دانشگاه‌های ارزان آمریکا

دانشگاه‌های ارزان آمریکا

دانشگاه های ارزان آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. آمریکا به کشور فرصت‌ها معروف است و افراد زیادی متقاضی مهاجرت و اقامت در آن هستند. یکی از روش‌های مهاجرت به کشور آمریکا و اقامت در آن، مهاجرت تحصیلی است اما این روش نسبتا پرهزینه است. شهریه تحصیل در بیشتر دانشگاه‌های آمریکا به دلیل اعتبار بالا نسبتا زیاد است اما در میان آن‌ها دانشگاه‌هایی هم وجود دارند که با شهریه پایین‌تر امکان تحصیل در آن‌ها وجود دارد. تحصیل در دانشگاه‌های ارزان آمریکا فرصت خوبی برای تحصیل در بهترین کشور دنیا، دریافت معتبرترین مدرک با قیمت مناسب است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای تحصیل در دانشگاه‌های ارزان آمریکا چیست؟

آمریکا قدرت اول اقتصاد جهان است و در بسیاری از زمینه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و آموزشی نسبت به دیگر کشورها برتری دارد. به همین دلیل افراد زیادی خواهان اقامت در این کشور هستند، حتی به صورت کوتاه‌مدت و یکی از روش‌های این کار تحصیل در آمریکاست. کشور آمریکا از نظر رتبه علمی و سطح نظام آموزشی بالاترین جایگاه را در کل دنیا دارد. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور، جز دانشگاه‌های تراز اول محسوب می‌شوند و بهترین فضا برای تحقیق و پژوهش در زمینه‌های مختلف را دارا می‌باشند. تحصیل در آمریکا همچنین بیشترین متقاضی را در میان دانشگاه‌های سراسر دنیا دارد و این موضوع به دلیل مزیت‌های زیاد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است.

پیشرفت علمی دانشجویان

تحصیل در کشور آمریکا فرصتی برای بیشترین پیشرفت علمی است و این امکان حتی در دانشگاه‌های ارزان این کشور هم وجود دارد. آمریکا بهترین سیستم و نظام آموزشی دنیا را در اختیار دارد و برنامه آموزشی آن از دوره کارشناسی تا دکتری پیشرفته و مطابق با جدیدترین تغییرات روز دنیاست. مدارک دریافتی از دانشگاه‌های این کشور، حتی اگر از دانشگاه‌های ارزان آمریکا هم باشند در سراسر دنیا شناخته‌شده هستند و نسبت به مدارک دیگر کشورها برای کار برتری دارند.

مشارکت هرمس اپلای با وزارت علوم

امکانات بالای آموزشی و تکنولوژی روز

از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه‌های ارزان آمریکا می‌توان به امکان استفاده از بالاترین امکانات آموزشی اشاره کرد. تمام تجهیزاتی که برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا چه گران‌ترین دانشگاه‌ها و چه دانشگاه‌های ارزان‌قیمت استفاده می‌شوند به‌روز، پیشرفته و مطابق با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیاست. این موضوع نه تنها در رشته‌های فنی و مهندسی که نیاز به ابزار و تجهیزات دارند بلکه در رشته‌های علوم انسانی و… نیز وجود دارد. ابزارهای تحقیقاتی در رشته‌های انسانی برای دانشجویان در آمریکا وجود دارد هم، مطابق با رشته‌های فنی با آخرین فناوری روز دنیا مهیا شده‌اند.

اعتبار مدرک برای کار در تمام دنیا

پیدا کردن شغل مناسب هدف اصلی بیشتر افراد از ورود به دانشگاه است، این مسئله برای دانشجویانی که با پرداخت هزینه در دیگر کشورها تحصیل می‌کنند اهمیت بیشتری دارد. به همین دلیل دانشجویان باید کشوری را برای تحصیل انتخاب کنند که مدرک آن اعتبار کافی برای کار در سایر نقاط دنیا را داشته باشد و آمریکا از این نظر بی‌رقیب است. تمام دانشگاه‌های کشور آمریکا، در هر رشته و با هر میزان شهریه‌ای معتبرترین مدارک را به دانشجویان خود ارائه می‌کنند، به همین دلیل فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آمریکا شانس بیشتری برای استخدام و پیدا کردن شغل مناسب با استفاده از مدرک تحصیلی خود را دارند.

تجربه زندگی متفاوت در بهترین کشور دنیا

مزیت دیگر تحصیل در دانشگاه‌های ارزان آمریکا، امکان تجربه یک زندگی متفاوت است. شرایط زندگی در آمریکا از بسیاری نظرات نسبت به دیگر کشورها متفاوت است. رفاه اجتماعی در این کشور بیشتر از سایر کشورهای دنیاست و مسائلی مانند اقتصاد پیشرفته و امکانات زیاد، از جمله چیزهایی هستند که زندگی در آمریکا را حتی به صورت کوتاه‌مدت خاص و متفاوت می‌کنند.

تنوع بیشتر رشته‌ها و دانشگاه‌ها

کشور آمریکا علاوه بر کیفیت نظام آموزشی، بیشترین تعداد دانشگاه و مرکز آموزشی در دنیا را هم دارد. همچنین تمام رشته‌های تحصیل موجود در دنیا، در آمریکا هم تدریس می‌شوند بنابراین دانشجویان با انتخاب این کشور و دانشگاه‌های آن، بیشترین گزینه‌ها برای انتخاب محل و رشته تحصیل خود را دارند.

دانشگاه‌های ارزان آمریکا کدامند؟

تحصیل در کشورهای دیگر به خصوص کشوری مانند آمریکا، در کنار تمام مزایا یک مشکل بزرگ دارد و آن هزینه تحصیل است. از آنجایی که کشور آمریکا بالاترین استاندارد نظام آموزشی را در سطح بین‌الملل دارا است چندان دور از انتظار نیست که هزینه تحصیل در آن هم بالا باشد اما در کنار دانشگاه‌هایی که بیشترین شهریه را دریافت می‌کنند، دانشگاه‌هایی هم وجود دارند که همان کیفیت را در قیمت مناسب ارائه می‌کنند. بیشتر دانشگاه‌های ارزان آمریکا از نظر سطح و رتبه تدریس، کیفیت مشابه با دانشگاه‌های برتر این کشور دارند اما در مواردی مانند امکانات رفاهی برای دانشجویان، تنوع خدمات و… تفاوت‌هایی با دانشگاه‌های گران‌قیمت دارند.

دانشگاه دپیپل

اولین مورد در لیست دانشگاه‌های ارزان آمریکا، دانشگاه دپیپل است. این دانشگاه در واقع یک موسسه خصوصی است که تحصیل در آن به صورت آنلاین یا از راه دور انجام می‌شود. دانشگاه دپیپل در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و در همین مدت کوتاه به یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های آمریکا در میان دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. هزینه تحصیل آنلاین در این دانشگاه رایگان است اما هزینه‌هایی مانند پوشش اداری، بیمه و… باید پرداخت شود که مبلغ چندان زیادی نیست. دانشجویان در این دانشگاه امکان تحصیل از دوره کاردانی تا ارشد، در رشته‌های مختلف مانند مدیریت، کامپیوتر، بهداشت و… را دارند. این دانشگاه یکی از معتبرترین موسسات آموزشی دنیاست و مدرک آن در کل کشورها اعتبار دارد.

دانشگاه تگزاس جنوبی

دانشگاه تگزاس جنوبی یکی دیگر از دانشگاه‌های کشور آمریکاست که تحصیل در آن هزینه چندان بالایی ندارد. این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ تاسیس شده است و رشته‌های مختلف از دوره کاردانی تا لیسانس را در ۶ پردیس شامل رشته‌های مربوط به تکنولوژی و فناوری اطلاعات، مدیریتی، هنری، سلامت و… به دانشجویان آموزش می‌دهد. این دانشگاه هم اعتبار مناسبی در میان کل دانشگاه‌های دنیا دارد اما تعداد دانشجویان بین‌المللی آن چندان زیاد نیست.

دانشگاه ایالتی آرکانزاس

از دیگر دانشگاه‌های ارزان آمریکا می‌توان دانشگاه ایالتی آرکانزاس را نام برد. به طور کلی دانشگاه‌های ایالتی آمریکا نسبت به دانشگاه‌های سراسری این کشور شهریه کمتری دریافت می‌کنند که دلیل آن سیاست‌های هر ایالت برای سیستم آموزشی خود است. دانشگاه ایالتی آرکانزاس یکی از دانشگاه‌های دولتی و پژوهش‌محور آمریکاست که در سال ۱۹۰۹ تاسیس شده است. این دانشگاه دارای دو پردیس است که یکی از آن‌ها در جونزبورو و دیگری در کوئرتارو مکزیک است. برخلاف بسیاری از دانشگاه‌های ارزان‌قیمت آمریکا، دانشگاه ایالتی آرکانزاس از کاردانی تا دکترا دانشجو می‌پذیرد و با تدریس رشته‌هایی مانند کشاورزی، هنر، پرستاری و بهداشت، ریاضیات، تجارت و اقتصاد و… بیشترین تنوع رشته‌های تحصیلی را دارد.

دانشگاه‌های ارزان آمریکا کدامند؟

دانشگاه ایالتی مینوت

دانشگاه ایالتی مینوت یکی دیگر از دانشگاه‌هایی است که با شهریه پایین هم امکان تحصیل در آن وجود دارد. این مورد از دانشگاه‌های ارزان آمریکا در سال ۱۹۱۳ تاسیس شده و در حال حاضر ۶۰ رشته کارشناسی و ۱۰ رشته را در مقاطع تکمیلی ارائه می‌کند. تقریبا ۱۲ درصد از جمعیت این دانشگاه از دانشجویان بین‌المللی تشکیل شده است، بنابراین این دانشگاه مینوت را می‌توان جز دانشگاه‌های پرطرفدار در میان دانشجویان بین‌الملل هم معرفی کرد.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا

یکی دیگر از دانشگاه‌های کشور آمریکا که با هزینه پایین هم امکان تحصیل در آن وجود دارد، دانشگاه ایالتی کالیفرنیاست. این دانشگاه در سال ۱۸۵۷ تاسیس شده و یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دولتی در کشور آمریکاست. در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا بیش از ۲۴۰ رشته مانند مهندسی، فناوری اطلاعات، کشاورزی، گرایش‌های مختلف مدیریت و… در مقاطع مختلفی مانند لیسانس، ارشد، دکترا و… تدریس می‌شوند. این دانشگاه نه تنها در میان دانشجویان بین‌المللی بلکه در میان دانشجویان آمریکایی هم پرطرفدار است و بیشترین میزان صدور مدرک لیسانس را در اختیار دارد.

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا

کالج سن متئو

کالج سن متئو از دیگر دانشگاه‌های ارزان آمریکا است که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با پرداخت شهریه کم در آن تحصیل کنند. این دانشگاه در سال ۱۹۲۲ تاسیس شده است و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور آمریکاست. در این کالج ۷۹ رشته تحصیلی تدریس می‌شوند و بیش از ۷۵ گواهینامه بین‌المللی در زمینه‌های مختلف برای دانشجویان آن صادر می‌شود. یکی از امتیازات تحصیل در این دانشگاه تضمین فرصت شغلی و امکان ورود به کار بلافاصله بعد از تحصیل است.

دانشگاه بلویو

دانشگاه بلویو یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی در کشور آمریکا و با شهریه پایین است که در مقاطع کارشناسی و ارشد بیشتر رشته‌ها دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه که در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده، چند سالی است که برنامه آموزش آنلاین را در هم سیستم آموزشی خود جای داده است. برنامه آموزش آنلاین در این دانشگاه به حدی پرطرفدار است که مدرک لیسانس آن جز ۱۰ مدرک برتر کشور آمریکاست. البته این دانشگاه در رشته‌های مدیریت بازرگانی و سرمایه انسانی مقطع دکترا نیز دارد.

دانشگاه ایالتی سونوما

یکی دیگر از دانشگاه‌های بین‌المللی، معتبر و از دیگر دانشگاه‌های ارزان آمریکا، دانشگاه دولتی سونوما در کالیفرنیا است که در سال ۱۹۶۱ تاسیس شده و جز کوچک‌ترین دانشگاه‌های ایالتی آمریکا محسوب می‌شود. در این دانشگاه ۶۵ رشته مختلف از مقاطع کارشناسی تا دکترا تدریس می‌شوند و ویژگی مهم آن تدریس به زبان اسپانیایی در کنار انگلیسی است. ۶ پردیس دانشگاه سونوما که رشته‌های مختلف این دانشگاه در آن‌ها تدریس می‌شوند، عبارتند از:

  • دانشکده هنر
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده اقتصاد و مدیریت
  • دانشکده آموزش
  • دانشکده آموزش گسترده
  • دانشکده علوم اجتماعی

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های ارزان آمریکا

تمام متقاضیان تحصیل در کشور آمریکا چه افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های ارزان آمریکا را دارند و چه متقاضیان تحصیل با شهریه بالا باید از شرایط تحصیل در این کشور برخوردار باشند. بعضی از شرایط تحصیل در این کشور، شرایط عمومی هستند و برای پذیرش و تحصیل در تمام دانشگاه‌ها باید از آن‌ها برخوردار بود. بعضی شرایط اما براساس قوانین آن ایالت یا دانشگاه مشخص می‌شوند یا صرفا برای ورود به رشته‌ای خاص اهمیت دارند که از نمونه‌های آن می‌توان آزمون ورود به دانشگاه در بعضی رشته‌ها را مثال زد. در ادامه شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه‌های ارزان آمریکا را بررسی می‌کنیم.

داشتن مدارک اولیه

متقاضیان تحصیل در کشور آمریکا، در اولین قدم باید مدارک خود را به دانشگاه ارسال کنند تا پذیرش تحصیلی آن دانشگاه را دریافت کنند. ارائه مدارک در دانشگاه‌های ارزان آمریکا هم مورد نیاز است و مواردی مانند مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، مدارک مالی و… را شامل می‌شود.

مدارک اولیه برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا باید ترجمه شده باشند. البته هر ترجمه‌ای مورد قبول دانشگاه‌های این کشور نیست. ترجمه مدارک باید در دارالترجمه‌های رسمی و مطابق با قوانین آن کشور انجام شود. به عنوان مثال، در بعضی کشورها مدارک تنها در صورتی پذیرفته و بررسی می‌شوند که بعد از ترجمه توسط دادگستری و وزارت امور خارجه هم تایید شوند.

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های ارزان آمریکا

مدرک زبان با سطح مورد نیاز

شرط بعدی تحصیل در کشور آمریکا داشتن مدرک زبان است. زبان اصلی کشور آمریکا انگلیسی است و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید یکی از مدارک تافل یا آیتلس در سطح مناسب را داشته باشند. سطح مناسب مدرک زبان براساس فاکتورهای مختلفی مانند رشته تحصیلی، دانشگاه، مقطع و… مشخص می‌شود. البته در بعضی دانشگاه‌ها دوره‌های آمادگی زبان با پرداخت هزینه برای دانشجویانی که سطح زبان آن‌ها چندان بالا نیست اما رزومه قوی‌تری دارند هم برگزار می‌شود.

داشتن انگیزه‌نامه قوی

یکی دیگر از شرایط تحصیل در آمریکا، به خصوص در دانشگاه‌های ارزان آمریکا داشتن انگیزه‌نامه است. انگیزه‌نامه یک گواهی رسمی شامل هدف دانشجو از تحصیل در آمریکا، برنامه‌های خود در طول تحصیل و زندگی در آمریکا و برنامه‌های بعد از فارغ‌التحصیلی یا به طور کلی انگیزه دانشجو از تحصیل در آمریکاست. هرچقدر انگیزه‌نامه دانشجو قوی‌تر باشد، شانس دریافت پذیرش تحصیلی برای او بیشتر می‌شود.

تمکن مالی برای تحصیل

تحصیل در دانشگاه‌های ارزان آمریکا هزینه چندان زیادی ندارد اما به‌هرحال در این دانشگاه‌ها هم دانشجو باید از تمکن مالی کافی برخوردار باشد. تمکن مالی در واقع داشتن سرمایه کافی برای یکسال تحصیل و زندگی در آمریکا و تضمین توانایی پرداخت شهریه و زندگی در طول تحصیل است.

رزومه مناسب

در نهایت، متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های ارزان آمریکا باید رزومه مناسبی هم داشته باشند. طبیعتا تحصیل در دانشگاه‌های ارزان متقاضیان بیشتری دارد و در چنین شرایطی تنها رزومه قوی از نظر معدل، گواهی شرکت در دوره‌های آموزشی و… شانس از میان تمام دانشجویان متقاضی پذیرش را بیشتر می‌کند.

پاسپورت آمریکا

پاسپورت آمریکا

کشور آمریکا همواره یکی از قدرت‌های برتر دنیا در زمینه‌های مختلف سیاسی، علمی، هنری و اجتماعی است؛ بنابراین تعداد زیادی از مهاجران و متقاضیان، علاقه‌مند هستند به این کشور مهاجرت کرده و بتوانند پاسپورت آمریکا را به‌عنوان یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا دریافت کنند.

سخن آخر

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا هدف تمام دانشجویان است و آمریکا یکی از کشورهایی است که با برخورداری از بهترین نظام آموزشی می‌توان در آن تحصیل کرد. برخلاف تصور عموم، تحصیل در تمام دانشگاه‌های این کشور هزینه زیادی ندارند و دانشگاه‌هایی هم وجود دارند که با هزینه کم می‌توان بالاترین کیفیت آموزشی را از آن‌ها دریافت کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
تحصیل در دانشگاه های ارزان آمریکا چه مزایایی دارد؟
پیشرفت علمی دانشجویان امکانات بالی آموزشی و تکنولوژی روز اعتبار مدرک برای کار تجربه زندگی متفاوت تنوع رشته ها و دانشگاه
شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه های ارزان کشور آمریکا چیست؟
داشتن مدارک اولیه، مدرک زبان، انگیزه نامه، تمکن مالی و رزومه مناسب از شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه های ارزان کشور آمریکا محسوب میشوند.
سطح مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه های ارزان آمریکا چیست؟
از آنجایی که زبان مردم آمریکا انگلیسی میباشد برای تحصیل در دانشگاه های این کشور نیز میبایست سطح زبان تافل و یا آیلتس را داشته باشید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای