مهندسی پزشکی در آلمان

مهندسی پزشکی در آلمان

مهندسی پزشکی که در واقع ترکیبی از علوم مهندسی و پزشکی است، یکی از رشته‌های پرطرفدار در آلمان می‌باشد که در حال حاضر از بازار کار خوبی برخوردار است. در آینده نیز پیش بینی می‌شود که بازار کار این رشته رشد به خصوصی پیدا کند. در این مقاله به بررسی کامل رشته مهندسی پزشکی در آلمان، شرایط کاری و میزان درآمد این رشته در سال 2021 می‌پردازیم. 

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مطالعه رشته مهندسی پزشکی در آلمان

برای اینکه رشته مهندسی پزشکی را در یک دانشگاه آلمانی بخوانید، اگر یک سال در دانشگاه ایرانی در این رشته تحصیل کرده باشید، می‌توانید بدون گذراندن دوران کالج مستقیم به تحصیل در دانشگاهی آلمانی بپردازید. اگر برای خواندن مقطع کارشناسی مهندسی پزشکی مدرک زبان داشته باشید، وجود این مدرک تاثیر مثبت و کارآمدی برای شما دارد، اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن مدرک زبان الزامی است.

علاوه بر مدرک زبان، داشتن حداقل معدل 15 در مقطع کارشناسی نیز، برای اخذ پذیرش هر دانشگاهی در آلمان لازم است.

اگر قصد تحصیل در مقطع دکتری مهندسی پزشک در آلمان را دارید، لازم است که آیلتس یا تافل داشته باشید، چرا که این مقطع از این رشته اصولا به زبان انگلیسی برگذار می‌شود. دارا بودن رزومه قوی، مقاله و همچنین معرفی نامه از اساتید دانشگاه، برای دریافت بورسیه، کمک بسیار زیادی به شما می‌کند.

میزان زمان تحصیل در خصوص رشته مهندسی پزشکی در آلمان

مقطع کارشناسیحدود 7 ترم
مقطع کارشناسی ارشدحدود 4 ترم
دوره دکتریحدود 8 تا 10 ترم

بهترین دانشگاه های آلمان برای مطالعه رشته مهندسی پزشکی

دانشگاه آخن آلمان

RWTH Aachen

دانشگاه آخن بزرگترین دانشگاه فنی آلمان است که جز پنج دانشگاه برتر اروپا نیز می‌باشد. در حال حاضر رتبه دانشگاه آخن در تایمز 99 است. از آن‌جا که این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی نیز هست، بسیار تحقیق محور می‌باشد. 

دانشگاه فنی آخن بیش‌تر به دلیل ارائه رشته‌های مربوط به علوم طبیعی و مهندسی از جمله مهندسی پزشکی، زبان زد است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه آخن لازم است که برای اثبات مهارت‌های زبان خود در  DSH شرکت کنید و کپی گواهی زبانتان را به این دانشگاه ارائه کنید. دانشگاه آخن حدود 10 دانشکده دارد و شهریه‌ای دریافت نمی‌کند اما لازم است که دانشجویان هزینه‌ای بابت استفاده نامحدود از حمل و نقل عمومی، خوراک، مسکن و … پرداخت کنند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید حدود 5 نفر از استادان و فارغ التحصیلان این دانشگاه، در رشته‌های مختلف موفق به کسب جایزه نوبل شده‌اند.

HIEDELBERG UNIVERSITY

این دانشگاه از قدیمی‌ترین دانشگاه های آلمان است که همچنان در لیست بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپا نیز قرار دارد. دانشگاه هایدلبرگ دارای حدودا 12 دانشکده می‌باشد. این دانشگاه به زبان اهمیت زیادی می‌دهد و از این رو لازم است که برای اخذ پذیرش این دانشگاه گواهی‌هایی را که برایتان آورده‌ایم، داشته باشید. 

دانشگاه هایدلبرگ نیز هزینه چندانی بابت شهریه دریافت نمی‌کند ابتدای ترم مبلغی حدود 30 یورو از تمامی دانشجویان، در زمان ثبت نام دریافت می‌کند.

نمره تافل به صورت کتبی570
نمره تافل به صورت کامپیوتری230
نمره تافل به صورت اینترنتی80
نمره آیلتسبالاتر از 6/5
Zentrales Sprachlaborحداقل نمره خوب
مدرک DSHحداقل سطح 2
دانشگاه توبینگن

TUBIGEN UNIVERSITY

دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن که به اختصار توبینگن نامیده می‌شود، یکی دیگر از قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان است که تاریخ علوم طبیعی و انسانی را به مدت صدها سال در خود جای داده است. دانشگاه توبینگن هر ترم حدود 143 یورو از تمام دانشجویان دریافت می‌کند که 77 یورو آن به سرویس‌های اجتماعی تعلق دارد.

 تنها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بعضی رشته‌ها، شهریه این دانشگاه افزایش پیدا می‌کند. این دانشگاه دارای 8 دانشکده است که شما برای ورود به هر یک باید حداقل نمرات زبان زیر را داشته باشید:

آیلتسمقطع کارشناسیحداقل نمره 5/5
آیلتسمقطع کارشناسی ارشدحداقل نمره 6
آیلتسمقطع دکتریحداقل نمره 5/6
تافل به صورت اینترنتیمقطع کارشناسیحداقل نمره 75
تافل به صورت اینترنتیمقطع کارشناسی ارشدحداقل نمره 80
تافل به صورت اینترنتیمقطع دکتریحداقل نمره 90
تافل به صورت کتبیمقطع کارشناسیحداقل نمره 500
تافل به صورت کتبیمقطع کارشناسی ارشدحداقل نمره 550
تافل به صورت کتبیمقطع دکتریحداقل نمره 580
Daf deutsch as a foreign language

 

یا

DHS

هر سه مقطعحداقل نمره 16

 

/

حداقل سطح 2

TU MUNICH

برجسته‌ترین موسسه فناوری و بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی آلمان، دانشگاه فنی مونیخ است. شهرت و اعتبار این دانشگاه نیز بیشتر به خاطر رشته مهندسی می‌باشد. البته بعد از دپارتمان مهندسی، دانشکده اقتصاد و مدیریت این دانشگاه از اعتبار بسیار زیادی برخوردار است. اگر در دانشگاه مونیخ به تحصیل بپردازید به احتمال 97% خیالتان از یافتن شغل در عرض کمتر از یک سال بعد از فارغ التحصیلی خیالتان راحت است.

 ارائه مدرک زبان نیز به این دانشگاه الزامی است. رتبه این دانشگاه در تایمز 46 می‌باشد و دانشمندان این دانشگاه نیز تاکنون برنده 13 جایزه نوبل و 18 جایزه لیدیبنیتس شده است.

SAARLAND UNIVERSITY

دانشگاه سارلندس، یک دانشگاه آلمانی فرانسوی است که بین مرز آلمان و فرانسه قرار دارد. این دانشگاه دارای 6 دانشکده است.دانشگاه سارلندس نیز مبلغی حدود 208 یورو بابت خدمات دانشجویی، بلیط، حق بیمه و … دریافت می‌کند. اگر بخواهید از این دانشگاه پذیرش بگیرید باید یکی از گواهی‌های زیر را، برای اثبات مهارت‌های آلمانی خود ارائه کنید:

  • ✔ گواهی تحصیلی دیپلم یا همان Abitur که نشان می‌دهد شما مقطع دیپلم را در آلمان گذرانده‌اید.
  • ✔ گواهی آزمون DSH در سطح 2 یا 3
  • ✔ گواهی آزمون PNDS
  • ✔ شرکت در آزمون سنجش که به Studienkolleg معروف است.
  • ✔ گواهی آزمون های ZOP، KDS، GDS از موسسه گوته
  • ✔ گواهی دیپلم زبان انگلیسی، DSD-II
  • ✔ گواهی TestDaf با حداقل نمره 4 یا 5 در هر مرحله

بازار کار رشته مهندسی پزشکی در آلمان

مهندسی به طور کلی در کشور آلمان آینده بسیار خوبی دارد و همچنین در حال حاضر از رونق بسیار خوبی برخوردار است، چرا که آلمان کشوری صنعتی است و به رشته مهندسی بهای بسیار زیادی می‌دهد و از آنجا که رشته مهندسی پزشکی نیز به نوعی جز رشته‌های مهندسی به شمار می‌رود، این رشته نیز از بازار کار پر رونقی در آلمان برخوردار است.

درآمد یک فرد متخصص در حوزه مهندسی پزشکی در آلمان

درآمد افراد فارغ التحصیل از این رشته، در آلمان با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه کاری و مهارت‌های تکمیلی که دارند متفاوت است. با این حال بازه درآمدی متخصصان مهندسی پزشکی که تازه فارغ التحصیل شده‌اند و سابقه کاری چندانی ندارند، بیشتر حدود 2500 یورو تا 5000 یورو می‌باشد. البته توجه داشته باشید که مبلغ اعلام شده، بدون محاسبه مالیات و کسر آن از درآمد این افراد، بیان شده است.

اگر مایلید از راهنمایی مشاوران گروه مهاجرتی هرمس اپلای در زمینه مهاجرت به آلمان بهره مند شوید، فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی وب سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای را تکمیل بفرمایید تا مشاوران ما با توجه به شرایط و مدارکی که دارید، شما را در خصوص مهاجرت تحصیلی یا کاری به آلمان راهنمایی کنند.

مقاله پیشنهادی: مهندسی پزشکی در کانادا

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
72 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر پیروزفر

با سلام
هدف دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های المان جهت ترم سپتامبر 2022 در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی بدون داشتن گواهی زبان المانی و صرفا مدرک تافل ایا امکان پذیر است ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای

سلام برای تحصیل در آلمان مدرک زبان آلمانی از شرایط مهم هست مگر اینکه بتونید برای دانشگاه هایی که انگلیسی تدریس میشن پذیرش بگیرید

امیر

با سلام و احترام
پسر بنده با معدل بالای 16 و نمره تافل 105 فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی گرایش بیو مکانیک است و جهت دریافت پذیرش یکی از دانشگاه های المان در مقطع کارشناسی ارشد جهت ترم سپتامبر ایا فرصت دارد و اگر فرصت وجود دارد بفرمایید چگونه باید اقدام کنیم
با تشکر

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  امیر

سلام . پیشنهاد میکنم هرچه زودتر با مجموعه تماس بگیرید و از کارشناسانمون به صورت تلفنی مشاوره رایگانمون رو دریافت کنید

رضا

با سلام و احترام میخواستم بدونم 1-ایا دانشگاههای المان شرط سنی دارند 2- دکتری علوم تحقیقات در رشته مهندسی به عنوان محقق و یا کا دانشگاهی پذیرفته میشود ( 48 ساله و دانشجوی دکتری علوم تحقیقات )

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  رضا

سنتون برای پذیرش ویزای تحصیلی ریسک بالایی داره

مهسیما

من ترم ۵ کارشناسی مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک هستم برای مهاجرت و اقدام به تحصیل برای کارشناسی ارشد دانشگاه ها چه زبانی و باید تکمیل کنم؟ و نمره ی معدل مورد قبول دانشگاه تا چنده؟ و یا نیازه که کار عملی مثل برنامه نویسی های گرایشم و حتما تکمیل یاد بگیرم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهسیما

سلام وقتتون بخیر .
برای تحصیل رایگان در آلمان باید زبان آلمانی را تکمیل کنید اما به صورت کلی امکان اقدام با یادگیری زبان انگلیسی هم براتون وجود داره .
همچنین معدل شما باید بالای 16 باشد .

وحدت

سلام ۲۹ ساله لیسانس سابقه ۳سال کار در شرکت دانش بنیان تجهیزات پزشکی و ۳سال در یکی از بزرگترین بیمارستان های کشور به عنوان کارشناس تجهیزات پزشکی امکان پیدا کردن شغل مرتبط در آلمان هست؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  وحدت

سلام وقتتون بخیر .
باید رشته تحصیلیتون رو هم اعلام کنید تا بتونیم دقیقتر راهنماییتون کنیم .

مهسیما

من ترم ۵ کارشناسی مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک هستم برای مهاجرت و اقدام به تحصیل برای کارشناسی ارشد دانشگاه ها چه زبانی و باید تکمیل کنم؟ و نمره ی معدل مورد قبول دانشگاه تا چنده؟ و یا نیازه که کار عملی مثل برنامه نویسی های گرایشم و حتما تکمیل یاد بگیرم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهسیما

سلام وقتتون بخیر .
اگر قصد دارید تا به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنید باید شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید .
معدل شما باید بالای 16 باشد .

dream

سلام من 29 سالمه و دانشجوی مقطع ارشد مهندسی پزشکی هستم ( با معدل 18 ) و درحال حاضر در بیمارستان وزارت بهداشت مشغول بکارم برای دکترا میخواستم جهت پذیرش اقدام کنم برای مدرک زبان هم درحال گذراندن دوره هستم شرایط به چه صورت هست ؟ چه زمانی طول میکشه ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  dream

سلام وقتتون بخیر .
برای مقطع دکترا متاسفانه اقدام نمیکنیم .

حدیث

سلام وقت بخیر من می خوام انتخاب گرایش مهندسی پزشکی رو انجام بدم
دریافت ویزای تحصیلی کارشناسی ارشد از طریق کدام گرایش بهتر است ،بیومتریال یا بیوالکتریک؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حدیث

سلام وقتتونبخیر .
از هردو گرایش میتوانید اقدام کنید .

مرضیه

سلام روزتون بخیر
من ترم یک ارشد مهندسی پزشکی هستم و برای دکترا میخوام اقدام کنم بهتر هس کلاس المانی ثبت نام کنم یا انگلیسی؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مرضیه

سلام وقتتون بخیر .
اگر قصد دارید در آلمان زندگی کنید بهتر هست زبان آلمانی رو تکمیل کنید .

افشین عالی زاده

باسلام.کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی با گرایش بیوالکتریک و سابقه کار 2 سال که بیمه واریز شده.میخواستم ببینم حداکثر سن مون چقدر باید باشه و کشور ترکیه هم میشه ویزای کاری گرفت؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر
حداکثر سن برای کشور آلمان 40 سال هست .
ما برای ویزای کار ترکیه اقدام نمیکنیم متاسفانه .

مهدیار

سلام چه رشته هایی میشه اوسبیلدونگ مهندسی پزشکی گزروند

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدیار

سلام وقتتون بخیر .
این دوره محدودیت سن تا 25 سال را دارد ، برای افراد بالای 25 سال درصورت پیدا کردن کارفرما اقدام میکنیم .
اکثر رشته ها میتوانند اقدام کنند .

مهسا

سلام، من کارشناسی مهندسی پزشکی دارم، معدل هم ۱۶ هست‌، خواستم بدونم آلمان اوسبیلدونگ مهندسی پزشکی هم داره؟ و اینک آیا میتونم از طریق ویزای کاری اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  مهسا

سلام. اگر سنتون زیر 25 سال باشه میتونید برای اوسبیلدونگ اقدام کنید . در غیر این صورت باید تحصیلی اقدام کنید . و یا با داشتن 3 سال سابقه کار با بیمه برای جاب افر اقدام کنید

مریم
پاسخ به  مهدیار

سلام خانمی ۳۹ ساله دارای مدرک لیسانس مهندسی پزشکی -بیوالکتریک و ۱۴ سال سابقه کار بیمه ای مرتبط با تحصیلات در بیمارستان هستم ، بنده یک فرزند ۱۱ ساله هم دارم امکان مهاجرت کاری به کشور آلمان می باشد?

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مریم

سلام وقتتون بخیر .
برای ویزای کاری کشور آلمان در زمینه تخصص شما آفری ارائه نشده متاسفانه .

امیر

سلام .وقت بخیر من ترم 3 مهندسی پزشکی دانشگاه هستم .میخواستم ببینم گرایش بیو مکانیک برای ادامه تحصیل خوب هست یا نه؟ممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  امیر

سلام وقتتون بخیر .
بله مناسب هست .

..

بازه درآمدی متخصصان مهندسی پزشکی که تازه فارغ التحصیل شده‌اند و سابقه کاری چندانی ندارند، بیشتر حدود 2500 یورو تا 5000 یورو می‌باشد.
این حقوق ماهیانه ست یا سالیانه؟!

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  ..

سلام وقتتون بخیر .
درآمد ماهیانه است .

سارا

سلام وقت بخیر، بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی میتونم برای کار اقدام کنم؟ بدون سابقه ی کار سنم 27 هست

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سارا

خیر متاسفانه . برای مهاجرت کاری داشتن سابقه کار الزامی است .

ساناز
پاسخ به  امیر

سلام وقتتون بخیر.
من ترم اخر کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش بافت هستم.
برای ادامه تحصیل در دانشگاه آخن چطور میتونم اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  ساناز

سلام وقتتون بخیر .
میتوانید با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شرایط شما را بررسی کنند .

علی

سلام وقتتون بخیر ممنون بابت اطلاعاتتون
فرمودید اگر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مدت یک سال تحصیل کرده باشیم میتونیم بدون کالج در دانشگاه هایدلبرگ رایگان ادامه تحصیل بدهیم؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید .

امیر

سلام،
آیا تحصیل در دبیرستان های نمونه دولتی و تیزهوشان بر پذیرش ما در دانشگاه های آلمان تاثیر دارد؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  امیر

سلام وقتتون بخیر .
امتیاز مثبت در رزومه شما به حساب می آید .

سامان

سلام با داشتن مدرک کارشناسی غیر مرتبط (لیسانس زمین شناسی) میشه برای لیسانس مهندسی پزشکی در آلمان اقدام کرد؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سامان

سلام وقتتون بخیر
بله میتونید اقدام کنید

علیرضا

سلام خسته نباشید من دارای مدرک مهندسی پزشکی گرایش بیو الکتریک هستم از دانشگاه آزاد با معدل ۱۸.۲۰ میخواستم بپرسم چطور باید برای گرفتن بورسیه از دانشگاه های آلمان اقدام کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید ?

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علیرضا

سلام وقتتون بخیر
بله میتونید برای بورسیه اقدام کنید .
برای این که شرایطتون ارزیابی بشه با کارشناسان ما در ارتباط باشید . 02128111107

مهدیار

سلام ترم ۶ مهندسی پزشکی بیو الکتریک دانشگاه ازاد علوم پزشکی تهران هستم
کار هم تو المان کسی هست که منو بخواد
ولی اصلا انگلیسی بلد نیستم بنظرتون نیاز هست برای ایلتس شرکت کنم یا اگر وقتمو بزارم و فقط B2 المانی رو بگیرم بهتره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدیار

سلام وقتتون بخیر .
بله رشتتون جزو مشاغل مورد نیاز کشور آلمان هست .
اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید روی زبان آلمانی کار کنید.

Hami

من دانشجوی کارشناسی ام میخواستم بدونم که اینکه چه گرایشی رو انتخاب میکنیم برای ارشد در بازار کار تاثیری داره؟!مثلا بازار کار گرایش بیومتریال چطوره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Hami

سلام وقتتون بخیر بله 100 % تاثیر داره .

Hami

بازار کار بیومتریال چطوره؟!

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Hami

سلام وقتتون بخیر .
خوشبختانه این رشته بازار کار بسیار خوبی در آلمان داره .

مهدیار

بیو الکتریک چطور؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدیار

سلام وقتتون بخیر .
جزو مشاغل بسیار خوب در کشور آلمان است .

شبنم

سلام
ببخشید دانشگاه اخن برای ارشد گواهی ازمون GRE هم میخواد؟ و اینکه ددلاین های کشورهای غیراتحادیه اروپا واسه اخن کی هست؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  شبنم

سلام وقتتون بخیر
خیر آزمون GRE ندارد
شروع ترم های دانشگاه های آلمان در ماه های سپتامبر و ژانویه است .

Alvin

سلام خسته نباشید

من دانشجوی مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد هستم

برای اپلای و ادامه دادن درسم توی مقطع کارشناسی ارشد توی المان چ گرایشی بهتره؟

هرمس اپلای
پاسخ به  Alvin

سلام باید رزومتون بررسی بشه و مدرکتون تطبیق داده بشه که چه گرایشی رو در زمینه رشتتون میتونید ادامه بدین

ستاره

سلام اگر مهندسي پزشكي ازاد يا پيام نور بخونيم امكانش هست بتونيم به المان مهاجرت كنيم؟براي كارشناسي

pegah hokmabadi
پاسخ به  ستاره

سلام برای مقطع کارشناسی 18 تا 22 با مدرک دیپلم بالای 15 سال اقدام میکنیم

علی

سلام خسته نباشید من داشتم مطلب مهاجرت تحصیلی به آلمان در رشته مهندسی مشکی رو در سایت شما دنبال میکردم یه قسمتش برام سوال شد الان دانشگاه های آلمان بالاخره مدرک زبان آلمانی رو میخوان یا انگلیسی رو چون تو سایت شما هر دورو ملاک قرارداده

pegah hokmabadi
پاسخ به  علی

سلام ، هم دانشگاه المانی زبان و هم انگلیسی زبان در آلمان وجود داره و اکثر دانشگاهای آلمانی زبان رایگان هستند

E

من معدل کارشناسی ام شد ۱۳.۷۰ پس شانس قبولی تو دانشگاه آلمان ندارم؟ چون نوشتین پانزده

هرمس اپلای
پاسخ به  E

سلام احتمال پذیرش بسیار پایین هست

Samaneh

سلام ببخشید برای کار و یا تحصیل در آلمان به غیر از داشتن B2 آلمانی برای زبان انگلیسی تافل بهتره یا آیلتس؟

ویرایشگر
پاسخ به  Samaneh

سلام وقتتون بخیر
داشتن مدرک زبان آلمانی کفایت میکنه ولی برای قوی تر شدن پروندتون مدرک زبان آیلتس بهتره .

حانیه باقری

سلام من ترم آخر مهندسی پزشکی هستم گرایش بیوالکتریک. بهتره که اول دنبال مدرک آیلتس برم یا آلمانی؟!

ویرایشگر
پاسخ به  حانیه باقری

سلام وقتتون بخیر .
اگر قصد تحصیل رایگان رو در آلمان دارید باید مدرک زبان آلمانی رو کسب کنید ولی اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید مدرک آیلتس مورد نیاز هست .

Benyamin

سلام من ۲۱ سالمه و دانشجوی ترم ۵ مهندسی پزشکی واحد پزشکی تهرانم. میخواستم بدونم ممکنه از کارشناسی این رشته توی آلمان اقدام کنم؟ و چه شرایطی داره؟

pegah hokmabadi
پاسخ به  Benyamin

سلام اگر قصدتون برای ارشد هست بله میشه براتون اقدام شه.

شکیلا

سلام من ترم ۴ مهندسی پزشکی هستم که قصد مهاجرت تحصیلی برای مقطع ارشد رو دارم من باید آیلتس بگیرم یا مدرک B1 المانی‌؟؟

کارشناس مهاجرت 3
پاسخ به  شکیلا

سلام
مسلما نیاز به مدرک مدرک B2 آلمانی هست. هر چند داشتن مدرک آیلتس بی تاثیر نیست.
با توجه به دانشگاه مورد نظر احتمال زیادی وجود داره که حتی از شما مدرک Testdaf بخوان.
نیازه رزومه شما جهت مشاوره بهتر بررسی بشه.

فاطمه پورمرشد

سلام من ترم 5 مهندسی پزشکی هستم، قصد مهاجرت برای مقطع ارشد برای دانشگاه آخن دارم، مدرک آیلتس میخواد ولی آیا برای گرفتن ویزا سفارت مدرک آلمانی هم میخواد؟

pegah hokmabadi

سلام خیر نیازی به مدرک زبان آلمانی نیست .

پویا

سلام. وقتتون بخیر . من لیسانس رشته ایمنی و بازرسی فنی (مرتبط با صنعت نفت ) دارم . منابع کنکور رشته ارشد مواد و متالورژی با رشته ایمنی تقریبا مشابه هست . میخواستم بدونم باتوجه به شباهت واحدهای پاس کرده در لیسانس میتونم برای ارشد مهندسی بیومواد پذیرش بگیرم ؟ یا باید حتما ۷ ترم کارشناسی رو بگذرونم ؟ یا اینکه علاوه بر ۴ ترم ارشد ، چند واحد اضافی پاس کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  پویا

سلام وقتتون بخیر .
اگر قصد تغییر رشته داشته باشید باید دانشگاه رو در این زمینه متقاعد کنید . تصمیم گیری با دانشگاه است .

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار