تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

آیا به دنبال تحصیل رایگان در کانادا هستید و می‌خواهید بدانید که چطور می‌توانید به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنید؟ برای تحصیل رایگان در کانادا، تنها یک راه وجود دارد. از آنجا که هیچ دانشگاه یا کالج رایگانی در کانادا وجود ندارد، حتماً باید بورس تحصیلی داشته باشید تا به طور کامل هزینه تحصیل و اقامت دانشجویی شما را پوشش دهد. بنابراین، چطور می‌توانید برای تحصیل رایگان در کانادا بورس تحصیلی دریافت کنید؟

اولین مسئله این است که باید یک برنامه عالی داشته باشید. در این مقاله، به شما اطلاعات مفیدی در مورد دریافت بورس تحصیلی برای تحصیل رایگان در کانادا ارائه می‌کنیم. دومین مسئله مهم، شما باید این بورس تحصیلی را با استفاده از منابع مختلف پیدا کنید. سومین مورد، شما باید مدارکتان را اپلای کنید.

دانستن شرایط مهاجرت و دریافت ویزای تحصیلی می‌تواند به شما برای رسیدن به هدف تحصیل رایگان در کانادا کمک کند. بدون ویزای تحصیلی قادر نخواهید بود در کانادا تحصیل کنید. اما شرایط لازم برای تحصیل رایگان در کانادا چیست؟

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

نحوه دریافت ویزای دانشجویی کانادا

برای تحصیل در کانادا، شما باید اجازه تحصیل در کانادا دریافت کنید که به عنوان یک ویزای دانشجویی کانادا برای مدت اقامت شما عمل می‌کند. اگر دوره یا برنامه شما شش ماه یا کمتر طول می‌کشد، نیازی به مجوز تحصیلی کانادا ندارید. با این وجود ممکن است که پیش از ورود به کانادا به هر دلیلی، برای مجوز درخواست کنید – اگر بخواهید تحصیلات خود را ادامه دهید، باید ویزای تحصیلی دریافت کنید.

هنگامی که شما اجازه تحصیل در کانادا داشته باشید، می‌توانید برای تجدید آن از داخل کانادا در صورت تصمیم به ادامه تحصیل، اپلای کنید. برای دانشجویان تمام‌وقت که در یک موسسه تحصیلات عالی معتبر ثبت شده کرده‌اند، با استفاده از مجوز تحصیل می‌توانند به صورت نیمه‌وقت در محوطه دانشگاه کار کنند. شما همچنین می‌توانید در خارج از محوطه دانشگاه کار کنید، به عنوان انترن یا کارآموز بخشی از برنامه‌تان، به صورت اقامت دائم در کانادا بمانید یا بعد از فارغ‌التحصیلی، کار پیدا کنید.

اجزای یک درخواست عالی مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در کانادا

تجربه تحقیق

تجربه تحقیق برای متقاضیان بورس تحصیلی تحصیلات تکمیلی بسیار مهم است، به خصوص در زمینه‌های STEM. داشتن تجربه تحقیق، درخواست شما را به میزان قابل‌توجهی ارتقا داده و شانس شما را برای تحصیل رایگان در کانادا افزایش می‌دهد. اگر برای درخواست دوره کارشناسی اپلای کرده‌اید و تجربه تحقیق دارید، از مزایای زیادی برخوردار می‌شوید.

معدل GPA (Grade Point Average)

معدلGPA  بالا برای کسانی که برای درخواست تحصیل در دوره‌های کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی اپلای می‌کنند، اهمیت دارد. این شاخص کلیدی است که کالج‌ها و دانشگاه‌ها برای سنجش موفقیت دانشجویان بالقوه در محیط کالج به کار می‌برند.

کارآموزی/ انترن

اگر تجربه کارآموزی داشته باشید، برای پذیرش تحصیل رایگان در کانادا بسیار مفید خواهد بود.

رشته‌های خدمات اجتماعی / کارهای عام‌المنفعه

خدمات اجتماعی یکی دیگر از جنبه‌های درخواست شما است که باعث می‌شود، درخواست شما در اولویت قرار گیرد. دانشجویان خدمات اجتماعی، مراقب جامعه خود هستند و به جامعه خود در آینده پاسخ خواهند داد.

 مدارک آیلتس / تافل

آیلتس و تافل دو آزمون مهارت انگلیسی هستند. اگر شما یک دانشجوی بین‌المللی هستید و اهل یک کشور انگلیسی زبان نیستید، باید یکی از این دو مدرک را داشته باشید. دانشجویانی که نمره بسیار بالایی دارند احتمالاً از مزیت تحصیل رایگان در کانادا بهره‌مند خواهند شد.

آزمون‌های SAT / ACT و / یا سطح A و / یا امتحان ورودی کالج در کشور شما (کارشناسی)

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا SAT و ACT را قبول می‌کنند که امتحان ورودی کالج برای دوره کارشناسی در آمریکا است. برای شما که به دنبال مهاجرت و تحصیل رایگان در کانادا هستید به شدت توصیه می‌شود که در یکی از این موارد نمره بالا کسب کنید. گزینه دیگری سطحA است که در برنامه درسی بریتانیایی وجود دارد. دانشجویانی که این دوره را تکمیل کرده‌اند، مورد توجه قرار خواهند گرفت. همچنین نمره بالا در آزمون ورودی کالج در کشور مبدأ بسیار توصیه می‌شود.

GRE  (تحصیلات تکمیلی)

GRE مخفف Graduate Records Examination یک آزمون برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی است که دانشگاه های کانادا می‌پذیرند. اگر شما برای دوره تحصیلات تکمیلی درخواست می‌کنید، باید نمرهGRE تان بالا باشد.

مقاله چاپ شده در مجله (تحصیلات تکمیلی)

دانشجویانی که قبلاً در یک مجله دانشگاهی مقاله منتشر کرده‌اند، به طور مطلوب در نظر گرفته می‌شوند. این کارها چند موردی است که شانس گرفتن بورس تحصیلی و مهاجرت به کانادا را برای شما افزایش می‌دهد، اگر یک یا چند مورد از این موارد را داشته باشید، به شما کمک خواهد کرد که به طور رایگان در کانادا تحصیل کنید. بنابراین، چند ماه یا حتی چند قبل از درخواست مهاجرت، شروع به انجام این کارهای ضروری کنید.

 جستجو برای منبع تأمین مالی بورس تحصیلی

این یک مرحله ضروری برای تحصیل رایگان در کانادا است. منابع زیادی وجود دارد که می‌توانید برای کمک مالی کامل، از آن‌ها استفاده کنید. اولاً، پیشنهاد می‌کنیم که برای پیدا کردن منابع تأمین مالی بورس تحصیلی به سایت https://uscollegeinternational.com/canada-scholarships/  مراجعه کنید. دوم، عبارت ” fully funded scholarships in Canada ” را در گوگل سرچ کنید. هنگامی که منابع را پیدا کردید، باید به وب‌سایت‌های بورس تحصیلی رسمی (scholarship) که مرتبط هستند بروید تا اطلاعات اولیه در مورد مهلت درخواست، روند درخواست، واجد شرایط بودن، فرم درخواست و غیره را پیدا کنید.

جمع‌بندی

بعد از جستجوی دانشگاه‌های دارای بورس تحصیلی، باید به چند مورد از آن‌ها اپلای کنید. گرفتن بورس تحصیلی بسیار دشوار است، بنابراین باید شانس خود را با اپلای در چندین دانشگاه، افزایش دهید. بنابراین، دستورالعمل‌های درخواست را به دقت بخوانید، درخواست و مدارک لازم را تکمیل کنید و اپلای کنید!

مقاله پیشنهادی—>تحصیل در مدارس کانادا

سؤالات متداول

از آنجایی که هیچ کالجی در کشور کانادا بصورت رایگان نمیباشد برای این موضوع تنها یک راه حل وجود دارد آن هم این است که بورسیه تحصیلی این کشور را بدست آورید تا بتوانید بطور کامل هزینه های تحصیل و اقامتی خود را پوشش دهید.

بله، شما میتوانید اگر قصد ادامه تحصیل را دارید درخواست تجدید ویزا از داخل کانادا را داشته باشید.

بله، شما میبایست یکی از دو مدرک آیلتس یا تافل را داشته باشید و اگر نمره بسیار بالایی در مدرک زبان خود داشته باشید احتمال برخورداری از مزیت تحصیل رایگان را خواهید داشت.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *