Financing Schengen visa-1

میزان تمکن مالی برای ویزای شینگن چقدر است؟

آیا به‌دنبال پیوستن به جامعه شینگن هستید؟ آیا نگرانی‌های مالی برای اخذ ویزای شینگن دارید؟ آیا برای اخذ ویزای شینگن باید مقدار دقیقی از پول در اختیار داشته باشید؟ چگونه می‌توانید میزان تمکن مالی موردنیاز را محاسبه کنید؟ در مقاله‌ای که پیش روی شما است به روش‌ها و معیارهای محاسبه تمکن مالی برای ویزای شینگن پرداخته‌ایم. از نحوه اثبات تمکن مالی گرفته تا حداقل گردش حساب و مبالغ موردنیاز، همه موارد را در اینجا پوشش داده‌ایم. با ما همراه شوید تا در این مسیر مهم به همه سوالات شما در این خصوص پاسخ دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی کلی تمکن مالی برای دریافت ویزای شینگن 2024

برای ورود به کشورهای شینگن اروپا باید اثبات کنید تمکن مالی معینی در حدود 3000 یورو برای 6 ماه آخر گردش حساب خود دارید. براساس توصیه‌های کمیسیون اروپا، برای ورود به راحت ترین کشور برای ویزای شینگن یعنی همان فرانسه باید حداقل 120 یورو برای هر روز اقامت به‌عنوان تمکن مالی داشته باشید. اگر هزینه اقامت‌ را پرداخت کرده‌اید، مبلغ موردنیاز به 65دلار کاهش می‌یابد. در جدول زیر مقررات مالی و مقدار تمکن روزانه برای ویزای شینگن در برخی از کشورها را مشاهده می‌کنید:

کشور میزان تمکن مالی روزانه به یورو
فرانسه 120
آلمان 45
یونان 50
ایسلند 28.83
ایتالیا 53.8
لهستان 14
لیختن‌اشتاین 92.34
هلند 34
نروژ 53.34
اسلوواکی 56
اسلووانی 70
اسپانیا 100
سوئد 48.26
سوئیس 92.34
دانمارک 67.24
فنلاند 30

به‌طورکلی، هر کشور الزامات مالی مخصوص به خود را دارد که باید رعایت شود. اطلاعات دقیق درباره الزامات مالی ویزای شینگن برای هر کشور را قبل از اقدام به اخذ ویزا چک کنید.

حداقل تمکن مالی برای ویزای شینگن؛ 3000 یورو برای 6ماه

نکات کلیدی برای اثبات تمکن مالی در ویزای تحصیلی شینگن

برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن، حداقل تمکن مالی در هر کشور ممکن است متفاوت باشد. به‌عنوان مثال برای ویزای تحصیلی آلمان باید حداقل مبلغ ۱۱,۲۰۸ یورو ارائه دهید. در هلند، حداقل موجودی باید حداقل ۱۵,۰۰۰ یورو پس از پرداخت هزینه‌های شهریه و ویزا باشد. ولی در ایتالیا، نیاز به حداقل ۴۵۰ یورو در ماه برای هزینه‌های زندگی و تحصیلات است. این تفاوت‌ها نشان‌دهنده این است که هر کشور نیازهای مختلفی برای اثبات تمکن مالی دارد.

معیارهای تمکن مالی برای ویزای کاری شینگن؛ راهنمای کامل برای متقاضیان

برای اخذ ویزای کاری شینگن اغلب لازم است که متقاضی، تمکن مالی خود را اثبات کند. این مبلغ معمولا برای پوشش هزینه‌های زندگی و اجاره مسکن در کشور مقصد موردنیاز است. به‌طورمثال برای ویزای کاری در آلمان، شما باید تمکن مالی حداقل ۸,۶۴۰ یورو در سال یا معادل آن به دلار آمریکا را داشته باشید. در هلند این مبلغ برابر با ۱۲,۵۶۰ یورو در سال است. همچنین در ایتالیا نیاز به حداقل ۸,۶۴۰ یورو در سال برای اثبات تمکن مالی ویزای کاری وجود دارد. این مبالغ باتوجه‌به شرایط‌ومقررات هر کشور متغیر است.

تمکن مالی ویزای شینگن؛ پوشش هزینه‌های زندگی و اجاره مسکن

چگونه می‌توانید برای ویزای توریستی شینگن تمکن مالی به‌دست آورید؟

در برخورد با فرآیند اخذ ویزای توریستی شینگن، میزان تمکن مالی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای اخذ ویزا، ابتدا باید اسناد پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر در منطقه شینگن را در اختیار داشته باشید. سپس باید پیش‌نیازهای مالی مربوط به کشور مقصد را تامین کنید که شامل هزینه‌های تحصیل، زندگی و بیمه می‌شود.

برای اثبات تمکن مالی، باید مدارکی از جمله صورت‌حساب بانکی، مدارک بورسیه و شواهد محل اقامت را ارائه دهید. پس از تکمیل فرم درخواست ویزا و مصاحبه، ویزای توریستی شینگن صادر می‌شود. به‌عنوان مثال برای اخذ ویزا تحصیلی کشور آلمان، حداقل تمکن مالی معادل 45 یورو در هر روز اقامت موردنیاز است.

موفقیت در اخذ ویزای سرمایه‌گذاری شینگن؛ از انتخاب تا درخواست نهایی

تمکن مالی ویزای سرمایه‌گذاری شامل مراحل مشخص و معینی می‎شود. ابتدا باید کشور مقصد سرمایه‌گذاری خود را مشخص کنید، زیرا هر کشور ممکن است شرایط و مقررات متفاوتی داشته باشد. سپس نوع سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید که معمولا املاک، اوراق بهادار یا سرمایه‌گذاری‌های تجاری است.

مطمئن شوید که مقدار سرمایه شما با حداقل مقدار مالی موردنیاز تطابق دارد؛ برای مثال، به‌منظور اخذ ویزای سرمایه‌گذاری ایتالیا نیاز به سرمایه حداقل 2 میلیون یورو در بندهای دولتی، سرمایه‌گذاری 500 هزار یورو در سهام شرکت‌ها و حداقل 250 هزار یورو در استارتاپ‌های نوآورانه است.

پس از اطمینان از کافی بودن سرمایه خود با ارائه مدارک مالی، معامله سرمایه‌گذاری را انجام دهید و بعد از آن درخواست ویزا را تکمیل کنید. پس از تایید نهایی، ویزای سرمایه‌گذاری شینگن برای شما صادر می‌شود و این امکان را به شما می‌دهد که از سفر به اروپا لذت ببرید.

نحوه اثبات تمکن مالی برای ویزای شینگن

تمکن مالی برای اخذ ویزای شینگن از اهمیت بسیاری برخوردار است. این مفهوم به‌مجموعه اقدامات مالی اشاره دارد که شما باید برای پشتیبانی مالی خود در طول اقامتتان در اروپا انجام دهید. برای اثبات تمکن مالی، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید:

  • ارائه نامه تمکن مالی به سفارت کشور مقصد: این نامه، جزئیات درآمد و روش کسب آن را شرح می‌دهد و سفارت اطمینان حاصل می‌کند که شما توانایی تامین هزینه‌های سفر را دارید.
  • مدارک مالی: از جمله صورت‌های حساب بانکی در شش ماه گذشته، سند حقوق ثابت، گواهی مالیاتی و سند حمایت مالی از شخص یا شرکت معتبر.
  • فیش حقوقی، چک مسافرتی، کارت اعتباری و پول نقد نیز به‌عنوان مدارک اثبات تمکن مالی مورداستفاده قرار می‌گیرند.
  • ارائه بلیط رفت و برگشت سفر و اثبات محل اقامت در کشور مقصد نیز تاثیر مثبتی بر اثبات تمکن مالی دارد.
  • ضمانت‌های مالی: برخی از کشورها ضمانت‌های مالی مانند واریز یا تضمین مالی را برای پوشش هزینه‌های شما قبول می‌کنند.

به یاد داشته باشید که هر کشور ممکن است الزامات مالی خاص خود را داشته باشد؛ بنابراین قبل از اقدام به اخذ ویزا، به‌دقت مقررات آن کشور را بررسی کنید.

نامه بانک؛ راهی برای تضمین توانایی تامین هزینه‌های سفر به اروپا

بررسی حداقل گردش حساب برای ویزای شینگن

برای درخواست ویزای مولتی شینگن ارائه موجودی کافی در حساب بانکی الزامی است. تجربه نشان داده که معمولا موجودی حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان برای هر فرد کافی است. ولی توصیه می‌شود که در کنار موجودی، سپرده‌های بلندمدت یا منابع مالی دیگری نیز ارائه شود. برای دریافت گواهی حساب بانکی، باید به بانک مراجعه و درخواست صورت‌حساب کنید.

صورت‌حساب بانکی شامل اطلاعاتی مانند تاریخ افتتاح حساب، میزان گردش حساب در بازه زمانی مشخص و موجودی حساب می‌شود. حتما این گواهی باید مهر و امضای بانک داشته باشد. مدت زمان موردنیاز برای ارائه گردش حساب بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت است، ولی برای ویزای مولتی شینگن، گردش حساب باید حداقل برای ۳ ماه گذشته باشد. با‌این‌حال، ارائه گردش حساب برای دوره‌های بلندتر، شرایط درخواست را بهبود می‌بخشد.

گام اولیه برای درخواست ویزای مولتی شینگن؛ ارائه موجودی حساب بانکی

types-of-Schengen-visas-1

بررسی انواع ویزای شینگن؛ نوع c و نوع d + جدول مقایسه

ویزای انحصاری شینگن یک ویزای ویژه اروپا برای اقامت کوتاه‌مدت است که به دارنده ویزا اجازه می‌دهد به کلیه کشورهای تعیین شده شنگن سفر کند. این سند توسط یکی از کشورهای ویژه شینگن صادر شده است و به شما امکان می‌دهد از هر کشور شینگن تا مدت زمان محدود ۹۰ روز در یک دوره کامل ۱۸۰ روزه بازدید کنید. متداول‌ترین انواع ویزای شینگن شامل ویزای نوع c و d می‌شود که در این مقاله تفاوت‌های این دو را بررسی می‌کنیم. چند دقیقه به مطالعه این مطلب اختصاص دهید تا بدانیم فرق انواع ویزای توریستی شینگن چیست.

با مشاوره‌ مراکز مهاجرتی از پشتیبانی و مشاوره در امور مالی ویزای شینگن برخوردار شوید

در این مقاله به اهمیت و نحوه اثبات تمکن مالی برای دریافت ویزای شینگن اشاره کردیم. همچنین به تفاوت‌ها در مقررات مالی برای انواع ویزاها، از جمله ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری پرداخته‌ایم. هر کشور الزامات مالی خاصی دارد که برای رعایت آن‌ها، باید قبل از درخواست ویزا بررسی شوند. این بررسی را می‌توانید با کمک مراکز و موسسات بزرگ مهاجرتی انجام دهید و گام‌های خود را در این خصوص از همان ابتدا محکم بردارید. همچنین، در ادامه مقاله، روش‌ها و معیارهای مختلف اثبات تمکن مالی، از جمله مدارک بانکی، فیش حقوقی و ضمانت‌های مالی، موردبررسی قرار گرفتند. کارشناسان ما در هرمس‌اپلای آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
میزان تمکن مالی برای ویزای شینگن چقدر است؟
حساب شما باید در 6ماه اخیر 3000 یورو گردش داشته باشد. همچنین، هر کشور شینگن الزامات مالی مخصوص به خود را دارد که باید رعایت شود. می‌توانید این الزامات را قبل از اقدام به اخذ ویزا چک کنید.
چگونه می‌توانید تمکن مالی برای ویزای شینگن را اثبات کنید؟
با ارائه مدارک مالی مانند صورت‌حساب بانکی، فیش حقوقی، چک مسافرتی، کارت اعتباری و پول نقد می‌توانید تمکن مالی برای ویزای شینگن را اثبات کنید. همچنین، ارائه بلیط رفت و برگشت سفر و اثبات محل اقامت در کشور مقصد نیز به اثبات تمکن مالی کمک می‌کند.
حداقل گردش حساب برای ویزای شینگن چقدر است؟
معمولا موجودی حدود 70 تا 80 میلیون تومان برای هر فرد، کافی است. این مبلغ باید حداقل برای 3 ماه گذشته باشد، ولی ارائه گردش حساب برای دوره‌های بلندتر شرایط درخواست را بهبود می‌بخشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای