وقت سفارت کانادا در استانبول

وقت سفارت کانادا در استانبول

وقت سفارت کانادا در استانبول مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم.کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر شمال قاره آمریکا است که امروزه به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان شناخته می‌شود. ایرانیان سالانه با اهداف مختلفی مانند اهداف تحصیلی و کاری به این کشور مهاجرت می‌کنند. دریافت ویزای کشور کانادا نیازمند گرفتن وقت از سفارت این کشور است. این مرحله که به صورت حضوری می‌باشد را می‌توان در کشور ترکیه انجام داد. به دلیل نبود سفارت‌خانه کانادا در ایران، علاقه‌مندان دریافت ویزای کانادا باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه سفر کنند. در این مطلب از هرمس اپلای با نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول آشنا می‌شویم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا باید در استانبول وقت سفارت کانادا بگیریم؟

یکی از دلایل اصلی که باید به کشورهای دیگر مانند ترکیه برای دریافت وقت سفارت سفر کنید، قطع روابط دیپلماتیک میان دو کشور ایران و کانادا است. به همین دلیل برای انجام تمامی مراحل اداری دریافت ویزای کشور کانادا باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنیم.

کشور ترکیه به دلایل مختلفی، یک کشور مناسب برای دریافت وقت سفارت کانادا برای ایرانیان است. یکی از این دلایل این است که می‌توانید بدون دریافت ویزا به این کشور سفر کنید. نزدیک بودن این کشور به ایران و هزینه پایین زندگی برای اقامت چند روزه در کشور ترکیه نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که باید در این کشور وقت سفارت دریافت کنید. همچنین به دلیل قرارگیری سفارت کشور کانادا در شهر استانبول، گزینه‌های اقامتی بسیاری برای مهاجران وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها ساکن شوید.

گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول

یکی از مراحل دریافت ویزای کانادا شرکت در مصاحبه حضوری در سفارت‌خانه این کشور است. همانطور که گفته شد این کشور در ایران کنسولگری ندارد و باید برای شرکت در این جلسه به کشورهای دیگر مهاجرت کنید. یکی از بهترین این کشورها، کشور ترکیه است. پیشنهاد می‌شود گرفتن وقت از سفارت کانادا در استانبول می‌توانید از خدمات مهاجرتی موسسه هرمس اپلای استفاده کنید.

دو روش برای تعیین وقت سفارت کانادا در استانبول وجود دارد که می‌توانید با استفاده از این دو روش در زمان دلخواه وقتی برای جلسه در این سفارت رزرو کنید. شما هم می‌توانید به صورت آنلاین نسبت به رزرو وقت اقدام کنید، هم با مراجعه به کنسولگری کانادا در استانبول. یکی از نکاتی که باید بدانید این است که کشور کانادا صادر کردن ویزای خود را به دفاتر رسمی VAC (Veterans Affairs Canada) سپرده است.

گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول

ویزاهای ترکیه برای گرفتن وقت از سفارت کانادا

همانطور که تا به اینجای مطلب متوجه شده‌اید، داوطلبان دریافت اقامت در کشور کانادا می‌بایست برای تکمیل مراحل اداری خود به سفارت خانه این کشور مراجعه کنند. افراد باید به دلیل شرکت در جلسه حضوری و ارائه اطلاعات بیومتریک مانند اثر انگشت، به سفارت‌خانه کانادا مهاجرت کنند. خبر خوب برای افرادی که قصد دارند به سفارت کانادا در استانبول مراجعه کنند این است که این افراد می‌توانند بدون دریافت ویزای ترکیه، به مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند.

روش‌های دیگری نیز برای دریافت اقامت ترکیه و انجام امور اداری مربوط به اقامت کانادا وجود دارد، که یکی از آن‌ها دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه است. ویزای توریستی کشور ترکیه امکان اقامت تا شش ماه را برای دارندگان آن فراهم می‌کند. البته می‌توانید با دیگر ویزاها مانند ویزای کاری و یا سرمایه‌گذاری نیز برای مراجعه به سفارت کانادا در استانبول استفاده کنید.

اطلاعیه سفارت کانادا برای دارندگان کارت واکسن کویید-۱۹

همانطور که می‌دانید با شیوع ویروس کرونا رفت‌وآمد میان کشورهای خارجی کمی سخت شده است. خوشبختانه امروزه با پیدایش واکسن‌های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جهان مهاجرت به کشورهای دیگر مانند کانادا آسان‌تر شده است. بنابر اطلاعیه سفارت کانادا از تاریخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ تمامی افرادی که دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند، ویزای توریستی کشور کانادا را دارند می‌توانند بدون نیاز به قرنطینه به این کشور سفر کنند.

واکسن‌هایی که مورد تایید سفارت‌خانه کشور کانادا هستند عبارتند از: واکسن‌های مدرنا، فایزر و بیون‌تک، آسترازنکا و جانسون اند جانسون. در صورتی که جزو افرادی هستید که دو دوز از واکسن‌های سینوفارم و سینو واک دریافت کرده‌اید، باید به مدت ۱۴ روز خود را در کشور کانادا قرنطینه کنید. توجه داشته باشید که امکان اخذ ویزای کشور کانادا برای افرادی که واکسن زده‌اند، امکان‌پذیر است.

 

پس از گرفتن وقت سفارت کانادا چه مراحلی را باید طی کرد؟

پس از رزرو وقت جهت ارائه مدارک تکمیلی خود به سفارت کشور کانادا در استانبول باید در این جلسه شرکت کنید و تمامی مدارک تکمیلی خود را ارائه کنید. پس از ارائه مدارک و پرداخت هزینه دریافت ویزا مباید منتظر پاسخ درخواست ویزای خود باشید. معمولا مدتی حدود ۱۰ تا ۴۰ روز جهت انجام شدن کارهای اداری طول خواهید کشید و پس از این زمان نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت‌ کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور کانادا و ارائه به سفارت خانه این کشور در استانبول با توجه به ویزای درخواستی شما متفاوت است. برای مثال جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا باید نامه پذیرش تحصیلی خود را به سفارت کانادا در استانبول ارائه کنید. با این حال به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور کانادا از ترکیه به شرح زیر است:

 • اصل شناسنامه و پاسپورت به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • مدرک تمکن مالی برای اقامت در کشور کانادا (میزان تمکن مالی شما با توجه به مدت و نوع اقامت شما در ترکیه مشخص می‌شود)
 • عکس پاسپورتی گرفته شده در سه ماه اخیر ۴ قطعه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای کانادا
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای کانادا
 • سندی جهت اثبات عدم سو پیشینه
 • گواهی سلامتی در کشور ترکیه
 • مدرک جهت اثبات بازگشت به ایران پس از اتمام اعتبار ویزای خود
 • انگیزه‌نامه شما که شامل هدف شما برای مهاجرت به کشور ترکیه است
 • دعوت‌نامه به کشور کانادا

هزینه زندگی در کشور کانادا

هزینه زندگی در کشور کانادا به نسبت دیگر کشورهای برتر جهان مانند انگلستان و آمریکا کم‌تر است و جزو کشورهای مقرون به صرفه به شمار می‌رود. این هزینه در کشور کانادا با توجه به سبک زندگی افراد، شهری که در آن اقامت دارند یا عوامل دیگری مانند تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. به طور میانگین هزینه زندگی یک فرد مجرد در کشور کانادا ماهانه برابر با ۲.۷۳۰ دلار است. در ادامه هزینه زندگی در برخی از استان‌های معروف کشور کانادا آورده شده است:

 • میانگین هزینه زندگی در استان انتاریو برابر با ۳.۴۹۶ دلار
 • میانگین هزینه زندگی در استان بریتیش کلمبیا برابر با ۳.۴۸۲ دلار
 • میانگین هزینه زندگی در استان کبک برابر با ۳.۰۳۳ دلار
 • میانگین هزینه زندگی در استان نوا اسکوشیا برابر با ۳.۴۶۳ دلار

 

هزینه زندگی در کشور کانادا

گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول با خدمات هرمس اپلای

مهاجرت به کشور کانادا نیازمند دریافت ویزای این کشور است که با توجه به مدت اقامت خود می‌توانید یکی از انواع ویزاهای موجود مانند ویزای کاری را دریافت کنید. برای دریافت ویزا باید پس از ارائه اطلاعات اولیه در سایت رسمی کانادا جهت ارائه مدارک تکمیلی و شرکت در جلسه حضوری مصاحبه یک وقت از سفارت کانادا رزرو کنید. گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول به دلیل مزایایی که دارد در میان ایرانیان محبوب است. شما می‌توانید بدون دریافت ویزای ترکیه به شهر زیبای استانبول سفر کنید و امور اداری ویزای خود را انجام دهید.

هرمس اپلای یکی از بهترین موسسات مهاجرتی در ایران است که سالانه افراد زیادی با استفاده از خدمات باکیفیت این موسسه به کشورهای خارجی مانند کانادا مهاجرت می‌کنند. شما نیز اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی، با استفاده از ویزاهای مختلف را دارید همین الان از خدمات ما دیدن کنید.

صنعت توریسم در کانادا

ویزای کانادا از ترکیه

ویزاهای مختلفی برای دریافت اقامت کشور کانادا وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به ویزای تحصیلی اشاره کرد. دریافت این ویزاها هرکدام شرایطی دارند که در این مطلب به معرفی و بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

کلام آخر

همان طور که در این مقاله خواندید، تلاش ما بر این بود که بتوانیم بخشی از سوالات و مجهولات ذهنی شما را پاسخ دهیم. در این مقاله به مطلب دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه پرداختیم.بدلیل قطع روابط دیپلماتیک کشور ایران با کشور کانادا برای دریافت ویزای کانادا نیاز هست که از یکی از کشور های همسایه استفاده کنید که باتوجه به هزینه های پایین و نزدیکی به ایران کشور ترکیه برای این امر مناسب تر است .در این مقاله درباره ی ویزاهای ترکیه برای گرفتن وقت سفارت کانادا ،اطلاعیه سفارت کانادا برای دارندگان کارت واکسن کویید ۱۹ ،پس از گرفتن وقت سفارت کانادا چه مراحلی باید طی کرد ،مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت کانادا ، هزینه زندگی در کشور کانادا و گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول با خدمات هرمس اپلای توضیح دادیم .میتوانید جهت اطلاعات بیشتر  با کارشناسان ما در تماس باشید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

کارشناس ارشد مهاجرت
اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

برای گرفتن وقت سفارت کانادا چه باید کرد؟
برای اخذ ویزای کانادا ابتدا باید از طریق یکی از کشورهای همسایه اقدام به دریافت ویزای کانادا کرد که از نظر نزدیکی و هزینه های مناسب ترکیه گزینه مناسب تری است.
نتیجه درخواست ویزای کانادا طی چه مدتی مشخص میشود؟
معمولا بین ۱۰ الی ۴۰ روز برای انجام شدن کارهای اداری ممکن است بطول بیانجامد.
هزینه زندگی در کشور کانادا چطور است؟
هزینه زندگی در کشور کانادا به نسبت کشور های آمریکا و انگلیس مناسب تر است و جزو کشور های مقرون بصرفه است و باتوجه به شهری که در آن اقامت دارید و هزینه های دیگر مانند تعداد نفرات خانواده هزینه ها متفاوت است.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای