ویزای کار ایتالیا

ویزای کار ایتالیا

ویزای کار ایتالیا ، یک روش متداول برای مهاجرت به این کشور و أخذ اقامت دائم است. افرادی که از طریق کار قصد دارند شهروندی ایتالیا را دریافت کنند باید ابتدا ویزای کار را داشته باشند.

ابتدا ویدئو زیر را در مورد کار در ایتالیا مشاهده نمایید:

توضیح کوتاه درباره بازار کار ایتالیا

کار در هر یک از شهرهای این کشور، اصول و قواعد مخصوص به خود را دارد. اولین و مهم ترین نکته برای یافتن شغل مناسب در این کشور، داشتن تخصص، مهارت یا تمکن مالی است. با این سه روش امکان ورود به ایتالیا و توسعه شغل یا اشتغال در یک موقعیت کاری برای علاقه مندان به کار در ایتالیا وجود دارد.

کار در ایتالیا نیز مانند کار کردن در سایر کشورهای اروپایی، مستلزم گذر از مراحل قانونی و دریافت ویزای کار ایتالیا است. این کشور جزو اعضای اتحادیه اروپا است و واحد پول آن یورو می باشد. آب و هوای ایتالیا برای کار و زندگی بسیار مناسب است و هر فردی که برای یک بار به این کشور سفر کرده باشد، بی شک به آن علاقه مند خواهد شد. فرصت های زیادی در ایتالیا وجود دارند که می توانند فرصت های شغلی مناسب برای کارجویان قلمداد شوند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تمایل دارید در ایتالیا به درآمد خوبی برسید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

کار در ایتالیا از طریق ویزای کار ایتالیا

کار در ایتالیا از طریق ویزای کار ایتالیا

برای کار در کشور ایتالیا از طریق ویزای کار ایتالیا و بدون پشتوانه دیگری، لازم است ابتدا فهرست کاملی از مشاغلی که در این کشور به نیروی کار نیاز دارند تهیه کنید. بهترین راه برای این کار، مراجعه به مراکز کاریابی یا آژانس های استخدام نیروی کار در ایتالیا یا مکاتبه با آنها است. این روش برای آن دسته از افرادی که هدف از دریافت ویزای کار ایتالیا را مهاجرت و أخذ اقامت دائم این کشور می دانند، مناسب است به شرطی که تمام شرایط لازم را برای أخذ ویزای کار داشته باشند.

در حال حاضر وبسایت ها و شرکت های عمومی و خصوصی زیادی در ایتالیا فعالیت می کنند که می توانند فرصت های شغلی را در اختیار افراد متقاضی کار قرار دهند. البته همواره دقت داشته باشید که اقتصاد برخی از کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا و فرانسه، همیشه نوسانات زیادی داشته است و در برخی از دوره های زمانی، با رکود مواجه می شود. بنابراین باید در اجرای مراحل کاریابی در این کشور، صبور باشید.

کار در ایتالیا با استفاده از مؤسسات کاریابی، معمولاً مبتنی بر مدرک تحصیلی و توانایی های فنی و تخصصی او انجام می شود. به طور مثال، یک پزشک، مهندس مکانیک، متخصص آزمایشگاه، معلم و … به راحتی می توانند با توجه به سابقه شغلی خود، در ایتالیا مشغول به کار و زندگی شوند. اگر به صورت آنلاین، درخواست خود را برای یک کارفرما در ایتالیا ارسال کنید و واجد تمام شرایط یک شغل خاص باشید، کارفرما برای شما یک دعوت نامه کار ارسال می کند؛ به این ترتیب، مراحل دریافت ویزای کار ایتالیا راحت تر انجام می شود.

ویزای کار ایتالیا برای دانشجویان

ویزای کار ایتالیا برای دانشجویان

افرادی که برای تحصیل در یکی از دانشگاه های ایتالیا به این کشور وارد می شوند، ویزای تحصیلی دارند. بسیاری از این دانشجویان تمایل دارند برای گذراندن زندگی، کار نیمه وقت داشته باشند. البته اشتغال به کار با استفاده از ویزای کار ایتالیا برای دانشجویان، مجاز نیست اما اگر تمایل دارید از پیچ و خم های این روش اطلاع پیدا کنید باید حتماً از مشاوران حقوقی و مؤسسات مهاجرتی معتبر راهنمایی بخواهید.

البته برای دانشجویان دانشگاه های ایتالیا، یک فرصد اشتغال دیگر نیز فراهم است. پس از آنکه مدت تحصیل در ایتالیا این افراد به اتمام رسید می توانند برای دریافت ویزای کار اقدام کنند. در این حالت، آنها باید به طور موقت بتوانند در مدت زمان معین شده، یک شغل مناسب بیابند. در این صورت ویزای کار آن ها از موقت به دائمی تبدیل می شود.

مدارک و شرایط أخذ ویزای کار ایتالیا

پس از آنکه یک فرد، شغل مورد نظر خود را در ایتالیا پیدا کرد و یا یک دعوت نامه از سوی کارفرما دریافت نمود می تواند نسبت به انجام مراحل أخذ این ویزا اقدام کند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شغل ایتالیا عبارتند از: مدرک معتبر تحصیلی و گواهی فنی، مدرک زبان خارجی، هر دو به شکل ترجمه شده و منظم؛ مدارک هویتی؛ مدارک مبتنی بر تمکن مالی؛ واریز مبلغ معینی پول به واحد پول یورو.

علی رغم محدودیت های موجود در أخذ ویزای شغل ایتالیا برای برخی از افراد، یکی از بهترین روش های دریافت این ویزا، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در این کشور است. به دلیل اینکه جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی زیادی در ایتالیا وجود دارد، مشاغلی که با حوزه توریسم، مواد غذایی، هتل، رستوران، پرستاری، آشپزی، صنایع دستی و … در ارتباط باشند، فرصت های بسیار ایده آل با سود عالی هستند. اگر قصد دارید بدون کاریابی، در ایتالیا کار کنید، سرمایه گذاری و کارآفرینی، گزینه مناسبی است.

انواع ویزای کار

انواع ویزای کار ایتالیا

کشور ایتالیا سه نوع مختلف ویزای کاری به متقاضیان شغل در این کشور اعطا می کند؛ ویزای کار به صورت دعوت نامه، ویزای تعطیلات و ویزای جستجوی کار. به صورت دعوت نامه شامل قانون دعوت نامه از سوی کارفرما است که در قسمت قبلی توضیح دادیم. ویزای تعطیلات، صرفاً به شهروندان کشورهای نیوزلند، استرالیا، کره جنوبی و کانادا تعلق دارد. با این ویزای  و تحت یک سری قوانین و شرایط خاص و ویژه، افراد می توانند علاوه بر تعطیلات، به دنبال یافتن یک شغل مناسب در ایتالیا باشند. ویزای جستجوی شغل در این کشور نیز به مدت ۶ ماه برای فرد متقاضی اعطا می شود و او موظف است در این مدت، یک شغل مناسب یافته و سپس اقامت خود را دریافت نماید.

موسسه هرمس هیچگونه فعالیتی در زمینه مشاوره شغلی و اعزام نیروی کار به خارج از کشور نداشته و در این خصوص صرفا به عنوان یک موسسه همکار با کاریابی خارجی کاربین دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز 52009 همکاری می کند. لذا کارجویان عزیز جهت مشاوره و راهنمایی های اولیه و اطلاع از فرصت های شغلی موجود در خارج از کشور و سایر شرایط لازم می توانند به آدرس کاریابی کاربین واقع در ولنجک-خیابان سیزدهم- مجتمع گالریا- ساختمان شمالی- طبقه اول – واحد 2 مراجعه یا با شماره 02128111107 مربوط به کاریابی مذکور تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن