بازار کار آلمان برای خارجی ها

بازار کار آلمان برای خارجی ها

بازار کار آلمان برای خارجی ها شرایط مساعدی خواهد داشت. این موضوع شامل وضعیت کار در آلمان برای ایرانیان نیز خواهد بود. در حقیقت، در آلمان یکی از بالاترین میانگین حقوق و دستمزد در جهان و یک تضمین از سوی دولت وجود دارد.

علاوه بر این موضوع، این واقعیت وجود دارد که برخی از شرکت ها به طور میانگین ۳۵ ساعت اضافه کار در هفته و ۳۰ روز تعطیلات در سال را پرداخت می کنند که باعث می شود حتی بیشتر وسوسه کننده باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

در این پادکست همراه ما باشید تا شرایط کار در آلمان برای خارجی ها بررسی می شود

بازار کار آلمان برای خارجی ها در نقاط مختلف

نرخ بیکاری در آلمان برابر ۵.۱ درصد می باشد ولی در خارج از شهرهای بزرگ آلمان نرخ آن به ۱۰ درصد می رسد و حتی اگر این آمار کاملا شفاف باشد کمی بیش از بازار کار آلمان و اقتصاد آلمان است. آلمان دارای ۲.۲ میلیون نفر بیکار است که دیگر شرایط کار پیدا کردن را نخواهند داشت.

بیکاری بالا بدان معنی است که پیدا کردن کار دشوار است، به خصوص برای خارجیانی که کاملا آلمانی صحبت نمی کنند. با این وجود این میزان بیکاری از منطقه به منطقه بسیار متفاوت است. در واقع در آلمان غربی نسبت به آلمان شرقی ( به استثنای برلین و جنوب RDA سابق ) نسبتا کم است. بیکاری اول از همه جا روستا ها را تحت تاثیر قرار می دهد اما در شهر ها وضعیت بهتر است.

از آن جایی که آلمان یک کشور پیشرفته می باشد و صنایع آن در جهان بسیار پیشگام می باشد لذا بازار کاری بزرگی برای مهندسان خبره دارد، از طرفی تقاضای زیادی نیز برای صنعت و خدمات وجود دارد.

بازار کار آلمان برای خارجی ها در نقاط مختلف

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

پیدا کردن کار در آلمان به عنوان خارجی

اگر به خوبی با زبان انگلیسی آشنا شوید، این امر برای پیدا کردن کار در آلمان (به استثنای مشاغل آموزشی) به نفع شماست. اکثر آلمانی ها زبان انگلیسی را در مدرسه یاد می گیرند و امتیازی است که همیشه برای هر گونه استفاده مورد قبول یا حتی مورد تقاضا است (با این حال شما انتظار نداشته باشید که آنها به طور کامل صحبت کنند).

از آنجا که آلمان یکی از بزرگترین صادرکنندگان در جهان است، بنابراین حتی آشنایی با تمام زبان های دیگر نیز می توانند به نفع شما باشند. در حال حاضر در آلمان تقاضای زیاد برای زبان های عجیب و غریب وجود دارد – مخصوصا زبان های آسیایی.

همانطور که میدانید در اکثر کشورها، صحبت کردن با زبان ملی یک شرط است، حداقل برای یافتن یک شغل خوب باید زبان آن کشور را بدانید. بنابراین، زیستن در یک کشور بزرگ چند ملیتی بهتر از یک کار در یک کسب و کار کوچک خانوادگی است. برای حرفه ای هایی که نیاز به تجربه دارند ، بخش های بین المللی شرکت های آلمانی می توانند فرصت خوبی برای کار باشند.

پیدا کردن کار در آلمان به عنوان خارجی

سیستم کارآموزی آلمان

اکثر حرفه ها به دقت در آلمان تنظیم شده و نیاز به تمرین دارند. در حقیقت، آلمان براساس یک سیستم کارآموزی / دوره کارآموزی است که به همه دانش آموزان اجازه می دهد از کار تمرینی که می تواند تا دو یا سه سال قبل از ورود به بازار کار ادامه یابد عبور کند.

این کار برای اطمینان دادن به یک تجربه حرفه ای برای جوانان انجام می شود. برای خارجی ها این اغلب به این معنی است که شما نمیتوانید برخی از مشاغل را در آلمان تجربه کنید حتی اگر در کشور خودتان تجربه کرده اید. مشاغلی نظیر: برق، تکنسین IT و غیره

اگر در عوض شما دارای مدرک کارشناسی در رشته ای خاص (به عنوان مثال برای پزشکان، استادان، پرستاران و غیره) هستید، باید توسط یک مقام دولتی (معمولا توسط انجمن حرفه ای، تجارت یا اتحادیه های کارگری) مورد تایید قرار گیرید.

سیستم کارآموزی آلمان

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

کار آموزی در آلمان

در کشور آلمان سه نوع متفاوت از کارآموزی تعریف شده است:

  1. کارآموزی دانش آموزی
  2. کارآموزی دانشجویی
  3. کارآموزی اختیاری

انواع کارآموزی در آلمان

کارآموزی برای دانش آموزان نیمه اجباری است و به واقع در برنامه درسی دانش آموزان است و بسته به شرایط دانش آموز بین کلاس هشتم تا یازدهم انجام می شود. به طور معمول نیز دو هفته زمان می برد. اما کارآموزی در دانشگاه نیز اجباری است و به عنوان برنامه درسی دانشگاهی می باشد.

دانشجویان برای آشنایی با کار در رشته تخصصی خودشان باید این دوره را سپری کنند. کارآموزی اختیاری یا داوطلبانه را هر شخصی که بخواهد می تواند انجام بدهد و ممکن است چند ماه به طول بیانجامد. کارآموزی یک دوره زمان محدود می باشد که شما در یک شرکت یا اداره مشغول به کار می شوید و کار یاد می گیرید.

این دوره می تواند تا ۶ ماه نیز ادامه داشته باشد. شرکت هایی که کارآموزی دانشجویی یا دانش آموزی ارائه می دهند موظف به دادن حقوق نیستند اما می توانند به شما دستمزد بدهند اما دوره اختیاری مشمول حقوق می باشد. اگر دوره شما حدود سه ماه زمان ببرد دستمزد شما نباید از حداقل حقوق آن شرکت کمتر باشد.

چگونه ویزای کار آلمان را اخذ نماییم ؟

چگونه ویزای کار آلمان را اخذ نماییم ؟

اخذ ویزای کار در آلمان در سال های اخیر هدف بسیای از متخصصین و مهندسین کشورهای مختلف بوده است. از سال ۲۰۱۵ به بعد مهاجرت کاری به آلمان افزایش زیادی داشته است اما راحت ترین شرایط برای مهاجرت کاری به آلمان در سال ۲۰۲۲ کلید خورده است. رشته های مهندسی، پرستاری و پیراپزشکی و همچنین افراد فنی و متخصص بدون مدرک دانشگاهی بیشترین تعداد جذب را در آلمان به خود اختصاص داده اند.

سخن آخر

بازار کار آلمان برای خارجی ها شرایط مساعدی خواهد داشت. این موضوع شامل وضعیت کار در آلمان برای ایرانیان نیز خواهد بود. در حقیقت، در آلمان یکی از بالاترین میانگین حقوق و دستمزد در جهان و یک تضمین از سوی دولت وجود دارد. در مجموع بازار کار آلمان برای ایرانیان شرایط بهتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد. اگر شما هم قصد دارید از طریق ویزای کار آلمان اقدام کنید موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مشاوره مهاجرت درست می تواند در کنار شما باشد. ما کار مناسب با درآمد مناسب را برای شما پیدا خواهیم کرد. برای کسب آگاهی بیشتر با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

نرخ بیکاری در آلمان چه مقدار می باشد؟

نرخ بیکاری در آلمان برابر ۵.۱ درصد می باشد ولی در خارج از شهرهای بزرگ آلمان نرخ آن به ۱۰ درصد می رسد و حتی اگر این آمار کاملا شفاف باشد کمی بیش از بازار کار آلمان و اقتصاد آلمان است.

سیستم کارآموزی آلمان​ چگونه است؟

اکثر حرفه ها به دقت در آلمان تنظیم شده و نیاز به تمرین دارند. در حقیقت، آلمان براساس یک سیستم کارآموزی / دوره کارآموزی است که به همه دانش آموزان اجازه می دهد از کار تمرینی که می تواند تا دو یا سه سال قبل از ورود به بازار کار ادامه یابد عبور کند.

انواع کار اموزی در آلمان ؟

کارآموزی دانش آموزی کارآموزی دانشجویی کارآموزی اختیاری

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن