مهندسی پزشکی در آلمان

مهندسی پزشکی در آلمان

مهندسی پزشکی در آلمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. که در واقع ترکیبی از علوم مهندسی و پزشکی است، یکی از رشته‌های پرطرفدار در آلمان می‌باشد که در حال حاضر از بازار کار خوبی برخوردار است. در آینده نیز پیش بینی می‌شود که بازار کار این رشته رشد به خصوصی پیدا کند. در این مقاله به بررسی کامل رشته مهندسی پزشکی در آلمان، شرایط کاری و میزان درآمد این رشته در سال ۲۰۲۱ می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مطالعه رشته مهندسی پزشکی در آلمان

برای اینکه رشته مهندسی پزشکی را در یک دانشگاه آلمانی بخوانید، اگر یک سال در دانشگاه ایرانی در این رشته تحصیل کرده باشید، می‌توانید بدون گذراندن دوران کالج مستقیم به تحصیل در دانشگاهی آلمانی بپردازید. اگر برای خواندن مقطع کارشناسی مهندسی پزشکی مدرک زبان داشته باشید، وجود این مدرک تاثیر مثبت و کارآمدی برای شما دارد، اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن مدرک زبان الزامی است.

مطالعه رشته مهندسی پزشکی در آلمان

علاوه بر مدرک زبان، داشتن حداقل معدل ۱۵ در مقطع کارشناسی نیز، برای اخذ پذیرش هر دانشگاهی در آلمان لازم است.

اگر قصد تحصیل در مقطع دکتری مهندسی پزشک در آلمان را دارید، لازم است که آیلتس یا تافل داشته باشید، چرا که این مقطع از این رشته اصولا به زبان انگلیسی برگذار می‌شود. دارا بودن رزومه قوی، مقاله و همچنین معرفی نامه از اساتید دانشگاه، برای دریافت بورسیه، کمک بسیار زیادی به شما می‌کند.

میزان زمان تحصیل در خصوص رشته مهندسی پزشکی در آلمان

مقطع کارشناسی حدود ۷ ترم
مقطع کارشناسی ارشد حدود ۴ ترم
دوره دکتری حدود ۸ تا ۱۰ ترم

هرمس اپلای

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

بهترین دانشگاه های آلمان برای مطالعه رشته مهندسی پزشکی

RWTH Aachen

دانشگاه آخن بزرگترین دانشگاه فنی آلمان است که جز پنج دانشگاه برتر اروپا نیز می‌باشد. در حال حاضر رتبه دانشگاه آخن در تایمز ۹۹ است. از آن‌جا که این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی نیز هست، بسیار تحقیق محور می‌باشد.

دانشگاه فنی آخن بیش‌تر به دلیل ارائه رشته‌های مربوط به علوم طبیعی و مهندسی از جمله مهندسی پزشکی، زبان زد است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه آخن لازم است که برای اثبات مهارت‌های زبان خود در  DSH شرکت کنید و کپی گواهی زبانتان را به این دانشگاه ارائه کنید. دانشگاه آخن حدود 10 دانشکده دارد و شهریه‌ای دریافت نمی‌کند اما لازم است که دانشجویان هزینه‌ای بابت استفاده نامحدود از حمل و نقل عمومی، خوراک، مسکن و … پرداخت کنند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید حدود ۵ نفر از استادان و فارغ التحصیلان این دانشگاه، در رشته‌های مختلف موفق به کسب جایزه نوبل شده‌اند.

HIEDELBERG UNIVERSITY

 

این دانشگاه از قدیمی‌ترین دانشگاه های آلمان است که همچنان در لیست بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپا نیز قرار دارد. دانشگاه هایدلبرگ دارای حدودا ۱۲ دانشکده می‌باشد. این دانشگاه به زبان اهمیت زیادی می‌دهد و از این رو لازم است که برای اخذ پذیرش این دانشگاه گواهی‌هایی را که برایتان آورده‌ایم، داشته باشید.

دانشگاه هایدلبرگ نیز هزینه چندانی بابت شهریه دریافت نمی‌کند ابتدای ترم مبلغی حدود ۳۰ یورو از تمامی دانشجویان، در زمان ثبت نام دریافت می‌کند.

نمره تافل به صورت کتبی ۵۷۰
نمره تافل به صورت کامپیوتری ۲۳۰
نمره تافل به صورت اینترنتی ۸۰
نمره آیلتس بالاتر از ۶/۵
Zentrales Sprachlabor حداقل نمره خوب
مدرک DSH حداقل سطح ۲

TUBIGEN UNIVERSITY

دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن که به اختصار توبینگن نامیده می‌شود، یکی دیگر از قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان است که تاریخ علوم طبیعی و انسانی را به مدت صدها سال در خود جای داده است. دانشگاه توبینگن هر ترم حدود ۱۴۳ یورو از تمام دانشجویان دریافت می‌کند که ۷۷ یورو آن به سرویس‌های اجتماعی تعلق دارد.

تنها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بعضی رشته‌ها، شهریه این دانشگاه افزایش پیدا می‌کند. این دانشگاه دارای ۸ دانشکده است که شما برای ورود به هر یک باید حداقل نمرات زبان زیر را داشته باشید:

آیلتس مقطع کارشناسی حداقل نمره ۵/۵
آیلتس مقطع کارشناسی ارشد حداقل نمره ۶
آیلتس مقطع دکتری حداقل نمره ۵/۶
تافل به صورت اینترنتی مقطع کارشناسی حداقل نمره ۷۵
تافل به صورت اینترنتی مقطع کارشناسی ارشد حداقل نمره ۸۰
تافل به صورت اینترنتی مقطع دکتری حداقل نمره ۹۰
تافل به صورت کتبی مقطع کارشناسی حداقل نمره ۵۰۰
تافل به صورت کتبی مقطع کارشناسی ارشد حداقل نمره ۵۵۰
تافل به صورت کتبی مقطع دکتری حداقل نمره ۵۸۰
Daf deutsch as a foreign language

یا

DHS

هر سه مقطع حداقل نمره ۱۶

/

حداقل سطح ۲

TU MUNICH

برجسته‌ترین موسسه فناوری و بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی آلمان، دانشگاه فنی مونیخ است. شهرت و اعتبار این دانشگاه نیز بیشتر به خاطر رشته مهندسی می‌باشد. البته بعد از دپارتمان مهندسی، دانشکده اقتصاد و مدیریت این دانشگاه از اعتبار بسیار زیادی برخوردار است. اگر در دانشگاه مونیخ به تحصیل بپردازید به احتمال ۹۷% خیالتان از یافتن شغل در عرض کمتر از یک سال بعد از فارغ التحصیلی خیالتان راحت است.

ارائه مدرک زبان نیز به این دانشگاه الزامی است. رتبه این دانشگاه در تایمز ۴۶ می‌باشد و دانشمندان این دانشگاه نیز تاکنون برنده ۱۳ جایزه نوبل و ۱۸ جایزه لیدیبنیتس شده است.

SAARLAND UNIVERSITY

دانشگاه سارلندس، یک دانشگاه آلمانی فرانسوی است که بین مرز آلمان و فرانسه قرار دارد. این دانشگاه دارای ۶ دانشکده است.دانشگاه سارلندس نیز مبلغی حدود ۲۰۸ یورو بابت خدمات دانشجویی، بلیط، حق بیمه و … دریافت می‌کند. اگر بخواهید از این دانشگاه پذیرش بگیرید باید یکی از گواهی‌های زیر را، برای اثبات مهارت‌های آلمانی خود ارائه کنید:

  • ✔ گواهی تحصیلی دیپلم یا همان Abitur که نشان می‌دهد شما مقطع دیپلم را در آلمان گذرانده‌اید.
  • ✔ گواهی آزمون DSH در سطح 2 یا 3
  • ✔ گواهی آزمون PNDS
  • ✔ شرکت در آزمون سنجش که به Studienkolleg معروف است.
  • ✔ گواهی آزمون های ZOP، KDS، GDS از موسسه گوته
  • ✔ گواهی دیپلم زبان انگلیسی، DSD-II
  • ✔ گواهی TestDaf با حداقل نمره 4 یا 5 در هر مرحله

 

بازار کار رشته مهندسی پزشکی در آلمان

بازار کار رشته مهندسی پزشکی در آلمان

مهندسی به طور کلی در کشور آلمان آینده بسیار خوبی دارد و همچنین در حال حاضر از رونق بسیار خوبی برخوردار است، چرا که آلمان کشوری صنعتی است و به رشته مهندسی بهای بسیار زیادی می‌دهد و از آنجا که رشته مهندسی پزشکی نیز به نوعی جز رشته‌های مهندسی به شمار می‌رود، این رشته نیز از بازار کار پر رونقی در آلمان برخوردار است.

 

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

درآمد یک فرد متخصص در حوزه مهندسی پزشکی در آلمان

درآمد افراد فارغ التحصیل از این رشته، در آلمان با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه کاری و مهارت‌های تکمیلی که دارند متفاوت است. با این حال بازه درآمدی متخصصان مهندسی پزشکی که تازه فارغ التحصیل شده‌اند و سابقه کاری چندانی ندارند، بیشتر حدود ۲۵۰۰ یورو تا ۵۰۰۰ یورو می‌باشد. البته توجه داشته باشید که مبلغ اعلام شده، بدون محاسبه مالیات و کسر آن از درآمد این افراد، بیان شده است.

درآمد یک فرد متخصص در حوزه مهندسی پزشکی در آلمان

کار در آلمان

کار در آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و می خواهید اطلاعات جامعی درباره شرایط کار در آلمان و بازار کار این کشور برای ایرانیان آشنا شوید، با این مقاله از هرمس اپلای همراه باشید.

سخن آخر

اگر مایلید از راهنمایی مشاوران گروه مهاجرتی هرمس اپلای در زمینه مهاجرت به آلمان بهره مند شوید، فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی وب سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای را تکمیل بفرمایید تا مشاوران ما با توجه به شرایط و مدارکی که دارید، شما را در خصوص مهاجرت تحصیلی یا کاری به آلمان راهنمایی کنند.

سوالات متداول

بهترین موسسه فناوری و بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی آلمان؟

دانشگاه فنی مونیخ

برای تحصیل در مقطع دکتری مهندسی پزشکی در آلمان نیاز به چه مدرک زبانی میباشد؟

لازم است که آیلتس یا تافل داشته باشید

بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی پزشکی کدامند؟

HIEDELBERG UNIVERSITY TUBIGEN UNIVERSITY TU MUNICH SAARLAND UNIVERSITY

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

81 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن