیل به کشورهای پیشرفته از لحاظ تحصیلی مهاجرت می‌کنند.

سخن آخر

این روزها مهاجرت به آلمان یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهندسان تبدیل شده است؛ زیرا این کشور صنعتی اهمیت زیادی به تولیدات داخلی می‌دهد و به همین علت، نقش مهندسان در آن پررنگ است. اگر قصد دارید به عنوان یک مهندس به آلمان مهاجرت کنید و در آنجا مشغول به کار شوید، حقوق دریافتی یکی از موضوعات مهم برای شما است.

در کل، درآمد مهندسان در آلمان به عوامل مختلفی از جمله مدرک تحصیلی، سابقه کاری، جنسیت و … بستگی دارد. به علاوه، هر 15 ماه یک بار شاهد افزایش 9 درصدی حقوق خود خواهید بود. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و پاسخ به تمام سؤالات خود به وب سایت مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای مراجعه کنید و با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
درآمد یک مهندس در آلمان بطور متوسط حدود چقدر میباشد؟
به طور متوسط در ماه حدود ۳.۲۲۰ یورو درآمد دارد.
آیا سطح تجربه و سابقه کاری بر درآمد مهندسان در آلمان تاثیر گذار میباشد؟
بله، مهندسانی که بین دو تا پنج سال سابقه کاری داشته باشند؛ به طور متوسط ۳۲ درصد بیشتر از تازه‌کاران در صنایع حقوق می‌گیرند.
آیا جنسیت در درآمد مهندسان در آلمان تاثیر گذار است؟
بله، حقوق بالاتر به مردان تعلق دارد. مردانی که در آلمان کار می‌کنند، به طور متوسط شش درصد بیشتر از زنان در همان رده شغلی و با همان شرایط درآمد خواهند داشت.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای