درآمد پزشکان در آلمان

درآمد پزشکان در آلمان

به جرات می‌توان گفت که یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان، کشور آلمان است. بالا بودن درآمد پزشکان در آلمان را می‌توان یکی از دلایل مربوط به این امر دانست. در سال‌های اخیر تعداد زیادی از پزشکان ایرانی نیز این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کرده‌اند.

به طور کلی می‌توان گفت که میزان حقوق پزشکان در کشور آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی واقعاً مناسب به نظر می‌رسد. این کشور با فراهم کردن محیط‌های درمانی بسیار پیشرفته از لحاظ فعالیت پزشکی نیز گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود.

به طبع، بحث درآمد از جمله مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آید که کلیه افراد دوست دارند پیش از انجام مراحل مهاجرت خود با آن آشنا شوند. در این متن قصد داریم در مورد کلیه اطلاعات مربوط به درآمد پزشکان در کشور آلمان با شما صحبت کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

میزان درآمد پزشکان در کشور آلمان

به طور کلی باید گفت که درآمد پزشکان در آلمان به قدری است که حوزه‎های مختلف پزشکی، یکی از لیست پردرآمدترین شغل های دنیا و از پردرآمد‌ترین مشاغل موجود در این کشور محسوب مي‌‌شوند. طبق آمارهای موجود می‌توان گفت که درآمد این رشته‌ها به صورت سالانه چیزی بین 71 هزار الی 100 هزار یورو خواهد بود که واقعاً یک عدد بی‌نظیر به نظر می‌رسد.

در این بین، باید به این نکته اشاره کنیم که این میزان درآمد پزشکان پیش از پرداخت مالیات است. همان ‌طور که می‌دانید، کلیه مشاغل در کشور آلمان مشمول پرداخت مالیات هستند. با وجود این، باز هم می‌توان رشته‌های مختلف پزشکی را از لحاظ درآمد بسیار برتر از سایر حوزه‌های شغلی این کشور دانست.

میزان درآمد پزشکان در کشور آلمان

این در حالی است که با انتخاب آلمان می‌‌توانید علاوه بر درآمد بسیار بالا،‌ برای پیشرفت در حوزه پزشکی مورد نظر خود نیز اقدام کنید. کشور آلمان از برترین کشورهای جهان در حوزه درمان و تکنولوژی‌های پزشکی به شمار می‌آيد و پزشکان در این کشور به طیف انبوهی از جدیدترین دستگاه‌های مدرن درمانی دسترسی دارند.

 میزان درآمد پزشکان عمومی در کشور آلمان

عده بسیاری از پزشکان عمومی به دلیل بالا بودن درآمد پزشکان در آلمان به این کشور مهاجرت کرده‌اند. حداقل درآمد سالانه پزشکان عمومی در کشور آلمان چیزی بین 80 هزار الی 135 هزار یورو خواهد بود. قاعدتاً این درآمد رابطه مستقیمی با تعداد بیمارانی که توسط پزشک ویزیت می‌شوند و همچنین سابقه شغلی او دارد.

پزشکان عمومی دارای سابقه کمتر از دو سال می‌توانند به صورت ماهانه انتظار دریافت درآمد حدوداً 4 هزار یورویی را داشته باشند. این در حالی است که پزشکان دارای سابقه بین پنج الی ده سال درآمدی به میزان 7 الی 8 هزار یورو دارند. بیشترین درآمد پزشکان عمومی در آلمان مختص پزشکانی بوده که سابقه آن‌ها بیش از بیست سال است. این افراد به صورت ماهانه حدود 10 هزار یورو درآمد کسب می‌کنند.

 میزان درآمد پزشکان عمومی در کشور آلمان

میزان درآمد پزشکان دارای تخصص

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که در زمینه درآمد پزشکان در آلمان باید به آن اشاره کنیم، میزان درآمد پزشکانی است که دارای تخصص‌های مختلفی همچون چشم ‌پزشکی، زنان و … هستند. باید گفت که میزان درآمد این پزشکان به طور خودکار نسبت به پزشکان عمومی بیشتر است و گاهی این مبلغ تا دو برابر پزشکان عمومی نیز می‌رسد.

پزشکان دارای تخصص دامپزشکی می‌‌توانند انتظار درآمد ماهانه 8 هزار یورو را داشته باشند. چشم ‌پزشکان نیز درآمدی برابر با 9 هزار یورو دارند. در آلمان متخصصان زنان و زایمان ماهانه تا 10 هزار یورو نیز درآمد خواهند داشت، حتی متخصصان اطفال نیز از درآمد خوبی بالغ بر 7 هزار یورو در ماه برخوردار هستند.

چه مواردی می‌ تواند بر درآمد پزشکان در کشور آلمان تأثیر بگذارد؟

گفتیم که فاکتورهای مختلفی بر درآمد پزشکان در آلمان مؤثر هستند. علاوه بر تجربه که در بخش‌های قبلی به آن اشاره کردیم، مواردی دیگری همچون منطقه جغرافیایی خاصی که شما در آن مشغول به کار می‌شوید، نیز می‌تواند بر میزان درآمد کلی شما تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال؛ حداقل حقوق پزشکان در شهری همچون هامبورگ به حدود 90 هزار یورو در سال می‌رسد. این در حالی است که اگر در شهری همچون زاکسن مشغول به کار شوید، کل درآمد سالانه شما شاید نهایتاً حدوداً 60 هزار یورو است. قاعدتاً میزان درآمد شما در شهرهای بزرگ‌تر که جمعیت بیشتری دارند، نسبت به شهرهای کوچک‌تر بالاتر است.

مورد دیگری که بر میزان درآمد پزشکان در آلمان اثر می‌گذارد، نوع قرارداد شما در کشور آلمان است. چنانچه در محل‌های دولتی مشغول به کار شوید، حداقل حقوقتان بر اساس قانون کار کشور آلمان تعیین می‌شود. این در حالی است که در کلینیک‌های خصوصی‌، میزان حقوق دریافتی شما را مدیریت کلینیک مربوطه تعیین می‎کند.

توصیه می‌شود که در هنگام دریافت جاب آفر حتماً به این نکته دقت کنید تا در آینده با مشکل خاصی در رابطه با میزان حقوق دریافتی خود در کشور آلمان مواجه نشوید. در این خصوص، مؤسسه هرمس اپلای مجموعه کاریابی بین‌المللی کاربین را برای دریافت اطلاعات بیشتر معرفی می‌کند. مجموعه کاربین با سال‌ها سابقه درخشان و پرونده‌های موفق در زمینه اعزام پزشکان به کشورهای دیگر از جمله آلمان می‌تواند شما را در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برساند.

‌حقوق دستیاران پزشک

دستیاران پزشک نیز در این کشور درآمد بسیار مناسبی دارند. یک دستیار پزشک با سابقه پنج الی ده سال می‌تواند در شهری همچون بایرن، انتظار حقوقی برابر با 6 الی 7 هزار یورو را داشته باشد. این میزان حقوق برای یک دستیار پزشک حتی در بین کشورهای اروپایی نیز رقم بسیار مناسبی به نظر می‌رسد. اگر شما نیز در زمینه دستیاری پزشکی فعالیت می‌کنید، می‌توانید آلمان را به عنوان یک گزینه عالی برای خود در نظر داشته باشید.

‌حقوق دستیاران پزشک

مهاجرت پرستاران به آلمان

مهاجرت پرستاران به آلمان

در حال حاضر کشور آلمان به شدت به نیروی کار پرستاران نیاز دارد؛ به همین دلیل موقعیت‌های شغلی مناسب، حقوق و مزایایی در اختیار پرستاران در این کشور قرار می‌گیرد که باعث شده مهاجرت پرستاران به آلمان بیش از پیش طرفدار پیدا کند.

سخن آخر

با انتخاب آلمان به عنوان مقصد مهاجرتی خود به عنوان یک پزشک می‌توانید انتظار دریافت درآمد بسیار مناسبی را داشته باشید. در واقع، وجود همین درآمد بالا موجب شده است تا بسیاری از افراد این کشور را گزینه بهتری در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بدانند.

با توجه به آمارهای ارائه شده در متن می‌توان گفت که درآمد پزشکان در آلمان بسیار مناسب است. کلیه حوزه‌های پزشکی نیز شامل این درآمد بالا هستند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه و بحث کاریابی در کشور آلمان، می‌توانید با کارشناسان مجموعه کاریابی بین‌المللی کاربین مشورت کنید تا به شما راهنمایی‌‌های لازم را ارائه کنند. این مجموعه یک مؤسسه کاملاً قانونی است و همواره توسط مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای به متقاضیان این امر معرفی می‎شود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
میزان درآمد پزشکان در کشور آلمان چگونه میباشد؟
طبق آمارهای موجود می‌توان گفت که درآمد این رشته‌ها به صورت سالانه چیزی بین ۷۱ هزار الی ۱۰۰ هزار یورو خواهد بود اما مالیات را هم باید محاسبه کرد.
پزشکان عمومی که سابقه کمتری دارند در کشور آلمان چه میزان درآمدی میتوانند داشته باشند؟
پزشکان عمومی دارای سابقه کمتر از دو سال می‌توانند به صورت ماهانه انتظار دریافت درآمد حدوداً ۴ هزار یورویی را داشته باشند اما بطبع پزشکان با سابقه بیشتر درآمد بیشتری میتوانند کسب کنند.
چه عواملی روی درآمد پزشکان میتواند تاثیر گذار باشد؟
عواملی مانند سابقه کاری، منطقه جغرافیایی و نوع قرارداد
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای