مهاجرت به هند

مهاجرت به هند

مهاجرت به هند به علت‌های مختلف اتفاق می‌افتد.هند در واقع بزرگ‌ترین منبع برای مهاجران بین‌المللی است و از هر بیست نفر یک نفر در هند متولد می‌شود. تا سال ۲۰۱۵ در حدود ۱۵.۶ میلیون نفر در این کشور متولد شده‌اند؛ ولی در دیگر کشورها زندگی می‌کنند. تعداد مهاجران بین‌المللی در ۲۵ سال گذشته تقریباً دوبرابر شده است.

جالب است بدانید مهاجرت از هند به دیگر کشورها نیز وجود دارد. نزدیک به نیمی از مهاجران هند به کشور امارات متحده عربی، پاکستان و ایالات متحده سفر می‌کنند. در حدود ۳.۵ میلیون هندی در امارات متحده عربی زندگی می‌کنند و در واقع مقصد اصلی اغلب هندی‌ها است. اغلب هدف هندی‌ها از مهاجرت به این کشور پیداکردن شغل به‌عنوان کارگر بوده است. در این مقاله قصد داریم نکات مهاجرت به کشور هند را به طور کامل توضیح دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی هند برای مهاجرت

از دلایلی که اغلب افراد قصد دارند به هند مهاجرت کنند، وضعیت شهرهای این کشور است. اغلب شهرهای هند در وضعیتی قرار دارند که روبه‌رشد و توسعه‌یافته محسوب می‌شوند. باتوجه‌به این مورد سبک زندگی در این کشور تقریباً مانند کشورهای اروپایی است.

امروزه مهاجرت به این کشور نسبت به گذشته حدود ۵ درصد افزایش ‌یافته است. از لحاظ مهاجرپذیری هند میزبان خوبی برای توریست‌ها است و افراد زیادی تمایل به بازدید و مهاجرت به این کشور دارند. برای مهاجرت به هند باید به‌صورت قانونی اقدام کنند.

برای اینکه به هند مهاجرت کنید نیازمند یک ویزا معتبر هستید

بررسی انواع ویزا برای مهاجرت به کشور هند

برای اینکه به هند مهاجرت کنید نیازمند یک ویزا معتبر هستید. در زیر قصد داریم به این ویزاها اشاره کنیم.

ویزای تجاری

یکی از ویزاهای منحصربه‌فرد ویزای تجاری است که برای کارآفرینان صنعتی یا تجاری که درگیر فعالیت‌های مربوطه هستند، صادر می‌شود. این افراد اغلب در پی سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی یک شغل در این کشور هستند. برای درخواست این ویزا نیاز به اثبات تمکن مالی و تخصص تجاری فرد درخواست‌کننده است.

ویزای کار

ویزای بعدی که امکان مهاجرت به هند را فراهم می‌کند، ویزای کار است. این ویزا برای افرادی است که قصد کار در این کشور را دارند. ویزای موردنظر اغلب برای افرادی است که قصد کار در شرکت‌های غیردولتی در هند را دارند. برای این ویزا نیازمند مدارک شغلی و گاهی مدارک تحصیلی نیز هستید.

ویزای پروژه

ویزای پروژه یکی دیگر از انواع ویزاها است و به افرادی که سابقه فعالیت در صنعت و فولاد را دارند، اعطا می‌شود.

ویزای دیپلماتیک

این ویزا تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که برای مأموریت قصد مهاجرت به کشور هند را دارند یا افرادی که پاسپورت دیپلماتیک را دارا هستند و یا در سازمان ملل متحد، سازمان ملل یا سایر سازمان‌های بین‌المللی در هند کار می‌کنند.

ویزای روزنامه‌نگاری

از دیگر ویزاهای مهاجرت به هند ویزای روزنامه‌نگاری است که برای روزنامه‌نگاران و عکاسان حرفه‌ای صادر می‌شود و افراد متقاضی باید شش ماه قبل از انجام کار در دفتر اطلاعات مطبوعات هند ثبت‌نام کنند. افراد روزنامه‌نگاری که برای اهداف خصوصی به هند سفر می‌کنند باید درخواست خود را همراه با هدف و مدارکی از سفرنامه یا عکاسی ارائه دهند.

ویزای کنفرانس

این ویزا به افراد شرکت‌کننده در کنفرانس‌ها، سمینارها یا کارگاه‌های رسمی که به‌وسیله سازمان دولتی یا به‌وسیله مؤسسه آموزشی معتبر برگزار می‌شود اعطا می‌شود. لازم است این نکته را به‌خاطر بسپارید برای اغلب کنفرانس‌ها نیاز به تأیید مقام دولتی مربوط است.

ویزای تحقیقاتی

برای دریافت ویزای تحقیقاتی برای مهاجرت به هند نیاز به ارائه یک پروپوزال تحقیقاتی، منابع مالی و نامه پذیرش از یک دانشگاه معتبر دارید. ویزای موردنظر برای مدت‌زمان سه سال یا یک دوره تحقیقاتی مشخص دارای اعتبار است.

بررسی شیوه‌های مهاجرت به هند

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور هند وجود دارد. هند یکی از کشورهایی است که در کل دنیا معتبر است؛ لذا یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل است. تحصیل در این دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است. یکی از ویژگی‌های زندگی در هند هزینه مناسب و همچنین نزدیک بودن آن به ایران است.

از دیگر روش‌ها جهت مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری است که برای مهاجرت با این روش نیازمند سرمایه هنگفت هستید. در این روش باید یک کارآفرین در کشور هند باشید و یا شغل واردات و صادرات را انتخاب کنید. یکی از ویژگی‌های ایجاد کارآفرینی در این کشور نیروی کار ارزان است که شرایط اتصال به بازارهای جهانی با هزینه کم را امکان‌پذیر می‌سازد.

همان‌طور که در بالا بیان شد ویزای کار یکی از روش‌هایی است که می‌توانید از طریق آن مهاجرت کنید. پیداکردن شغل در هند کار ساده‌ای نیست و در کل باید سابقه و دانش کافی داشته باشید و همچنین به زبان هندی یا انگلیسی تسلط کافی داشته باشید. برای اینکه در هند شغل مناسبی را پیدا کنید باید تخصص بالایی داشته باشید و لازم است بدانید که اقامت در هند با استفاده از ویزای کار مشکل است. در زیر قصد داریم روش‌های متفاوت برای مهاجرت به هند را به طور کامل بررسی کنیم.

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور هند وجود دارد

مهاجرت به هند به‌وسیله سرمایه‌گذاری

یکی از شیوه‌های مطمئن برای مهاجرت به هند ایجاد کارآفرینی در این کشور است. ثبت شرکت می‌تواند با ایجاد یک نمایندگی از شرکت در هند یا ایجاد یک شرکت در این کشور باشد. یکی از فواید ثبت شرکت در هند این است که کسب‌وکار شما به بازارهای جنوب شرق آسیا نزدیک است.

مهاجرت به هند وسیله تحصیل

مهاجرت به هند از طریق تحصیل یکی دیگر از شیوه‌های رایج است و از دلایل این مهاجرت کم بودن شهریه کالج‌های این کشور است. از ویژگی‌های تحصیل در دانشگاه‌های این کشور وجودامکان تحصیل به زبان انگلیسی و مخارج زندگی مناسب را می‌توان بیان کرد. خصوصیات دیگری که می‌توان برای دانشگاه‌های هند بیان کرد بین‌المللی، معتبر بودن و وجود فرهنگ و ادیان متنوع در این کشور است.

در دانشگاه‌ها رشته‌های متنوع با گرایش‌های مختلف وجود دارند و از لحاظ آموزشی دارای استانداردهای بالایی است. در این کشور دانشگاه‌های زیادی وجود دارند و می‌توان گفت در کل ۳۴۵ دانشگاه و ۱۸۰۰۰ کالج جهت تحصیل موجود است. در این کشور به همه نژادها احترام می‌گذارند و تبعیض جنسیتی وجود ندارد.

شیوه_های-مهاجرت-به-هند

مهاجرت به هند به‌وسیله کار

یکی از قوانین در کشور هند این است که هرساله درخواست‌های شغلی را اعلام می‌کند و در این لیست کسب‌وکارهایی که نیاز دارد به طور دقیق مشخص می‌شود. شغل‌هایی که در این لیست وجود دارد اغلب محدود هستند. منظور از این سخن این است که انتظار زیادی است شغلی را که در نظر دارید حتماً در بین مشاغل وجود داشته باشد. درست است که در این کشور هزینه‌های زندگی اندک است، اما حقوق و فرهنگ کاری نیز در این کشور با کشورهای اروپایی متفاوت است.

برای اینکه به هند مهاجرت کنید نیازمند یک رزومه ایده‌آل هستید. در این رزومه باید سابقه کاری و مهارت‌های شما ذکر شده و همچنین تسلط شما بر زبان کشور یا زبان انگلیسی در رزومه مشخص باشد. مواردی که بیان شد در واقع یک امتیاز هستند. در انتها رزومة شما به‌وسیله کارشناسان بررسی می‌شود و اگر یک رزومه خوب و باکیفیت را ارائه دهید، می‌توانید انتظار داشته باشید که نظر کارفرما جلب شود.

مهاجرت به هند با ازدواج با یک تبعه هندی

یکی از نکاتی که در حیطه مهاجرت به هند باید بیان کرد این است که امکان مهاجرت به این کشور به‌وسیله ازدواج وجود دارد؛ اما چیزی به نام ویزای ازدواج در این کشور رواج ندارد. برای ازدواج با یک هندی از فرد تستی جهت بررسی وضعیت روانی گرفته می‌شود و زمانی که فرد از لحاظ روانی سالم باشد و همچنین وضعیت مالی ایده آلی را دارا باشد، اخذ ویزا به‌آسانی امکان‌پذیر خواهد بود.

درصورتی‌که ازدواج واقعی نباشد و دولت هند این موضوع را متوجه شود با مشکلاتی روبرو خواهید شد و آن این است که شما برای همیشه شانس مهاجرت به این کشور را از دست خواهید داد. به‌صورت کلی این روش از مهاجرت جزء روش‌های آسان است؛ اما ارائه مدارکی که این موضوع را ثابت کند، ضروری است.

مهاجرت به‌وسیله نسبت خونی

از دیگر روش‌های مهاجرت به هند نسبت خونی است. منظور از این سخن این است که پدر یا مادر فرد مهاجر از تبعه هندی باشند. اگر فرد موردنظر در تاریخ ۲۶ ژانویه و همچنین در سال ۱۹۵۰ متولد شده باشد بدون اینکه هویت پدر و مادر او در نظر گرفته شود تابعیت هندی را به او خواهند داد.

درصورتی‌که فرد بعد از سال ۱۹۸۷ و قبل از ۲۰۰۴ متولد شده باشد، او نیز یک شهروند هندی است؛ اما نیاز است که یکی از والدین او تبعه هندی باشند. اگر متقاضی بعد از سال ۲۰۰۴ متولد شده باشد به او نیز تبعه هندی را خواهند داد؛ اما نیاز است که والدین او هر دو تبعه هند باشند.

مهاجرت به‌وسیله یک همراه

از دیگر راه‌های مهاجرت به هند به‌وسیله همراه است. منظور از این سخن این است فردی که از طریق سرمایه‌گذاری به هند مهاجرت می‌کند، این امکان را دارد که در کوتاه‌ترین زمان برای دیگر اعضای خانواده نیز ویزا ارسال کند. مهاجرت از این طریق در مرحله آغازین نیازمند بررسی گردش مالی حساب فرد است که باید حتماً دارای اعتبار باشد.

فردی که از هند برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌کند باید حتماً گردش مالی حساب خود را نیز ضمیمه درخواست کند. اشخاصی که به‌عنوان همراه به این کشور مهاجرت می‌کنند، می‌توانند در طول مدت تعیین شده از شرایط تحصیلی و زندگی در این کشور بهره‌مند شوند. حتی این شخص به‌راحتی می‌تواند وارد بازار کار شود. یکی از موارد مهم این است فردی که اقدام به ارسال دعوت‌نامه می‌کند حتماً باید اقامت هند را دارا باشد تا بتواند به ارسال دعوت‌نامه اقدام کند.

مهاجرت به هند به‌عنوان توریست

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به هند برای گردش و تفریح است. این نوع از مهاجرت تفاوت‌هایی با موارد قبلی دارد. یکی از تفاوت‌ها این است که دارای مدت‌زمان محدود سه‌ماهه است و فرد مهاجر بر اساس زمان مشخص شده باید به کشور خود بازگردد.

داشتن پاسپورت معتبر یکی دیگر از نیازهای مهاجرت توریستی به هند است و همچنین بازگشت فرد به شکل ارائه مدارک و مکتوب باید باشد. این نوع ویزا در مدت‌زمان محدود صادر می‌شود که اغلب این مدت ۲۱ روز است. درصورتی‌که فرد متقاضی دارای مدرک تحصیلی و سابقه کاری باشد، ویزای او سریع‌تر صادر می‌شود.

از دلایل اصلی رضایت افراد در هند می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اغلب افراد در این کشور از استرس کمی برخوردار هستند

بررسی رضایت افراد که به هند مهاجرت کرده‌اند

در این قسمت مقصود ما بررسی افرادی است که به هند مهاجرت کرده‌اند و تصمیم داریم این موضوع را از لحاظ مختلف بررسی کنیم. قصد داریم این موضوع را مشخص کنیم که آیا زندگی در هند می‌تواند پیشامدهای خوبی برای فرد داشته باشد یا خیر؟ از دلایل اصلی رضایت افراد در هند می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اغلب افراد در این کشور از استرس کمی برخوردار هستند. مردم هند به‌راحتی با ایرانی‌ها کنار می‌آیند و ارتباط با آن‌ها کار سختی نیست.

مدارس هند در سطح خوبی از لحاظ آموزشی هستند و فرزند شما به‌راحتی می‌تواند در یک مدرسه منحصربه‌فرد به تحصیل بپردازد. از دیگر ویژگی این مدارس این است که نیاز ندارید هزینه اضافی برای آموزش بپردازید و به‌این‌ترتیب در هزینه‌ها به‌خوبی صرفه‌جویی می‌کنید.

اگر بخواهیم میزان رضایت افراد را به درصد بیان کنیم باید گفت که میزان رضایت در این کشور ۵۵ تا ۷۹ درصد است. میزان رضایت افراد به روش مهاجرت آن‌ها نیز بستگی دارد. به طور مثال مهاجرت به‌وسیله سرمایه‌گذاری یا تحصیل اغلب ۸۰ درصد است.

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟

مهاجرت یکی از مهم‌ترین تصمیمات افراد در زندگی است. تصمیمی که اگر همراه با توان مالی، تحقیق، دریافت مشاوره و برنامه‌ریزی صحیح باشد، می‌تواند آینده‌ای روشن را برای شما رقم بزند

جمع بندی

در این مقاله در حیطه مهاجرت به کشور هند سخن گفتیم. برای اینکه به هند مهاجرت کنید باید دارای ویزای معتبر باشید. ویزاهای مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند. از جمله این ویزاها می‌توان به ویزای تجاری، کاری، پروژه‌ای، دیپلماتیک و… اشاره کرد. شیوه‌های متفاوتی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند که شامل سرمایه‌گذاری، تحصیلی، ازدواج، همراه، توریست و… می‌شوند.

هرکدام از روش‌های مهاجرت به هند شرایط و مزایای خاص خود را دارند که شما باتوجه‌به شرایط خود می‌توانید به انتخاب بپردازید. رضایت افرادی که به کشور هندوستان مهاجرت می‌کنند، تقریباً از ۵۵ تا ۷۹ درصد تخمین زده شده است. لازم به ذکر است میزان رضایت به روش مهاجرت نیز بستگی دارد و اغلب افرادی که با سرمایه‌گذاری یا تحصیل به هند مهاجرت می‌کنند، دارای رضایت ۸۰ درصدی هستند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
از دلایل مهم مهاجرت به کشور هندوستان چیست؟
میتوان گفت از دلایل مهم مهاجرت به کشور هندوستان وضعیت رو به رشد و توسعه یافته شهرهای این کشور است و سبک زندگی این کشور تقریبا اروپایی میباشد.
از چه طریقی میتوان به هند مهاجرت کرد؟
از روش هایی مانند: سرمایه گذاری، تحصیلی، کاری، ازدواج، نسبت خونی و یا بعنوان همراه یا توریست میتوان به این کشور مهاجرت و سفر کرد.
مهاجرت به وسیله نسبت خونی به چه معناست؟
این به این معناست که پدر و یا مادر فرد مهاجر از اتباع هندی باشند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای