جاب آفر عمان

جاب آفر عمان

جاب آفر عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. در چند سال اخیر وضعیت مالی بسیاری از خانواده‌ها دستخوش تغییرات زیادی شده و افراد توان اقتصادی بسیار پایین‌تری را تجربه می‌کنند. همین مسئله سبب شد تا مهاجرت به قصد کار به کشورهایی که از شرایط اقتصادی بهتری بهره‌مند هستند به یکی از گزینه‌های اصلی برای کسب درآمد بهتر تبدیل شود. جاب آفر عمان نیز یکی از مسیرهای پیش روی ایرانیان بوده تا با طی‌کردن مسافت کوتاهی در مقایسه با اروپا، استرالیا و کانادا، به درآمد بالایی دست پیدا کنند.

ما در این مقاله برای شما علاوه بر معرفی کشور عمان به لحاظ اجتماعی و فرهنگی، از شرایط اقتصادی نیز سخن خواهیم گفت تا بتوانید با آگاهی بیشتری درمورد مهاجرت خود تصمیم بگیرید. همچنین در طول مطلب به مواردی از جمله روش‌های متنوع مهاجرت به این کشور و جایگاه جاب آفر در میان ویزاهای صادر شده اشاره خواهیم کرد. از دیگر مواردی که ما برای شما در این مقاله آماده کرده این نیز می‌توان مشاغل پرتقاضا، مدارک موردنیاز جهت اپلای و مراحل انجام پروسه مهاجرت را نام برد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شناخت کشور عمان

اگر شما تصمیم دارید تا سرزمین فعلی خود را ترک کرده و برای دنبال‌کردن اهدافتان وارد کشور دیگری بشوید بسیار لازم و ضروری بوده که در مورد مقصد اطلاعات کافی داشته باشید. ازآنجایی‌که جاب آفر عمان یکی از روش‌های مناسب ایرانیان برای مهاجرت است، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله معرفی مفید و مختصری از کشور عمان را برایتان تدارک ببینیم. این کشور به شیوه پادشاهی اداره می‌شود و به دلیل قرارگیری در شبه‌جزیره عربستان از جهات مختلف با آب‌های آزاد زیادی در ارتباط است.

از همسایه‌های عمان با مرزهای خاکی می‌توانیم به سرزمین‌های یمن، امارات و عربستان اشاره کنیم. این کشور با ایران از طریق دریای عمان مرز آبی داشته است. شهر مسقط بزرگ‌ترین شهر این کشور بوده و مرکز حکومت شناخته می‌شود. فرهنگ غالب مردم در عمان همان فرهنگ منطقه یعنی عربی بوده؛ ولی باید اشاره کنیم که زبان انگلیسی نیز به‌عنوان زبان دوم رسمیت دارد. یعنی اگر شما با دانستن زبان انگلیسی به‌تنهایی وارد پروسه جاب آفر عمان شوید با مشکل زیادی مواجه نخواهید شد!

همان گونه که اشاره کردیم، در این کشور حکومت پادشاهی برقرار است؛ اما یک مجلس قانون‌گذار نیز وجود داشته که وظیفه نظارت و بازرسی بر اجرای صحیح قانون را نیز بر عهده دارد. طبق آخرین آمارها هم اکنون بیش از چهار و نیم‌میلیون نفر در کشور عمان مستقر هستند و این نشان‌دهنده تراکم جمعیتی پایین این کشور است. واحد پول در این سرزمین ریال عمان بوده که از قدرتمندترین واحدهای پول جهان شناخته می‌شود. همین نکته نشان می‌دهد که عمان برای کارکردن گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌آید.

شناخت کشور عمان

بررسی وضعیت اقتصادی در کشور عمان

اگر شما در نظر دارید تا برای داشتن درآمد بالاتر به عمان سفر کنید لازم است که درمورد وضعیت اقتصادی آنجا اطلاعات کاملی داشته باشید. طبق اعلام سفارت خانه عمان، اقتصاد غالب این کشور، اقتصاد نفتی است و تا 68 درصد درآمد اصلی کشور را شامل می‌شود. می‌توان انتظار داشت که تعداد زیادی از آگهی‌های جاب آفر عمان حول محور مشاغل حوزه نفت باشد. 13 درصد درآمد این سرزمین نیز به استخراج و بهره‌وری از منابع گاز مربوط می‌شود. پس سوخت‌های فسیلی اصلی‌ترین منبع درآمد عمان هستند.

اما ازآنجایی‌که این منابع تجدیدناپذیر هستند اگر برنامه‌های توسعه اقتصادی عمان محقق نشود، آینده مردم این کشور در معرض خطر قرار خواهد گرفت. بااین‌حال اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که برنامه‌های این سرزمین جهت ایجاد عدم وابستگی به درآمدهای نفتی موفقیت‌آمیز بوده و تاکنون سرمایه‌گذاری‌های خارجی بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف این کشور انجام شده است. جالب است بدانید که کشور ژاپن یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران خارجی در عمان است و پروژه‌های صنعتی زیادی را در دست دارد.

از همین رو می‌توان نتیجه گرفت که مشاغل زمینه صنعت و تکنولوژی نیز گزینه بسیار مناسبی برای اقدام جهت جاب آفر عمان هستند. از دیگر منابع اقتصادی دولت عمان کشاورزی است که البته به‌اندازه ایران گسترده نیست بااین‌حال محصولاتی مانند خرما و لیمو در گروه محصولات صادراتی قرار می‌گیرند. شما باید بدانید که با وجود ایجاد تغییرات گسترده در چشم‌اندازهای اقتصادی این کشور، عمان همچنان یکی از باثبات‌ترین اقتصادهای جهان را داشته و از نگاه سیاسی نیز کشوری صلح‌طلب و بی‌طرف شناخته شده و روابط خوبی با جهان دارد.

روش‌ های مهاجرت به عمان

پیش از آنکه بخواهیم برای شما نکات مهم و اساسی دررابطه‌با جاب آفر عمان را بیان کنیم قصد داریم تا در این بخش اشاره کوتاهی به همه روش‌های مهاجرت به عمان داشته باشیم. شما با مطالعه این قسمت اطلاعات بسیار کامل‌تری در خصوص ورود به این سرزمین خواهید داشت. نخستین روشی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم مهاجرت تحصیلی است. شما با تحصیل در عمان یک سیستم آموزشی بسیار مدرن به سبک اروپا و کانادا را در خاورمیانه تجربه خواهید کرد.

شما با دانستن زبان انگلیسی به‌سادگی می‌توانید در این دانشگاه‌ها از کارشناسی تا دکتری مشغول به تحصیل باشید و در پایان هر دوره، ویزای خود را برای مقطع بعدی تمدید کنید. جالب است بدانید که اگر در عمان تحصیل کرده باشید از شانس بالاتری جهت دریافت جاب آفر عمان بهره‌مند خواهید بود. در مورد مهاجرت به عمان از طریق ازدواج هم باید بدانید که اقامت این کشور تنها به زنانی اعطا می‌شود که با مرد عمانی ازدواج می‌کنند و این قانون شامل مردان خارجی نخواهد شد.

روش دیگر برای ورود به عمان هم این است که با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و بانک‌ها و یا ثبت شرکت است که برای شما مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. مهاجرت کاری به عمان نیز یکی دیگر از روش‌های بسیار خوب برای ورود به خاک این کشور است که در ادامه مطلب برای شما به‌تفصیل توضیح خواهیم داد. البته لازم است اشاره کنیم که اگر شما به جاب آفر، تحصیل و با سرمایه‌گذاری ویزای عمان را دریافت کنید به معنای اقامت دائم نخواهد بود و باید به‌صورت مرتب اقامت خود را تمدید کنید.

آنچه باید در مورد مهاجرت کاری و جاب آفر کشور عمان بدانید.

همان‌طور که برای شما در طول مطلب نیز اشاره کردیم، مهاجرت به عمان از طریق کار به یکی از پرمخاطب‌ترین روش‌های مهاجرتی این کشور تبدیل شده است. از طرفی شما باید بدانید که برای دریافت ویزای کار این کشور، هیچ روشی به جز جاب آفر عمان وجود ندارد. اما بیایید پیش از پرداختن به جاب آفر این کشور، با خود مفهوم جاب آفر بیشتر آشنا شویم. جاب آفر در معنای کلی یعنی اینکه شما از طرف یک کارفرمای خارجی پیشنهاد شغلی داشته باشید و از طریق آن برای ورود به کشور مقصد اقدام کنید.

درمورد جاب آفر کشور عمان نیز باید بگوییم که این پیشنهاد می‌تواند از طرف یک کارفرمای واجد شرایط استخدام افراد خارجی داده شود و یا اینکه مراکز درمانی و بیمارستانی این کشور به دنبال جذب کادر درمان باشند. در حقیقت شاید نتوان بخش درمان و پزشکی را در زنجیره‌های اقتصادی عمان قرار داد؛ اما این کشور برای جذب پزشک و پرستار و متخصصان شاخه‌های مختلف پیراپزشکی پیشنهادهای کاری فراروانی قرار داده است. کارفرما باید از سمت اداره مهاجرت عمان تأیید شده باشد تا بتواند جاب آفر بین‌المللی منتشر کند.

اگر شما بتوانید یک جاب آفر عمان منطبق بر شرایط خود پیدا کنید باید مدارکتان را برای دریافت ویزا آماده کنید که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد. نکته بعدی دررابطه‌با جاب آفر این کشور محدودیت سن است که تنها افراد بین 21 الی 60 سال شانس پذیرفته‌شدن از طرف مقام عمانی برای کار را دارند. شما همچنین باید نشان دهید که به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید و می‌توانید به شیوه‌ای روان و گویا با سایرین ارتباط برقرار کنید. داشتن مدرک دانشگاهی و تجربه کاری نیز بسیار مهم است و در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مدارک لازم برای مهاجرت کاری به کشور عمان

حال که شما تصمیم خود را گرفته‌اید تا برای ساختن یک زندگی بهتر و داشتن شغلی مناسب راهی عمان بشوید باید مدارکی را که در ادامه مطلب برایتان معرفی می‌کنیم را آماده کنید. در ابتدا باید پاسپورت معتبر داشته باشید که بیش از 6 ماه به پایان اعتبار آن مهلت باقی‌مانده باشد. سپس لازم است که مدارک دانشگاهی خود را ترجمه معتبر کنید و ریزنمراتتان را نیز از دانشگاه تحویل بگیرید. هر نوع مدرک دیگری که نشان‌دهنده تجربه و تخصص بیشتر شما در حوزه کاری‌تان می‌شود نیز حتماً ترجمه کنید.

داشتن مدارک معتبر غیردانشگاهی اما مرتبط به شغلتان در روند پذیرش و استخدامتان تأثیر مثبت زیادی می‌گذارد. نکته بعدی در مهاجرت با جاب آفر عمان داشتن مدرک زبان معتبر است. داشتن مدرک آیلتس 6 به بالا برای استخدام لازم بوده و باید به تاریخ آن نیز توجه داشته باشید؛ چراکه این مدارک تنها 2 سال معتبر هستند. مدارک دیگری که معمولاً کشور عمان به آنها اهمیت زیادی می‌دهد عدم سوءسابقه کیفری و داشتن سلامت فیزیکی در حد نرمال است.

مدارک لازم برای مهاجرت کاری به کشور عمان

معمولاً برای کار در این کشور تمکن مالی چندان مطرح نمی‌شود بااین‌حال اگر شما اندوخته‌ای داشته باشید تا برای ماه‌های نخست اقامت در این کشور استفاده کنید شرایط بسیار راحت‌تری خواهید داشت. در نهایت نیز باید اشاره کنیم که هر کارفرما بسته به نوع آگهی کاری که منتشر می‌کند ممکن است شرایط و مدارک خاصی داشته باشد که شما باید آنها را تدارک ببینید. با ارسال فایل مدارک خواسته شده به همراه رزومه و سابقه کاری و یا نمونه کارها، درخواست شما برای ورود به آن حوزه کاری بررسی خواهد شد.

مدارک اختصاصی برای جاب آفر کادر درمان

باتوجه‌به این مسئله که کادر درمان وظیفه بسیار مهمی بر عهده دارند، استخدام و دادن جاب آفر عمان به آنها نیز با پیچیدگی‌ها و سخت‌گیری‌های بیشتری همراه است. از طرف دیگر عمان سالانه پیشنهادهای کاری بسیار زیادی برای استخدام پرستاران و پزشکان از سراسر دنیا منتشر می‌کند و همین مسئله نیز سبب شده تا مهاجرت کادر درمان به عمان به یک فرصت بزرگ تبدیل شود. با درنظرگرفتن همه این موارد تصمیم گرفتیم تا برای شما در این بخش مدارک اختصاصی موردنیاز برای مهاجرت پزشکان و پرستاران را جداگانه بررسی کنیم.

مدارک لازم برای مهاجرت پرستاران به عمان

پرستارانی که قصد دارند تا از طریق جاب آفر به کشور عمان مهاجرت کنند در ابتدا باید در آزمون دیتا فلو پذیرش شده و حدنصاب لازم را کسب کنند. همچنین آنها باید حداقل دوره کارشناسی را به پایان رسانده باشند و مدرک خود را نیز آزادکرده باشند. آزمون پرومتریک نیز یک آزمون دیگر است که از پرستاران متقاضی جاب آفر عمان گرفته شده و نتیجه آن در استخدام فرد تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. همچنین عمان برای داشتن سابقه کار ارزش زیادی قائل بوده و حداقل 2 سال تجربه کار در بیمارستان را در نظر گرفته است.

مدارک لازم برای مهاجرت پرستاران به عمان

مدارک اختصاصی لازم برای مهاجرت پزشکان به عمان

کسانی که قصد دارند تا با مدرک پزشکی از طریق برنامه جاب آفر به کشور عمان مهاجرت کنند باید علاوه بر داشتن پیشنهاد کاری، نسبت به مطابقت‌دادن مدرک خود با مدارک رسمی پذیرفته شده در وزارت بهداشت عمان اقدام کنند. همچنین نمره امتحان پرومتریک که یک آزمون تخصصی است نیز بسیار تأثیرگذار است. برای کار در خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی محله‌ای نمره 50 از 100 و برای کار در بیمارستان حداقل 60 از 100 موردنیاز خواهد بود.

همچنین باید بدانید که برای مهاجرت پزشکان از طریق جاب آفر عمان، برنامه آزمون دیتا فلو یا همان ارزشیابی مدارک تحصیلی و یک مصاحبه آنلاین دومرحله‌ای نیز باید انجام شود. در این مصاحبه پزشک ابتدا با یک فرد معتمد از سمت وزارت بهداشت باید مصاحبه کند و در صورت پذیرش با نماینده‌ای از طرف نهاد منتشرکننده جاب آفر نیز مصاحبه خواهد کرد. با کسب نتیجه قابل‌قبول از این دو مرحله برای فرد ویزای کاری صادر خواهد شد.

قوانین کار در عمان

قوانین کار در عمان

آشنایی با قوانین کار در عمان برای تمامی افرادی که قصد کار در این کشور را دارند، ضروری خواهد بود. درصورتی‌که با این قوانین آشنایی نداشته باشید، ممکن است قبل و یا بعد از استخدام، با مشکلات مختلفی روبرو شوید.

سخن آخر

ما در این مقاله برای شما صفر تا صد نکاتی که لازم است درمورد مهاجرت کاری به عمان از طریق جاب آفر بدانید را بیان کردیم. در ابتدا برای شما شرح دادیم که عمان یک کشور عربی است که مردم آن به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. همچنین اقتصاد این کشور بسیار باثبات است و معمولاً مشاغل در آن به صنعت نفت و گاز وابسته هستند. بااین‌حال اما عمان در زمینه جذب سرمایه‌گذار خارجی نیز بسیار پیشرفت کرده است. سپس اشاره کردیم که از طریق تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری و ازدواج می‌توان اقامت این کشور را به دست آورد.

مهاجرت کاری موضوعی بود که در ادامه مطلب به شکل تخصصی به آن پرداختیم. دانستیم که ورود به بازار کار عمان تنها از طریق دریافت یک پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر عمان امکان‌پذیر است و فرد باید همه مدارک و مراحل گفته شده در طول مقاله را تهیه کرده و ارسال کند تا بتواند در نهایت با ویزای کار عمان به این کشور سفر کند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای دریافت جاب آفر کشور عمان نیازی به دانستن زبان انگلیسی میباشد؟
بله، البته بعد زبان عربی دانستن زبان انگلیسی هم در دریافت این جاب آفر به شما کمک زیادی میکند.
واحد پول کشور عمان چیست؟
واحد پول در این سرزمین ریال عمان بوده که از قدرتمندترین واحدهای پول جهان شناخته می‌شود و به همین دلیل نیز کار کردن در این کشور گزینه مناسبی میباشد.
از چه طریقی میتوان به کشور عمان مهاجرت کرد؟
مهاجرت تحصیلی مهاجرت به عمان از طریق ازدواج خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و بانک‌ها مهاجرت کاری
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای