مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه

مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه

شاید شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید در خصوص مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه اطلاعات کسب کنید. کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به کشور ایران و هزینه زندگی مقرون‌به‌صرفه، می‌تواند مقصدی مناسب برای مهاجرت ایرانیان انتخاب شود. از آن جایی که افراد زیر 18 سال هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند، قوانین مهاجرت آن‌ها نیز با افراد بزرگسال متفاوت است.

بااین‌وجود، کشور ترکیه همواره به‌عنوان کشوری شناخته می‌شود که قوانین مهاجرتی ساده‌ای دارد. درصورتی‌که با این قوانین و مقررات آشنایی داشته باشید، می‌توانید به‌سادگی، مهاجرت افراد زیر 18 سال به کشور ترکیه را تجربه کنید. ما در این مطلب قصد داریم تا به‌صورت کامل در خصوص چنین مهاجرتی بیشتر صحبت کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه

کشور ترکیه دارای موقعیت جغرافیایی به خصوصی بوده و به‌نوعی دروازه دو قاره اروپا و آسیا شناخته می‌شود. این کشور در سال‌های گذشته موفق شده تا اقتصاد روبه‌رشدی را تجربه کند و به همین دلیل توجه مهاجرین بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. اما شاید شما هم بخواهید بدانید که چرا مهاجرت افراد به‌خصوص افراد زیر 18 سال به کشور ترکیه تا به این اندازه محبوبیت پیدا کرده است:

نزدیکی جغرافیایی با کشور ایران

یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه، نزدیکی این کشور به ایران است؛ ازاین‌رو نه‌تنها فرهنگ‌های مشترکی بین ایران و ترکیه وجود دارد، بلکه رفت‌وآمد بین این دو کشور ساده‌تر خواهد بود.

هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه

هزینه زندگی در کشور ترکیه به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی پایین‌تر است. این در حالی است که شما می‌توانید از مزایای زندگی در یک کشور نیمه اروپایی با هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای بهره‌مند شوید.

سیستم آموزشی قدرتمند

کشور ترکیه دارای یک سیستم آموزشی حرفه‌ای بوده که از سیستم آموزشی اروپا پیروی می‌کند؛ ازاین‌رو افراد زیر 18 سال می‌توانند با ورود به مدارس و دانشگاه‌های این کشور، از آموزش حرفه‌ای و سطح بالا بهره‌مند شوند.

آب‌وهوایی مناسب

کشور ترکیه به دلیل داشتن آب‌وهوایی بسیار مساعد و دلپذیر شناخته می‌شود. افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، می‌توانند از آب‌وهوایی مطلوب و دلپذیر آن بهره‌مند شوند.

راه‌های مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه

کشور ترکیه در سال‌های اخیر تلاش کرده است تا با ساده‌سازی مسیر مهاجرتی خود، جذب حداکثری مهاجر را تجربه کند. این کشور همچنین برنامه‌های مهاجرتی بسیار ساده‌ای برای افرادی که زیر 18 سال هستند، دارد؛ ازاین‌رو تمامی متقاضیانی که سن آن‌ها هنوز به 18 سالگی نرسیده است، می‌توانند به کمک یکی از روش‌های زیر، مهاجرت به کشور ترکیه را تجربه کنند:

  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق اقامت والدین

هرکدام از روش‌های ذکر شده در بالا برای مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه دارای شرایط و قوانین مخصوص به خود بوده که نیاز است تا قبل از هرگونه اقدام با این شرایط آشنا شوید.

راه‌های مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل برای افراد زیر 18 سال

از جمله بهترین و مناسب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت افراد زیر 18 سال به کشور ترکیه، مهاجرت از طریق تحصیل است. بدین صورت تمامی افراد قادر خواهند بود تا در یکی از مدارس کشور ترکیه به تحصیل مشغول شوند. باید اشاره کرد که کشور ترکیه فرصتی را در اختیار تمامی متقاضیان خارجی قرار داده است تا در صورت دریافت پذیرش از یکی از مدارس این کشور، اقامت ترکیه را دریافت کنند. اما از آن جایی که فرد زیر سن 18 سال و قانونی قرار دارد، رضایت والدین، اصل اساسی برای انجام این کار خواهد بود.

البته به یاد داشته باشید که ممکن است برای دریافت پذیرش مدارس ترکیه، نیاز به شرکت در یک آزمون ورودی داشته باشد. درصورتی‌که فرد موفق شود حداقل نمره لازم در آزمون ورودی را دریافت کند، می‌تواند پذیرش مدرسه موردنظر را کسب کند. سپس باید مدارک تمکن مالی خود را به همراه سایر مدارک، جمع‌آوری کند. به یاد داشته باشید که تحصیل در مدارس ترکیه برای افراد خارجی، هزینه برخواهد بود. شما باید بتوانید هزینه‌های تحصیل را هم پرداخت کنید.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل برای افراد زیر 18 سال

به‌صورت معمول هزینه تحصیل بسته به مقطع تحصیلی فرد زیر 18 سال، بین 15 تا 30 هزار دلار، متفاوت خواهد بود. در نهایت باید اشاره کرد که افراد زیر 18 سال، اجازه کار در حین تحصیل در کشور ترکیه را ندارند. از جمله مدارک لازم برای مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریافت ریزنمرات تحصیلی سال‌های گذشته (در صورت وجود)
  • ارائه پاسپورت با حداقل مدت اعتبار لازم
  • ارائه انگیزه نامه
  • توصیه‌نامه از معلمین قبلی (در صورت وجود)
  • ارائه گواهی سلامت فرد متقاضی
  • عکس رنگی
  • ارائه مدرک زبان
  • ارائه جوایز، افتخارات، تقدیرنامه‌ها و … (در صورت وجود)

مهاجرت به ترکیه از طریق اقامت والدین

افراد زیر 18 سال همچنین می‌توانند پس از دریافت اقامت والدین خود و کسب ویزای همراه، به کشور ترکیه مهاجرت کنند. در این روش، شرط لازم و اساسی این است که یکی از والدین، بتواند اقامت کشور ترکیه را از طریق کار، سرمایه‌گذاری و … دریافت کند. مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه در صورتی­ که والدین فرد متقاضی از یکدیگر جدا شده باشند یا یکی از آن‌ها فوت کرده باشد، نیاز است تنها در صورتی ممکن است که والد متقاضی دریافت ویزای همراه، با دردست‌داشتن نامه رسمی حضانت کودک، برای دریافت ویزای ترکیه، اقدام کنند.

افراد زیر 18 سالی که از طریق ویزای همراه، اقامت کشور ترکیه را دریافت می‌کنند، می‌توانند در زمان حضور در این کشور، از مدارس و مؤسسه‌های آموزشی نیز بهره‌مند شوند. البته که در این روش نیاز به ارائه مدارک لازم جهت اثبات رابطه خانوادگی بین فرد متقاضی و والد او وجود دارد.

 

چک لیست وسایل مهاجرت به ترکیه

چک لیست وسایل مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه با استفاده جذابیت‌های طبیعی و تاریخی خود توانسته است مرکز مهاجرت بسیاری از ایرانیان باشد. افزایش مهاجرت ایرانیان به این کشور بحث شناخت چک لیست وسایل مهاجرت به ترکیه را به یک موضوع بسیار مهم تبدیل کرده است.

سخن آخر

کشور ترکیه یکی از کشورهای بسیار مناسب جهت مهاجرت به‌خصوص برای ایرانیان است. دولت این کشور شرایطی را مهیا کرده است تا مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه نیز به‌سادگی انجام شود. جهت انجام این کار، نیاز است تا فرد متقاضی به کمک یکی از دو روش، مهاجرت از طریق تحصیل و یا مهاجرت از طریق اقامت والدین، اقدام کند. درهرصورت نیاز است تا رضایت والدین برای دریافت ویزا، شرط اساسی است. همچنین نیاز است تا تمکن مالی لازم برای حضور فرد زیر 18 سال در کشور ترکیه، اثبات شود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به ترکیه چه مزایایی دارد؟
نزدیکی جغرافیایی با کشور ایران هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه سیستم آموزشی قدرتمند آب‌وهوایی مناسب
افراد زیر 18 سال از چه روش‌هایی میتوانند به ترکیه مهاجرت کنند؟
مهاجرت از طریق تحصیل مهاجرت از طریق اقامت والدین
هزینه تحصیل افراد زیر 18 سال به ترکیه چقدر میباشد؟
به‌صورت معمول هزینه تحصیل بسته به مقطع تحصیلی فرد زیر ۱۸ سال، حدودا بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار، متفاوت خواهد بود
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای