کار در ایتالیا؛ بررسی جامع شرایط کار در ایتالیا برای ایرانیان

کار در ایتالیا: بررسی مزایا و معایب و قانون کار در ایتالیا برای ایرانیان

کار در ایتالیا، یکی از اهدافی است که بسیاری از افراد برای اخذ اقامت کشور ایتالیا به آن فکر می‌کنند. کشور ایتالیا به دلیل اینکه شرایط اقتصادی خوبی دارد، موقعیت‌های کاری مناسبی را فراهم کرده است. شرایط کار در ایتالیا برای افراد سراسر دنیا فراهم شده و افراد می‌توانند با توجه به تخصص و مهارتی که دارند برای این موقعیت‌ها درخواست دهند؛ اما آیا پیدا کردن کار در ایتالیا برای ایرانیان هم راحت است؟ یا آیا درآمد در کشور ایتالیا مناسب است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات تا انتهای متن با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

کشور ایتالیا

برای کار در ایتالیا نیاز است که اطلاعات کلی از این کشور داشت تا راحت‌تر برای زندگی و مهاجرت تصمیم گرفت. کشور ایتالیا یکی از کشور‌های اتحادیه اروپا است که شرایط بسیار خوبی برای مردم خود فراهم کرده است. مردم این کشور به زبان رسمی ‌ایتالیایی صحبت می‌کنند و دین رسمی ‌آن‌ها مسیحیت است. اقتصاد قدرتمند ایتالیا باعث شده تا این کشور سومین اقتصاد بزرگ جهان را داشته باشد. در نتیجه شرایط کاری و موقعیت‌های شغلی بی‌نظیری دارد.

کشور ایتالیا، چگونه کشوری است و چه شرایطی برای کار دارد؟
کشور ایتالیا

رم و میلان دوش هر محبوب کشور ایتالیا، جزو شهرهای پرجمعیت و گردشگرپذیری هستند که سالانه از تعداد زیادی از مسافر، میزبانی می‌کنند. به طور کلی جمعیت کشور ایتالیا حدود 61 میلیون نفر است که بیش از 6 میلیون آن به افراد مهاجر تعلق دارد.

 زندگی در ایتالیا

زندگی در کشور ایتالیا با بهره‌مندی از بهترین امکانات، فراهم شده است. افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند می‌توانند از خدمات مختلفی مانند بهداشت و درمان، حمل‌ونقل آسان، تفریحات مختلف و جاذبه‌های دیدنی این کشور استفاده کنند. در حقیقت ایتالیا، فاکتورهای ایده‌آلی برای زندگی دارد که مهم‌ترین آن را می‌توان درآمد بالا، تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان، بهره‌مندی از خدمات شهروندی و موقعیت‌های کاری دانست. به طور کلی افرادی که زندگی در ایتالیا انتخاب می‌کنند، علاوه بر امکاناتی که گفته شد، می‌توانند غذاهای لذیذ، چشم‌اندازهای طبیعی فوق‌العاده و آب‌وهوای چهارفصل را هم تجربه کنند.

مهاجرت کاری به ایتالیا

کشور ایتالیا (italy) به دلیل شرایط اقتصادی ایده‌آلی که دارد به نیرو تحصیل کرده و ماهر احتیاج خواهد داشت. از این‌رو شرایط کار در ایتالیا برای ایرانیان و متقاضیان دیگر کشورها فراهم است تا این اشخاص بتوانند از طریق جاب آفر (Job Offer) برای زندگی در ایتالیا اقدام کرده و هم از تخصص خود برای توسعه کشور استفاده کنند. جاب آفر (Job Offer) یک دعوت‌نامه کاری از سوی یک کارفرمای ایتالیایی است که اجازه اقامت کاری و در نتیجه کار در ایتالیا را برای افراد فراهم می‌کند.
همچنین افرادی که از طریق جاب آفر بتوانند موقعیت‌های کاری داشته باشند و مشغول به کار شوند، می‌توانند برای حضور اعضای خانواده خود هم اقدام کنند.

کار در ایتالیا برای ایرانیان با مهاجرت کاری به این کشور
مهاجرت کاری به ایتالیا

اما نکته مهمی که قبل از مهاجرت کاری به ایتالیا باید بدانید این است که بیشتر مردم این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند و تسلط کمی ‌به انگلیسی دارند، از این‌رو افراد متقاضی کار که به زبان ایتالیایی تسلط دارند، راحت‌تر می‌توانند از موقعیت‌های کاری بهره‌مند شوند. البته که تسلط به زبان انگلیسی هم به‌عنوان یک امتیاز شناخته می‌شود و می‌توان برای شغل‌های مختلف در حوزه گردشگری از آن استفاده کرد.

به طور کلی شرایط ایده‌آلی از مهاجرت کاری در ایتالیا فراهم شده است و افراد به راحتی می‌توانند برای موقعیت‌های شغلی اقدام کنند.

شرایط کار در ایتالیا چگونه است؟

اگر شما هم قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید و یا تمایل دارید یک شغل مناسب با حقوق بالا برای خود دست‌وپا کنید، کار در ایتالیا برای شما بهترین راهکار است. این کشور به همراه کشورهای آلمان، اتریش، فرانسه، اسپانیا، پرتغال و … جزء اتحادیه اروپا هستند. به عبارت ساده‌تر، اگر بتوانید یکی از فرصت‌های شغلی ایتالیا را به دست آورید، می‌توانید از امتیازات اتحادیه اروپا نیز بهره‌مند شوید.

کار در ایتالیا (italy) همیشه مورد توجه افراد از اقصی نقاط مختلف بوده و دلیل اصلی آن هم میزان حقوق و دستمزد بالا در این کشور است؛ اما بهتر است بدانید که شرایط کار در ایتالیا، برای اهالی اتحادیه اروپا (European Union) و سایر افراد خارجی تفاوت‌هایی دارد. افراد خارجی که عضو اتحادیه اروپا (European Union) نیستند برای موقعیت‌های کاری باید اجازه کار در این کشور را داشته و برای اخذ ویزا اقدام کرده باشند در حالی که این کار برای اهالی اتحادیه اروپا، لازم نیست.

همچنین توجه کنید که تعادل در کار، برای ایتالیایی‌ها بسیار اهمیت دارد و افراد بین کار و زندگی خود تعادل ایجاد می‌کنند. از این‌رو تمام شرایط کار در این کشور بر اساس قوانین کار ایتالیا است. به این معنا که طبق قرارداد‌های کاری، افراد باید از حداقل حقوق و مزایای کاری بهره‌مند شوند. در حقیقت، بازار کار در ایتالیا برای ایرانیان به گونه‌ای است اگر فردی تحصیل کرده باشد یا مهارت و تخصص کافی داشته باشد، می‌تواند موقعیت‌های شغلی مناسبی را تجربه کند. بهترین موقعیت‌های شغلی در ایتالیا عبارتند از:

 • مهندسی، فنی
 • تشریفات
 • آموزش
 • مدیریت، فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • امور مالی، حسابداری
 • گردشگری

همچنین شرایط کار در ایتالیا بیشتر در بخش‌های شمالی و شهر‌های صنعتی فراهم است؛ اما اگر به شغل‌های خرده‌فروشی، مالی و کشاورزی علاقه دارید می‌توانید بخش جنوبی ایتالیا را برای زندگی انتخاب کنید. در حقیقت پراکندگی خوبی از شغل‌های مختلف در ایتالیا ایجاد شده است تا کارجویان بتوانند علاوه بر انتخاب شغل مدنظر، شهر موردعلاقه خود را هم برای زندگی انتخاب کنند.

کار در ایتالیا از طریق ثبت شرکت

کار در ایتالیا از طریق ثبت شرکت صرفاً به افرادی توصیه می‌شود که از تمکن مالی برخوردار هستند و یا به‌عنوان یک سهامدار و سرمایه‌گذار قصد دارند در این کشور کار کنند. در این روش، پس از اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری به طور کامل مشخص شد، مدیر شرکت می‌تواند درخواست خود را مبنی بر تأسیس و ثبت شرکت به سازمان مربوطه ارسال کند.

مراحل اداری و قانونی برای فراهم کردن شرایط کار در ایتالیا از طریق ثبت شرکت به زمان زیادی نیاز دارد. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دارید در این کشور فعالیت اقتصادی داشته باشید، با حوصله و صبوری بیشتری این مراحل را طی کنید. برای این کار می‌توانید از مؤسسات حقوقی و مهاجرتی معتبر راهنمایی بخواهید. با توجه به اینکه اوضاع اقتصادی ایتالیا و فرانسه در اروپا با تغییرات زیادی روبه‌رو بوده، بهترین کار برای سرمایه‌گذاری در ایتالیا انتخاب یکی از فرصت‌های نوین کارآفرینی در این کشور است. به هر حال برای کار در این کشور از طریق ثبت شرکت به بودجه مالی زیادی نیاز دارید. از این رو، توصیه می‌کنیم که عاقلانه تصمیم‌گیری و اقدام کنید.

کار در ایتالیا از طریق تحصیل

یکی از روش‌هایی که افراد می‌توانند به کشور ایتالیا وارد شوند، اشتغال در ایتالیا از طریق تحصیل است. در این روش مهاجرتی، دانشجویان پس از اینکه ویزای تحصیلی خود را دریافت کردند و در یکی از دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شدند، می‌توانند نسبت به کار نیمه‌وقت نیز اقدام کنند؛ البته دریافت ویزای کاری در این روش پس از ورود دانشجویان به این کشور امکان‌پذیر است. کار در ایتالیا برای ایرانیان، در این حالت دائمی نیست، اما برای درآمد ماهانه زندگی دانشجویی کفایت می‌کند.

قوانین کار در ایتالیا

برای اینکه بهتر با قوانین کار در ایتالیا آشنا شوید، بهتر است بدانید که دولت ایتالیا میان کار و زندگی شخصی افراد یک تعادل کامل برقرار می‌کند. افرادی که مهاجر هستند، به راحتی می‌توانند پس از استخدام شدن بیمه شوند و تمامی خدمات سلامتی خود را به صورت رایگان دریافت کنند. این افراد می‌توانند در طول سال از مرخصی نیز استفاده کنند. از جمله مرخصی‌های این افراد شامل مرخصی زایمان، بیماری، تعطیلات و … هستند.

بررسی مشاغل کشور ایتالیا

کشور ایتالیا از نظر صنعت در رتبه هشتم جهان قرار دارد؛ به این ترتیب، فهرست مشاغلی که می‌توانید برای کار در ایتالیا از میان آن‌ها انتخاب کنید، گسترده و متنوع هستند. به طور کلی، صنایع پررونق این کشور شامل صنایع شیمیایی، سرامیک، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، فلزات، پارچه و نساجی، توریسم و گردشگری، صنایع غذایی و مُد هستند.

در حال حاضر، درآمد مشاغل پزشکی، مهندسی فناوری اطلاعات و رایانه، مهندسی مکانیک و مدیریت نسبت به سایر مشاغل بالاتر است. اگر قصد اشتغال در ایتالیا را دارید، توصیه می‌کنیم با تخصص و مهارت خود به یکی از این رشته‌های شغلی وارد شوید. به این ترتیب، شانس موفقیت و پیشرفت شما بیشتر خواهد بود. ایتالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر اروپا است؛ پس به نظر می‌رسد شغل مترجمی زبان‌های خارجی در این کشور برای افرادی که مدرک تخصصی زبان دارند، یکی از فرصت‌های بی‌نظیر کاری باشد.

برای کار در ایتالیا، چه مشاغلی را میتوان انتخاب کرد؟
مشاغل مختلف کشور ایتالیا

طبق آخرین یافته‌های آماری، بیشترین فرصت‌های شغلی در ایتالیا به حوزه آموزش اختصاص دارند. بهداشت فردی و محیط‌زیست نیز دومین حوزه‌های پرطرفدار در این کشور هستند. برخی از صنایع این کشور مانند صنایع فلزی فرصت‌های شغلی محدودتری دارند. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دارید از طریق ویزای کار ایتالیا به این کشور مهاجرت کنید، قبل از انجام مراحل قانونی ابتدا با مؤسسات معتبر مهاجرتی و حقوقی در این زمینه مشورت کنید. برای اشتغال در ایتالیا باید تمام جوانب را به خوبی بسنجید تا بتوانید از عهده هزینه‌های کار و زندگی در این کشور برآیید.

مشاغل مورد نیاز در ایتالیا

شرایط کار در ایتالیا به واسطه فرصت‌های شغلی گسترده در حوزه‌های مختلفی مانند آموزش زبان انگلیسی، آموزش در مدارس و مؤسسات دانشگاهی، پرستاری، پزشکی، مهندسی، حوزه گردشگری و توریستی، هتلداری، تأسیس رستوران، مراکز تفریحی و سرگرمی و … فراهم است. جالب است بدانید که حوزه گردشگری و توریسم یکی از بزرگ‌ترین و جذاب‌ترین موقعیت‌های شغلی در ایتالیا را در اختیار افراد قرار می‌دهد؛ چراکه این کشور جاذبه‌های گردشگری متنوعی را در خود جای، داده است و به واسطه همین صنعت، سایر فعالیت‌های کاری نظیر اداره هتل، کمپ توریستی، رستوران، کافه، لیدر تور، فروش تجهیزات گردش و … در حال رونق و توسعه هستند.

میزان حقوق و دستمزد در کشور ایتالیا چقدر است؟

یکی از موضوعات مهم درباره کار در ایتالیا برای ایرانیان، موضوع نرخ حقوق و دستمزد در این کشور است. همان‌طور که می‌دانید، اقتصاد ایتالیا بسیار قوی و رو به پیشرفت بوده و همین مسئله نیز موجب شده است تا میزان حقوق و دستمزد آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر باشد، البته باید دقت داشته باشید که دولت این کشور هیچ مبلغی به‌عنوان کمترین میزان دستمزد در شغل‌های مختلف اعلام نکرده است.

دقت داشته باشید که بر اساس توافقاتی که میان کارفرمایان در شغل‌های مختلف انجام شده است، متوسط حداقل حقوق پرداختی در ایتالیا ۱,۱۵۰ یورو در ماه بوده، البته این مقدار حداقل حقوق پرداختی برای کارگران است. این مبلغ ممکن است تحت تأثیر عواملی همچون مهارت، شهر محل کار، سختی کار، میزان تحصیلات فرد، جنسیت و … قرار بگیرد و کاهش یا افزایش داشته باشد.

مؤسسات کاریابی در ایتالیا

کشور ایتالیا همانند سایر کشورها، مجلات و روزنامه‌هایی دارد که بخشی از آن‌ها موقعیت‌های شغلی خوبی را آگهی می‌کنند؛ اما با پیشرفت تکنولوژی، وب‌سایت‌های کاریابی مختلفی، در این کشور به وجود آمده‌اند که به‌عنوان رابط بین متقاضی کار و کارفرما عمل می‌کنند. در حقیقت سایت‌های پوشش‌دهنده موقعیت‌های شغلی، در ایتالیا به‌عنوان یک پل ارتباطی عمل می‌کنند و می‌توان رزومه خود را به این وب‌سایت‌ها ارسال کرد و شغلی مناسب برای کار در ایتالیا را پیدا کرد؛ اما معروف‌ترین موسسه‌های کاریابی در ایتالیا عبارتند از:

 • Lavorare.net
 • TrovoLavoro.it
 • Clicca Lavoro
 • EURES Job Search
پیدا کردن کار در ایتالیا چگونه است؟
کاریابی در ایتالیا

در حقیقت افراد کارجو برای یافتن کار در ایتالیا می‌توانند به راحتی وارد این وب‌سایت‌ها شوند و موقعیت‌های شغلی مختلف را بررسی کنند؛ اما دقت داشته باشید که رزومه افراد متقاضی خارجی باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی باشد تا بررسی‌های لازم صورت گیرد.

بهترین شهر برای کار در ایتالیا

همان‌طور که اشاره شد در بخش‌های شمالی و جنوبی کشور ایتالیا شرایط شغلی متفاوتی وجود دارد؛ اما به طور کلی هر یک از شهرها، شرایط ایده‌آلی را برای افراد متقاضی کار فراهم کرده‌اند تا آسان‌تر بتوان موقعیت‌های شغلی را جستجو کرد. از این رو مهم‌ترین شهرها با موقعیت‌های کاری را عنوان خواهیم کرد که عبارتند از:

 • رم: این شهر به‌عنوان پایتخت کشور ایتالیا، وضعیتی عالی را برای کارهای مختلف خدماتی، پزشکی، مهندسی و فنی فراهم کرده است.
 • میلان: این شهر به‌عنوان پایتخت مد پوشاک در جهان شناخته می‌شود و موقعیت‌های شغلی مختلفی در زمینه مد، فشن، عکاسی دیجیتال، تبلیغات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری دارد.
 • فلورانس: این شهر با فرهنگ و هنر آمیخته شده و موقعیت‌های شغلی مختلفی مانند گردشگری، فعالیت‌های هنری و هتلداری را پیش روی افراد قرار داده است.
 • وارسه: این شهر به صنعت و کشاورزی معروف است و می‌توان شغل‌های مرتبط با این حیطه‌های کاری در آن را جستجو کرد.

به طور کلی شرایط کار در ایتالیا و موقعیت‌های شغلی موجود در این کشور در شهرهای مختلف، متفاوت می‌شود؛ بر این اساس مهم است که بدانید کدام شهر با شرایط زندگی شما سازگارتر است و از همه مهم‌تر خود شما در چه زمینه‌ای تخصص دارید.

الزام دانش زبانی جهت کار در ایتالیا برای ایرانیان

کار در ایتالیا برای ایرانیان و اهالی دیگر کشورها، مستلزم تسلط و آگاهی از دانش زبانی کشور ایتالیا است. در بیشتر شغل‌های تخصصی و مهارتی، دانستن و تسلط کافی به زبان ایتالیایی اهمیت دارد و تضمین‌کننده شغل محسوب می‌شود؛ زیرا بیشتر مردم ایتالیا به زبان رسمی ‌ایتالیایی صحبت می‌کنند و کمتر کسی به زبان انگلیسی ارتباط برقرار خواهد کرد؛ اما سازمان‌ها و موقعیت‌های شغلی هم وجود دارند که برای ارتباط‌گیری از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند، اما به طور کلی توصیه ما این است که برای موقعیت‌های شغلی بهتر، فراگیری زبان ایتالیایی را در اولویت‌های خود قرار دهید.

دانش زبانی از شرایط کار در ایتالیا برای ایرانیان
زبان ایتالیایی برای کار در کشور ایتالیا

البته که اگر به شغل‌های توریستی علاقه دارید می‌توانید در شهرهای پرگردشگر به دنبال موقعیت‌های شغلی باشید و از طریق زبان انگلیسی با افراد ارتباط برقرار کنید.

شرایط مالیاتی کار در ایتالیا

شرایط کار در ایتالیا به گونه‌ای است که افراد باید مالیات بر درآمد پرداخت کنند. در حقیقت مهم‌ترین مالیات در کشور ایتالیا را می‌توان مالیات بر درآمد دانست. همچنین پنج رده مالیاتی در این کشور وجود دارد که با توجه به میزان درآمد افراد، مشخص و اعمال می‌شود. افرادی که درآمد آن‌ها در سال حداکثر 28 هزار یورو است، باید اولین رده مالیاتی یعنی 27 درصد مالیات را پرداخت کنند. همچنین افراد که درآمد سالانه بیش از 75 هزار یورو در سال دارند، باید آخرین رده مالیات ایتالیا یعنی 43 درصد را پرداخت کنند.

در حقیقت مالیات بر درآمد ایتالیا با توجه به میزان درآمد افراد در رده‌بندی‌های مالیاتی قرار خواهند گرفت و متناسب با آن درصدی از درآمد به‌عنوان مالیات در نظر گرفته می‌شود.

ویزای کار ایتالیا

ویزای کار در ایتالیا (Italy) برای ایرانیان اولین و مهم‌ترین مدرکی است که باید قبل از مهاجرت کاری به این کشور حوزه شینگن (Schengen Area) دریافت کرد. ویزای کار ایتالیا (Italy) را می‌توان یکی از ویزاهای بلندمدت کشور‌های اروپایی دانست که با توجه به مدت زمان قرارداد متقاضی، قابل تمدید است. البته افرادی که عضو اتحادیه اروپا (Schengen Area) هستند می‌توانند به راحتی برای کار به ایتالیا سفر کنند و نیازی به ویزا کاری ندارند، اما سایر افراد خارجی، باید قبل از مهاجرت، برای اخذ ویزای کار اقدام کرده باشند.

چگونه ویزای کار ایتالیا را دریافت کنیم؟

حال ممکن است با خود بپرسید که چطور می‌توانیم ویزای کار کشور ایتالیا را دریافت کنیم. تعداد زیادی از افرادی که در ایران زندگی می‌کنند، به دریافت ویزای کار کشور ایتالیا علاقه دارند. این افراد می‌توانند تحت شرایط خاصی ویزای این کشور را اخذ کنند. این کشور به علت موقعیت مناسب اقتصادی یکی از بهترین مقاصد مهاجرت کاری در اروپا محسوب می‌شود.

برای اینکه بتوانید ویزای کار در ایتالیا را اخذ کنید، در ابتدا باید به دنبال شغلی متناسب با توانایی‌های فردیتان باشید. دقت داشته باشید که داشتن مهارت متوسط در این مشاغل کافی نیست و شما باید حتماً در شغل مورد نظرتان تخصص یا مدرک تخصصی داشته باشید. همچنین برای اخذ ویزای کاری نیاز به داشتن سابقه کاری دارید. هر چه سابقه کاری شما در شغل مورد نظرتان بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توانید در این شغل مشغول به کار شوید.

چگونه ویزای کار ایتالیا را دریافت کنیم؟
اخذ ویزای کار در ایتالیا

برای اخذ ویزای کاری و فراهم کردن شرایط کار در ایتالیا، نیاز است که ابتدا از یک کارفرمای ایتالیایی درخواست یا دعوت به کار داشت. از طرفی هم این دعوت‌نامه باید به صورت رسمی ‌برای کارجو ارسال شود و با استانداردهای کشور ایتالیا همخوانی داشته باشد؛ اما آیا هر کارفرمایی ایتالیایی می‌تواند برای افراد خارجی دعوت‌نامه کاری ارسال کند؟

کارفرماهای ایتالیایی ابتدا باید به مدت سه ماه آگهی استخدام نیروی خود را در ایتالیا منتشر کنند و بعد از اینکه متقاضی جذب نشد، به مدت سه ماه دیگر این آگهی را در حوزه اتحادیه اروپا منتشر کنند. به طور کلی اگر بعد از شش ماه انتشار آگهی جذب نیرو در ایتالیا و اروپا، متقاضی برای موقعیت شغلی استخدام نشد، می‌توان رزومه‌های افراد خارجی را بررسی کرد و برای مصاحبه و کار، دعوت‌نامه ارسال کرد.

در نهایت افراد خارجی می‌توانند با در دست داشتن نامه دعوت به کار برای اخذ ویزای کاری اقدام کنند. همچنین توجه داشته باشید که تمام مدارک شناسایی و تحصیلی را همراه خود داشته باشید تا در صورت لزوم آن‌ها را ارائه کنید.

مدارک لازم برای درخواست ویزای کار ایتالیا

مدارک لازم برای درخواست ویزای کار ایتالیا ممکن است که با نوع درخواست و شرایط اقامت افراد تفاوت‌هایی داشته باشد، اما به طور کلی تمام مدارک مورد نیاز را می‌توان در وب‌سایت مهاجرت ایتالیا مشاهده کرد و از طریق یک وکیل مهاجرتی بررسی‌های لازم را برای ارسال مدارک انجام داد. دقت کنید که عدم ارسال مدارک به صورت کامل، باعث می‌شود که روند اخذ ویزای کار طولانی شود و ممکن است که موقعیت‌های شغلی متزلزل شوند. از این‌رو توصیه ما این است که در اسرع وقت با وکیل مهاجرت کاری و کارشناس متخصص مشورت کنید تا مدرکی را فراموش نکنید.

اما مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزای کار در ایتالیا عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • رزومه و سوابق کاری
 • نامه دریافت جاب آفر از سوی کارفرما
 • قرارداد کاری با کارفرما که حتماً امضا شده باشد
 • مدارک تحصیلی
 • عکس با فرمت پاسپورت
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • مدارک شناسایی
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • گواهی سلامت
 • پرداخت هزینه ویزا
 • مدارک اثبات محل اقامت در ایتالیا
 • مدارک اثبات عدم سوءپیشینه

توجه داشته باشید که هنگام تحویل مدارک به سفارت ایتالیا، شخص متقاضی باید حضور داشته باشد تا مراحل احراز هویت و مصاحبه صورت گیرد؛ در این مرحله نیازی به حضور وکیل نیست.

شرایط اخذ ویزای همراه با کار در ایتالیا

اشخاصی که شرایط کار در ایتالیا (Italy) را با گرفتن روادید کاری این کشور برای خود مهیا کرده باشند، اگر فرزند و همسر داشته باشند می‌توانند برای خانواده خود درخواست ویزای همراه بدهند. به طور کلی، افرادی که برای کار در کشور ایتالیا (Italy)، قرارداد یک‌ساله یا طولانی‌مدت‌تر دارند، می‌توانند برای اخذ ویزای همراه اقدام کنند. همچنین در برخی از شرایط، امکان همراهی والدین بالای 65 سال هم برای متقاضی‌ها فراهم شده است که نیاز به بررسی‌های مختلف دارد؛ اما کارگران فصلی که در ایتالیا مشغول به کار هستند این شرایط را ندارند، زیرا اقامت آن‌ها کوتاه‌مدت است.

حالا برای اخذ ویزای همراه از طریق کار چه مدارکی لازم است؟ مهم‌ترین مدارک برای اخذ این ویزا عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک اثبات تمکن مالی متقاضی اصلی
 • مدارک اثبات اقامت کاری متقاضی اصلی (مانند قرارداد و گواهی اشتغال)
 • سند ازدواج و مدارک تولد فرزندان
 • مدارک اثبات عدم سوءپیشینه
 • مدارک پرداخت هزینه ویزا
 • مدارک اثبات سلامت جسمانی
 • مدارک اثبات محل اقامت در ایتالیا

توجه کنید که هر یک از این مدارک باید بررسی شوند و توصیه می‌کنیم که از قبل با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا با مشکلات احتمالی، روبه‌رو نشوید.

شرایط اخذ اقامت دائم از طریق کار در ایتالیا

حال ممکن است با خود بپرسید که چطور می‌توانیم از طریق کار کردن در ایتالیا اقامت دائم این کشور را دریافت کنیم. در پاسخ به این سؤال باید به شما بگوییم که مدت زمان اقامت شما به نوع قرارداد کاری و مدت زمان آن بستگی دارد. اگر شما در قرارداد کاریتان مدت زمان مشخصی را تعیین کرده باشید، باید در همان زمان نیز از این کشور خارج شوید.

در این بین، شما می‌توانید کارتی تحت عنوان پرمسو پرمیت ایتالیا را دریافت کنید. این کارت به شما اجازه می‌دهد تا در مدت زمان طولانی در این کشور اقامت داشته باشید. علاوه بر آن، زمانی که ۵ سال از کار شما بگذرد، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم به دولت این کشور درخواست دهید و در این کشور به طور دائم زندگی کنید.

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

برای اقامت در ایتالیا ویزاهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید با توجه به شرایط خود نسبت به دریافت آن‌ها اقدام کنید. ویزای ایتالیا یکی از بهترین ویزاها در میان کشورهای اروپایی محسوب می‌شود

کار در ایتالیا برای ایرانیان با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

کار در ایتالیا برای ایرانیان همانند سایر افراد خارجی با شرایط ایده‌آلی همراه است. از این‌رو می‌توان برای پیدا کردن کار در ایتالیا اقدامات لازم را انجام داد؛ اما به طور حتم افرادی که در زمینه مهاجرت تخصص ندارند نمی‌توانند مراحل دریافت ویزای کار و اقامت را انجام دهند. از این‌رو موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با ارائه خدمات مهاجرتی و اخذ ویزا در کنار شما است تا در کوتاه‌ترین زمان بتوانید شرایط کار در ایتالیا را برای خود مهیا سازید. برای برقراری ارتباط با ما می‌توانید فرم مشاوره رایگان را پر کنید، همچنین اگر سوال یا ابهامی ‌دارید که در این متن به آن اشاره نشده، در انتهای همین مطلب برایمان کامنت بگذارید. کارشناس‌های هرمس در زمان کوتاهی به شما پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا افراد خارجی می‌توانند به صورت همزمان در دو شغل فعالیت داشته باشند؟
خیر. افراد بین‌المللی در ایتالیا نمی‌توانند در دو موقعیت شغلی مشغول به کار شوند.
مهم‌ترین مدرک برای کار در کشور ایتالیا چیست؟
دعوت نامه از سوی کارفرما مهم‌ترین مدرکی است که باید به سفارت ایتالیا ارائه کرد تا شرایط اخذ ویزای کاری فراهم شود.
آیا برای پیدا کردن شغل در ایتالیا نیاز به زبان ایتالیایی است؟
بله. بهتر است که تسلط کافی به زبان ایتالیایی داشت، زیرا بیشتر مردم ایتالیا به زبان رسمی‌ کشور خود صحبت می‌کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

16 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mania
2 سال قبل

سلام شانس رشته های هنری چقدره برای مهاجرت کاری؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  mania
2 سال قبل

سلام بستگی به کشور مورد نظر داره باید بررسی بشه برای هر کشوری

شيرين
3 سال قبل

سلام با فوق ليسانس رياضي ميتونم در ايتاليا مشغول به كار بشم ؟

pegah hokmabadi
پاسخ به  شيرين
3 سال قبل

سلام متاسفانه شرایط خوبی برای رشته شما نیست

مبین
4 سال قبل

سلام من مکانیک خودرو میخونم سال دهم دبیرستان هستم میخواستم بدونم که چطوری میشه بعد از دیپلم یا لیسانس محاجرت شغلی به ایتالیا داشته باشم.

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  مبین
4 سال قبل

سلام . در زمینه ویزای تحصیلی در ایتالیا فعالیت نمیکنیم . ولی برای ادامه تحصیل در المان بعد از اخذ دیپلم میتوانید اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

Yousefi
4 سال قبل

سلام من دانشجوی دکتری عمومی دامپزشکی هستم بعد از اتمام درسم کدوم کشورا واسم مناسبه؟ دنبال یه جای خوش آب و هوا با جمعیت کم هستم

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  Yousefi
4 سال قبل

با سلام
در رابطه با بازار کار خوب دامپزشکی در سوئد این کشور گزینه مناسبی برای مهاجرت شما خواهد بود. لطفا جهت ارزیابی بیشتر شرایطتتون با کارشناسان موسسه ما تماس بگیرین

محمد
4 سال قبل

سلام من لیسانس عمران دارم و می خوام در ایتالیا ادامه تحصیل بدم اما نمیدونم چطور اقدام کنم و کدام منطقه انتخاب مناسب تری هست و باید چطور ویزای تحصیل بگیرم؟و اینکه شما چه کشورهای بهم پیشنهاد میکنید سایقه بیمه هم دارم

امین بهرامی
پاسخ به  محمد
4 سال قبل

با سلام
لطف کنید با مشاوران ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره را تکمیل کنید.

ساناز
4 سال قبل

سلام من ارشد مرمت اشیا فرهنگی و تاریخی رو میخونم و میخوام بدونم چه کشورهایی مناسب رشته مرمت هست و من میتونم از طریق تحصیل به اون کشور سفر کرده و ادامه تحقیل و اقامت بگیرم ممنون.

امین بهرامی
پاسخ به  ساناز
4 سال قبل

سلام
برای رشته شما بیشتر باید به کشورهایی مثل فرانسه و ایتالیا فکر کنید. برای چه مقعطی میخواید اقدام کنید؟ ارشد مجدد یا دکتری؟

مهدیه
پاسخ به  امین بهرامی
4 سال قبل

سلام من میخوام بدونم برای گرایش های صنایع دستی و تصویر سازی سفالگری مجسمه سلزی و رشته هایی از این قبیل رو کدوم کشور بیشتر پذیرش دارن

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  مهدیه
4 سال قبل

سلام لطفا شرایط سنی و مدرک تحصیلی و سوابق خودتون رو بفرمایید تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم

امیرعباس
پاسخ به  کارشناس مهاجرت
4 سال قبل

[12/29, 01:4 سلام و وقت بخیر بنده برای کار در ایتالیا میخوام ویزای کاری بگیرم و هنر من در نقاشی هستش من در ایران چندتا کلیسا و خونه های خیلی لوکس نقاشی کردم ،البته خیلی جاها نقاشی کردم در تهران و شهرستانها اما برای پیشرفت یاید مهاجرت کنم سنم هم ۲۳ هستش ،مدرک تحصیلی فوق دیپلم دارم لطفا راهنمایی کنید
باتشکر?

کارشناس مهاجرت 3
پاسخ به  امیرعباس
3 سال قبل

سلام، وقت بخیر
احتمال خیلی کمی وجود داره که ویزای کار قبول کنند حدودا 20 درصد.
اگر این ریسک بالا رو قبول میکنید، براتون انجام میدیم.
توصیه میکنم فرم ارزیابی سایت رو جهت امکان سنجی پرنمایید

کادر هرمس اپلای