شرایط دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

شرایط دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

اگر شما از فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای هستید که تمایل به زندگی و کار در آلمان را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید تا آنچه که می خواهید در مورد مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای را بدانید، به دست آورید.

به طور کلی، کشور آلمان با توجه به شرایط اقتصادی و رفاهی که دارد، مقصد محبوبی برای بیشتر مهاجران محسوب می شود که در چند دهه گذشته به واسطه اخذ سیاست های مهاجرتی ساده تر و شرایط مهاجرتی آسان تر به این کشور، این محبوبیت افزایش چشم گیری داشته است.

از زمانی که کشور آلمان، با کمبود نیرو جوان و افزایش سن جمعیت رو برو شد، دولت آلمان تصمیم به تغییراتی در قوانین مهاجرت به آلمان گرفت و از این رو هم اکنون مهاجرت به آلمان با مدرک فنی حرفه ای نیز وجود دارد.

آنچه در این مطلب می خوانید

ویزا کاری آلمان با مدرک فنی حرفه ای

در حال حاضر امکان اخذ ویزا کاری آلمان، از طریق ارائه مدارک فنی حرفه ای امکان پذیر است و دارندگان این مدرک می توانند طبق شرایطی به کار در آلمان بپردازند.

همانطور که می دانید، سیستم آموزشی هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است، این موضوع باعث شده است که آلمان برای ارزیابی میزان تسلط افراد و ارزیابی مدرک فنی حرفه ایشان، موسسه جداگانه ای تاسیس کند. در صورتی که این دفتر، صلاحیت شغلی و توانایی شما را تائید کند یا تشخیص بدهد که با گذراندن دوره های تکمیلی در آلمان می توانید به کار در این کشور مشغول شوید، شما می توانید ویزا کار آلمان را دریافت نمایید.

به طور کلی اخذ ویزا کار آلمان با استفاده از مدرک فنی حرفه ای، پروسه چندان طولانی و سختی را ندارد اما عواملی وجود دارد که در دریافت این ویزا کار این کشور با استفاده از این مدرک، بسیار تاثیر گذار است.

عوامل تاثیر گذار بر دریافت ویزای کاری آلمان با مدارک فنی و حرفه ای

 • سن زیر 40 سال
 • سابقه کاری خوب و متناسب با مهارت ها
 • گواهینامه تسلط به زبان آلمانی
 • مدرک فنی حرفه ای
 • توانایی اثبات توانایی مالی (ارائه گواهی تمکن مالی)
عوامل تاثیرگزار بر دریافت ویزای کاری آلمان با مدارک فنی و حرفه ای

در صورتی که موفق به مهاجرت با استفاده از مدرک فنی حرفه ای شوید، این مجوز به شما داده می شود که بعد از گذراندن دوره های تکمیلی در صورت نیاز، به 10 ساعت کار در هفته در سمت شغلی مربوط به مدارک و مهارت هایتان، مشغول به کار شوید. لازم است بدانید که در مواردی، علاوه بر گذراندن دوره های تکمیلی در کشور آلمان، لازم است که در آزمون های تشخیص مهارت این کشور نیز شرکت نمایید.

کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

مدارک لازم برای دریافت ویزا کاری آلمان از طریق مدرک فنی حرفه ای

برای اینکه بتوانید از طریق مدارک فنی حرفه ای به آلمان مهاجرت کنید، لازم است که مدارک زیر را به سفارت آلمان در ایران ارائه دهید: (لازم توجه داشته باشید که این مدارک ممکن است با توجه به شرایط مختلفی، تغییر کند و از این رو بهتر است که برای اطلاعات دقیق تر در رابطه با این مدارک، با مشاوران مجرب هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید برای مشاوره رایگان فرم ارزیابی را پر کنید.)

فرم

فرم درخواست

این فرم به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و حتی از طریق یک جستجو ساده می توانید آن را به دست آورید. در صورتی که نتوانستید آن را بیابید، با ارسال ایمیل به سفارت آلمان و درخواست دریافت این فرم، سفارت این فرم را برای شما ارسال خواهد کرد.

پاسپورت

قبل از درخواست نسبت به اخذ این نوع ویزا کاری آلمان، لازم است که پاسپورت شما حداقل یک صفحه خالی داشته باشد و همچنین حداقل به مدت 3 ماه بیشتر از مدت اقامت شما در آلمان، اعتبار داشته باشد.

عکس (3 عدد)

تمامی این عکس ها را باید حداکثر در سه ماه گذشته گرفته باشید. توجه داشته باشید که این عکس ها باید طبق معیار های تعیین شده از سوی آلمان و همچنین کاملا یکسان باشند.

پرونده مهاجر

ارائه مدارک و گواهینامه ها

لازم است که تمامی مدارک تحصیلی و تمامی گواهینامه هایی که با شرکت در دوره ها و آزمون های مختلف به دست آوردید را به سفارت آلمان برای اثبات توانایی و مهارت های خود ارائه دهید.

ارائه رزومه تحصیلی

شما باید گزارش کاملی از تحصیلات، مدارک و گواهینامه ای که دارید گردآوری کنید و آن ها را مطابق با استاندارد های تعیین شده به رزومه تحصیلی تبدیل کنید.

اثبات توانایی مالی

برای اینکه به دولت آلمان ثابت شود شما توانایی حمایت از خود و شرکت در دوره های تکمیلی در آلمان را دارید، باید مدارک مالی ارائه دهید که نشانگر میزان قدرت مالی شما باشد.

مهاجرت

ارائه رزومه کاری

رزومه کاری نقش بسیار موثری در اخذ کسب ویزا آلمان با استفاده از مدارک فنی حرفه ای دارد و از این رو در صورت داشتن سابقه کاری، لازم است که رزومه کاملی از سوابق خود که شما مدت همکاری، دلیل عدم همکاری، سمت شغلی و … می شود، تهیه فرمایید.

شرکت در شناخت صلاحیت مهارت هایتان

همانطور که گفته شد مدارک شما باید از سوی دفتر تعیین شده کشور آلمان، تائید شود و یا به عبارتی دیگر ارزیابی شود.

اثبات تسلط به زبان آلمانی

برای مهاجرت و کار در آلمان، لازم است که حداقل به سطح پایه از زبان آلمانی تسلط داشته باشد و این میزان تسلط را به اثبات برسانید.

اثبات بیمه پزشکی

شما باید برای خود بیمه پزشکی تهیه کنید که در مدت اقامت شما در آلمان، به خوبی از لحاظ پزشکی شما را پوشش دهد.

اثبات توانایی مالی

برای اینکه به دولت آلمان ثابت شود شما توانایی حمایت از خود و شرکت در دوره های تکمیلی در آلمان را دارید، باید مدارک مالی ارائه دهید که نشانگر میزان قدرت مالی شما باشد.

ارائه ویزا های گذشته آلمان

اگر قبلا به آلمان رفته باشید، لازم است که گزارشی از آن ها ارائه دهید.

شما باید این مدارک را برای سفارت آلمان ارسال فرمایید، این سفارت بعد از بررسی مدارک شما ممکن است از شما بخواهد که در زمان مصاحبه مدارک تکمیل تر یا اضافه تری را ارائه دهید و از این رو بعد از ارسال مدارک، باید خود را برای مواجه شدن با چنین درخواستی آماده کنید.

هزینه دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

با توجه به ثابت نبودن نرخ ارزها، این مبلغ به واحد پولی ما متغیر است، اما هزینه سفارت برای پذیرش و رسیدگی به درخواست شما و یا به عبارتی دیگر هزینه دریافت ویزا و مهاجرت به آلمان از طریق مدرک های فنی و حرفه ای، حدود 75 یورو می باشد.

سوالات متداول

برای مهاجرت و کار در آلمان، لازم است که حداقل به سطح پایه از زبان آلمانی تسلط داشته باشد و این میزان تسلط را به اثبات برسانید.

بله. رزومه کاری و تحصیلی نقش بسیار موثری در اخذ کسب ویزا آلمان با استفاده از مدارک فنی حرفه ای دارد.
سن زیر 40 سال شانس بیشتری برای گرفتن این ویزای کاری دارد.
بنر

154 پاسخ

 1. سلام، 35 سالمه، فوق لیسانس الکترونیک دارم از دانشگاه معتبر کلان شهر، 6 تا گواهینامه فنی و حرفه ای مرتبط دارم، زبان رو تازه شروع می کنم، اما تمکن مالی ندارم، امکانش هست؟؟؟

  1. برای مهاجرت به آلمان نیاز به ارائه تمکن مالی ندارید ولی باید بتونید هزینه های اولیه مهاجرتتون رو پرداخت کنید

 2. سلام بخشید میخواستم راهنمای کنید برادرم ۳۳ سال سن دارد درا مدرک فنی وحرفه ای در رشته جوش کاری هست و سابقه کار هم دارد و سابقه بیمه هم دارد چند سالی ولی مدرک زبان ندارد آیا میتونه کاری اقدام کنند

  1. بله حتما میتونن اقدام کنند . باید شرایطشون بررسی بشه . میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 3. سلام‌ببخشید
  من‌اتباع‌افغانستانیم‌‌ ۱۹سال‌سن‌دارم ‌ایا‌مدرک‌بین‌الملی‌برق‌صنعتی‌ودیپلم‌ویزا‌آلمان‌گرفت
  ‌متسفانه‌‌از‌ زبان‌المانی‌هیچی‌نمیدونم
  ممنون‌از‌راهنمایی‌تون

  1. سلام وقتتون بخیر.
   اگر دیپلم 12 ساله داشته باشید میتوانید از طریق دوره های آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید .

 4. سلام ببخشید و‌اتباع‌افغانستانیم
  من‌۱۹سال‌دارم ایا‌با‌مدرک‌فنی‌حرفه‌ای‌برق‌ میشه‌ویزای‌آلمان‌گرفت
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر .
   باید شرایطتون بررسی بشه اما به صورت کلی میتونید برای دانشگاه های آلمان و یا دوره های آوسبیلدونگ اقدام کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *