زندگی در قبرس

زندگی در قبرس

حاشیه دریای مدیترانه معمولا از نگاه بسیاری از مردم جهان یکی از زیبا‌ترین نقاط کره خاکی است. کشورهای که در این منطقه قرار دارند نیز سالانه مقصد مهاجرتی و یا گردشگری بسیاری از افراد هستند و آب‌وهوای معتدل و مناظر زیبا این کشورها، مهمان مردم دیگر کشورها است. کشور کوچک قبرس نیز شامل همین قاعده می‌شود. قبرس نه به اندازه ترکیه وسیع بوده و نه اقتصاد آن ابعادی همچون ایتالیا دارد. با این حال مجموع ویژگی‌های مثبت این کشور، آن را به مقصد مناسبی برای گردشگری و زندگی تبدیل کرده است. در این مطلب مروری بر بعضی ویژگی‌های زندگی در قبرس خواهیم داشت که قبل از اقدام به مهاجرت به این کشور باید از آن‌ها آگاه باشید.

قبرس؛ کشوری زیبا با سطح رفاه بالا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آب‌وهوای قبرس

کشور قبرس دارای آب‌وهوای مدیترانه‌ای است. تابستان‌های طولانی، گرم و خشک از ماه می ‌تا اکتبر و زمستان‌های معتدل با باران‌های گاه‌به‌گاه که از دسامبر تا فوریه ادامه دارد، از ویژگی‌های این کشور است. تابستان و زمستان در قبرس با فصل‌های کوتاه پاییز و بهار از هم جدا می‌شوند. میانگین دمای روز در طول تابستان از 21 تا 34 درجه سانتی‌گراد متغیر است؛ اگرچه می‌توان انتظار دمای بالا تا 40 درجه سانتی‌گراد را داشت. در ماه‌های سردتر، دما می‌تواند بین 7 تا 15 درجه سانتی‌گراد متغیر باشد؛ اگرچه حتی در اوج زمستان معمولا شش ساعت آفتاب روشن در طول روز وجود دارد. در کلیت می‌توان گفت قبرس آب‌وهوایی معتدل دارد که همین موضوع این کشور را به مکانی مطلوب برای زندگی در اکثر ایام سال تبدیل می‌کند.

کشور قبرس دارای آب‌وهوای مدیترانه‌ای است.

تفاوت‌های قبرس شمالی و جنوبی

جزیره قبرس، محل زندگی مردم دو کشور جمهوری قبرس و جمهوری ترکی قبرس شمالی (TRNC) است. همچنین یک منطقه حائل به نام خط سبز بین این دو کشور وجود دارد که به وسیله سازمان ملل ایجاد شده است. هر دو جمهوری کشورهایی باثبات با میزان جرم و جنایت نسبتا پایین هستند. هر دو منطقه شمالی و جنوبی از مهاجران استقبال کرده و دارای جوامع مهاجر بسیار بزرگی نسبت به جمعیت بومی هستند.


هزینه زندگی در قبرس شمالی به میزان قابل توجهی کمتر است. اگر می‌خواهید یک مقصد بازنشستگی با ارزش پول بالا در یک محیط زیبای مدیترانه‌ای داشته باشید، قبرس شمالی می‌تواند یک انتخاب عالی باشد. فوربس به قبرس شمالی در سال 2021 عنوان عالی‌ترین مقصد برای بهترین خریدهای ساحلی داد.


با این حال، اقتصاد جنوب با ثبات‌تر بوده و مقررات آن شفاف‌تر و مطابق با اتحادیه اروپا است. اگر می‌خواهید یک کسب‌وکار راه‌اندازی کرده یا از مزایای سیاست‌های مالیاتی مطلوب در یک حوزه قضایی معتبر و خارج از فهرست سیاه استفاده کنید، جمهوری قبرس یا همان قبرس جنوبی انتخاب بسیار مناسبی است. همچنین افراد خارجی‌ می‌توانند در قبرس شمالی و جنوبی با دریافت مجوز (که فقط جنبه تشریفاتی دارد) ملک خریداری کنند.

عبور و مرور بین قبرس شمالی و قبرس جنوبی

آیا می‌توان بین قبرس شمالی و جنوبی رفت‌وآمد کرد؟ بله، هر کسی می‌تواند از مرز بین قبرس شمالی و جنوبی در هر دو جهت عبور کند، به شرط اینکه قوانین موجود در زمینه ویزا را رعایت کند. شهروندان اتحادیه اروپا برای عبور از مرز بین کشورها آزادند. افرادی غیر از شهروندان اتحادیه اروپا باید از شرایط ویزا که توسط اتحادیه اروپا برای کشور تابعیت آن‌ها مشخص شده، پیروی کنند.


با این حال عبور از مرز تنها از نقاط مشخص شده ممکن است. معمول‌ترین نقطه برای عبور و مرور، نیکوزیا – پایتخت هر دو جمهوری- است. عبور از مرز کار سختی نیست؛ اگرچه ممکن است گاهی -به خصوص اگر سوار خودرو باشید- ممکن است مجبور شوید در صف بمانید. اگر ساکن جمهوری قبرس هستید، هنگام ورود به جمهوری ترکی قبرس، باید مجوز ورود را در ایست بازرسی دریافت کرده و خودروی خود را بیمه کنید (اگر ماشین شما در جمهوری قبرس ثبت شده باشد). این مجور ورود رایگان است و می‌تواند تا 90 روز اعتبار داشته باشد. بیمه کوتاه مدت خودرو نیز در محل موجود است.

عبور و مرور بین قبرس شمالی و قبرس جنوبی

مهاجرانی که هر دو سوی قبرس زندگی می‌کنند، اغلب به این طرف و آن طرف مرز رفته و چندان این مرزبندی را جدی نمی‌گیرند و هنگامی که برای اولین بار این کار را انجام دهید متوجه خواهید شد که این کار بسیار آسان است. امکانات خرید و سرگرمی در سمت جنوبی قبرس بیشتر هستند. در مقابل اما قبرس شمالی پر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی چشم‌گیر است.

زبان مردم کشور قبرس

اهالی قبرس بسیار تحصیل کرده بوده و چند زبانه هستند. زبان رسمی قبرس یونانی و ترکی است؛ با این حال انگلیسی به طور گسترده‌ای صحبت شده و نوشته می‌شود و زبان کسب‌وکار بین‌المللی است. در نتیجه زندگی در قبرس در صورت آشنایی با زبان انگلیسی بسیار آسان است. آلمانی، فرانسوی و روسی نیز به دلیل تعداد فارغ‌التحصیلان قبرسی از دانشگاه‌های خارج از کشور و نیز روابط تجاری جزیره با جامعه تجاری جهانی، به طور گسترده در کسب‌وکارها استفاده می‌شود.

هتل‌ها و اقامتگاه‌ها

قبرس انواع اقامتگاه‌ها را در اختیار گردشگرانی که وارد این کشور شده‌اند، قرار می‌دهد. از هتل‌های دو و سه ستاره ارزان‌قیمت گرفته تا طیف وسیعی از هتل‌های لوکس چهار و پنج ستاره بخشی از اقامتگاه‌هایی هستند که در صورت سفر به قبرس می‌توانید در آن‌ها ساکن شوید. خانه‌های بومگردی در سراسر جزیره برای اجاره در دسترس هستند که اغلب در زیباترین روستاها نیز واقع شده‌اند. این موضوع به مسافران فرصتی منحصر به فرد می‌دهد تا زندگی روستایی قبرس اصیل را تجربه کنند.

رویدادهای فرهنگی و ورزشی قبرس

قبرس تنها برای حمام آفتاب گرفتن مناسب نیست. رویداد‌های زیادی در تمام طول سال در این کشور برگزار می‌شوند. از کنسرت‌های موسیقی و اجراهای فرهنگی با ستاره‌های بزرگ، رویدادهای ورزشی، جشنواره‌های مذهبی با تمام شکوه و عظمت کلیسای ارتدکس یونان گرفته تا کنفرانس‌های آموزنده که در آن می‌توانید افراد همفکر خود را ملاقات کنید. رالی قبرس از سال 1970 هر ساله برگزار می‌شود و بخشی از مسابقات قهرمانی رالی جهان و مسابقات قهرمانی رالی خاورمیانه FIA است. این مسابقات انبوهی از علاقه‌مندان به اتومبیل را به خود جذب می‌کند. مسابقاتی به نام رالی تاریخی قبرس نیز در سطح جزیره برگزار می‌شود که سالانه عده زیادی از علاقه‌مندان به اتومبیل‌های قدیمی را به قبرس می‌کشاند.

مسابقاتی به نام رالی تاریخی قبرس نیز در سطح جزیره برگزار می‌شود

هر سال در قبرس شاهد رویدادهای فرهنگی نیز هستیم که از جمله آن‌ها می‌توان به جشنواره موسیقی مجلسی فاروس و جشنواره بین‌المللی کیپریا که شامل موسیقی، رقص و هنرهای نمایشی نیز است، اشاره کرد. بنیاد هنرهای فاروس به خاطر تعهد به هنر عالی و ترویج موسیقی کلاسیک در قبرس، شهرتی جهانی پیدا کرده است. این بنیاد در 15 سال گذشته چیزی نزدیک به 500 کنسرت برگزار کرده است.

هر سال در قبرس شاهد رویدادهای فرهنگی نیز هستیم

هزینه‌های زندگی در قبرس؛ کم یا زیاد؟

اگر قبلا به زندگی در یک شهر بزرگ اروپایی عادت کرده‌اید، هزینه زندگی در قبرس برای شما بسیار مقرون به‌صرفه است. به عنوان مثال، قیمت اجاره 40 درصد کمتر از استکهلم است و غذا خوردن در بیرون 20 درصد کمتر از پایتخت سوئد برای شما هزینه خواهد داشت. غذا خوردن در خارج از خانه، به ویژه، در قبرس بسیار ارزان است؛ به همین دلیل است که برای بسیاری از قبرسی ها معمول است که حداقل هفته‌ای یک بار در رستوران محلی غذا بخورند. یک وعده غذایی در یک رستوران متوسط معمولا حدود 15 تا 20 یورو برای هر نفر هزینه دارد. خوردن قهوه در کافه نیز حدود 3 یورو هزینه خواهد داشت.


خرید خواربار در سوپرمارکت‌های قبرس معمولا مقرون به‌صرفه است. به خصوص در صورت پایبندی به محصولات محلی و گوشت عالی که در خود جزیره پرورش پیدا می‌کند، این هزینه کاهش نیز پیدا می‌کند. اگر فکر می‌کنید بیشتر به سراغ محصولات وارداتی خواهید رفت، می‌توانید انتظار داشته باشید که صورتحساب خرید هفتگی شما کمی بالاتر باشد. به طور متوسط، یک فرد مجرد باید حدود 500 یورو در ماه برای زندگی در قبرس هزینه کند که البته این مقدار شامل هزینه اجاره نمی‌شود. در این جدول بعضی از هزینه‌های زندگی در قبرس را مشاهده می‌کنیم.

نام محصول

قیمت

یک کیلو پرتقال

1.66 یورو

12 عدد تخم مرغ

3 یورو

یک کیلو سیب‌زمینی

0.89 یورو

غذای برای دو نفر در رستوران

45 یورو

کاپوچینو

3.2 یورو

عضویت باشگاه

50 یورو

بلیط سینما

9 یورو

بلیط اتوبوس

1.5 یورو

تاکسی به مسافت یک کیلومتر

1.21 یورو

متوسط حقوق

1300 یورو

اجاره و خرید خانه

برای زندگی در قبرس، طیف کاملی از املاک برای استفاده تجاری و مسکونی در اختیار شما خواهد بود که در مکان‌های کلیدی در سراسر جزیره واقع شده است. در حالی که بازار املاک لوکس در حال حاضر بیشترین تقاضا را دارد، انواع دیگری از املاک نیز در دسترس شما خواهد بود. از خانه‌های شهری معمولی و آپارتمان تا ویلاها و خانه‌های ییلاقی کنار دریا در ساختمان‌های پنج ستاره، بخشی از املاکی هستند که برای زندگی در قبرس می‌توانید انتخاب کنید.

برای زندگی در قبرس، طیف کاملی از املاک برای استفاده تجاری و مسکونی در اختیار شما خواهد بود

شهرهای نیکوزیا و لیماسول مراکز تجاری اصلی هستند. فضای اداری در بلوک‌های اداری ساخته شده، در خانه‌ها یا آپارتمان‌های تغییر یافته در دسترس هستند. تعدادی از مراکز تجاری نیز دفاتر اداری آماده بهره‌برداری به شما ارائه می‌کنند. اجاره‌ها معمولا حدود دو سوم هزینه‌هایی است که برای فضاهای تجاری مشابه در قاره اروپا دریافت می‌شود، و دفاتر اداری، مغازه خرده‌فروشی یا سایر فضاهای تجاری به طور گسترده برای خرید یا اجاره در دسترس هستند. اجاره فضاهای مسکونی نیز به‌صرفه است. شما به ازای 400 یورو در ماه، می‌توانید یک سوییت اجاره کنید.

حمل‌ونقل عمومی در قبرس به چه شکل است؟

در مناطق شهری، اتوبوس‌ها تقریبا هر نیم ساعت یک بار به ایستگاه می‌رسند و سرویس‌های آن‌ها عصرها در حدود ساعت 18 روزهای دوشنبه تا جمعه و ساعتی زودتر در روزهای شنبه پایان می‌یابد. برخی از مسیرها در روزهای یکشنبه سرویس ندارند. ساعات کاری تا نیمه‌شب در طول فصل توریستی تمدید شده و برخی از مسیرهای شهری اکنون سرویس اتوبوس شبانه را در روزهای جمعه و شنبه ارائه می‌دهند. جدول زمانی از دفاتر گردشگری یا مستقیما از شرکت‌های اتوبوس قابل تهیه است.


اتوبوس‌های روستایی، شهرها و روستاها را به هم متصل می‌کنند و توقف های مکرر دارند. این سرویس تنها یک یا دو بار در روز رفت‌وآمد دارد. این اتوبوس‌ها، اغلب مینی‌بوس‌های کوچک هستند. همچنین در قبرس اتوبوس‌هایی نیز هستند که بین شهرهای بزرگ رفت‌وآمد می‌کنند. این اتوبوس‌ها عموما بسیار منظم بوده و اتوبوس‌هایی مدرن و مطابق با استانداردهای اروپایی هستند. یک شرکت خصوصی به نام کپنوس (Kapnos)، سرویس رفت‌وبرگشت فرودگاهی منظم روزانه را حد فاصل شهرهای بزرگ و بین شهرهای بزرگ و هر دو فرودگاه جزیره ارائه می‌دهد. قبرس ریل راه آهن ندارد.

شرایط کار در قبرس

انتخاب کار در قبرس به شما این امکان را می‌دهد که در بسیاری از صنایع مختلف کار کنید. حتی اگر تصمیم بگیرید در آینده به کشور دیگری نقل مکان کنید، باز هم کار در قبرس انتخاب خوبی است. فرصت‌های حرفه‌ای زیادی در قبرس برای مهاجران وجود دارد. فرقی هم نمی‌کند که بخواهید از راه دور کار کنید و از منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، لذت ببرید و یا در دفاتر حرفه‌ای در شهرهای بزرگ کار کنید. علاوه بر این، نرخ مالیات شرکتی فعلی قبرس به اندازه 12.5 درصد است که آن را به مکانی مطلوب برای تجارت بین‌المللی تبدیل می‌کند.

انتخاب کار در قبرس به شما این امکان را می‌دهد که در بسیاری از صنایع مختلف کار کنید

برخی از صنایع اصلی قبرس

اگر به دنبال زندگی در قبرس باشید، چند صنعت عمده هستند که فرصت‌های کاری فراوانی در آن‌ها وجود دارد. این فرصت‌های کاری به شما امکان می‌دهند که به راحتی هزینه یک زندگی مناسب و راحت را در این جزیره برای خود تامین کنید. این صنایع عبارت هستند از:

برخی از صنایع اصلی قبرس

• گردشگری: قبرس یکی از شلوغ‌ترین مقاصد تعطیلات در دریای مدیترانه است و بخش زیادی از درآمد این کشور به جریان دائمی گردشگرانی که به این جزیره سفر می‌کنند، بستگی دارد. این بخش مشاغل زیادی را مهاجران به این جزیره ایجاد کرده است.


• برون سپاری: سهولت جذب استعدادهای چندزبانه، هزینه پایین زندگی و مالیات شرکت، قبرس را به مکانی عالی برای بخش BPO یا همان برون‌سپاری تبدیل کرده است که روزبه‌روز نیز در حال رشد و گسترش است


• فناوری اطلاعات و امور مالی: قبرس اخیرا شاهد رونق تجاری بوده است که به صنعت فناوری اطلاعات و امور مالی اجازه رشد داده است. بهترین نکته در این باره این است که این صنایع معمولا همیشه به دنبال افراد چند زبانه هستند تا به آن‌ها کمک کنند به همه مشتریان خود در اقصی نقاط جهان دسترسی داشته باشند


با این حال، کشور قبرس در چند سال اخیر با بحران اقتصادی و مالی دست و پنجه نرم کرده است. از آنجایی که بخش بانکی قبرس به طور گسترده در معرض بدهی یونان قرار گرفته است، نرخ رشد اقتصادی در برهه‌ای به شدت کاهش یافت. قبرس در سال 2015 از رکود خارج شد؛ یک سال زودتر از آنچه در ابتدا تصور می‌شد. این کشور اکنون یکی از سریع‌ترین اقتصادهای اروپا از نظر رشد است و از زمان بحران مالی انعطاف‌پذیری قابل توجهی از خود نشان داده است.

اگر به دنبال زندگی در قبرس باشید، چند صنعت عمده هستند که فرصت‌های کاری فراوانی در آن‌ها وجود دارد.

شرایط و فرهنگ کار

در قبرس، هفته کاری معمولی 38 ساعت به مدت 5 روز در هفته است و شما واجد شرایط دریافت 20 تا 24 روز مرخصی سالانه هستید. حقوق به سطح مهارت، تجربه، شرکت، بخش صنعت و محل بستگی دارد. به طور کلی متوسط دستمزد در کشور با هزینه زندگی کاملا متعادل است. حداقل دستمزد ملی در قبرس وجود ندارد.


فرهنگ کار در قبرس بر سه اصل استوار است: احترام، اعتماد شخصی و مهمان‌نوازی. تمرکز در محیط کاری بر این است که با افرادی که کار می‌کنید، ارتباط ایجاد کنید. به همین دلیل، متوجه خواهید شد که اکثر مردم قبرس، ملاقات حضوری را به گفتگوی تلفنی ترجیح می‌دهند. محیط کار می‌تواند کاملا سلسله مراتبی باشد. در حالی که احترام در مراتب عمودی وجود دارد، می‌توان انتظار رویکرد غیر رسمی‌تری را در میان همکارانی داشت که جایگاه مشابهی دارند.

نظام آموزشی قبرس؛ ترکیبی از مدارس دولتی و خصوصی

تعداد زیادی مدارس خصوصی عالی در قبرس وجود دارد که اکثر آن‌ها انگلیسی زبان هستند؛ اما مدارس خصوصی فرانسوی، روسی و یونانی را نیز می‌توان پیدا کرد. هزینه‌ها معمولا کمتر از آموزش معادل در انگلستان است. مدارس دولتی رایگان بوده و تدریس به زبان یونانی انجام می‌شود. آموزش عالی توسط شش دانشگاه در قبرس و همچنین چندین کالج دیگر ارائه می‌شود که دوره‌های مختلف حرفه‌ای و آکادمیک را برگزار می‌کنند. تحصیل در قبرس برای همه کودکان 5 تا 15 ساله اجباری است و به سه سطح دبستان، جیمناسیوم و لیسیوم تقسیم می‌شود. دو سطح آخر در مجموعه مقطعه متوسطه را تشکیل می‌دهند.

تعداد زیادی مدارس خصوصی عالی در قبرس وجود دارد که اکثر آن‌ها انگلیسی زبان هستند

مدارس دولتی

استانداردهای آموزشی در مدارس دولتی قبرس ممکن است چندان رعایت نشوند؛ اگرچه مطمئنا می‌توان مدارس دولتی خوبی را نیز در این جزیره پیدا کرد. اگر خانواده‌ای قصد زندگی در قبرس و قصد اقامت طولانی مدت در قبرس را دارد، این مدارس برای او رایگان بوده و همچنین راهی عالی برای آشنایی کودکان با زبان و فرهنگ بومی قبرس برای کودکان هستند.

مدارس خصوصی

مدارس خصوصی را می‌توان در تمام شهرهای بزرگتر کشور یافت. استانداردها و برنامه‌های درسی این مدارس به طور قابل توجهی متفاوت هستند. همچنین امکانات آن‌ها معمولا بهتر بوده و نسبت به مدارس دولتی کلاس‌های کمتری دارند.

مدارس بین المللی

اکثر خانواده‌های مهاجر مدارس بین‌المللی را انتخاب می‌کنند که برنامه درسی یک کشور خاص را به زبان اصلی آن کشور تدریس می‌کنند. حضور در یک مدرسه بین‌المللی مرتبط با کشور مبدا، می‌تواند برای کودکان مهاجر احساس آشنایی و تداوم حضور در کشور خود ر ا ایجاد کند. با این وجود مدارس بین المللی گران بوده و شهریه‌ها بسته به رتبه مدرسه افزایش پیدا می‌کنند. هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌های ثبت نام، کتاب، لباس فرم، ناهار و کلاس‌های فوق برنامه نیز در این مدارس وجود دارد.

خدمات بهداشت و درمان؛ گزینه‌های مختلف برای بیمه

قبرس که توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یکی از سالم‌ترین کشورهای دریای مدیترانه رتبه‌بندی شده، دارای سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی است که هم از طریق بخش خصوصی و هم از طریق بخش دولتی ارائه می‌شود. قبرس اخیرا یک سیستم سلامت ملی برای سراسر جزیره معرفی کرده که مراقبت‌های بستری و سرپایی را پوشش داده و برای همه شهروندان و ساکنان دائمی این کشور در دسترس است.

قبرس اخیرا یک سیستم سلامت ملی برای سراسر جزیره معرفی کرده

شهروندان اتحادیه اروپا که از قبرس بازدید می‌کنند، می‌توانند با کارت سلامت اروپا که توسط مقامات بهداشتی کشورشان صادر می‌شود، درمان سرپایی یا بستری رایگان دریافت کنند. با این حال، این نوع خدمات، فقط درمان ضروری -و نه درمان هر روزه- را پوشش می‌دهد. گردشگرانی که عضو اتحادیه اروپا نیستد، باید هزینه مراقبت‌های بهداشتی را بپردازند. قبرس دارای متخصصان تحصیلکرده بین‌المللی با امکانات عالی و گزینه های فراوان برای بیمه درمانی است که همین موضوع یکی از مزیت‌های زندگی در قبرس به شمار می‌رود.

آیا استاندارد زندگی در قبرس بالاست؟

سایر عواملی که باعث می‌شوند زندگی در قبرس وسوسه‌برانگیز باشد عبارتند از: سیستم جاده‌ای عالی با علائم به زبان یونانی و انگلیسی، خدمات پستی قابل اعتماد و کارآمد، تعداد زیادی از مدارس، کلوپ‌ها، رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی، تئاتر، سینما، موزه‌ها و گالری‌های هنری. زیرساخت‌های محلی به طور ایده‌آل برای تاجرانی که نیاز به پیشبرد کسب و کار خود دارند، مناسب است. به لطف شبکه جاده‌ای مدرن، امکانات اسکله‌ای گسترده و دو فرودگاه بین المللی، سفر و حمل‌ونقل در داخل و خارج از قبرس سریع، کارآمد و مقرون به‌صرفه است.

زندگی در قبرس؛ یک زندگی جذاب و به‌صرفه

زندگی در قبرس؛ یک زندگی جذاب و به‌صرفه

زندگی در قبرس یکی از گزینه‌هایی است که با توجه به گران بودن هزینه‌های زندگی در بسیاری از شهرها و کشورهای اروپایی، می‌تواند مدنظر هموطنان‌ ایرانی قرار بگیرد. با زندگی در قبرس، شما از موهبت‌های زندگی در محیطی خوش‌ آب‌وهوا، با زیرساخت‌های پیشرفته و در کنار مردمی خونگرم و صمیمی بهره‌مند شوید. استفاده گسترده از زبان انگلیسی نیز یکی دیگر از موهبت‌های زندگی در این جزیره مدیترانه‌ای است. پس می‌توانید بدون معطلی قبرس را نیز به فهرست مقاصد مهاجرتی خود اضافه کنید.

مقاله پیشنهادی : ویزای قبرس شمالی

سوالات متداول

هزینه زندگی در قبرس شمالی به میزان قابل توجهی کمتر است. اگر می‌خواهید یک مقصد بازنشستگی با ارزش پول بالا در یک محیط زیبای مدیترانه‌ای داشته باشید، قبرس شمالی می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.

بله، هر کسی می‌تواند از مرز بین قبرس شمالی و جنوبی در هر دو جهت عبور کند، به شرط اینکه قوانین موجود در زمینه ویزا را رعایت کند.

اهالی قبرس بسیار تحصیل کرده بوده و چند زبانه هستند. زبان رسمی قبرس یونانی و ترکی است؛ با این حال انگلیسی به طور گسترده‌ای صحبت شده و نوشته می‌شود و زبان کسب‌وکار بین‌المللی است. در نتیجه زندگی در قبرس در صورت آشنایی با زبان انگلیسی بسیار آسان است.

به طور متوسط، یک فرد مجرد باید حدود 500 یورو در ماه برای زندگی در قبرس هزینه کند که البته این مقدار شامل هزینه اجاره نمی‌شود.

شما به ازای 400 یورو در ماه، می‌توانید یک سوییت اجاره کنید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن