استخدام پرستار خانگی در کانادا

استخدام پرستار خانگی در کانادا

استخدام پرستار خانگی در کانادا مطلبی است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم. یکی از پرتقاضاترین مشاغل در کانادا پرستار خانگی شخصی می باشد. شهرهای بزرگ کانادا نیاز مبرم به پرستار خانگی دارند زیرا با کمبود پرستار مواجه اند. طبق آمارهای موجود سال 2015، حدود 5 میلیون نفر از جمعیت 36 میلیونی کانادا (به عبارتی 14 درصد جمعیت این کشور) بالای سن 65 سال داشته اند. استخدام پرستار خانگی در کانادا به صورت تمام وقت و مداوم برای سالمندان یا معلولان می باشد. کانادا امروزه به جذب نیروهای متخصص و به خصوص نیروهای جوان روی آورده و یکی از کشورهایی است که تعداد زیادی مهاجر ایرانی جذب کرده است. بنابر تجربه ایرانیان شاخص خوبی برای دریافت اقامت کانادا دارند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط لازم برای استخدام پرستار خانگی در کانادا

شما برای ورود به کانادا به عنوان پرستار خانگی یا همان live-in caregiver ویزای کار به عنوان پرستار خانگی دریافت کنید. برای دریافت ویزا اقامت کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • مدرک تحصیلی معادل مدرک دیپلم دبیرستان در کانادا. باید بتوان مدرک ایران را معادل سازی کرد.
 • متقاضیان باید یکی از دو شرایط زیر را داشته باشند:
 1. یک دوره تمام وقت مربوط به زمینه کاری پرستار خانگی که حداقل بین 25 تا 30 ساعت در هفته می باشد که باید به مدت 6 ماه به طول بیانجامد.
 2. یک سال سابقه کاری پرستار خانگی برای دیگران که شش ماه از آن زیر نظر یک کارفرما مانند خانه سالمندان گذرانده باشید.
 • آشنایی به زبان انگلیسی و فرانسه داشته باشید که بدون کمک بتوانید ارتباط برقرار کنید. زبان متقاضی باید همان زبان رسمی محل زندگی کارفرمایش باشد. به طور کلی مدرک زبان آیلتس 5 یا CLB5 لازم است.
 • امضای قرارداد رسمی با کارفرما که توسط سازمان منابع انسانی کانادا یا همان ESDC مورد تایید قرار بگیرد.

نکات بعد از اخذ استخدام

با داشتن این شرایط می توانید برای ویزای پرستار خانگی اقدام کنید و پس از انجام مراحل آن ویزای موقت کار تحت عنوان پرستار خانگی را دریافت خواهید کرد که مدت زمان اعتبار آن معمولا یک ساله می باشد. با دریافت این ویزا نمی توانید خانواده خود را به همراه بیاورید مگر اینکه به افسر اداره مهاجرت ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای تامین هزینه زندگی در کانادا برای اعضای خانواده را دارد.

اگر متقاضی پس از ورود  به کانادا همچنان برای کارفرمای قبلی خود کار کند می تواند قبل از باطل شدن ویزا درخواست تمدید ویزا را بدهد. ویزای پرستار خانگی به طور معمول تا سه سال تمدید می گردد. بعد از گذشت دو سال کار تمام وقت می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. همچنین باید به عنوان پرستار سالمند یا کودک به مدت 3900 ساعت یا دو سال در طول 4 سال گذشته کار کرده باشید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله درباره چگونگی استخدام پرستار خانگی در کانادا اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم. از آنجایی که یکی از پر تقاضاترین مشاغل در کانادا همین شغل پرستار خانگی میباشد و کشور کانادا نیز یکی از کشورهایی است که به جذب نیروی متخصص و نیمه متخصص و همچنین جوان روی آورده است و مهاجران زیادی را به خود جذب کرده، مورد توجه کسانی قرار گرفته که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و یکی از راه های مهاجرت هم شغل پرستارخانگی در کانادا میباشد.شما نیز میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با پرکردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

سؤالات متداول

زیرا حدود 14 درصد کشور کانادا را افراد بالای سن 65 سال تشکیل داده است و این کشور با کمبود پرستار مواجه است.

بله، شما برای برقرار کردن ارتباط بدون کمک باید زبان رسمی محلی آنجا را بدانید یعنی به طور کلی مدرک زبان آیتلس5 نیاز است.

خیر، معمولا برای این موضوع ویزای موقت یک ساله میدهند که با این ویزا امکان همراه کردن خانواده را نخواهید داشت مگر در صورتی که بتوانید به افسر مهاجرت تمکن مالی خود را برای تامین نیاز های خانواده خود اثبات کنید.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

2 پاسخ

  1. سلام
   ویزای کار کانادا، شرایط سختی دارد. و علاوه بر شرایط سنی، موارد زیادی هستند که در قسمت محاسبه امتیازات میتونید محاسبه کنید.
   این امتیازات شامل
   – مدرک آیلتس
   – سابقه و مدرک معتبر
   – وضعیت تاهل
   – داشتن جاب آف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *