ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان

در این مقاله نحوه دریافت ویزای توریستی آلمان را بیان می کنیم. ویژگی ها و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آلمان را نیز اورده ایم. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید.

جمهوری فدرال آلمان یکی از بزرگترین کشور های اروپای مرکزی و یکی از پرجمعیت ترین کشور های آن بخش می باشد. کشور آلمان از ۱۶ ایالت تشکیل شده و شهر های بزرگ و مطرح جهان در این ایالت ها قرار گرفته اند. برلین، برمن، مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، کلن و… از شهر های بزرگ این کشور می باشند.

کشور آلمان در کوهپایه های آلپ قرار گرفته است لذا جاذبه های طبیعی زیبایی را دارا است. از طرفی این کشور از لحاظ ماهیت تاریخی و آثار باستانی نیز غنی می باشد لذا همه ساله مقصد بسیاری از گردشگران می باشد. اما از آنجایی که ایران جزو کشور های اتحادیه اروپا نمی باشد لذا نیاز به دریافت ویزایی به نام ویزای توریستی آلمان خواهید داشت.

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویژگی های ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی مختص سفر های کوتاه مدت و تفریحی می باشد. این نوع ویزا معمولا دارای زمان محدود است و بستگی به تصمیم سفارت و نوع درخواست شما دارد. اگر شما مایل به کار یا تحصیل در آلمان هستید نباید برای این نوع ویزا اقدام کنید. ویزای توریستی آلمان تا مدت ۹۰ روز اعتبار دارد و در این مدت شما مجاز به کار کردن نمی باشید. بعد از پایان اعتبار ویزا باید به کشور خود بازگردید. برای صدور این نوع از ویزا در حدود ۵ تا ۱۰ روز زمان می برد.

چون کشور آلمان جزو اتحادیه اروپا می باشد لذا شما می توانید با اخذ ویزای شینگن برای سفر های توریستی از کشور های حوزه شینگن بازدید کنید.

 

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی آلمان

اگر مایل به اخذ ویزای توریستی آلمان می باشید لازم است مراحلی را طی کنید تا ویزای این کشور را اخذ کنید. مرحله اول تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی است. برای تشکیل و تکمیل پرونده در سفارت باید یکسری مدارک را ارائه بدهید. شناسنامه و کپی آن، گذرنامه و کپی آن که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی آلمان

اسناد شغلی و تحصیلی ( که اسناد تحصیلی در بخش دولتی ترجمه آخرین حکم کارگزینی و در بخش خصوصی گواهی اشتغال به کار و برای دانشجویان کارت بین المللی دانشجویی می باشد)، مدارک تمکن مالی و گواهی بانکی و سه عکس رنگی ، رزرو بلیط هتل، بلیط و بیمه مسافرتی و در نهایت ارائه گزارش مالی حسابتان مورد نیاز می باشد.

در صورتی که شخص موارد بالا را نداشته باشد نیاز به دعوتنامه خواهد داشت. اطلاعات کامل در رابطه با مدارک مورد نیاز را می توانید از کارشناسان ما در موسسه هرمس اپلای بخواهید. مشاوران پاسخگوی شما خواهند بود.

اسناد شغلی و تحصیلی

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

از طرفی برای دریافت وقت مصاحبه سفارت مدت زیادی در صف انتظار خواهید بود چون تعداد زیادی از ایرانیان متقاضی برای اخذ ویزای آلمان می باشند. شما به صورت آنلاین می توانید وقت مصاحبه را رزرو نمایید و در روز معین شده با مدارک در سفارت حضور داشته باشید.

هزینه ویزای توریستی باید به یورو پرداخت شود که این هزینه برای زیر ۶ سال رایگان می باشد. برای افراد ۶ تا ۲۴ سال حدود ۵۳ یورو و برای باقی افراد حدود ۶۷ یورو است.

نکته ای که وجود دارد این است که مواردی مانند سوپیشینه یا نقص مدارک و یا اعتبار کمتر از ۶ ماه گذرنامه شما ممکن است باعث ریجکت شدن پرونده شما بشود.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشور‌های توریستی در جهان است زیرا از جنبه‌های مختلف همچون اقتصاد، تحصیلی، درمانی، سیاسی و غیره در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله نیز خواندید نحوه دریافت ویزای توریستی آلمان را بیان کردیم. ویژگی ها و مدارک لازم برای اخذ و مدت زمان اقامت را برایتان بازگو کردیم. اکنون شما نیز اگر قصد مهاجرت و یا سفر به این کشور جذاب و توریستی را دارید میتوانید با پرکردن فرم ارزیابی در این مقاله از کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

کارشناس ارشد مهاجرت

شرایط مهاجرت به آلمان

کارآموزی (آوسبیلدونگ) آلمان

کاریابی در آلمان به زبان انگلیسی

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

شهرهای بزرگ کشور آلمان کدام شهرها میباشند؟
برلین، برمن، مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، کلن و… از شهر های بزرگ این کشور می باشند.
برای سفر های کوتاه مدت نیاز به چه ویزایی میباشد؟
برای سفرهای کوتاه مدت ویزای توریستی مناسب تر میباشد.
مدت زمان ویزای توریستی آلمان چقدر میباشد؟
ویزای توریستی آلمان تا مدت ۹۰ روز اعتبار دارد.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles