مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. نیوزلند کشور فرصت‌ها است که شاید کمتر برای مهاجرت موردتوجه قرار بگیرد. فارغ از زیبایی‌های طبیعی، این کشور از بهترین کشور‌های دنیا برای پیدا کردن شغل با درآمد مناسب است. مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص، می‌تواند فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار بدهد. حداقل میزان درآمد در این کشور به نسبت مخارج زندگی، عدد مناسبی است که همین موضوع آن را بهترین گزینه برای دریافت ویزای کاری می‌کند.

 نیوزلند کشوری با اصالت اروپایی بوده که زبان اصلی آن انگلیسی است. کشاورزی یکی از اصلی‌ترین صنایع موجود در این کشور است که بخش مهمی از صادرات آن را هم تشکیل می‌دهد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه دریافت ویزای کاری کشور نیوزلند و به‌طورکلی مزایا و معایب آن آشنا کنیم. اگر هدف اصلی شما از مهاجرت، کسب شغل بهتر است، این مطلب را از دست ندهید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

نیوزلند چگونه کشوری است؟

قصد شما از مهاجرت به نیوزلند هر چه که هست، باید قبل از اقدام برای این کار به‌خوبی با این کشور آشنا بشوید. برای افراد که قصد مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص را دارند، مهم‌ترین موضوع بررسی مسائل اقتصادی است. از نظر شاخص‌های اقتصادی، نیوزلند کشوری مناسب برای زندگی است.

بر اساس آمار‌های رسمی منتشرشده در سال ۲۰۱۶ این کشور در رتبه دوم جهان از نظر سهولت در یافتن شغل مناسب بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که از نظر کاری، نیوزلند می‌تواند خواسته‌های شما را برآورده کند؛ همچنین بر اساس دیگر آمار‌های رسمی، در بحث کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار جدید، این کشور برای چندین سال جزو اولین کشور‌های دنیا قرار گرفته است.

همه این آمار‌ها نشان از وضعیت خوب اقتصادی در این کشور دارند. بزرگ‌ترین شهر کشور نیوزلند، اوکلند نام دارد که نوعی شهر توریستی با امکانات تفریحی و گردشگری قابل‌توجه است. این شهر می‌تواند گزینه مناسبی برای زندگی به شمار برود. ولینگتون دومین شهر بزرگ نیوزلند و پایتخت این کشور است که در امکانات کاری، تحصیلی و تفریحی قابل‌توجهی در آن وجود دارد.

این کشور بی‌نظیر از دو جزیره اصلی شمالی و جنوبی تشکیل شده که در اطراف آن آب‌های اقیانوس آرام قرار گرفته است. از نظر آب‌وهوایی، نیوزلند کشوری با آب‌وهوای نیمه گرمسیری و نسبتاً متعادل است که در آن می‌توان غالباً روز‌هایی با آسمان صاف را مشاهده کرد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص

قبل از دریافت ویزای کاری باید به چه نکاتی توجه کرد؟

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور باشد؛ اما لازم است قبل از اقدام برای این کار نکات خاصی را مدنظر قرار بدهید. در این بخش با نکات مهمی که باید در هنگام دریافت ویزای کاری بدانید آشنا می‌شوید.

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص

وضعیت اقتصادی کشور مدنظر

اگر مهاجرت به کشوری با وضعیت اقتصادی نه‌چندان مناسب را انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که کار سختی در پیش دارید. وضعیت اقتصادی هر کشوری می‌تواند تأثیر مستقیمی بر درآمد و میزان بیکاری داشته باشد‌. بهتر است کشور‌هایی را انتخاب کنید که از نظر شاخص‌های اقتصادی، بتوانند جوابگوی نیاز‌های شما باشند. مطمئناً هدف هر فردی از دریافت ویزای کاری، دستیابی به فرصت‌‌های َشغلی بهتر است. برای این هدف مهم‌ترین موضوع انتخاب کشور مناسب است

میزان تقاضا برای مهارت شما

بسیار مهم است به کشوری مهاجرت کنید که به مهارت‌های شما نیاز شدیدی داشته باشد. در این صورت مطمئناً هم راحت‌تر مشغول به کار می‌شوید و هم اینکه درآمد‌های بهتری خواهید داشت. نیوزلند خوشبختانه کشوری با فرصت‌های شغلی بسیار متنوع است و ازاین‌رو می‌تواند انتخاب خوبی برای اکثر مشاغل باشد.

تناسب میان درآمد و هزینه‌های زندگی

بالا بودن میزان درآمد نمی‌تواند به‌تنهایی ملاکی برای انتخاب کشور مقصد باشد. زمانی بالا بودن میزان درآمد‌ها ویژگی مثبتی است که به نسبت آن هزینه زندگی هم پایین باشد. در غیر این صورت مطمئناً بالا بودن درآمد نمی‌تواند ویژگی مثبتی باشد و حتی می‌تواند به مشکلات شما بیفزاید. بهترین کشور‌ها برای مهاجرت کشور‌هایی هستند که در آن سطح درآمد اکثر مشاغل بیشتر از میزان هزینه زندگی است. بهتر است قبل از اقدام برای مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص این موارد را مدنظر قرار بدهید.

متوسط درآمد مشاغل مختلف در نیوزلند چقدر است؟

مهم‌ترین نکته برای دریافت ویزای کاری هر کشوری، آشنایی با میزان درآمد مشاغل مختلف در آن کشور است. طبیعی است که در همه جای دنیا حقوق افراد مختلف یکسان نباشد. مهارت، ساعت کاری و نوع شغل همگی از مواردی هستند که می‌توانند باعث تفاوت در میزان دستمزد‌ها بشوند؛ بااین‌حال آشنایی با میزان حدودی دستمزد‌ها می‌تواند شما را در مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص مصمم‌تر کند.

میزان حقوق دریافتی در کشور نیوزلند چیزی حدود ۲۷ دلار برای هر ساعت است؛ بنابراین فردی با ۴۰ ساعت کار در هفته می‌تواند به درآمدی حدودی ۵۶ هزار دلاری در سال برسد که عدد به نسبت مناسبی است. در میان رشته‌های مهندسی، رشته IT بیشتر موردتوجه است و بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان درآمد در این رشته چیزی حدود ۱۰۵ هزار دلار نیوزلند در سال است. به‌طورکلی میزان درآمد مشاغل مختلف در این کشور به نسبت بیشتر کشور‌های دنیا مناسب است.

چگونه می‌توان ویزای کاری نیوزلند را دریافت کرد؟

برای دریافت ویزای کاری نیوزلند می‌توان به دو شکل اقدام کرد. در روش اول شما نیاز به دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایان کشور نیوزلند دارید. یک کارفرما زمانی می‌تواند برای شما آفر کاری ارسال کند که هیچ شهروندی نیوزلندی دارای صلاحیتی را برای آن کار پیدا نکند. از این نظر شاید دریافت آفر کاری سخت باشد.

اما در روش دیگر امتیاز‌های شما بر اساس پارامتر‌هایی که کشور نیوزلند در نظر گرفته است، محاسبه می‌شود. درصورتی‌که بتوانید حداقل ۱۴۰ امتیاز کسب کنید، به شما اجازه دریافت ویزای کاری داده می‌شود؛ اما این پارامتر‌ها چه هستند؟ 

پارامتر‌هایی که نیوزلند برای امتیازدهی در نظر گرفته است

سن

برای مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص، نیاز به داشتن شرایط سنی مناسب وجود دارد. طبیعی است که هر چه سن شما کمتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کاری دارید. بر اساس این شرط، فرد متقاضی باید سنی کمتر از ۵۵ سال داشته باشد. افرادی که سنی بین ۲۰ تا ۴۰ دارند، بیشترین شانس را برای دریافت ویزا خواهند داشت و ۴۰ امتیاز دریافت می‌کنند که چیزی حدود یک‌سوم میزان امتیاز‌های لازم است. افراد زیر ۲۰ سال و همچنین بالای ۵۰ سال در این پارامتر شانس کمتری دارند.

سطح زبان

یکی از شرایط لازم برای دریافت ویزای کاری نیوزلند، داشتن مدرک زبان است. افرادی که به این شکل اقدام می‌کنند باید دارای مدرک زبان IELTS یا TOEFL با نمره لازم باشند. در غیر این صورت شانس بسیاری کمی برای دریافت ویزا خواهند داشت. در حقیقت مدرک زبان یکی از شروط اصلی برای دریافت ویزای کاری است.

مدرک تحصیلی

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند امتیاز شما را برای مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص افزایش بدهد، داشتن مدرک تحصیلی معتبر است. افرادی که دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های نیوزلند هستند، امتیاز و درنتیجه شانس بیشتری خواهند داشت. امتیاز این بخش چیزی بین ۵ تا ۱۵ است که هر فردی باتوجه‌به مدرک خود، امتیاز می‌گیرد.

سابقه کاری

احتمالاً بیشتر شما می‌دانید که برای دریافت ویزای کاری، سابقه اشتغال دارای اهمیت زیادی است. طبق مواردی که کشور نیوزلند معرفی کرده است، داشتن حداقل ۲ سال سابقه کاری برای دریافت امتیاز بیشتر ضروری است. بر اساس سابقه کاری هر فرد به وی امتیازی بین ۱۰ تا ۵۰ داده می‌شود؛ بنابراین سابقه کاری بخش مهمی برای دریافت ویزا است. شما با داشتن بیش از ۱۰ سال سابقه کاری می‌توانید ۵۰ امتیاز کسب کنید.

موارد بررسی‌شده جزو مهم‌ترین پارامتر‌های دریافت امتیاز برای مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص است. موارد دیگر همچون داشتن همسر شاغل در نیوزلند هم می‌تواند امتیاز شما را بیشتر کند. باید توجه داشته باشید که هر چه امتیاز بیشتری کسب کنید، شانس بالاتری هم برای دریافت مجوز خواهید داشت.

آیا از طریق ویزای کاری نیوزلند می‌توان اقامت دائم این کشور را کسب کرد؟

دریافت اقامت دائم پس از مهاجرت به نیوزلند به‌صورت کاری، یکی از خواسته‌های اصلی افرادی است که برای این کار اقدام می‌کنند. برای کسب اقامت دائم نیوزلند نیاز به وجود شرایطی است که در ادامه معرفی می‌شوند. با فراهم کردن این شرایط می‌توانید با استفاده از ویزای کاری خود اقامت دائم کشور نیوزلند را کسب کنید.

  • فرد متقاضی باید حداقل دو سال سابقه اقامت در نیوزلند را داشته باشد.
  • داشتن شغل و درآمد و همچنین پرداخت مالیات حداقل به میزان ۲ سال
  • سرمایه‌گذاری مبلغی مناسب به مدت حداقل ۲ سال که از اسنادی مانند حساب بانکی، ملک و غیره اثبات می‌شود.
  • در صورت نداشتن شغل باید صاحب کسب‌وکاری سود ده در نیوزلند باشید.
مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص

با دریافت ویزای کاری نیوزلند می‌توانید خانواده‌تان را به همراه خود ببرید

خوشبختانه قوانین کشور نیوزلند به صورتی است که فرد متقاضی مهاجرت می‌تواند به همراه خانواده خود به این کشور سفر کند. در مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص به همسر و فرزند فرد متقاضی اجازه اقامت با در نظر گرفتن شرایطی داده می‌شود. فردی که دارای ویزای کاری است، می‌تواند ویزای همسر خود را به مدتی که در کشور نیوزلند اقامت دارد، دریافت کند.

علاوه بر این فرزندان زیر ۲۴ سال هم می‌توانند تا سن ۲۴ سالگی اجازه اقامت در کشور نیوزلند را داشته باشند. توانایی الحاق فرزند و همسر یکی از ویژگی‌های مثبت ویزای کاری نیوزلند است که می‌تواند کار شما را راحت‌تر کند.

چه مشاغلی در کشور نیوزلند بیشتر تقاضا دارند؟

انتخاب کشوری که به حرفه شما نیاز شدیدی دارد، می‌تواند کمک زیادی به موفقیت شما بکند. شما برای مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص نیاز دارید تا با مشاغل موردنیاز این کشور آشنا بشوید. حرفه‌های مهارتی جزو مشاغلی هستند که در کشور نیوزلند بسیار موردتوجه قرار دارند.

 مکانیک خودرو، متخصص برق و غیره ازجمله مشاغلی هستند که بسیار موردنیاز کشور نیوزلند هستند. به‌طورکلی تخصص درزمینه انواع رشته‌های مهندسی، جنگلداری، امور مالی و ساخت‌وساز ازجمله مشاغلی هستند که امکان موفقیت در آن‌ها زیاد است. البته مشاغل موردنیاز نیوزلند تنها محدود به همین موارد نمی‌شوند؛ اما این مشاغل جزو مهم‌ترین آن‌ها بودند.

برای دریافت ویزای کاری نیوزلند باید چه مدارکی به همراه داشته باشم؟

آماده‌سازی مدارک، جزو مهم‌ترین مراحل دریافت ویزای کاری است. در حقیقت اولین گام برای مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص فراهم کردن مدار‌ک لازم است. افرادی که تمامی این مدارک را به طور کامل دارا باشند، می‌توانند سریع‌تر فرآیند دریافت ویزای کاری خود را طی کنند؛ اما مدار‌‌ک لازم برای مهاجرت به نیوزلند چیست؟

  • داشتن گذرنامه با اعتبار کافی
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه (کپی به همراه اصل)
  • پاسپورت (کپی به همراه اصل)
  • داشتن شرایط سنی لازم (حداقل ۲۰ سال پیش حداکثر ۵۵ سال)
  • داشتن گواهی عدم سوءسابقه
  • گواهی سلامتی
برای دریافت ویزای کاری نیوزلند باید چه مدارکی به همراه داشته باشم؟

هزینه زندگی در نیوزلند

اشاره شد که برای تصمیم‌گیری درست درباره مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص باید مجموع درآمدها و هزینه‌ها در کنار هم بررسی بشوند. در بخش قبلی با درآمد میانگین در کشور نیوزلند آشنا شدید. نیوزلند ازلحاظ درآمد جزو کشور‌های خوب دنیا است؛ اما به همان میزان، هزینه‌های زندگی در این کشور هم بالا است.

به‌طورکلی اگر بخواهیم مقایسه‌‌ای انجام بدهیم، نیوزلند جزو کشور‌های نسبتاً گران دنیا است. هزینه اجاره، خوردوخوراک، حمل‌ونقل و غیره جزو اصلی‌ترین هزینه‌های شما برای زندگی در نیوزلند است؛ اما بسته به سبک زندگی می‌تواند هزینه‌های دیگری هم اضافه بشوند؛ برای مثال تفریح و چگونه گذراندن اوقات‌فراغت از عواملی هستند که می‌توانند بر این موضوع تأثیر داشته باشند.

وجود عوامل مختلف، باعث شده تا نتوان مبلغ مشخصی را به‌عنوان هزینه زندگی در نیوزلند معرفی کرد؛ اما به طور میانگین هزینه زندگی در شهری مانند ولینگتون، حداقل ۲ هزار دلار نیوزلندی است. احتمالاً بیش‌‌ترین بخش هزینه‌های شما را هزینه خوردوخوراک و همچنین اجاره منزل تشکیل بدهد. با وجود این موارد اما درآمد مشاغل مختلف در نیوزلند به‌خوبی پاسخ‌گوی هزینه‌های ماهانه شما است. در حقیقت اکثر افرادی که در این کشور مشغول به فعالیت هستند، می‌توانند از پس مخارج خود بربیایند.

جمع‌بندی

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص می‌تواند یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای اخذ ویزای این کشور باشد. به دلیل بالا بودن تقاضا برای دریافت ویزای کاری نیوزلند، این کشور مواردی را برای انتخاب بهترین افراد متقاضی تعیین کرده است. سن، میزان تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کاری از اصلی‌ترین مواردی هستند که برای اعطای ویزا موردتوجه قرار می‌گیرند. هرچه شرایط شما با موارد درخواست شده بیشتر هماهنگ باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزا کاری کشور نیوزلند و مهاجرت خواهید داشت.

مقاله پیشنهادی —> بهترین سن برای مهاجرت

سؤالات متداول

میزان حقوقی که در این کشور میتوان دریافت کرد برای هرساعت کار چیزی حدود 27 دلار میباشد.

کشورهایی که میزان سطح درآمد اکثر آنها بیشتر از میزان هزینه زندگی باشد برای این کار مناسب تر میباشد.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن