مهاجرت کادر درمان

شرایط مهاجرت کادر درمان

حوزه درمان یکی از کاربردی‌ترین مشاغل است و اغلب کشور‌ها به تامین نیروی متخصص در این حوزه نیاز دارند. تغییر هرم سنی کشور‌های اروپایی و کاهش جمعیت جوان، چالش بزرگی برای تامین نیروی انسانی موردنیاز آن‌ها ایجاد می‌کند. همین امر باعث ‌شده است کشور‌ها از ابزار مناسب برای جذب نیرو‌های متخصص بین‌المللی استفاده کنند. برای بررسی شرایط مهاجرت کادر درمان در گام اول باید اقدامی هوشمندانه در مسیر انتخاب مقصد مهاجرت بردارید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

کشور‌های مناسب برای مهاجرت کادر درمان

در سال‌های اخیر به‌ دلیل افزایش مشکلات مالی و عدم ثبات اقتصادی در ایران، تقاضا برای مهاجرت دندانپزشکان، پزشکان، پرستاران و سایر فعالان حوزه درمان بیشتر شده است. کشور‌های مختلفی مسیر مناسبی برای جذب نیرو‌های متخصص فراهم کرده‌اند. اما فرایند مهاجرت هر یک از آن‌ها منحصربه‌ فرد خواهد بود. کشور‌هایی که شرایط مناسبی برای جذب کادر درمان در نظر گرفته‌اند عبارتند از:

کشور‌های مناسب برای مهاجرت کادر درمان
کشور‌های مختلفی مسیر مناسبی برای جذب نیرو‌های متخصص فراهم کرده‌اند

دانمارک

دولت دانمارک فرایند بسیار ساده‌ تری برای معادل‌ سازی مدرک کادر درمان دارد. زیرا، نیاز این کشور به جذب کادر درمان در مقایسه با سایر کشور‌های اروپایی بیشتر است. تسلط به زبان دانمارکی یکی از پیش شرط‌های مهم برای ورود به بازار کاری این کشور محسوب می‌شود.

بر اساس قانون این کشور، متقاضیان برای قبول در آزمون زبان دانمارکی یاPrøve i dansk 3  سه سال فرصت دارند. با قبولی در این آزمون، مجوز شرکت در آزمون تخصصی متناسب با رشته خود را دریافت خواهید کرد.

شرایط مهاجرت کاری پرستاران به دانمارک در مقایسه با سایر رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی بسیار ساده‌تر است. آن‌ها باید بعد از ثبت‌ درخواست به‌ صورت آنلاین، مدارک تحصیلی، ریزنمرات، سابقه کار و اطلاعات مبنی بر فعالیت آن‌ها در وزارت بهداشت را بارگذاری کنند. شرکت در آزمون زبان دانمارکی برای این افراد ضروری نیست.

آلمان

قبل از بررسی مهاجرت کادر درمان باید بدانید که سیستم بهداشت و درمان آلمان در دسته بهترین سیستم درمانی جهان قرار دارد. با ورود به بازار کاری این کشور شانس بالایی برای رشد و پیشرفت در حوزه تخصصی خود خواهید داشت.

برای مهاجرت کاری به مجوز رسمی طبابت یا Approbation نیاز دارید. دریافت این مجوز تنها از طریق معادل‌ سازی مدرک امکان‌ پذیر است. در مسیر معادل‌ سازی مدارک باید در آزمون Kenntnisprüfung شرکت کنید.

برای افرادی که این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند شرکت در آزمون زبان آلمانی B2 و زبان تخصصی پزشکی یا Fachsprachprüfung ضرورت دارد. کسب نمره حدنصاب در تمام آزمون‌های تنها راه برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت به آلمان است.

مسیر مهاجرت پرستاران کمی تفاوت دارد. معادل‌ سازی مدرک و مهارت زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 برای ورود به بازار کاری آلمان کفایت می‌کند. اگر، نظام بهداشت این کشور مدرک پرستاری متقاضی را تایید نکند او موظف به شرکت در دوره سه ساله اوسبیلدونگ خواهد بود. بر اساس قانون تنها افراد کمتر از ۲۵ سال گزینه مناسب برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ هستند.

کانادا مقصد مناسبی برای مهاجرت کادر درمان

برای مهاجرت کادر درمان به این کشور سردسیر و زیبا در گام اول باید فرآیند معدل‌ سازی مدرک را انجام دهید. متقاضیان مهاجرت به کانادا بعد برای معادل‌ سازی مدرک خود موظف به شرکت در آزمون MCCEE هستند.

کانادا مقصد مناسبی برای مهاجرت کادر درمان
کانادا فرصت های شغلی متعددی در اغلب بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، خانه‌های سالمندان و غیره فراهم کرده است.

بعد از شرکت در این آزمون، دوره‌های دو تا پنج ساله بر اساس تخصص و رشته‌ تحصیلی متقاضی شروع می‌شود. فرصت‌های شغلی متعددی در اغلب بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، خانه‌های سالمندان و غیره در این کشور وجود دارد. درآمد بالا و امنیت اقتصادی دو دلیل اصلی افزایش تقاضا برای مهاجرت به این منطقه است.

نروژ

پروسه انتقال نیرو به سیستم بهداشت نروژ نسبتا طولانی خواهد بود. برخورداری از برخی شرایط مانند تسلط به زبان نروژی یکی از شرط‌های اصلی ورود به بازار کاری این کشور زیبا خواهد بود. متقاضیان در گام اول باید تاییدیه مدارک خود از وزارت بهداشت را دریافت کنند.

این پروسه بین ۱۰ تا ۱۵ ماه زمان نیاز دارد. بعد از تایید مدارک، دولت نروژ به متقاضی اجازه اقامت سه ساله و کار می‌دهد. شرکت در آزمون‌های علمی را فراموش نکنید. این آزمون‌ها بر اساس رشته‌ها و نیاز باز کار تعریف شده‌اند.

با گذراندن این مسیر، نوبت به شرکت در دوره آشنایی با قوانین درمانی نروژ می‌رسد. اگر تا اینجا آمده‌اید تقریبا مسیر اشتغال شما رو به اتمام است. بعد از اتمام دوره آشنایی با قوانین می‌توانید برای دریافت مجوز کار درخواست دهید.

مهاجرت کادر درمان به هلند

تسلط به زبان هلندی یکی از پیش شرط‌های اصلی برای مهاجرت کادر درمان و ورود به بازار کار در حوزه بهداشت است. حداقل مدرک زبان B2 برای متقاضیان ضرورت دارد. اما برای تسهیل مسیر برقراری ارتباط با بیماران سطح زبان C1 عالی خواهد بود.

معادل‌ سازی مدرک مرحله بعدی برای مهاجرت کاری خواهد بود. این مرحله از طریق شرکت در بعضی آزمون‌ ها انجام می‌شود. دو نهاد اصلی MSRC و KNMG مسئولیت بررسی مدارک متقاضیان را بر عهده دارند. ارائه مدرک زبان در سطح B1 و شرکت در دوره‌های کارآموزی نیز ضروری است. این مسیر احتمال دارد بین سه تا چهار سال طول بکشد.

سوئد مقصد مناسبی برای کادر درمان

برای ورود به سیستم بهداشت سوئد در گام‌ اول باید مدرک خود را برای ارزیابی به این سازمان بفرستید. در مرحله بعدی نوبت به شرکت در آزمون زبان سوئدی و کسب‌ نمره حدنصاب می‌رسد. متقاضیان موظف هستند در یک از آزمون‌های مهارتی مرتبط با رشته خود شرکت کنند.

این آزمون‌ها شامل دو بخش تئوری و عملی هستند. با اتمام مراحل فوق به معنی شرکت در دوره‌ای مربوط به شناخت قوانین بهداشتی سوئد است. بعد نوبت به دوره آموزش بالینی در بیمارستان‌های سوئد می‌رسد. اگر تمام این موارد را با موفقیت سپری کردید، مسیر به ثبت درخواست اخذ مجوز کار منتهی خواهد شد.

مهاجرت کادر درمان به عمان

تقاضا برای جذب نیرو در رشته‌های پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و پیراپزشکی به عمان افزایش یافته است. در مقایسه با اغلب کشور‌ها، این دولت عربی ثروتمند شرایط بسیار آسانی برای مهاجرت کادر درمان به‌ویژه پرستاران دارد.

مزایایی مانند اعطای خانه برای اسکان، تحصیل رایگان فرزندان، عدم‌ نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی، اعطای امتیاز پرواز سالانه رایگان به ایران، ارائه ویزای همراه و بیمه خدمات درمانی این مقصد را به گزینه مناسبی برای مهاجرت کادر درمان ایران تبدیل می‌کند.

برای دریافت ویزا باید بعد از تکمیل مدارک، آن‌ها را در زمان مناسب ارسال کنید. چهار مرحله اصلی برای صدور ویزای کاری وجود دارد که عبارتند از:

 • بررسی تمام اسناد و مدارم
 • کسب نمره حدنصاب در آزمون پرومتریک
 • یافتن شغل مناسب
 • مصاحبه حضوری با کارفرما برای ارزیابی سطح زبان

قطر

اگر بعد مسافتی برای شما اهمیت دارد انتخاب کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری خواهد بود. برای ورود به سیستم بهداشت‌ و درمان قطر باید مجوز اقامت‌ کاری داشته باشید. معادل‌سازی  مدارک مرحله دیگری برای ورود به بازار کار است.

باید از یکی از بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی قطر پیشنهاد کاری دریافت کنید. شرکت در آزمون پرومتریک و کسب نمره حدنصاب دو شرط دیگر برای اشتغال کار درمان به حساب می‌آید. ارسال رزومه قوی، انگیزه‌ نامه، شرکت در مصاحبه غیرحضوری و حضوری با کارفرما مسیر دریافت مجوز و مهاجرت کادر درمان را ساده‌تر می‌کند.

مهاجرت کادر درمان به آلمان

آلمان یکی از محبوب‌ ترین مقصد‌های مهاجرت برای ایرانیان محسوب می‌شود. بحران کرونا و تغییر هرم سنی، این کشور را با چالش بزرگی برای تامین نیروی ماهر در بخش بهداشت و درمان مواجه کرده است. برای مهاجرت کاری نیازمند گذراندن دوره‌های پزشکی و دریافت مجوز کار هستید.

مهاجرت کادر درمان به آلمان
آلمان یکی از محبوب‌ ترین مقصد‌های مهاجرت برای ایرانیان محسوب می‌شود

شرکت در دوره‌های زبان آلمانی نیز حدود ۸ تا ۱۰ ماه طول می‌کشد. پس از اتمام این دوره می‌توانید به عنوان یکی از اعضای کادر درمان در بیمارستان‌های آلمان مشغول به‌کار شوید. دولت این کشور شرایط خاصی برای جذب نیرو‌های بین‌ المللی به سیستم بهداشت‌ و درمان تعیین کرده است. اطلاعات از این موارد به موفقیت شما کمک خواهد کرد.

فرایند معادل‌ سازی مدرک در آلمان

آلمان از نظر کیفیت آموزشی پزشکی در رتبه سوم جهان قرار دارد. برای ورود به سیستم بهداشت‌ و درمان آلمان، معادل‌ سازی مدرک اولین مرحله خواهد بود. دو روش اصلی برای معادل‌ سازی به‌منظور ادامه تحصیل یا اشتغال در آلمان وجود دارد.

روش اول، ادامه تحصیل در مقاطع تخصص بالینی یا کلینیکی در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور است. این روش بیشتر برای رشته‌های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی مناسب خواهد بود. سایر رشته‌های پیراپزشکی از طریق ادامه تحصیل در مقطع دکترا یا PhD شانس بالاتری برای معادل‌ سازی مدرک و اشتغال دارند.

در روش دیگر مهاجرت کادر درمان، متقاضیان باید مدارک خود را به سیستم ارزیابی ارسال کنند. بعد از ارزیابی اولیه و شرکت در دوره‌های آموزشی مسیر برای اشتغال در کلینیک‌ها یا بیمارستان‌ها فراهم می‌شود. افرادی که موفق به دریافت دعوت‌ نامه از بیمارستان‌های خصوصی شوند ارائه قرارداد قانونی برای دریافت ویزا و مهاجرت کاری آن‌ها مهم است. در این قرارداد باید اطلاعاتی مانند مدت زمان اشتغال، میزان درآمد و زمان کار آزمایشی ذکر شود.

دریافت مجوز کار برای مهاجرت کادر درمان

تفاوتی وجود ندارد در کدام رشته و تخصص قصد ورود به بازار کاری این کشور را دارید. دریافت مجوز کار تنها راه اشتغال شما است. در این مرحله باید تمام مدارک تحصیلی و گواهینامه‌ هایی که خارج از اتحادیه اروپا دریافت کرده‌اید را با سطح دانش در آلمان تطبیق دهید.

در گام اول، اعتبار مدرک از نظر میزان همخوانی با دانش و سیستم بهداشت آلمان توسط کارشناسان مجرب بررسی می‌شود. افرادی که موفق به کسب امتیاز کافی در این مرحله نشوند، باید در آزمون ارزیابی شرکت کنند. موفقیت در این آزمون برای دریافت مجوز کار ضروری است.

مزایای انتخاب آلمان برای مهاجرت کادر درمان و پرستاران

زندگی در آلمان مزایای متعددی دارد. به محض مهاجرت کادر درمان یا ورود به بازار کاری این کشور از آن بهره‌مند می‌شوید. مزایای اصلی مهاجرت کاری به آلمان شامل موارد زیر است:

 • کیفیت بالا و بسیار مطلوب زندگی
 • اقتصاد بسیار پیشرفته و باثبات
 • هزینه‌های زندگی نسبتا مقرون‌به‌صرفه
 • برخورداری از امکانات رفاهی و اجتماعی بسیار مطلوب
 • هزینه کم معادل‌سازی مدرک
 • موقعیت‌های شغلی مناسب برای ورود سریع به بازار کار
 • درآمد ماهانه و سالانه بالای کادر درمان در مقایسه با سایر کشور‌های عضو اتحادیه اروپا
 • اخذ اقامت و دریافت پاسپورت آلمان از طریق مهاجرت کاری
 • دریافت ویزای همراه
 • برخورداری از مزیت تحصیل رایگان فرزندان
 • استفاده از خدمات درمانی رایگان
 • دریافت حقوق از روز اول اشتغال
 • ایجاد مکان‌های مناسب برای اسکان کادر درمان تا ۶ ماه بعد از ورود به آلمان
مزایای انتخاب آلمان برای مهاجرت کادر درمان و پرستاران
زندگی در آلمان مزایای متعددی دارد

مدارک لازم جهت مهاجرت از طریق کادر درمان

کادر درمان برای دریافت ویزا به ارائه مدارک زیر نیازمند هستند:

 • اصل مدارک تحصیلی
 • رزومه بسیار قوی برای مهاجرت کادر درمان
 • بیمه مسافرتی
 • انگیزه‌ نامه
 • ارائه مدارک نشان‌ دهنده سابقه کاری مرتبط
 • مدرک زبان در سطح B2
 • ارائه مدرک لیسانس حرفه‌ای
 • قرارداد یا دعوتنامه کاری از مراکز درمانی دولتی یا خصوصی
 • ترجمه تمام اسناد و مدارک تحصیلی و هویتی
 • ارائه گواهی سلامت کامل جسمی و روانی
 • اثبات تمکن مالی
 • عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری

روش‌ های مهاجرت کادر درمان به آلمان

داشتن مهارت و تخصص در حوزه درمان اولین شرط برای ورود به سیستم بهداشت آلمان است. اگر، این کشور را به‌ عنوان مقصد اصلی مهاجرت خود انتخاب کرده‌اید، یکی از روش‌ های زیر برای مهاجرت کادر درمان و ورود به بازار کاری آنجا کافی خواهد بود.

روش‌ های مهاجرت کادر درمان به آلمان
داشتن مهارت و تخصص در حوزه درمان اولین شرط برای ورود به سیستم بهداشت آلمان است

دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر

جاب آفر معمولا از یک کارفرمای آلمانی به‌صورت مستقیم برای نیروی خارجی ارسال می‌شود. بر اساس این قرارداد، متقاضی به ازای کار کوتاه یا بلندمدت حقوق دریافت کند. در بیمارستان‌ های آلمان از قرارداد‌های کاری مختلفی استفاده می‌شود. مهم‌ ترین موارد عبارتند از:

 • بیمارستان‌ ها شهری تحت قرارداد TV Ärzte VKA Sonstige
 • بیمارستان‌ های خصوصی
 • بیمارستان‌ های دانشگاهی با قرارداد TV Ärzte TdL

برای دریافت پیشنهاد شغلی به مدرک زبان B2 و یک رزومه قوی نیاز دارید. با اطمینان می‌گوییم این مسیر برای دریافت ویزای کاری و مهاجرت به آلمان بهترین گزینه است.

ویزای جستجوی کار یا Job Seeker

دریافت این ویزا به معنی ایجاد فرصت برای جستجوی مستقیم شغل است. داشتن رزومه قوی و مهارت بالا در حوزه درمان، شانس شما برای یافتن شغل مناسب را افزایش می‌دهد. بعد از دریافت این ویزا تنها ۶ ماه فرصت دارید تا کار مناسبی پیدا کنید.

در صورت عدم موفقیت در این بازه زمانی دو راه وجود دارد. در روش اول می‌توانید از طریق دریافت ویزای اقامت چهار ساله زمان بیشتری برای زندگی و یافتن کار به دست‌ آورید. اما روش دوم ترک خاک آلمان است. زیرا، قوانین دولت این کشور در حوزه مهاجرت کادر درمان به دارندگان ویزای جستجوی کار اجازه اقامت بیشتر از ۶ ماه در این کشور را نمی‌دهد.

دریافت ویزای A17 برای مهاجرت کادر درمان

دولت آلمان از سال ۲۰۱۵ مسیر جدیدی برای جذب نیروی کاری بین‌ المللی به بازار داخلی این کشور فراهم کرده است. دریافت ویزای A17 فرصتی برای اقامت ۱۸ ماهه در این کشور فراهم می‌کند. با این ویزا می‌توانید در دوره‌های کارآموزی و مهارتی شرکت کنید.

بنابراین، مسیر ورود به بازار کار ساده‌تر می‌شود. افرادی که مهارت زبانی آن‌ها در سطح B1 یا بالاتر باشند شانس بیشتری برای دریافت این مجوز دارند. مزیت اصلی دریافت ویزای A17 این است که برای متقاضیان شرایط شرکت در دوره‌های آموزشی و اشتغال به‌کار به‌ صورت همزمان وجود دارد.

کادر درمان مورد نیاز کشور آلمان

برای موفقیت در مسیر مهاجرت کاری باید با لیست مشاغل مورد نیاز آلمان آشنا شوید. تقریبا این کشور در اغلب گرایش‌های وابسته به بهداشت و درمان با کمبود نیروی متخصص و کارآمد مواجه است. اما فرصت اشتغال برای رشته‌های زیر بیش از سایر موارد خواهد بود.

 • پزشک
 • پرستار
 • فیزیوتراپ
 • تکنسین و متخصص بیهوشی
 • جراح متخصص
 • تکنسین رادیولوژی
 • کارشناس بهداشت
 • متخصص زنان و زایمان
 • دندانپزشک
 • علوم آزمایشگاه
 • متخصص تغذیه
 • دامپزشک
 • داروساز
 • متخصص قلب و عروق
 • چشم پزشک یا بینایی‌ سنج
 • متخصص پوست و زیبایی
 • متخصص ژنتیک
 • تخصص گوش، حلق و بینی
 • متخصص اورولوژی
 • کالبدشکاف
 • جراح مغز و اعصاب
 • مهندسی پزشکی
 • سونوگراف

اخذ اقامت آلمان برای کادر درمان

مزیت‌های شغلی و ایجاد مسیر مناسب برای کسب درآمد باعث ‌شده است اغلب متقاضیان مهاجرت کادر درمان به‌دنبال راهی برای اقامت دائم بعد از یافتن‌ کار مناسب باشند. برای دریافت اقامت دائم برخی پیش شرط‌ها ضرورت دارد.

داشتن خانه یا محلی برای سکونت، تمکن مالی برای تامین هزینه‌های شخصی یا خانوادگی، اقامت موقت در خاک این کشور حدود سه تا پنج سال، پرداخت هزینه‌ای معادل ۶۰ ماه بیمه بازنشستگی، شرکت در دوره Integration Course و عدم سابقه کیفری مهم‌ ترین موارد برای دریافت مجوز اقامت دائم در این سرزمین ثروتمند و صنعتی هستند.

اخذ اقامت آلمان برای کادر درمان
برای دریافت اقامت دائم برخی پیش شرط‌ها ضرورت دارد

فراموش نکنید که شرط اصلی برای ورود کادر درمان به سیستم بهداشت اغلب کشور‌های توسعه یافته و ثروتمند دنیا معادل‌ سازی مدرک است. مدارک موردنیاز برای دریافت مجوز اقامت دائم عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست اقامت دائم
 • مدارک مربوط به بیمه بازنشستگی
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک پرداخت مالیات
 • آدرس محل سکونت یا کپی سند خانه
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه‌ نامه معتبر از محل کار
 • فیش حقوقی ۶ ماه گذشته

هزینه دریافت مجوز اقامت دائم با توجه‌به شغل افراد تعیین می‌شود. نیرو‌های متخصص موظف به پرداخت هزینه‌ای معادل ۱۴۷ یورو برای ثبت درخواست و رسیدگی به پرونده خود هستند.

سابقه کار مورد نیاز جهت مهاجرت کادر درمان

یکی از شرایط و قوانین دولت آلمان برای جذب نیرو‌های بین‌ المللی به سیستم بهداشت و درمان ارائه مدارک مبنی بر سابقه‌ کاری مرتبط است. بدون شک سابقه بیشتر در یک رشته شانس دریافت ویزا و مهاجرت کاری را ساده‌تر می‌کند.

قوانین مهاجرت کادر درمان این کشور تنها به افرادی که بیش از دو سال سابقه کار دارند اجازه ارسال مدارک و دریافت ویزا می‌دهد.

شرایط سنی مهاجرت کادر درمان

برای جذب به سیستم بهداشت آلمان علاوه بر تخصص و مهارت به محدوده سنی مناسب نیاز دارید. متقاضی باید از توان جسمانی برای رسیدگی به بیماران برخوردار باشد. قوانین دولتی محدوده سنی کمتر از ۴۷ سال را برای مهاجرت کاری کادر و پرسنل حوزه درمان به آلمان تعیین کرده‌اند.

ویزای همراه برای کادر درمان

نیروی‌های متخصص بین‌ المللی مشغول به‌کار در آلمان علاقه‌ مند هستند خانواده خود را به این کشور ببرند. دریافت ویزای همراه بهترین گزینه برای مهاجرت خانواده کادر درمان است. روش‌های مختلفی برای دریافت ویزای همراه وجود دارد که کادر درمان می‌توانند از دو گزینه استفاده کنند.

ویزای همراه حین کار برای افراد مشغول به کار در بیمارستان‌های دولتی یا خصوصی و کلینیک‌های آلمان کاربرد دارد. اگر، از روش مهاجرت تحصیلی برای ورود به سیستم درمان استفاده کردید دریافت ویزای همراه حین تحصیل بهترین گزینه برای ورود خانواده شما به آلمان خواهد بود. برای دریافت ویزای همراه باید واجد شرایط زیر باشید:

 • دریافت مجوز اقامت، سکونت یا کارت آبی
 • اثبات تمکن‌ مالی برای تامین مخارج خانواده
 • همسر شما باید بیش از 18 سال سن داشته باشد.

فرزندان شما کمتر از سن قانونی باشند (فرزندان دارای معلولیت و نیازمند مراقبت از سوی والدین در محدوده سنی بالاتر نیز اجازه ورود دریافت می‌کنند)

مهاجرت پرستاران به آلمان

مهاجرت پرستاران به آلمان

در حال حاضر کشور آلمان به شدت به نیروی کار پرستاران نیاز دارد؛ به همین دلیل موقعیت‌های شغلی مناسب، حقوق و مزایایی در اختیار پرستاران در این کشور قرار می‌گیرد که باعث شده مهاجرت پرستاران به آلمان بیش از پیش طرفدار پیدا کند.

سخن آخر

مهاجرت کادر درمان یکی از چالش‌های بسیار مهم در سال‌های اخیر محسوب می‌شود. دسترسی به امکانات رفاهی و امنیت شغلی دو دلیل اصلی افزایش تقاضای کادر درمان برای مهاجرت کاری است. برای موفقیت در این مسیر باید عملکرد مطلوبی در انتخاب مقصد مناسب برای مهاجرت داشته باشید. اطلاعات کافی درباره بازار کار، نرخ بیکاری، میزان درآمد و رشته‌های موردنیاز مراحل اصلی قبل از ثبت درخواست برای مهاجرت کاری هستند. موسسه هرمس اپلای بهترین راهنمای کادر درمان در اخذ پذیرش کاری خواهد بود. کافی است با کارشناسان مجموعه ما با شماره 02191070170 تماس بگیرید تا از پیشنهادهای ویژه برای داشتن مهاجرتی آسان بهره‌ مند شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
محدوده سنی خاصی برای مهاجرت کاری کادر درمان تعیین شده است؟
بله، اغلب کشور‌ها تمایل به جذب نیرو‌های متخصص و جوان دارند. سنین کمتر از ۴۷ سال بهترین زمان برای مهاجرت چنین نیرو‌هایی خواهد بود.
برای مهاجرت کاری به مدرک زبان نیاز داریم؟
بله، تفاوتی در مقصد مهاجرت وجود ندارد، تسلط به زبان مادری هر کشور یا زبان انگلیسی دو شرط اصلی برای دریافت ویزای کاری است.
چند روش برای مهاجرت کادر درمان به آلمان وجود دارد؟
کادر درمان می‌توانند از روش‌های مختلفی مانند دریافت پیشنهاد یا دعوتنامه شغلی، دریافت ویزای جستجوی شغل و دریافت ویزای A17 برای ورود به سیستم بهداشت این کشور استفاده کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای