وقت سفارت

وقت سفارت

تعیین وقت سفارت از گام‌های اساسی برای اخذ ویزا است که به‌صورت موقت یا دائم با هدف سفر یا مهاجرت به کشورهای خارجی ارائه می‌شود. گرفتن وقت سفارت برای مصاحبه و حضور به‌موقع همراه با مدارک ترجمه شده در آنجا، می‌تواند مسیر دریافت روادید برای حضور در کشور مورد نظر را تسهیل کند. نحوه گرفتن وقت سفارت برای متقاضیانی که جهت انجام دادن امور کاری، توریستی، تحصیلی و… قصد مسافرت کردن به کشورهای خارجی را دارند، اغلب به‌صورت آنلاین انجام می‌شود.

به‌طور کلی برای ورود به برخی از کشورهای اروپایی علاوه بر داشتن پاسپورت به مدرکی دیگری نیاز است که مجوز ورود به کشور را به متقاضی می‌دهد؛ جهت اخذ مجوز ورود به این کشورها متقاضی نیازمند اخذ ویزای کشور مربوطه است. از جمله گام‌های اساسی اخذ ویزا تعیین کردن وقت سفارت برای مصاحبه است از این رو متقاضیان می‌بایست در روز مصاحبه همراه با مدارک معتبر جهت اخذ ویزا به سفارت مربوطه مراجعه نمایند و توجه داشته باشند که می‌بایست ترجمه مدارک در روز مصاحبه به افسر تحویل داده شود از این رو برای اینکه به افسر سفارت اثبات نمایند که مدارکشان معتبر و رسمی است.

مدارک مورد نظر باید دارای مهر دارالترجمه رسمی و در بعضی از سفارت‌ها دارای تأییدیه دادگستری و وزارت خارجه باشد و به این نکته توجه داشته باشند که مدارک ارائه شده به افسر باید نشان‌دهنده بازگشت متقاضی به کشور ایران باشد بنابراین متقاضیان عزیز برای پذیرفته شدن درخواست ویزای خود در روز مصاحبه می‌بایست درصدد ترجمه مدارک در دارالترجمه‌های رسمی و با مهر دارالترجمه باشند. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با در اختیار داشتن کارگزارانی متعهد آماده ارائه‌ی هرگونه خدمات در زمینه اخذ وقت سفارت، ترجمه مدارک برای متقاضیان عزیز است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مراحل لازم جهت دریافت تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه

۱. ارائه مدارک به دارالترجمه‌های معتبر جهت ترجمه رسمی مدارک با مهر و سربرگ مترجم رسمی

۲. ارائه مدارک ترجمه شده توسط دفتر ترجمه به دادگستری واحذ تأییدیه و مهر دادگستری

۳. ارائه مدارک تأیید شده مترجم رسمی که دارای تأییدیه دادگستری بوده به وزارت خارجه جهت اخذ تأییدیه امور خارجه که درمدت زمان یک روزه انجام می‌پذیرد.

 

اخذ وقت سفارت

وقت سفارت برای افرادی که به دنبال سفر یا مهاجرت به کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس، کانادا، فرانسه و … که امکان سفر بدون ویزا برای آن‌ها ممکن نیست، به چالش تبدیل شده است. تعیین و رزرو وقت سفارتخانه که غالباً با هدف انجام مصاحبه برای اخذ ویزا انجام می‌شود، برای کشورهای مختلف، چند مرحله کلی دارد. در مرحله اول باید وارد سایت رسمی سفارت موردنظر شده و در بخش خدمات یا در منو دنبال عباراتی مثل «رزرو وقت»، «گرفتن وقت سفارت» و … بگردید. کلیک کردن بر روی این عبارات شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که به‌صورت یک فرم طراحی شده و دارای قسمت‌هایی برای ثبت اطلاعاتی نظیر اسم، فامیل، شماره پاسپورت (Passport) و … است؛ برای به پایان رساندن فرایند رزرو وقت از سفارتخانه تنها لازم است فرایند انجام شده را از طریق ایمیل یا پیامک تایید کنید.

متقاضیانی که درصدد اخذ وقت سفارت برای مصاحبه می‌باشند به این نکته توجه داشته باشند که مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می‌ بایست دارای ترجمه رسمی دارالترجمه‌ های معتبر باشد.

شرایط پذیرش مدارک ترجمه در سفارت‌ های مختلف: با توجه به شرایط و قوانین مختلف سفارت‌ها، نحوه ترجمه مدارک عموماً متفاوت می‌باشد برخی از سفارت‌ ها نیازی به ترجمه رسمی مدارک نداشته و برخی دیگر نیازمند ترجمه رسمی با مهر دارالترجمه می‌باشند همچنین سفارت‌هایی نیز وجود دارند که علاوه بر مهر دارالترجمه به تأییدیه مهر دادگستری و وزارت امورخارجه هم نیاز دارند گروه هرمس اپلای مفتخر است به شما دانشجویان، مسافران و گردشگران عزیز در تعیین وقت سفارت، اخذ ویزای شینگن، اخذ ویزای توریستی، اخذ ویزای تجاری و … یاری دهد. جهت دریافت مشاوره در زمینه تعیین وقت سفارت و مراحل دریافت ویزا با شماره درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

انواع وقت سفارت

اگر قصد دارید از سفارت یک کشور وقت بگیرید، باید دقت داشته باشید که شما به دو صورت قادر به انجام این کار هستید. شما می‌توانید از دو روش وقت سفارت عادی و فوری اقدام به دریافت وقت کنید و مصاحبه خود را انجام دهید. در ادامه این دو نوع وقت را با هم بررسی می‌کنیم.

وقت گرفتن از سفارت به صورت عادی

شیوه اول وقت گرفتن از سفارت به‌صورت عادی است. شما در این روش تنها باید به دفاتر کارگزار یا وب‌سایت‌های مهاجرتی مراجعه کنید و به سفارت مورد نظرتان درخواست وقت بدهید. از طریق این روش سفارت به‌صورت عادی برای شما یک وقت در نظر می‌گیرد. این روش برای افرادی مناسب است که زمان زیادی دارند و وقت برایشان اهمیت چندانی ندارد. در واقع این افراد هیچ عجله‌ای برای خارج شدن از کشور ندارند. افرادی که این نوع وقت از سفارت را انتخاب می‌کنند می‌توانند در مدت‌زمان باقی‌مانده تا تعیین نوبت، مدارکشان را به طور کامل آماده کنند.

اخذ نوبت سفارت به صورت فوری

روش بعدی اخذ وقت برای زمانی است که شما برای خروج از کشور عجله دارید و می‌خواهید هر چه سریع‌تر ویزا دریافت کنید. شما برای این نوع وقت سفارت نیاز به ارائه دلایل موجه دارید. به‌عنوان نمونه اگر قصد دارید برای درمان یا قرار کاری به خارج از کشور بروید، می‌توانید از طریق این روش از سفارت وقت بگیرید. دقت داشته باشید که گرفتن وقت از سفارت به این روش اصلاً  آسان نیست و هزینه بیشتری نیز دارد. شما باید برای دریافت نوبت از سفارت به‌صورت فوری هزینه بسیار بالاتری پرداخت کنید.

نکاتی که هنگام مراجعه به سفارت باید در نظر داشته باشید

پس از اینکه وقت از سفارت گرفتید باید یک سری نکات را مدنظر قرار دهید. این نکات به شما کمک می‌کنند تا بتوانید به بهترین شکل در مصاحبه سفارت قبول شوید. در ادامه شما را با نکات مهم در مورد اخذ نوبت از سفارت آشنا خواهیم کرد.

  1. وقت‌ شناس بودن: دقت داشته باشید که وقت گرفتن از سفارت به‌ راحتی نیست؛ بنابراین بهتر است پس از تعیین وقت در زمان مقرر در سفارت خانه حضور داشته باشید؛ در غیر این صورت نوبت شما سوخت می‌شود.
  2. پول نقد داشته باشید: زمانی که به سفارت مراجعه می‌کنید ممکن است به‌ صورت مستقیم ویزایتان مورد قبول قرار بگیرد. برای دریافت ویزا بهتر است پول نقد به همراه داشته باشید تا بتوانید در همان زمان ویزا را دریافت کنید.
  3. لباس رسمی بپوشید: پس از تعیین وقت سفارت بهتر است یک دست لباس رسمی برای خود تهیه کنید. دقت داشته باشید که لباس شما تأثیر بسیار زیادی روی کارکنان سفارت می‌گذارد و حتی ممکن است باعث رد یا قبول‌شدن ویزای شما شود.
  4. صداقت داشته باشید: سعی کنید با آرامش کامل به سفارت وارد شوید و به سؤالاتی که از شما پرسیده می‌شود با صداقت پاسخ دهید. دلیل اصلی سفرتان را مشخص کرده و مدارک اصل را به سفارت تقدیم کنید. استفاده از مدارک جعلی و تقلبی باعث ازبین‌رفتن اعتماد سفارت به شما می‌شود و به‌ هیچ‌ عنوان نمی‌ توانید ویزا را دریافت کنید.
وقت سفارت کانادا در استانبول

وقت سفارت کانادا در استانبول

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر شمال قاره آمریکا است که امروزه به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان شناخته می‌شود.

سخن آخر

امروزه برای دریافت ویزا و سفر به کشورهای خارجی لازم است که با نحوه گرفتن وقت سفارت آشنا شده و برای آن اقدام کرد. وقت سفارت به دو شکل عادی و فوری بر اساس شرایط متقاضی برای او هماهنگ می‌شود. در زمان مراجعه به سفارت کشور مورد نظر، باید به ویژگی‌های مختلفی توجه کرد که در مطالب بالا به‌صورت کامل به ارائه آن‌ها پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره گرفتن وقت از سفارتخانه یا رفع ابهامات در این خصوص می‌توانید با کارشناسان موسسه هرمش اپلای ارتباط برقرار کنید؛ کافی است فرم را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان باشید. همکاران ما در موسسه مهارتی هرمس اپلای، راهنمای شما در این خصوص خواهند بود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
تعیین وقت برای سفارت به چند شکل انجام می شود؟
شما می‌توانید به دو شکل فوری و عادی درخواست تعیین وقت از سفارت داشته باشید.
هنگام مراجعه به سفارت باید چه نکاتی توجه کنیم؟
اگر قصد دارید به سفارت مراجعه کنید توجه به پارامترهای مختلف اهمیت دارد. وقت‌ شناسی، صادق‌بودن و داشتن لباس مناسب چند نمونه از آن‌ها است.
کارکنان سفارت به چه چیزهایی توجه می کنند؟
شاید باورتان نشود؛ ولی کوچک‌ترین جزئیات نیز برای کارکنان اهمیت دارد. لباس یکی از آن‌ها است؛ به همین علت هنگام مراجعه بهتر است دارای لباس رسمی باشید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای