ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

اگر شما از فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای هستید که تمایل به زندگی و کار در آلمان را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید تا آنچه که می خواهید در مورد مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای را بدانید، به دست آورید.

به طور کلی، کشور آلمان با توجه به شرایط اقتصادی و رفاهی که دارد، مقصد محبوبی برای بیشتر مهاجران محسوب می شود که در چند دهه گذشته به واسطه اخذ سیاست های مهاجرتی ساده تر و شرایط مهاجرتی آسان تر به این کشور، این محبوبیت افزایش چشم گیری داشته است.

از زمانی که کشور آلمان، با کمبود نیرو جوان و افزایش سن جمعیت رو برو شد، دولت آلمان تصمیم به تغییراتی در قوانین مهاجرت به آلمان گرفت و از این رو هم اکنون مهاجرت به آلمان با مدرک فنی حرفه ای نیز وجود دارد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزا کاری آلمان با مدرک فنی حرفه ای

در حال حاضر امکان اخذ ویزا کاری آلمان، از طریق ارائه مدارک فنی حرفه ای امکان پذیر است و دارندگان این مدرک می توانند طبق شرایطی به کار در آلمان بپردازند.

همانطور که می دانید، سیستم آموزشی هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است، این موضوع باعث شده است که آلمان برای ارزیابی میزان تسلط افراد و ارزیابی مدرک فنی حرفه ایشان، موسسه جداگانه ای تاسیس کند. در صورتی که این دفتر، صلاحیت شغلی و توانایی شما را تائید کند یا تشخیص بدهد که با گذراندن دوره های تکمیلی در آلمان می توانید به کار در این کشور مشغول شوید، شما می توانید ویزا کار آلمان را دریافت نمایید.

به طور کلی اخذ ویزا کار آلمان با استفاده از مدرک فنی حرفه ای، پروسه چندان طولانی و سختی را ندارد اما عواملی وجود دارد که در دریافت این ویزا کار این کشور با استفاده از این مدرک، بسیار تاثیر گذار است. البته اگر نتوانید از این طریق برای اقامت اقدام کنید، می‌توانید با بررسی لیست هوخشوله های المان یکی از آنها را مانند آوسبیلدونگ پرستاری انتخاب و برای تحصیل و دریافت مدرک فنی حرفه ای در خود آلمان اقدام کنید.

عوامل تاثیر گذار بر دریافت ویزای کاری آلمان با مدارک فنی و حرفه ای

  • ✔ سن زیر ۴۰ سال
  • ✔ سابقه کاری خوب و متناسب با مهارت ها
  • ✔ گواهینامه تسلط به زبان آلمانی
  • ✔ مدرک فنی حرفه ای
  • ✔ توانایی اثبات توانایی مالی (ارائه گواهی تمکن مالی)

در صورتی که موفق به مهاجرت با استفاده از مدرک فنی حرفه ای شوید، این مجوز به شما داده می شود که بعد از گذراندن دوره های تکمیلی در صورت نیاز، به ۱۰ ساعت کار در هفته در سمت شغلی مربوط به مدارک و مهارت هایتان، مشغول به کار شوید. لازم است بدانید که در مواردی، علاوه بر گذراندن دوره های تکمیلی در کشور آلمان، لازم است که در آزمون های تشخیص مهارت این کشور نیز شرکت نمایید

مدارک لازم برای دریافت ویزا کاری آلمان از طریق مدرک فنی حرفه ای

برای اینکه بتوانید از طریق مدارک فنی حرفه ای به آلمان مهاجرت کنید، لازم است که مدارک زیر را به سفارت آلمان در ایران ارائه دهید: (لازم توجه داشته باشید که این مدارک ممکن است با توجه به شرایط مختلفی، تغییر کند و از این رو بهتر است که برای اطلاعات دقیق تر در رابطه با این مدارک، با مشاوران مجرب هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید برای مشاوره رایگان فرم ارزیابی را پر کنید.)

فرم درخواست

این فرم به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و حتی از طریق یک جستجو ساده می توانید آن را به دست آورید. در صورتی که نتوانستید آن را بیابید، با ارسال ایمیل به سفارت آلمان و درخواست دریافت این فرم، سفارت این فرم را برای شما ارسال خواهد کرد.

پاسپورت

قبل از درخواست نسبت به اخذ این نوع ویزا کاری آلمان، لازم است که پاسپورت شما حداقل یک صفحه خالی داشته باشد و همچنین حداقل به مدت ۳ ماه بیشتر از مدت اقامت شما در آلمان، اعتبار داشته باشد.

عکس (۳ عدد)

تمامی این عکس ها را باید حداکثر در سه ماه گذشته گرفته باشید. توجه داشته باشید که این عکس ها باید طبق معیار های تعیین شده از سوی آلمان و همچنین کاملا یکسان باشند.

ارائه مدارک و گواهینامه ها

لازم است که تمامی مدارک تحصیلی و تمامی گواهینامه هایی که با شرکت در دوره ها و آزمون های مختلف به دست آوردید را به سفارت آلمان برای اثبات توانایی و مهارت های خود ارائه دهید.

ارائه رزومه تحصیلی

شما باید گزارش کاملی از تحصیلات، مدارک و گواهینامه ای که دارید گردآوری کنید و آن ها را مطابق با استاندارد های تعیین شده به رزومه تحصیلی تبدیل کنید.

اثبات توانایی مالی

برای اینکه به دولت آلمان ثابت شود شما توانایی حمایت از خود و شرکت در دوره های تکمیلی در آلمان را دارید، باید مدارک مالی ارائه دهید که نشانگر میزان قدرت مالی شما باشد.

ارائه رزومه کاری

رزومه کاری نقش بسیار موثری در اخذ کسب ویزا آلمان با استفاده از مدارک فنی حرفه ای دارد و از این رو در صورت داشتن سابقه کاری، لازم است که رزومه کاملی از سوابق خود که شما مدت همکاری، دلیل عدم همکاری، سمت شغلی و … می شود، تهیه فرمایید.

شرکت در شناخت صلاحیت مهارت هایتان

همانطور که گفته شد مدارک شما باید از سوی دفتر تعیین شده کشور آلمان، تائید شود و یا به عبارتی دیگر ارزیابی شود.

اثبات تسلط به زبان آلمانی

برای مهاجرت و کار در آلمان، لازم است که حداقل به سطح پایه از زبان آلمانی تسلط داشته باشد و این میزان تسلط را به اثبات برسانید.

اثبات بیمه پزشکی

شما باید برای خود بیمه پزشکی تهیه کنید که در مدت اقامت شما در آلمان، به خوبی از لحاظ پزشکی شما را پوشش دهد.

اثبات توانایی مالی

برای اینکه به دولت آلمان ثابت شود شما توانایی حمایت از خود و شرکت در دوره های تکمیلی در آلمان را دارید، باید مدارک مالی ارائه دهید که نشانگر میزان قدرت مالی شما باشد.

ارائه ویزا های گذشته آلمان

اگر قبلا به آلمان رفته باشید، لازم است که گزارشی از آن ها ارائه دهید.

شما باید این مدارک را برای سفارت آلمان ارسال فرمایید، این سفارت بعد از بررسی مدارک شما ممکن است از شما بخواهد که در زمان مصاحبه مدارک تکمیل تر یا اضافه تری را ارائه دهید و از این رو بعد از ارسال مدارک، باید خود را برای مواجه شدن با چنین درخواستی آماده کنید.

هزینه دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

با توجه به ثابت نبودن نرخ ارزها، این مبلغ به واحد پولی ما متغیر است، اما هزینه سفارت برای پذیرش و رسیدگی به درخواست شما و یا به عبارتی دیگر هزینه دریافت ویزا و مهاجرت به آلمان از طریق مدرک های فنی و حرفه ای، حدود ۷۵ یورو می باشد.

کارآموزی آلمان (آوسبیلدونگ)

کارآموزی آلمان یا آوسبیلدونگ

اگر به دنبال کارکردن در آلمان بدون تحصیلات دانشگاهی هستید، می‌ توانید با گذراندن یک دوره فنی در آلمان (آوسبیلدونگ) تجربه لازم برای کار را به دست آورده و راه ورود به بازار کار این کشور را پیدا کنید.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله نیز خواندید شرایط دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای برای متقاضیان کار در این کشور امکان پذیر میباشد. اگر شما نیز متصاضی کار در کشور آلمان میباشید میتوانید با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید. اگر شرایط اپلای با مدرک فنی حرفه‌ای برایتان مناسب نیست، قطعا شرایط مهاجرت به آلمان با دیپلم را دارید. راه ها و روش های متنوعی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که مشاورین ما با توجه به شرایط شما، بهترین روش را پیشنهاد می‌دهند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا برای مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای نیاز به آموختن زبان آلمانی است؟
برای مهاجرت و کار در آلمان، لازم است که حداقل به سطح پایه از زبان آلمانی تسلط داشته باشد و این میزان تسلط را به اثبات برسانید.
هزینه دریافت ویزای کاری به مدرک فنی حرفه ای آلمان چقدر است؟
حدود ۷۵ یورو می باشد.
رزومه کاری و تحصیلی بر روند مهاجرت کاری به آلمان تاثیر دارد؟
بله. رزومه کاری و تحصیلی نقش بسیار موثری در اخذ کسب ویزا آلمان با استفاده از مدارک فنی حرفه ای دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

168 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
f_ava_s_h
5 ماه قبل

سلام خسته نباشد
من فوق دیپلم مهندسی نرم افزار دارم ومدرک آرایش پیرایش و ناخن و پداگوژی فنی حرفه ای و مربیگری تو حوزه ی کاریم که ناخن هستش 4 سال سابقه ی کاری دارم و 23 سالمه
زبان انگلیسیم خوبه و چند ترمم زبان آلمانی خوندم و با نمره های 80 به بالا هر ترم رو پاس کردم
شناگر هم هستم اگر کمک کننده باشه غریق نجاتیم هم میتونم بگیرم برای بهتر شدن رزمه
شرایط لازم برای اقدام به مهاجرت و پذیرش رو دارم؟
وبرای مهاجرت به آلمان تحصیلی اقدام کنم بهتره یا کاری ؟

خانم میرخانی
پاسخ به  f_ava_s_h
4 ماه قبل

سلام f_ava_s_h عزیز وقتتون بخیر
دقت کنید که برای رشته‌هایی مثل آرایش و پیرایش ویزای کاری صادر نمیشه پس بهتره شما از همون کاردانی کامپیوترتون استفاده بکنید و بعد از یادگیری زبان آلمانی در آوسبیلدونگ های کامپیوتر ثبت نام کنید و از طریق آوسبیلدونگ کامپیوتر به کشور آلمان عزیمت کنید و بعد از ورود به کشور آلمان این فرصت رو دارید که توی حوزه‌ی ناحن اینا که مورد علاقه‌تون هستش و رشته‌های آرایشی پیرایشس وارد بازار کار بشید.

1 6 7 8
کادر هرمس اپلای