نیوزیلند

نیوزلند

نیوزلند کشوری در قاره اقیانوسیه است که در جنوب غربی اقیانوس آرام در نزدیکی استرالیا و تاسمانی قرار گرفته و با نام‌هایی مثل قلمرو همسود یا مشترک‌المنافع نیوزلند یا زلاندنو نیز شناخته می‌شود. نیوزلند کشوری توسعه‌یافته، پیشرفته، زیبا و مقصدی جذاب برای گردشگران و متقاضیان مهاجرت است که به‌دلیل جغرافیای جزیره‌ای و بسیار زیبای خود همه ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند. البته در سال‌های اخیر تعداد افرادی که این کشور را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند، افزایش یافته است. در این مطلب از هرمس اپلای، اطلاعات جامعی را درباره این کشور و روش‌های مهاجرت به آن در اختیار شما قرار می‌دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مختصری درباره نیوزلند

پایتخت نیوزلند، شهر ولینگتون و بزرگ‌ترین شهر آن، آوکلند است. دلار نیوزلند واحد پول و ارز این کشور می‌باشد. این کشور از دو جزیره بزرگ تشکیل شده و سرزمينی كوهستانی است. حدود سه چهارم بخش‌های اين سرزمين ارتفاعی بيش از 200 متر از سطح دريا دارد. نيوزيلند بخاطر منابع طبيعی بسیار زیاد خود از جمله آتشفشان‌ها، آبفشان‌ها، يخچال‌ها، آبدره‌ها، رودخانه‌ها و پوشش گياهی فراوان، يكی از زيباترين و بكرترين كشورهای جهان است.

مختصری درباره نیوزلند

آب‌وهوای نیوزلند

آب‌وهوای نیوزلند از سرد و مرطوب تا نیمه گرمسیری متغیر است. بیشتر مناطق نيوزيلند، به‌جز منطقه دورافتاده شمالی آن كه آب و هوا در آنجا نيمه استوايی است، آب‌وهوایی معتدل و اقيانوسی و چهار فصل متمايز دارند كه رخداد آن‌ها، مخالف فصول نيمكره شمالی است. تابستان‌های این كشور گرم هستند و بعضی اوقات در ماه دسامبر يا ژانويه موج گرما وارد این كشور می‌شود. در زمستان‌های نیوزلند هوای سردی حاکم است و اغلب در طول روز در ساحل شرقی، مردم دمایی بسيار پايين‌تر از صفر درجه را تجربه می‌کنند.

ساکنان زلاندنو و اصالت و زبان آن‌ها

اغلب نیوزلندی‌ها اصالتی اروپایی دارند. همچنین اقلیت قابل توجهی از مردم این کشور از نژاد مائوری یا همان اهالی جزایر پلینزی و درصد کمی از افراد نیز اهل کشورهای آسیایی و یا جزایر واقع در اقیانوس آرام هستند. البته درصد جمعیت آسیایی‌ها در سر شماری جمعیت در اوایل قرن بیست و یکم، افزایش چشمگیری داشته است. زبان رسمی در کشور نیوزلند، انگلیسی است، اما زبان‌ مائوری و زبان اشاره ‌‌نیوزلندی نیز از زبان‌های مرسوم این کشور به‌شمار می‌روند. البته امروزه تمام مردم مائوری نیز به زبان انگلیسی تسلط دارند. زبان مائوری به عنوان زبان بومی مردم نیوزلند، در برخی از مدارس تدریس می‌شود. ساموآیی‌ها، هندی‌ها و چینی‌های ماندارین، دیگر افراد غیر انگلیسی زبان این کشور را تشکیل می‌دهند.

مذهب در نیوزلند

بیشتر درصد جمعیت نیوزلندی‌ها را به‌طور معمول، مسیحیان تشکیل می‌دهند و بیش از یک سوم از جمعیت این کشور پیرو هیچ آیینی نیستند. مذاهب وابسته به کلیسای کاتولیک رم، کلیسای انگلیس و کلیسای پروتستان، بزرگ‌ترین مذاهب موجود در این کشور هستند. مذاهب پروتستان و آیین مسیحیت مائوری بقیه مذاهب این کشور را در بر می‌گیرند.

پرچم کشور نیوزلند

در سال 1902 پرچم نیوزلند که منقش به نقش چهار ستاره سرخ در زمینه آبی تیره به‎همراه پرچم پادشاهی متحده بریتانیای کبیر در گوشه سمت چپ بود، به‌عنوان پرچم ملی این کشور به رسمیت شناخته شد. این موضوع مربوط به زمانی میباشد که این کشور مستعمره بریتانیا بود.

در سال‌های اخیر پرچم دیگری برای این کشور به‌عنوان پرچم ملی طراحی شد که در آن پرچم بریتانیا حذف شده و طرحی از برگ گیاه سرخس به رنگ سفید جایگزین آن شد. هر دوی این پرچم‌ها، به‌عنوان پرچم‌های ملی این کشور شناخته می‌شوند.

پرچم نیوزلند

اقتصاد کشور زلاندنو

اقتصاد نیوزلند پیشرفته و توسعه‌یافته و وابسته به تولید محصولات کشاورزی و دامپروری است. این کشور از نظر اقتصادی، رتبه بیست و هشتم جهان را به خود اختصاص داده است و سرانه تولید این کشور بیش از 40,000 دلار می‌باشد. به‌جهت رونق دامپروری در زلاندنو، یکی از مهم‌ترین محصولات تولیدی این کشور پشم گوسفند بود و این کشور یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده گوشت گوسفند و بره است.

البته نمی‌توان صنایع دیگری همانند صید نهنگ و فک، تولید کتان، استخراج طلا و موارد دیگر را در رونق اقتصاد این کشور نادیده گرفت. نیوزلند کشوری توسعه‌یافته و از لحاظ شاخص توسعه انسانی، هفتمین کشور دنیا است. مرکز اقتصادی این کشور نیز برج آسمان در شهر اوکلند بوده و نیوزلند جزو کشورهایی است که کمترین میزان فساد اقتصادی را دارند.

هزینه‌های زندگی در نیوزلند

یکی از مهمترین مسائلی که افراد در مهاجرت به کشور نیوزلند، باید مد نظر قرار دهند هزینه‌های زندگی در این کشور است. نیوزلند در عین زیبایی و جذابیت خود برای مهاجران، هزینه‌های زندگی تقریبا گزافی دارد. متوسط هزینه‌های زندگی یک خانواده 4 نفره در زلاندنو، در ماه بین 3،600 تا 4،800 دلار خواهد بود. این کشور به‌دلیل داشتن جغرافیای جزیره‌ای و دور افتاده بودن از کشورهای دیگر، مجبور به واردات بسیاری از مایحتاج مردم از خارج از نیوزلند است. از این رو، هزینه‌های زندگی در این کشور بالا خواهد بود. از سوی دیگر، مالیات بالای واردات و نبود رقابت در بسیاری از حوزه ها، باعث افزایش هزینه اجناس وارداتی می‌شود.

توریسم و گردشگری دلیل دیگری برای هزینه‌های بالا و قیمت‌های نامتعارف در زلاندنو است. بر اساس آمار اقتصاد جهانی، نیوزلند از نظر ارزانی برای سفر و گردشگری رتبه 104 جهان را به خود اختصاص داده و از این نظر، جایگاه جالبی ندارد. با این حال گردشگرانی از سراسر جهان حاضر به برای سفر به این کشور و تقبل هزینه‌های آن هستند و همین امر باعث افزایش بیشتر قیمت‌ها می‌شود. البته گرانی شامل همه خدمات و کالاها در زلاندنو نمی‌شود. به‌عنوان مثال هزینه‌های مدارس و بیمه سلامت در این کشور از طرف دولت تامین و پشتیبانی می‌شوند. همچنین تحصیل در مدارس دولتی کاملا رایگان است و بیمه‌ها بسیاری از موارد اولیه و اورژانسی را پوشش می‌دهند.

از سوی دیگر، بیش از نیمی از جمعیت نیوزلند در شهر آوکلند و مناطق حومه‌ای آن زندگی می‌کنند. تقریبا تمامی مهاجرانی که به نیوزلند می‌آیند، در شهر آوکلند ساکن می‌شوند. بنابراین بالا بودن هزینه‌های مسکن در این شهر زیاد هم تعجب‌آور نیست. اجاره‌ها در اکلند دائما روند افزایشی دارند تا جایی که ممکن است تا نیمی از درآمد ماهیانه به اجاره خانه تعلق گیرد.

خدمات بهداشت و درمان در زلاندنو

نيوزيلند برای افراد مقيم این کشور، طرح درمان ملی در نظر گرفته است. اگر چه برای خدمات غير اضطراری بيمارستان‌ها، مردم مجبور به ماندن در صف‌های انتظار طولانی هستند. این طرح درمانی دولتی، شامل هزينه ويزيت پزشكان، هزينه خرید دارو و هزينه بينايی‌سنجی يا خدمات دندانپزشكی نمی‌شود. بيش از يك سوم نيوزيلندی‌ها بيمه درمانی خصوصی مكمل دارند. داشتن این بیمه بسيار مهم است؛ زیرا هزينه خدماتی را كه تحت پوشش طرح ملی نيستند، می‌پردازد و شامل خدمات بيمارستان‌های خصوصی نیز می‌شود. توافقات دوجانبه بین نیوزلند و بقیه کشورها، خدمات درمانی گردشگران بسياری از كشورها از جمله انگلستان را تحت پوشش قرار مي‌دهد و خدمات درمانی برای آسيب‌های ناشی از تصادف، برای تمامی گردشگران رايگان است .

خدمات بهداشت و درمان در زلاندنو

سیاست در زلاندنو

کشور ‌‌نیوزلند، حکومتی مشروطه و دموکراسی پارلمانی‌ دارد. در قوانین کشور ‌‌نیوزلند، رئیس و بالاترین مقام این کشور، ملکه الیزابت دوم است. نخست وزیر نیوزلند فرماندار کل را تعیین می‌کند که این فرماندار نماینده ملکه الیزابت دوم و شخص اول کشور است. وظیفه فرماندار کل رسیدگی به برخی شکایات قضایی کشور است و وظیفه دیگر آن امضای حکم وزیران و سفیران و مقامات بالا‌ می‌باشد. البته تمام کارهای فرمانده کل و ملکه دوم بعد از توصیه دولت پارلمانی صادر می‌گردد. نخست وزیر این کشور توسط پارلمان تعیین‌ می‌شود. در این کشور هر 3 سال یکبار انتخابات برگزار‌ می‌شود و در هر انتخابات 120 نماینده تعیین‌ می‌کنند. حق رای زنان در زلاندنو در سال 1893 به رسمیت شناخته شد.

تحصیل در ‌‌دانشگاه‌های نیوزلند

در مورد تحصیل باید گفت که دولت ‌‌نیوزلند به‌طور کلی آن را به دوره‌های کمتر از 6 ماه و بیشتر از 6 ماه تقسیم کرده و آن را برای دوره‌ای حداکثر تا 4 سال صادر می‌کند که قابل تمدید و یا تغییر خواهد بود. متقاضی لازم است که بدین منظور ابتدا از یک مرکز آموزش عمومی یا عالی که مورد تایید دولت ‌‌نیوزلند می‌باشد، پذیرش بگیرد و هزینه کل دوره را نیز بپردازد و آنگاه با ارائه گواهی بانکی مبنی بر داشتن تمکن مالی کافی و این که توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در طول دوره تحصیل را دارد و سایر مدارک مورد نیاز، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی ‌‌نیوزلند نموده و با آن وارد خاک این کشور شود.

بهترین شهرهای ‌‌نیوزلند برای مهاجران

سه شهر بزرگ ‌‌نیوزلند، سه مقصد اصلی مهاجرتی و پرطرفدار در ‌‌نیوزلند به شمار می‌روند. منظور از این سه شهر، اوکلند، ‌ولینگتون و کرایست‌چرچ است که سه مرکز بزرگ شغلی در ‌‌نیوزلند نیز به حساب می‌آیند. طی سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ دو شهر مهم زلاندنو، یعنی اوکلند (رتبه ۱) و ‌ولینگتون (رتبه ۴) در فهرست ۱۰ شهر، با بالاترین کیفیت زندگی در جهان قرار گرفته‌اند. ‌ولینگتون، پایتخت ‌‌نیوزلند، سال‌ها در لیست شهرهای با کیفیت برای زندگی، رتبه‌های بالایی را به خود اختصاص داده است. بسیاری از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین نهادهای فرهنگی را در ولینگتون می‌توانید پیدا کنید. در رستوران‌ها و کافه‌ها بی‌شمار آن به گردش بپردازید و غرق در هنر و رخدادهای فرهنگی شهر شوید.

بهترین شهرهای ‌‌نیوزلند برای مهاجران

جاذبه‌های گردشگری کشور ‌‌نیوزلند

زلاندنو جزو مقاصد پرطرفدار و زیبا برای گردشگری و جهانگردی است. این کشور دارای جنگل‌هایی زیبا، کوه‌ها، سواحل و مناطق چشم‌نواز فراوانی است.اما مناطقی در این کشور وجود دارند که بیش از بقیه مورد علاقه گردشگران هستند. این مناطق گردشگری عبارتند از:

  • آبفشان‌های روتوروا
  • پارک ملی آبل تاسمان
  • پارک ملی فیوردلند
  • خلیج جزایر ‌‌نیوزلند
  • برج آسمان
  • معماری آرت دکو شهر ناپیر
  • کایکورا
  • غارهای وایتومو گلوورم
  • یخچال طبیعی فرانز جوزف

روش‌ها و شرایط مهاجرت به نیوزلند

کشور ‌‌نیوزلند در آمارهای جهانی جزء بهترین کشور‌های جهان برای اقامت است. با توجه به شرایط مطلوب کشور زلاندنو از لحاظ آب و هوا، موقعیت جغرافیایی و همچنین شرایط مساعد زندگی و کار برای مهاجرین و با توجه به اقتصاد قوی و تنوع ویزاهای این کشور، می‌توان این کشور را یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی به حساب آورد. امروزه امکان اقدام برای انواع ویزاهای نیوزلند از جمله ویزاهای کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و توریستی وجود دارد.

رایج‌ترین شیوه مهاجرت به زلاندنو، مهاجرت کاری به این کشور است. مقصود از مهاجرت کاری استفاده از سازوکار انتخاب متخصصان است که بیشتر با عنوان ویزاهای اسکیلد ورکر (Skilled Worker) و یا ویزای نیروی متخصص شناخته می‌شود. در این شیوه از مهاجرت، فرد متقاضی باید در یکی از مشاغل مورد نیاز دولت زلاندنو ارزیابی شود و در صورت مثبت بودن نتایج ارزیابی، می‌تواند با واجد شرایط این ویزا بودن و دریافت آن به این کشور مهاجرت کند.

 

روش‌های مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق ویزای کار

یکی از متداول‌ترین و محبوب‌ترین شیوه‌های مهاجرت به ‌‌نیوزلند، مهاجرت کاری است. این روش از ویزا مناسب کسانی است که دارای سوابق کاری مرتبط با تحصیلات خود هستند و همچنین از طریق این نوع از مهاجرت متقاضی امکان کار و تحصیل در نیوزلند را پیدا می‌کند. مهاجرت کاری ‌‌نیوزلند از طریق سیستم امتیازبندی است و عوامل مهمی که موجب افزایش امتیاز شخص می‌شوند عبارتند از سن، مدارک تحصیلی و مدارک کاری. مجموع امتیازات فرد باید به 165 برسد تا امکان صدور دعوت نامه برای متقاضی فراهم شود.

افرادی که پیشنهاد کاری از کشور نیوزلند داشته باشند و یا به مدت 2 سال در مقطع بالاتر از کارشناسی تحصیل کرده باشند و مدرک کارشناسی ارشد و دکترا از نیوزلند داشته باشند، از این طریق می‌توانند اقامت دائم نیوزلند را دریافت کنند و کسانی که پیشنهاد کاری نداشته باشند، ویزای جستجوی کار به مدت 1 سال دریافت می‌کنند.

افرادی که با ویزای جستجوی کار وارد نیوزلند می‌شوند، باید شغل تمام وقت مرتبط با یکی از مدارک تحصیلی خود پیدا کرده و در صورت پیدا کردن شغل متناسب و ارائه مدارک لازم به اداره مهاجرت نیوزلند، می‌توانند برای اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده اقدام کنند.

در صورتی که فرد شغل مرتبط با رشته خود را پیدا نکرده باشد و ویزای جستجوی کار وی به اتمام رسیده باشد، باید خاک نیوزلند را ترک کند. در طول مدتی که شخص با ویزای جستجوی کار در نیوزلند اقامت دارد، اعضای خانواده وی شامل این ویزا نمی‌باشند و نمی‌تواند آن‌ها را همراه خود بیاورد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق ویزای سرمایه‌گذاری

با توجه به شرایط مساعد اقتصادی کشور نیوزلند و همچنین ظرفیت بالای بازار داخلی، این کشور یکی از پرطرفدارترین مقاصد سرمایه‌گذاری در جهان به شمار می‌آید. در این شیوه از مهاجرت، متقاضی بر اساس امتیازاتی که کسب می‌کند، ویزای 1 ساله نیوزلند را دریافت کرده و در مدت 1 سال باید در نیوزلند تجارت خود را شروع کند. در این زمان مشخص فرد باید تجارت خود را راه‌اندازی کرده و همچنین باید اثبات کند که به مدت دو سال کسب و کار او، تجارتی سودآور و مفید برای اقتصاد نیوزلند خواهد بود.

پس از گذشت این 3 سال و رعایت شرایطی که برای این نوع از ویزا اهمیت دارند، شخص می‌تواند اقامت دائم نیوزلند را دریافت کند. فردی که 5 سال در نیوزلند زندگی کرده باشد، می‌تواند برای دریافت پاسپورت این کشور درخواست بدهد و در نتیجه تابعیت نیوزلند را بگیرد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق ویزای دانشجویی

با توجه به تسهیلاتی که کشور نیوزلند برای دانشجویان خود در نظر گرفته و همچنین با توجه به هزینه‌های مناسب تحصیل در نیوزلند، امروزه این کشور یکی از مقاصد اصلی دانشجویانی است که به دنبال ادامه تحصیل در یک کشور پیشرفته هستند. همچنین یکی دیگر از نکاتی که افراد در این روش از مهاجرت به آن توجه  می‌کنند، هزینه‌های کمتر آن نسبت به سایر کشورهاست.

این روش مناسب افرادی است که قصد ادامه تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را دارند و بعد از اتمام تحصیلات خود، پس از اتمام دوره تحصیل متقاضیان می‌توانند به مدت یک سال در این کشور بمانند و به جستجو و یافتن شغل بپردازند. همچنین این افراد از طریق گرفتن پیشنهاد شغلی از شرکت‌های مختلف می‌توانند امتیازات خود را برای ویزای کار ارتقا بدهند و از این طریق در نهایت بتوانند اقامت دائم نیوزلند را دریافت کنند.

کسانی که قصد اقدام برای این ویزا را دارند باید در آزمون آیلتس آکادمیک موفق به کسب نمره 6 و یا بالاتر شوند و یا معادل آن را در آزمون‌های مورد پذیرش نیوزلند داشته باشند. در این نوع از مهاجرت یکی از شروط لازم، ارائه تمکن مالی جهت هزینه‌های شهریه دانشگاه و سایر هزینه‌های زندگی در مدت زمان اعتبار این ویزا است. از دیگر شروط ویزای تحصیلی نیوزلند اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور می‌باشد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص

نیوزلند کشور فرصت‌ها است که شاید کمتر برای مهاجرت موردتوجه قرار بگیرد. فارغ از زیبایی‌های طبیعی، این کشور از بهترین کشور‌های دنیا برای پیدا کردن شغل با درآمد مناسب است. مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص، می‌تواند فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار بدهد.

سخن آخر

مهاجرت به ‌‌نیوزلند، امکانات و مزایای فراوانی مانند سطح بالای رفاه، اقتصاد پیشرفته، زندگی در محیطی زیبا و مواردی از این دست را در پی دارد. مردم زلاندنو به خاطر مهربانی و مهمان‌نوازی خود، به‌خصوص در مورد اتباع خارجی مشهور هستند. این کشور همواره در فهرست بهترین کشورها برای زندگی قرار داشته است. اگر چه هزینه‌های زندگی در این کشور کمی بالا است؛ اما زلاندنو، به‌دلیل مزایایی که دارد، یک مقصد مهاجرتی محبوب برای متقاضیان مهاجرت است.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، کامل‌ترین مرجع تخصصی مهاجرت در ایران است که خدمات مربوط به مشاوره مهاجرت و اعزام نیروهای کار و انواع دیگر خدمات مربوط به اخذ ویزا برای مهاجرت به هلند و سایر کشورها را به مشتریان ارائه می‌دهد. مجموعه ما با سابقه‌ای درخشان در این زمینه توانسته است رضایت 97 درصدی مشتریان را جلب کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مهاجرت و اخذ ویزای هلند و نیوزلند و دیگر کشورهای جهان، به صفحه اصلی وب‌سایت ما مراجعه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین روش برای مهاجرت به ‌‌زلاندنو کدام است؟
به طور کلی ویزای کاری ‌‌نیوزلند، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور و سرمایه گذاری در ‌‌آن، از بهترین راه‌های مهاجرت به زلاندنو است. اما مسلما شرایط شخصی افراد در انتخاب بهترین روش مهاجرت به ‌‌این کشور تاثیر بسیاری دارد.
آیا برای مهاجرت به ‌‌نیوزلند باید حتما از طریق وکیل اقدام کرد؟
خیر. افراد می‌توانند خودشان با صرف وقت، از قوانین مهاجرت به ‌‌نیوزلند آگاه شوند. اما قطعا یک وکیل خبره می‌تواند با سرعت بیشتری کارهای مهاجرت را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار افراد بگذارد.
چه مدارکی برای مهاجرت کاری به ‌‌نیوزلند مورد نیاز هستند؟
مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری ‌‌نیوزلند عبارتند از: گذرنامه معتبر، عکس پرسنلی، فرم درخواست ویزای کاری، ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی، گواهی سلامت پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه، پیشنهاد کاری تمام وقت در یکی از مشاغل lTSSL و رسید پرداخت مبلغ اپلیکیشن فی.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای