مهاجرت به فرانکفورت

مهاجرت به فرانکفورت

مهاجرت به فرانکفورت مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور آلمان را می‌توان از برترین کشورهای مناسب برای مهاجرت ایرانیان دانست. شهرهای مختلف این کشور میزبان طیف عظیمی از مهاجران خارجی هستند. در این بین مهاجرت به فرانکفورت یک انتخاب مناسب برای افرادی است که قصد دارند در یکی از برترین شهرهای کشور آلمان زندگی کنند.

به‌طورکلی می‌توان گفت که تفاوتی ندارد هدف نهایی شما از مهاجرت تحصیل است یا فعالیت شغلی و یا حتی سرمایه‌گذاری، زیرا شهر فرانکفورت مکان مناسبی برای هر یک از این زمینه‌های مهاجرتی به شمار می‌آید. هر ساله عده زیادی از ایرانیان نسبت به کسب اقامت آلمان و مهاجرت به شهر فرانکفورت اقدام می‌کنند. همین امر موجب افزایش اهمیت آشنایی با نحوه زندگی در این شهر شده است.

اگرچه نحوه مهاجرت به آلمان تقریباً در همه شهرهای این کشور از روند یکسانی پیروی می‌کند،‌ اما به طبع مواردی همچون هزینه‌های زندگی، مناطق دیدنی،‌ آب‌وهوا و سایر مشخصات هر یک از شهرهای آلمان با شهرهای دیگر متفاوت است. با ما در ادامه متن همراه باشید تا شما عزیزان را به طور کامل با روند مهاجرت به شهر فرانکفورت آشنا کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شهر فرانکفورت چه ویژگی‌های خاصی دارد؟

بهتر است پیش از ارائه توضیحات تکمیلی در مورد مهاجرت به فرانکفورت، شناخت کاملی با این شهر پیدا کنیم. شهر فرانکفورت در اغلب موارد به‌عنوان عروس شهر‌های کشور آلمان شناخته می‌شود. دلیل این امر را می‌توان با زیبایی طبیعی این شهر مرتبط دانست که آن را به یکی از جذاب‌ترین مناطق تبدیل کرده است.

کیفیت زندگی و به‌طورکلی رفاه مردم در این شهر از رتبه بالایی برخوردار است، به‌طوری‌که در آمارهای سالانه مربوط به سطح رفاه سالانه، این شهر همواره در کنار شهرهایی همچون برلین و کلن قرار می‌گیرد. همه شهروندان فرانکفورت تحصیل‌کرده و بسیار مهمان‌نواز هستند؛ بنابراین پس از مهاجرت به این شهر با مشکل خاصی از لحاظ نژادپرستی روبه‌رو نخواهید شد.

شهر فرانکفورت اغلب انتخاب اول دانشجویان به شمار می‌آید؛ زیرا طیف عظیمی از برترین دانشگاه‌های فنی کشور آلمان در این شهر قرار دارند. چند ده‌هزار مهاجر خارجی در سال‌های گذشته به‌وسیله کسب ویزای تحصیلی به این شهر مهاجرت کرده‌اند و هم‌اکنون در دانشگاه‌های شهر فرانکفورت مشغول به تحصیل هستند. هم‌اکنون شهر فرانکفورت با جمعیت هشتصد هزار نفری خود در زمره پرجمعیت‌ترین شهرهای کشور آلمان قرار دارد. مساحت این کشور نیز حدوداً پنج هزار کیلومترمربع است.

شهر فرانکفورت چه ویژگی‌های خاصی دارد؟

چرا باید شهر فرانکفورت را انتخاب کنیم؟

اصلی‌ترین پرسش در زمینه مهاجرت به فرانکفورت، دلایل انتخاب این شهر است. برای مثال بسیاری از افراد می‌پرسند که چرا باید با وجود شهرهایی همچون برلین و یا مونیخ، شهر فرانکفورت را به‌عنوان گزینه نهایی مهاجرت خود به آلمان در نظر بگیریم؟

در پاسخ به این افراد باید گفت که اگرچه شهرهای برلین و مونیخ از لحاظ شهرت در رتبه بالاتری از شهر فرانکفورت قرار دارند؛ اما نباید فراموش کنید که زندگی در شهرهای بزرگ برای مهاجران مشکلات مختلفی را به همراه دارد که از جمله آن‌ها می‌‌توان به هزینه‌های بالای زندگی اشاره کرد.

تجربه نشان داده است مهاجرانی که شهر فرانکفورت را به‌عنوان مقصد نهایی خود برای سکونت در کشور آلمان انتخاب کرده‌اند با مشکل خاصی از لحاظ پیداکردن شغل و همچنین ارتباط با مردم محلی روبه‌رو نمی‌شوند. این شهر یک مکان طلایی برای کلیه افرادی به شمار می‌آید که قصد دارند به‌دور از جنب‌وجوش و شلوغی پایتخت آلمان، یک زندگی مرفه و بی‌دردسر داشته باشند.

یکی دیگر از مزایای زندگی در شهر فرانکفورت، وجود تعداد زیادی از مهاجران ایرانی در این شهر است. اکثریت این مهاجران به‌عنوان دانشجو در دانشگاه‌های مختلف فرانکفورت مشغول به تحصیل هستند. وجود این طیف عظیم از ایرانیان موجب می‌شود تا بتوانید احساس راحتی بیشتری در کشور آلمان داشته باشید. شاید همین امر موجب شده است تا مهاجرت به فرانکفورت گزینه اول تمامی افرادی باشد که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند.

آب‌وهوای شهر فرانکفورت چگونه است؟

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که باید پیش از مهاجرت به هر کشور خارجی در نظر گرفت، آب‌وهوای منطقه سکونت شما است. آب‌وهوا نه‌تنها بر خلق و خود بلکه بر نحوه کار و زندگی شما نیز تأثیر می‌گذارد. برخلاف اکثر شهرهای آلمان که دارای آب‌وهوای کاملاً سرد و خشک هستند،‌ فرانکفورت آب‌وهوایی مطبوع و مناسب برای زندگی دارد.

دلیل این امر را می‌توان پوشش گیاهی بسیار مناسب و قرارگیری شهر فرانکفورت در یک دشت وسیع دانست. اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان و شهر فرانکفورت را دارید باید بگوییم که تابستانی‌هایی متعادل و زمستان‌هایی پر از باران را در این شهر تجربه خواهید کرد. آب‌وهوای شهر فرانکفورت از اواسط بهار گرم می‌شود و این گرما تا اواخر تابستان ادامه پیدا می‌کند.

در فصل زمستان آب‌وهوای شهر فرانکفورت سرد می‌شود؛ اما همان‌طور که گفته شد میزان سرمای هوا در این شهر نسبت به سایر شهرهای کشور آلمان پایین‌تر است. همین پایین‌بودن آب‌وهوا منجر به آن شده است تا حتی در فصل زمستان نیز از کار و زندگی خود عقب نمانید.

آب‌وهوای شهر فرانکفورت چگونه است؟

هزینه‌های زندگی در شهر فرانکفورت چقدر است؟

به طبع برای مهاجرت به فرانکفورت باید هزینه‌های مربوط به زندگی و یا تحصیل در این شهر را مورد بررسی قرار دهید. این هزینه‌های شامل هزینه‌های مربوط به خوردوخوراک، پوشاک، هزینه‌های مسکن و هزینه‌های حمل‌ونقل هستند، البته باید به یاد داشته باشید که هزینه‌های هر شخص و حتی هر خانواده‌ای با فرد دیگر متفاوت است.

به‌طورکلی می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی در شهر آلمان در شرایطی که یک خانواده چهارنفره باشید حدوداً سه هزار یورو خواهد بود. این سه هزار یورو بدون درنظرگرفتن هزینه مسکن است، قاعدتاً اضافه‌کردن هزینه مسکن می‌تواند این سه هزار یورو را به پنج هزار یورو نیز برساند.

هزینه‌های زندگی در شهر فرانکفورت چقدر است؟

هزینه اجاره مسکن در شهر فرانکفورت چقدر است؟

هزینه‌های مسکن برای مهاجرت به فرانکفورت رابطه مستقیمی با چند فاکتور اساسی دارد. این فاکتورها عبارت‌اند از: محلی که برای سکونت انتخاب می‌‌کنید، تعداد اعضای خانواده و همچنین نوع ملک. برای مثال هزینه مسکن مربوط به ملکی که در مرکز شهر قرار دارد از هزینه مسکن ملکی که در محیط بیرونی شهر قرار دارد بیشتر است.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت اجاره خانه در بخش خارجی شهر، هزینه‌های گزافی را بابت حمل‌ونقل به مرکز شهر پرداخت می‌کنید؛ زیرا اکثر ادارات و همچنین دانشگاه‌های مهم در مرکز شهر فرانکفورت قرار گرفته‌اند.

اجاره یک واحد آپارتمان دارای اتاق‌خواب (یک خواب) حدوداً هزار یورو هزینه در بر دارد، اجاره همین واحد آپارتمانی در خارج از شهر فرانکفورت حدوداً هشتصد یورو است. برای خانواده‌های بزرگ‌تر که نیاز به آپارتمانی سه‌خوابه دارند، اجاره در مرکز شهر حدوداً دو هزار یورو و در بیرون شهر هزار و چهارصد یورو است.

همان‌طور که گفته شد، میزان اجاره پرداختی شما رابطه مستقیمی با محل قرارگیری خانه دارد. اگر خانواده کم‌جمعیتی دارید (برای مثال تنها یک فرزند) می‌‌توانید در ماه‌های ابتدایی آپارتمانی یک‌خوابه در مرکز شهر بگیرید تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، به طبع با افزایش درآمدتان امکان جابه‌جایی به یک خانه بزرگ‌تر نیز وجود دارد.

هزینه خرید مسکن در شهر فرانکفورت چقدر است؟

شاید قصد داشته باشید که پس از مهاجرت به فرانکفورت به‌جای استفاده از منازل استیجاری، یک خانه مستقل را برای خود خریداری کنید. هزینه خرید خانه نیز همانند هزینه اجاره ارتباط مستقیمی با محل قرارگیری ملک مدنظر در بیرون و یا در درون شهر دارد.

به‌عنوان‌مثال، هزینه خرید هر متر واحد مسکونی در مرکز شهر فرانکفورت حدوداً‌ هشت هزار یورو است. با خرید خانه در بیرون شهر باید به‌ازای هر مترمربع از یک واحد مسکونی حدوداً شش هزار یورو بپردازید. توصیه می‌کنیم به‌جای صرف این مبلغ، از خانه‌های استیجاری بهره ببرید، البته می‌‌توانید پس از جمع‌آوری یک سرمایه مناسب و کسب اقامت کامل کشور آلمان، خانه رؤیایی خود را خریداری کنید.

هزینه‌های یک دانشجو در شهر فرانکفورت

همان‌طور که گفته شد هرساله عده زیادی از ایرانیان به‌وسیله دریافت ویزای تحصیلی روند مهاجرت به فرانکفورت را در پیش می‌گیرند. اگر شما نیز در زمره این افراد قرار دارید باید اعلام کنیم که خوشبختانه هزینه‌‌های زندگی دانشجویی در شهر فرانکفورت نسبت به سایر شهرهای کشور آلمان پایین‌تر است.

به‌طورکلی هر دانشجوی تازه‌وارد به شهر فرانکفورت باید تقریباً ماهی هزار یورو پس‌انداز داشته باشد تا بتواند از پس هزینه‌های مربوط به خوراک، پوشاک و … برآید، البته بعضی از دانشجویان حاضر در این شهر موفق به کسب بورسیه تحصیلی می‌شوند. با کمک بورسیه تحصیلی کلیه هزینه‌های شما را دانشگاه پرداخت می‌کند.

به طبع همه افراد نمی‌توانند از این بورسیه‌ها بهره‌مند شوند؛ به همین دلیل بهتر است جهت مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید؛ زیرا اگرچه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آلمان نسبتاً رایگان است، اما قاعدتاً باید هزینه‌های زندگی را به‌صورت شخصی پرداخت کنید.

شهریه دانشگاه‌های خصوصی فرانکفورت

شهریه دانشگاه‌های خصوصی موجود در شهر فرانکفورت به‌ازای هر ترم حدوداً سه هزار یورو است. این شهریه رابطه مستقیمی با رشته انتخابی شما دارد، برای مثال شهریه مربوط به رشته حقوق کمتر از شهریه رشته‌های فنی خاصی همچون مهندسی برق است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شهریه دانشگاه‌های خصوصی پس از مهاجرت به فرانکفورت می‌توانید به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید، به‌طورکلی می‌توان گفت که حداقل شهریه موردنیاز در این نوع دانشگاه‌ها حداقل سه هزار یورو است و این شهریه می‌تواند تا هشت هزار یورو نیز افزایش پیدا کند.

هزینه‌های حمل‌ونقل در شهر فرانکفورت به چه صورت است؟

تفاوتی ندارد که مهاجرت به فرانکفورت را از طریق تحصیلی یا جاب آفر (ویزای کاری) دنبال می‌کنید؛ زیرا درهرصورت پس از ورود و اقامت در این شهر، یکی از هزینه‌های اصلی شما هزینه مربوط به حمل‌ونقل خواهد بود. هزینه مربوط به حمل‌ونقل در کنار هزینه‌های خوراک و مسکن، از مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آید که پیش از مهاجرت باید به آن توجه کنید.

بلیت مخصوص وسایل حمل‌ونقل عمومی در شهر فرانکفورت حدوداً دو یورو قیمت دارند، البته دانشجویان می‌توانند این بلیت‌ها را با تخفیف‌های بسیار ویژه‌ای تهیه کنند و حتی بعضی از دانشگاه‌ها این بلیت‌ها را به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد.

به طبع هزینه مربوط به تاکسی از هزینه حمل‌ونقل به‌وسیله اتوبوس و مترو بیشتر است (حدوداً چهار یورو به‌ازای هر کیلومتر). برای هر لیتر بنزین نیز باید مبلغی برابر با سی یورو را پرداخت کنید (البته مبلغ بنزین یک مبلغ متغیر محسوب می‌شود و به‌صورت روزانه تغییر می‌‌کند).

سطح اشتغال در شهر فرانکفورت چگونه است؟

با مهاجرت به فرانکفورت می‌توانید خیال خود را از بابت اشتغال در یک بازار کار پردرآمد راحت کنید. شهر فرانکفورت در کنار شهر کلن و برلین جزو شهرهای صنعتی کشور آلمان محسوب می‌شود و به همین دلیل اکثر ساکنان این شهر می‌توانند به‌سادگی و در مدت زمانی بسیار کوتاه، به شغل مدنظر خود دست یابند.

شرکت‌های صنعتی مهم که در زمینه داروسازی، خودروسازی، صنایع الکترونیک و … فعالیت می‌کنند، گزینه‌های بسیار مناسبی برای مهاجران خارجی محسوب می‌شوند. با فعالیت در شهر فرانکفورت از مزایای مختلفی همچون بیمه فیزیکی، بیمه سلامت و حقوق بازنشستگی بهره‌مند می‌شوید.

افرادی که به‌عنوان دانشجو در شهر فرانکفورت مشغول به تحصیل هستند نیز می‌توانند در کنار ادامه تحصیل، به فعالیت در شرکت دلخواه خود بپردازند. این نوع فعالیت خود یک سابقه شغلی مناسب به شمار می‌آید که در آینده می‌توانید آن را در رزومه کاری خود نیز ذکر کنید. به‌طورکلی می‌توان گفت که شهر فرانکفورت برای علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه‌های شغلی جدید و همچنین ترفیع درجه در شغل مدنظرشان بهترین انتخاب است.

سطح اشتغال در شهر فرانکفورت چگونه است؟

بلوکارت کشور آلمان

بلوکارت کشور آلمان

بلوکارت آلمان و بررسی روند دریافت آن در این مقاله بررسی میشود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای و در پاسخ به سوالات دوستانی که در مورد دریافت بلوکارت آلمان در سال ۲۰۲۲ پرسیده بودند تهیه شده به دلیل حجم تکرار این سوال توسط متقاضیان اخذ بلوکارت آلمان تصمیم گرفتیم در قالب مقاله ی به تمامی سوالات این دوستان پاسخ بدهیم.

سخن آخر

شهر فرانکفورت در کنار شهرهای برلین و مونیخ از جمله برترین شهرهای کشور آلمان به شمار می‌آید. با انتخاب این شهر می‌توانید آینده‌ای بی‌نظیر را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. آب‌وهوای این شهر نسبت به سایر شهرهای کشور آلمان برتری دارد. علاوه بر این، هزینه‌های زندگی در فرانکفورت نیز نسبت به هزینه‌های زندگی در سایر شهرهای آلمان پایین‌تر است.

مهاجرت به فرانکفورت نیازمند طی‌کردن یک سری روند قانونی است. به طبع همه افراد با این روند‌ها آشنایی ندارند و همین امر موجب ریجکت‌شدن پرونده‌ آن‌ها می‌شود. توصیه می‌کنیم با مشاوران ما تماس برقرار کنید تا با کسب اطلاعات بیشتر، انتخابی مناسب داشته باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چرا مهاجران شهر فرانکفورت را انتخاب میکنند؟
کسانی که شهر فرانکفورت را به‌عنوان مقصد نهایی خود در آلمان انتخاب کرده‌اند با مشکل خاصی از لحاظ پیداکردن شغل و همچنین ارتباط با مردم محلی روبه‌رو نمی‌شوند
هزینه اجاره مسکن در این شهر چقدر میباشد؟
اجاره یک واحد آپارتمان دارای اتاق‌خواب حدوداً 1000یورو هزینه دارد، اجاره همین واحد آپارتمانی در خارج از این شهر حدوداً 800 یورو است.
شهریه دانشگاه‌های خصوصی برای دانشجویان در این شهر چقدر میباشد؟
به‌ازای هر ترم در دانشگاه های این شهر حدوداً سه هزار یورو میباشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای