مهاجرت به کانادا برای ورزشکاران

مهاجرت به کانادا برای ورزشکاران

مهاجرت به کانادا برای ورزشکاران مطلبی است که در این مقاله درباره آن صحبت میکنیم. ورزشکاران و متخصصان در زمینه های ورزشی، مانند مربیان و داورها، یکی از سه گروه اصلی هستند که می توانند در برنامه خود اشتغالی فدرال کانادا مهاجرت کنند. خود اشتغالی یکی از برنامه های مهاجرت به کانادا است که معمولا توجه زیادی به ان نشده است. افرادی که در فعالیت های فرهنگی فعالیت می کنند نیز ممکن است در برنامه خود اشتغال به کانادا مهاجرت کنند. در ادامه به شرایط و امتیازات لازم برای مهاجرت به کانادا برای ورزشکاران در سال 2021 می پردازیم. در صورتی که شما هم جزء این دسته از مهاجران قرار می گیرید با ما تماس بگیرید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

چه کسی ورزشکار خود اشتغال است؟

بند 88 (1) مقررات مهاجرت و حفاظت از مهاجران (IRPR) فرد خود اشتغال در زمینه های ورزشی را بر اساس تجربه مربوطه آنها، قصد و توانایی آنها برای کارآفرینی شان در کانادا و کمک و سهم قابل توجه شان در اقتصاد کانادا بواسطه فعالیت های خود اشتغالی که دارند، تعریف می کند.

تجربه مرتبط

طبق مقررات مهاجرت، تجربه مربوطه به معنای «داشتن حداقل دو سال تجربه در طول دوره شروع پنج ساله قبل از تاریخ درخواست برای یک روادید دائم و پایان آن تا روز تصمیم گیری در مورد درخواست، متشکل از (الف) دو دوره یک ساله تجربه خود اشتغالی در فعالیت های ورزشی، یا (ب) دو دوره یک ساله تجربه مشارکت در فعالیت های ورزشی در سطح جهانی، یا (ج) ترکیبی از دوره ی یک ساله تجربه توصیف شده در بند (الف) و یک دوره ی یک سال تجربه در بند (ب) بالا.

قصد و توانایی

متقاضی باید قصد و توانایی خود را در انجام و ادامه فعالیت های خود اشتغالی در کانادا را نشان دهد. مأمورین مهاجرت به چندین فاکتور دقت می کنند تا ببینند آیا متقاضی شرایط لارم را دارد. به عنوان مثال، آنها تجربه قبلی متقاضیان، روابطشان با انجمن ورزشی کانادایی، مکاتباتشان با همتایان کانادایی خود را بررسی می کنند و اینکه آیا برای آنچه که قصد دارند در کانادا انجام دهند، طرح تجاری دارند. مامورین مهاجرت همچنین ثروت ورزشکاران و ثبات مالی آنها را در نظر می گیرد.

سهم قابل توجه

سهم و کمک قابل توجه، موضوعی وسیع و ذهنی است. برای داشتن سهم قابل توجه در این برنامه، آستانه مالی تعیین نشده است. تجربه نشان می دهد که مامورین مهاجرت به تجربه قبلی متقاضی، ثروت و طرح تجاری آنها دقت می کنند تا تصمیم بگیرند که آیا آنها از طریق فعالیت های ورزشی خود به طور قابل توجهی به اقتصاد کانادا کمک خواهند کرد یا خیر.

مهاجرت ورزشکاران به کانادا

چه فعالیت هایی به عنوان فعالیت های ورزشی در نظر گرفته می شود؟

NOC مخفف طبقه بندی شغل ملی است. این سیستم طبقه بندی شغل در کانادا است. عدد در کنار طبقه بندی ها، به کدهای طبقه بندی ملی شغلی کانادا اشاره دارد. فعالیت ورزشی که در NOC مشخص شده است شامل:

5251 – ورزشکار
5252 – مربیان
5253 – مقامات ورزشی و داوران
5254 – رهبران برنامه ها و مربیان در رشته های تفریحی، ورزش و تناسب اندام

از این فهرست فقط به عنوان یک راهنما استفاده کنید. تنها قرار گرفتن در یکی از این دسته های ورزشی و حرفه ای برای مهاجرت کافی نیست. شما باید تجربیات، قصد و توانایی و تستهای مربوطه برای داشتن شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا را ارائه دهید. ممکن است برخی موقعیت های استثنایی وجود داشته باشد که در آن کار فرد تحت هیچ یک از این دسته ها قرار نگرفته باشد، این شخص براحتی می تواند درخواست پذیرش دهد.

امتیازات لازم جهت مهاجرت به کانادا برای ورزشکاران

متقاضیان باید سه معیار زیر را داشته باشند تا به عنوان افراد کارآفرینی ورزشی به کانادا مهاجرت کنند. اگر متقاضی هیچ کدام از شرایط زیر را نداشته باشد، اقامت دائم کانادا را دریافت نخواهند کرد.

آنها باید تمام شرایط یک متقاضی کارآفرین و خود اشتغال را داشته باشند (به عنوان مثال، تجربه مربوطه، قصد و توانایی و داشتن سهم قابل توجه در اقتصاد کانادا)
آنها باید حداقل 35 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنند
آنها (متقاضی و اعضای خانواده آنها) به علت مسائل امنیتی، جرم و جنایت، مسائل مالی یا مسائل پزشکی ممنوعیت پذیرش نداشته باشند

امتیازبندی

امتیازات زیر برای این گروه از متقاضیان اعمال می شود:

تحصیلات: تا 25 امتیاز
تجربه کاری: تا 35 امتیاز
سن: تا 10 امتیاز
مهارت انگلیسی یا فرانسوی: تا 24 امتیاز
سازگارپذیری: تا 6 امتیاز

اگر یک فرد پنج سال تجربه خود اشتغالی داشته باشد، حداقل 35 امتیاز لازم را دریافت می کند و نیازی به گرفتن امتیاز از دیگر دسته ها نیست. در مورد مهارتهای انگلیسی و فرانسوی، هر گونه ادعا توسط یک فرد در مورد سطح مهارت خود باید با ارائه گواهی نامه قبولی در آزمون های IELTS عمومی یا CELPIP برای زبان انگلیسی و TEF برای زبان فرانسه همراه باشد.

پس از ورود به کانادا

متقاضیان موفق در این برنامه تحت هیچ گونه تعهدی نسبت به دولت کانادا پس از فرود در کانادا به عنوان ساکنان دائمی نیستند. با این حال، اگر شما واقعا قصد نداشتید که خود اشتغالی را دنبال کنید، به این معنی است که شما روش مهاجرتی را اشتباه انتخاب کرده اید و باید روش مناسب با شرایط خود را برگزینید.

نتیجه گیری

همان گونه در این مقاله گفتیم مهاجرت به کانادا برای ورزشکاران و متخصصان یکی از گروه هایی هستند که میتوانند در برنامه خوداشتغالی فدرال کانادا مهاجرت کنند و شرایط و امتیازات لازم را کسب کنند.ما در این مقاله در رابطه با شرایط و امتیازات و همچنین فعالیت های ورزشی که که در این برنامه بعنوان فعالیت ورزشی شناخته میشوند توضیحاتی ارائه دادیم. و اگر شما پس از ورود به کانادا از انتخاب خودشاتغالی خود پشیمان شدید میبایست روش مناسب با شرایطتان را انتخاب کنید.شما نیز میتوانید با پر کردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی—>اقامت کانادا برای هنرمندان

سؤالات متداول

کسانی که تجربه های مرتبط، قصد و توانایی کافی برای کارآفرینشان داشته باشند و توانایی اینکه بواسطه خود اشتغالیشان در اقتصاد کانادا فعالیت کنند را دارا باشند.

در واقع تجربه مرتبط بدین معناست که شخص خوداشتغال به مدت حداقل 2سال در طول دوره شروع 5ساله، تجربه در همین زمینه داشته باشد.

متقاضیان باید معیارهایی را داشته باشند که بتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

  • داشتن شرایط متقاضی خوداشتغال 
  • حداقل 35 امتیاز از 100امتیاز 
  • عدم سوپیشینه و ممنوعیت مسائل پزشکی
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *