گرانی دلار و مهاجرت | با شرایط کنونی دلار مهاجرت به کدام کشورها به صرفه است

گرانی دلار و مهاجرت | با شرایط کنونی دلار مهاجرت به کدام کشورها به صرفه است

در سال‌های اخیر، مهاجرت به موضوعی مهم برای بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است و در عین حال، گرانی دلار باعث شده است که بسیاری نتوانند برای این کار اقدام کنند. با توجه به نوسانات و گرانی ارزهای رایجی مانند دلار، مهاجرت به کشورهایی که از این واحدهای پولی استفاده می‌کنند، در برخی مواقع می‌تواند بسیار سخت باشد. چرا که شما برای اقامت در این کشورها باید پول بیشتری را خرج کنید. البته اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که در حال حاضر نیز کشورهایی وجود دارند که شما می‌توانید برای مهاجرت به آن‌ها با شرایطی نسبتا آسان اقدام کنید. از این رو، در این مطلب از وبسایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای قصد داریم تا به بررسی موضوع گرانی دلار و مهاجرت بپردازیم و بهترین گزینه‌های مهاجرتی را به شما معرفی کنیم.

گرانی دلار و مهاجرت

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

رابطه نرخ ارز با مهاجرت ایرانیان

اطلاعات و آمارهای مختلف نشان می‌دهند زمانی که ارز خارجی رایجی مانند دلار افزایش قیمت پیدا کند، میزان مهاجرت از آن کشور به تناسب کاهش پیدا خواهد کرد. دلیل آن هم این است که برای مهاجرت به یک کشور خارجی شما معمولا نیاز دارید تا وجه خود را به دلار تبدیل کنید. از این رو، به دلار بیشتری نیاز دارید تا بتوانید روند مهاجرت را پیش ببرید. در این میان، باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر کشور مقصد شما هم ارز رایج آن دلار باشد، مطمئنا شما در آینده با مشکلات مالی بسیاری مواجه می‌شوید.

در نظر داشته باشید که مهاجرت به یک کشور می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. بسیاری برای سرمایه‌گذاری، برخی دیگر برای تحصیل و عده‌ای نیز برای کار قصد مهاجرت دارند. گرانی دلار می‌تواند روی تمام این موارد تاثیر مستقیم بگذارد و آینده این افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

گرانی دلار و مهاجرت

به عنوان مثال، فردی که قصد تحصیل در یک کشور با ارز رایج دلار را دارد، باید شهریه تحصیلی و زندگی را پرداخت کند. در این وضعیت، او فشارهای مالی بسیاری را تحمل خواهد کرد. همچنین فردی که قصد سرمایه‌گذاری را دارد، باید ابتدا سرمایه خود را به دلار تبدیل کند. به دلیل گرانی دلار، ارزش کلی سرمایه فرد کاهش پیدا می‌کند و از این رو مجبور می‌شود تا مبلغ بیشتری را برای سرمایه‌گذاری کنار بگذارد.

بهترین کشورها برای مهاجرت با توجه به گرانی دلار

شاید گرانی دلار باعث شود که از مهاجرت صرف نظر کنید. اما در این میان باید به این نکته توجه داشته باشید که حتی با در نظر داشتن موضوع گرانی دلار و مهاجرت هم می‌‌توان به کشورهایی مهاجرت کرد که فشار اقتصادی کمتری را به ما تحمیل کنند. از این رو، در ادامه این بخش قصد داریم تا به معرفی برخی از این کشورها بپردازیم.

بهترین کشورها برای مهاجرت با توجه به گرانی دلار

راهکاری به نام مهاجرت به کانادا برای کاهش ارتباط گرانی دلار و مهاجرت

موضوع گرانی دلار و مهاجرت بیشتر درباره کشورهایی که ارز رایج آن‌ها دلار است صدق می‌کند. در این میان، شاید با خود تصور کنید که ارز رایج کانادا نیز دلار است و همان ابتدا از مهاجرت به این کشور صرف نظر کنید. اما باید در نظر داشته باشید که ارز رایج کانادا، دلار آمریکا نیست و دلار کانادا نام دارد. از این رو، فلسفه پشت آن با دلار گران‌قیمتی که تصور می‌کنید کمی متفاوت است.

کانادا کشوری است که شرایط متنوعی را برای اقامت ارائه می‌دهد. به این صورت که از طریق ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و همین‌طور روش‌های دیگر شما به راحتی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. در نظر داشته باشید که شاید در ابتدا و برای اخذ ویزای کانادا مجبور باشید هزینه‌ها را به دلار آمریکا پرداخت کنید، اما پس از ورود به این کشور، تمام هزینه‌های شما به دلار کانادا تبدیل خواهند شد. از این رو، برای اقامت در کشور کانادا مشکلات چندین گریبان‌گیر شما نخواهند شد.

گرانی دلار و مهاجرت

استرالیا؛ با دلار استرالیا مشکل گرانی دلار و مهاجرت را دور بزنید

کشور استرالیا یکی دیگر از گزینه‌های مناسب مهاجرتی برای ایرانیان است که ارز رایج آن دلار استرالیا نام دارد. درباره استرالیا باید به این نکته توجه داشته باشید که دلار این کشور ارزی پایین‌تر از دلار آمریکا دارد و از این رو شرایط اقتصادی شما برای مهاجرت به این کشور آسان‌تر از کشورهایی مانند ایالات متحده خواهد بود.
در کشور استرالیا، اقامت موقت، دائم و بعضا تابعیت برای موارد مختلفی ارائه می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری اشاره کرد. زمانی که دلار استرالیا گران شود، تمام روش‌های مهاجرتی به این کشور نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و از این رو، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. البته که دلار استرالیا نسبت به دلار آمریکا دارای نوسان بسیار کمتری است و روند صعودی یا نزولی با شیب کمتری را تجربه می‌کند.

انتخاب نیوزیلند برای مهاجرت

نیوزیلند یکی دیگر از کشورهایی در جهان است که مانند کانادا و استرالیا واحد پول آن از خانواده دلار است که دلار نیوزیلند نام دارد. اگر دلار آمریکا ۲۷ هزار تومان باشد، شما می‌توانید هر دلار نیوزیلند را با قیمت ۱۹ هزار تومان خریداری کنید. از این رو، نیوزیلند را می‌توان به عنوان کشوری مقرون به صرفه برای مهاجرت معرفی کرد.

فرانسه؛ تقریبا به دور از مسائل مرتبط با گرانی دلار و مهاجرت

اگر به دنبال یک کشور مقرون به صرفه برای مهاجرت هستید، کشور فرانسه می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد. فرانسه از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و از این رو ارز رایج آن یورو می‌باشد. در این کشور شما می‌توانید در تمام مراحل اخذ ویزا برای پرداخت هزینه‌ها از یورو استفاده کنید.

شاید ابتدا تصور کنید که یورو کمی گران‌تر از دلار آمریکا است و به صرفه نیست. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که یورو ارزی نیست که تنها در فرانسه اعتبار داشته باشد. یورو ارز رسمی تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که از جمله آن‌ها می‌توان به اسپانیا، پرتغال، آلمان، هلند و اتریش اشاره کرد.

نروژ؛ انتخابی جذاب برای مهاجرت ایرانیان

کشور نروژ از جمله دیگر گزینه‌های مهاجرت برای ایرانیان است که به دلیل ارز رایج خود که از شاخه دلار نیست، هزینه زندگی می‌تواند کمی بهتر باشد. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که واحد پولی کشور نروژ کرون است که ارزشی تقریبا یک هفتم دلار آمریکا دارد. از این رو، شما با سرمایه یکسان می‌توانید کرون بیشتری را نسبت به دلار آمریکا به‌دست بیاورید.

گرانی دلار و مهاجرت

کشور آلمان؛ کشوری مقرون به صرفه برای رفع مشکل گرانی دلار و مهاجرت

آلمان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که ارز رایج آن یورو می‌باشد. شرایط اخذ اقامت نیز در آلمان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر آسان‌تر است و شما می‌توانید از طریق تحصیل، کار یا ازدواج به راحتی ویزای آن را دریافت کنید.

در نظر داشته باشید که آلمان از این جهت می‌تواند کشوری مقرون به صرفه و به دور از موضوع گرانی دلار و مهاجرت باشد که توان مالی مردم در این کشور بسیار بالا است. به این صورت که با حقوق پایه نیز در آلمان به راحتی می‌توان زندگی را گذراند. نکته دیگری که باید درباره کشور آلمان به آن توجه کنید این است که بسیاری برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند. از این رو، این افراد می‌توانند برای کاهش هزینه‌های تحصیلی خود اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی کنند.

انتخاب ترکیه برای مهاجرت

یکی از کشورهای همسایه ایران که حتی با وجود موضوع گرانی دلار و مهاجرت نیز به راحتی می‌توان به آن مهاجرت کرد، کشور ترکیه است. در کشور ترکیه شما می‌توانید به راحتی اقامت موقت، دائم و سپس تابعیت را به‌دست بیاورید. همچنین اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که لیر ترکیه قیمت معادل یک پانزدهم دلار آمریکا دارد و از این رو می‌توان آن را در لیست کشورهای مقرون به صرفه برای دور شدن از موضوع گرانی دلار و مهاجرت قرار دارد.

روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت ترکیه وجود دارد که رایج‌ترین آن سرمایه‌گذاری است. البته باید در نظر داشته باشید که برای سرمایه‌گذاری در این کشور شما باید با دلار آمریکا اقدام کنید. به این صورت که اگر شما خانه‌ای معادل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا را در ترکیه خریداری کنید، در مدت یک ماه تابعیت این کشور به شما اعطا خواهد شد.

همچنین در صورت تمایل شما می‌توانید معادل ۵۰۰ هزار دلار را در بانک‌های ترکیه سرمایه‌گذاری کنید. با این کار، پس از سه سال شما تابعیت این کشور را دریافت خواهید کرد. همچنین پس از این کار، شما می‌توانید مبلغ ۵۰۰ هزار دلار را به همراه سود سالیانه آن دریافت کنید. به همین خاطر است که می‌گوییم کشور ترکیه می‌تواند انتخابی مناسب برای شما جهت مهاجرت باشد.

گرانی دلار و مهاجرت

شرایط جاب آفر در عمان چیست ؟

جاب آفر

در این مقاله به تمام مباحث مربوط به جاب آفر خواهیم پرداخت.

سخن پایانی

موضوع گرانی دلار و مهاجرت باعث شده است که بسیاری از ایرانیان نتوانند اقامت کشورهایی مانند ایالات متحده را به‌دست بیاورند. از این رو، این افراد باید به دنبال کشورهای جایگزینی باشند که از جمله آن‌ها می‌توان به ترکیه، آلمان، فرانسه، نروژ، نیوزیلند و استرالیا اشاره کرد. هرکدام از این کشورها شرایط خاص خود را برای پذیرش مهاجران دارند. اگرچه گرانی دلار روی مهاجرت به این کشورها نیز تأثیر دارد، اما در کل می‌توان آن‌ها را در لیست کشورهای مناسب و مقرون به صرفه برای مهاجرت قرار داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
دلیل سخت شدن مهاجرت با توجه به گرانی دلار چیست؟
برای مهاجرت به یک کشور خارجی شما معمولا نیاز دارید تا وجه خود را به دلار تبدیل کنید. از این رو، به دلار بیشتری نیاز دارید تا بتوانید روند مهاجرت را پیش ببرید. در این میان، باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر کشور مقصد شما هم ارز رایج آن دلار باشد، مطمئنا شما در آینده با مشکلات مالی بسیاری مواجه می‌شوید.
بهترین کشورها برای مهاجرت با توجه به گرانی دلار کدامند؟
آلمان – کانادا – ترکیه – نروژ – نیوزلند – فرانسه – استرالیا
آیا وجه رایج کانادا و استرالیا با دلار آمریکایی متفاوت است؟
بله، باید در نظر داشته باشید که ارز رایج کانادا و استرالیا دلار آمریکا نیست و دلار مختص به خودشان را دارا هستند. از این رو، فلسفه پشت آن با دلار گران‌قیمتی که تصور می‌کنید کمی متفاوت است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای