ویزا

ویزا

ویزا، اجازه یا به اصطلاح گواهی است که ثابت می‌کند شما برای وارد شدن به یک کشور از مقامات و دولت آن، اجازه گرفته اید. این سند که برای شما صادر می‌شود یک اجازه نامه موقتی است یعنی تحت زمانی خاصی اعتبار دارد. برای مثال 3 سال وقت دارید تا در یک کشور خارجی به کاری که درخواست داده اید بپردازید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

انواع ویزا

هرکشور با معیار های خود انواع مختلفی visa در نظر گرفته است به طور کلی این اسناد از دید های مختلفی بررسی میشود مثلا ما دو دسته ویزا از لحاظ مدت اقامت داریم که شامل ویزاهای کوتاه مدت یا بازدید کننده و بلند مدت می‌باشد. اما بیشتر ویزا‌های مورد استفاده را در این بخش از مقاله برایتان آماده کرده ایم :

انواع ویزا

ویزای پزشکی

این نوع visa برای اشخاصی است که نیاز دارند به کشور خارجی سفر کنند تا به درمان و معالجه بپردازند. این سند جزو ویزاهای کوتاه مدت می‌باشد اما اگر به اقامت بیشتر از 3 ماه برای انجام کارهای پزشکیتان نیاز دارید باید درخواست اقامت موقت کنید.

ویزای توریستی

زمانی که بخواهید برای گردش و تفریح وارد کشور خارجی شوید ابتدا باید این نوع visa را اخذ کنید که به نام بازدید کننده هم آشناست.

ویزای کسب و کار

کسب و کارهای مختلفی وجود دارند که نیاز به بستن قرار داد در کشور دیگر، مشاوره با یک فرد خارجی در خارج از کشور، مذاکره در مورد قرار داد و کارهای دیگر که مختص کسب و کارشان است انجام دهند. برای انجام آن ها باید از visa کسب و کار استفاده شود.

ویزای زیارتی

این سند نیز در دسته کوتاه مدت قرار می‌گیرند و در ایران و عربستان به شدت دیده می‌شود و گرفتن آن ارزان تر و آسان تر است . شما از طریق این visa به زیارت میروید.

ویزای خصوصی

زمانی که یکی از دوستان شما در کشور خارجی زندگی کند و برایتان دعوتنامه ارسال کند شما می‌توانید از طریق آن دعوت نامه ویزا بگیرید و به سفرهایی برای دیدن آشنایان خود بپرازید.

ویزای فرهنگی

این visa بیشتر برای جوانان هنرمند و محصل می‌باشد که برای مسابقات یا کنسرت و … قصد دارند به خارج از کشور سفر کنند.

ویزای دانشجویی

یک دانشجویی که قصد ادامه تحصیل در یک کشور دیگر را دارد، بدون گرفتن تابعیت آن کشور و بدون اخذ اقامت دائم می‌تواند ویزای تحصیلی بگیرد. با این سند شما اجازه تحصیل را در آن کشور خواهید داشت که جزو visa بلند مدت میباشد.

ویزای کاری

کشور های مختلفی وجود دارند که به دنبال جذب نیروی ماهر و غیر ماهر از سراسر جهان هستند و امکانات خوبی را نیز برای آنها فراهم کرده اند. شما می‌توانید برای مدت زیادی در یک کشور، وابسته به شغل هایی که دارد مدت زمان زیادی را اقامت داشته باشید ولی این اقامت دائمی نیست.

ویزای اقامت

این سند را با اقامت دائم اشتباه نگیرید زیرا برای مدت زمان معلومی به علت زندگی کردن به سفر خارجی خواهید رفت که از یک سال تا ۵ سال می‌باشد و زیر مجموعه‌ی سندهای بلند مدت است.

ویزای مهاجرتی

برای گرفتن تابعیت یک کشور دیگر و اقامت دائم در آن باید از از visa مهاجرتی استفاده کنید که از طریق خانواده ای یا تحصیل و کار امکان پذیر است.

ویزای رسمی

مقامات دولتی و رسمی هر کشوری برای مذاکرات و کارهای دولتی باید از این نوع visa استفاده کنند.

ویزای ترانزیت

به طور معمول اگر قصد داشته باشید وارد یک کشور شوید باید اقامت کوتاه مدت بگیرید ولی برای بعضی اشخاص که وارد یک کشور خارجی می‌شوند تا فورا از آن خارج شوند گرفتن ویزا برای اقامت کوتاه مدت معقول نیست. به همین دلیل نوع ترانزیت برای اشخاصی است که قصد دارند فورا از کشوری خارج شوند مثلا از طریق حمل و نقل وارد یک کشور شوید که از راه و مسیر آن به کشور سوم استفاده کنید.

اخذ ویزا

چگونه این سند را بگریم؟ در این قسمت از مقاله به پاسخ این سوال توجه می‌کنیم. درخواست آن به چند مرحله بستگی دارد که می‌توانید از مسیر زیر اقدام کنید:

۱)سرچ کنید . در ابتدایی کار به وب سایت مهاجرتی کشوری که قصد دارید به آن سفر کنید، سر بزنید و از اطلاعات و مدارک لازم مطلع شوید.

۲)مشاوره بگیرید. اخذ این سند یکی از دشوارترین مراحل سفر به خارج از کشور می‌باشد شما می‌توانید این دشواری و سختی مسیر را با مشاوره گرفتن از متخصصان کوتاه کنید، مشاوران ما برای ارائه اطلاعات رایگان به شما آماده پاسخ هستند.

۳)به این نکته توجه کنید بعضی از کشورها ویزا در هنگام ورود به کشور را قبول می‌کنند این یعنی کارتان آسان است زیرا در هنگام ورود با پرداخت هزینه‌ی کم آن می‌توانید اجازه خود را بگیرید.

۴)تمام مدارکتان را آماده کنید. تمام الزامات را رعایت کنید و از هیچ درخواستی رد نشود بادقت بررسی کنید.

۵)به صورت آنلاین درخواست دهید.

هزینه ی ویزا

این هزینه ها در کشور های مختلف وابسته به نوع و مدت اقامتتان متفاوت است. همچنین قیمت ها متغییر است و وابسته به زمان تغییر می‌کنند اما در این بخش از مقاله قصد داریم قیمت های تقریبی را در یک بازه بگویم، قیمت آن در کشور های قاره ی آسیا از کشور ماکائو برای ویزای بیزینس/توریستی از ۱۶۰ دلار میباشد و تا کشور پاکستان برای ویزای یکبار ورود ۶۰ الی ۱۰۰ دلار میباشد. کشورهای آمریکایی مثل کانادا برای ویزای ویزیتور (یک نفر) ۱۰۰ دلار می‌باشد . ماداگاسکار بین کشورهای آفریقایی نیازی به اخذ visa ندارد. قیمت ویزاهای اروپایی که عضو شینگن نیستند از گرجستان که برای مدت 90 روز نیازی به اخذ آن ندارید اما حداکثر برای کشوری مثل اوکراین نیاز به تقریبا ۶۵ دلار خواهید داشت.

ویزا شینگن

ویزای شینگن، ویزایی است که به شما اجازه می‌دهد بین ۲۷ کشور اروپایی سفر کنید و می‌توانید با داشتن یک ویزا به همه ی 27 کشور سفر کنید اما توجه کنید که مدت اعتبار این visa حداکثر 6 ماه است. می‌توانید این سند را از یکی از 27 کشور عضو آن بگیرید. در قسمت زیر کشورهای اروپایی عضو شینگن را بخوانید.

کشورهای عضو شینگن

۲۲ کشور از این کشورها عضو اتحادیه اروپا میباشند و ۴ کشور اعم از نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین میباشد.

اتریش

بلژیک جمهوری چک
کرواسی دانمارک استونی
فنلاند فرانسه آلمان
یونان مجارستان ایسلند
ایتالیا لیختن اشتاین لتونی
لیتوانی لوکزامبورگ مالت
هلند نروژ لهستان
پرتغال اسلواکی اسلوونی
اسپانیا سوئد سوئیس
ویزای همراه آلمان

ویزای همراه آلمان

آلمان با فرصت‌ های شغلی و توسعه شغلی خود افراد خارجی بسیاری را از سراسر جهان مجذوب خود ساخته است.

سخن آخر

ما در این مقاله درباره ویزا که در واقع یک سند اجازه نامه موقتی میباشد توضیحاتی ارائه دادیم. همینطور روش های اخذ ویزا انواع آن را بطور کامل توضیح دادیم. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
انواع ویزا را نام ببرید؟
پزشکی- توریستی- کسب و کار- زیارتی- خصوصی- فرهنگی-دانشجویی- کاری- اقامت- مهاجرتی- رسمی- ترانزیت
ویزا شینگن چیست؟
ویزای شینگن ویزایی است که به شما اجازه می‌دهد بین 27 کشور اروپایی سفر کنید و می‌توانید با داشتن یک ویزا به همه ی 27 کشور سفر کنید اما توجه کنید که مدت اعتبار این visa حداکثر 6 ماه است
چند کشور عضو شینگن هستند ؟
۲۷ کشور به طور کامل زیر مجموعه قوانین شینگن هستند و قوانین آن را اجرا می کنند
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیپور
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر. چجوری میونم برای ویزا شنگن اقدام کنم جوری که صد در صد ویزا شم؟
24 سالمه و کارمندم

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  علیپور
2 سال قبل

سلام شرایطتون باید به صورت کامل بررسی بشه و این اطلاعات کامل نیست . پیشنهاد میکنم فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون بررسی کنند و راهنماییتون کنند

navid
3 سال قبل

سلام خسته نباشید بنده سوال داشتم راجب ویزای بلند مدت و شرایط قیمت آن برای کشور پرتغال.و اینکه چه ویزایی باید برای فوتبال بگیرم؟و اینکه برای اقامت دائم چه مقدار باید پول ویزا بدم؟!ممنون میشم پاسخ بدید

کارشناس هرمس
پاسخ به  navid
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ما برای کشور پرتغال اقدام نمیکنیم متاسفانه .

ترلان
3 سال قبل

سلام ودرور

کارشناس هرمس
پاسخ به  ترلان
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
چه کمکی میتونم بهتون بکنم ؟

کادر هرمس اپلای