تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا، فرصت های بی نظیری را برای افزایش مهارت دانشجویان در یک فضای آموزشی استاندارد ایجاد میکند. ادامه تحصیل در رشته پرستاری در کانادا با توجه به پر طرفدار بودن این رشته تحصیلی و سطح علمی دانشگاه های کانادا، یکی از موضوعات ترند در اخذ پذیرش تحصیلی از کشورهای خارجی به شمار می‌رود. اگر تمایل به ادامه تحصیل پرستاری در کانادا دارید، در این مقاله راهنمایی های لازم را در این خصوص آورده ایم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور کانادا

کشور کانادا یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین کشورهایی است که می‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت باشد. جالب است بدانید که این کشور یکی از مهاجرپذیرترین کشورهایی است که در جهان وجود دارد و هرساله افراد بسیار زیادی برای اخذ اقامت آن، اقدام می‌کنند. کشور کانادا توسط یک حکومت فدرال، پارلمانی و پادشاهی مشروطه اداره می‌شود. این کشور دارای جمعیتی بیش از ۳۸ میلیون نفر بوده و واحد رسمی پول این کشور، دلار کانادا است.کشور کانادا به دلیل وسعت زیادی که دارد، دارای آب‌وهوای بسیار متفاوتی است. همچنین کانادا از ترکیب چند استان و منطقه تشکیل‌شده است که قانون در آن‌ها می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد. یکی از بهترین رشته‌هایی که برای تحصیل در آن می‌توان به کانادا مهاجرت کرد، رشته پرستاری است. جالب است بدانید که کشور کانادا با کمبود شدید پرستار در بخش‌های مختلف مواجه شده است و همین امر موجب شده تا تحصیل پرستاری در کانادا، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند.

 

طول دوره پرستاری در کانادا

به طور کلی طول تحصیل در رشته پرستاری کشور کانادا در مقطع کارشناسی۲ تا ۵ سال، برای کارشناسی ارشد ۲ سال و همچنین برای مقطع دکتری ۳ سال بوده و برای ورود به دانشگاه باید حداقل نمره ی مدرک آیلتس شما ۶.۵ باشد. همانطوری که می دانید مردم کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت میکنند و از همین جهت برای تحصیل در این کشور باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی تسلط  کافی داشته باشید. همچنین دانشجویان میتوانند در حین تحصیل، برای مدت ۲۰ ساعت در طول هفته کار کنند.

هزینه های تحصیل پرستاری در کانادا

یکی از مهمترین دلایلی که کشور کانادا به عنوان یکی از مقاصد برای دانشجویان اکثر کشورهای جهان بوده ، مقرون به صرفه بودن این کشور در خصوص هزینه های تحصیلی می باشد. البته هزینه برای تحصیل در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی حدود 53,000 تا 170,000 دلار کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود 80,000 تا 180,000 دلار کانادا و در مقطع دکتری حدود ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار کانادا می باشد. ولی به طور کلی هر فرد برای زندگی در کشور کانادا باید حداقل 1,341.9 دلار کانادا (بدون احتساب اجاره) در ماه جهت رفع نیاز های اساسی خود هزینه کند.

گفتنی است که در کشور کانادا نیز میتوان به صورت رایگان هم تحصیل کرد و شرط آن اخذ بورسیه ی تحصیلی از مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی از این کشور می باشد. باید بدانید که حداقل نمره ی آیلتس در آزمون زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ۶ و در مقطع کارشناسی ارشد ۶.۵ و در مقطع دکتری نیز ۷ میباشد.

مشهور ترین دانشگاه های پرستاری در کشور کانادا

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل پرستاری در کانادا، وجود دانشگاه‌های بسیار مطرح در این کشور است. سیستم آموزشی کانادا را می‌توان یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های موجود در حال حاضر دنیا دانست که سالانه هزاران دانشجو را طبق این سیستم وارد چرخه صنعت می‌کند. شما می‌توانید تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه‌های کانادا را از مقطع کارشناسی شروع کرده و سپس برای موفقیت بیشتر، مقاطع بالاتری را تجربه کنید.

دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های پرستاری پیشرفته و تخصصی را در اختیار دانشجویان این رشته قرار می‌دهند و با تکیه‌بر آموزش‌های عملی خود، بهترین و موفق‌ترین پرستاران را تربیت خواهند کرد. از مهم‌ترین دانشگاه‌های پرستاری در کشور کانادا می‌توان به این موارد اشاره کرد:

دانشگاه تورنتو Toronto

دانشگاه تورنتو یکی از مؤسسه‌های آموزشی کشور کانادا است که در سال 1827 تأسیس شد. این دانشگاه که به‌عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در تورنتو، انتاریو شناخته می‌شود، در محوطه اطراف پارک کوئینز واقع‌شده است. طبق رتبه‌بندی جهانی QS در سال 2023، این دانشگاه به‌عنوان بهترین دانشگاه موجود در کانادا شناخته شد. همچنین دانشگاه تورنتو در سال 2021 موفق شد تا نام خودش را به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان، در رتبه 17 ام قرار دهد.

دانشگاه مک گیل McGill

دانشگاه مک گیل در سال 1821 و در مونترال استان کبک تأسیس شد. این دانشگاه به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های پزشکی در کانادا شناخته می‌شود و همواره نام آن در بین برترین دانشگاه‌های جهان به چشم می‌خورد. این دانشگاه در سال 2023 توانست در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS، رتبه 31 را از آن خودش کند. دانشگاه مک گیل در حدود 130 برنامه مختلف آموزشی در مقطع کارشناسی و 74 برنامه آموزشی در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند.

برای ورود به این دانشگاه، نیاز است تا نمرات بسیار بالایی و رزومه‌ای بسیار قدرتمند داشته باشید. اساتیدی که در این دانشگاه مشغول تدریس هستند، از بهترین اساتید دنیا بوده و دانشگاه مک گیل همیشه به این مورد، افتخار می‌کند. این دانشگاه هرساله بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو را از ۱۵۰ کشور مختلف جذب می‌کند. در این میان حدود ۲۹ درصد از دانشجویان مک گیل را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند. ازاین‌رو شما برای تحصیل پرستاری در کانادا، می‌توانید این دانشگاه را انتخاب کنید.

دانشگاه اتاوا ottawa

دانشگاه اتاوا که در سال ۱۸۴۸ در اتاوا کانادا تأسیس شد، دوره‌های مختلفی را در زمینه‌هایی مانند هنر، حقوق، علوم اجتماعی و پزشکی ارائه می‌کند. این دانشگاه دارای رتبه ۹۸ جهان در زمینه علوم بهداشتی است و آن را به‌عنوان یکی از اعضای گروه دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا به شمار می‌برند. دانشجویان از سراسر دنیا می‌توانند برای تحصیل در این دانشگاه، درخواست خودشان را ارسال کنند؛ اما باید بدانند که پذیرش این دانشگاه به آن آسانی‌هایی که فکرش را می‌کنند، نیست.

امروزه در حدود ۱۵۰۰ عضو هیئت‌علمی در دانشگاه برای آموزش بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجو از سراسر دنیا وجود دارد. این دانشجویان از ۱۵۰ کشور مختلف جهان برای تحصیل در رشته‌های مختلف، به دانشگاه اتاوا ورود پیداکرده‌اند. شمار قابل‌توجهی از درخواست‌ها، برای تحصیل پرستاری در کانادا، به دانشگاه اتاوا ارسال می‌شود؛ زیرا این دانشگاه برنامه‌های آموزشی متنوع در کنار خدمات رفاهی بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

بریتیش کلمبیا british columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال ۱۹۰۸ تأسیس شد. امروزه در این دانشگاه در حدود بیش از ۹۰۰۰ کارمند آموزشی یا هیئت‌علمی برای آموزش بیش از ۴۴۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و ۹۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد، وجود دارد. در میان این جمعیت از دانشجویان، بیش از ۱۶۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی وجود دارد. پردیس دانشگاه بریتیش کلمبیا با داشتن مساحتی در حدود ۹۸۸ هکتار، یکی از بزرگ‌ترین پردیس‌های دانشگاهی در کانادا است.

شما می‌توانید تحصیل پرستاری در کانادا را در دانشگاه بریتیش کلمبیا تجربه کنید. این دانشگاه موفق شد تا در سال 2023، نام خودش را به‌عنوان 47 مین دانشگاه برتر جهان و دومین دانشگاه برتر کانادا، به ثبت برساند. پردیس دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای ۴ بخش اصلی است که عبارت‌اند از: دانشکده هنر، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده حقوق و دانشکده علوم. تحصیل پرستاری در کانادا و در دانشگاه بریتیش کلمبیا به یکی از محبوب‌ترین دوره‌های آموزشی در این دانشگاه بدل شده است.

دانشگاه لاوال laval

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که برای تحصیل پرستاری در کانادا می‌توانید انتخاب کنید، دانشگاه لاوال واقع در استان کبک کانادا است. این دانشگاه توسط ملکه ویکتوریا و در سال ۱۸۵۲ تأسیس شد. البته ریشه‌های این دانشگاه به سال ۱۶۶۳ برمی‌گردد و همین امر موجب شده تا دانشگاه لاوال به یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های حال حاضر کانادا بدل شود.

از سال ۲۰۰۲ به بعد، دانشگاه لاوال بیش از ۳۵۰ برنامه درسی مختلف را به بیش از ۳۸۰۰۰ دانشجو ارائه می‌کند. همچنین باید بدانید که این دانشگاه سالانه بیش از ۲۵۰۰ دانشجوی بین‌المللی را از سراسر دنیا پذیرش خواهد کرد. البته بسیاری از دوره‌های آموزشی این دانشگاه به زبان فرانسوی ارائه می‌شوند و شما باید برای اخذ پذیرش دانشگاه لاوال، مدرک زبان فرانسوی خودتان را ارائه کنید. دانشگاه لاوال می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای تحصیل پرستاری در کانادا انتخاب شود.

مزایای تحصیل رشته پرستاری در کانادا

 • پذیرش آسان ویزای تحصیلی کانادا
 • ارائه مدرک بین المللی
 • کیفیت آموزشی بالا
 • یافتن آسان کار در حین و پس از تحصیل
 • اعتبار جهانی گواهی پایان دوره
 • رعایت اصول آموزشی دقیق و با کیفیت بین المللی

شرایط تحصیل پرستاری در کانادا

 • ارائه ی مدرک پایان دوره دبیرستان به همراه ریز نمرات ترجمه شده
 •  مدرک آیلتس زبان انگلیسی(نمره ی ۶.۵ به بالا)
 • ترجمه ی مدرک تحصیلی به یکی از زبانهای انگلیسی و یا فرانسوی
 •  گواهی پذیرش از دانشگاه کانادا
 •  تنظیم نامه ی انگیزه یا هدف برای تحصیل در کانادا گفنتی است که پرستاران پس از تحصیل پرستاری در کانادا ، میتوانند در بخش های مختلفی چون خانه ی سالمندان، کلینیک، بیمارستان ،مدارس و همچنین بخش مراقبت ویژه ی بیماران خاص فعالیت داشته که هر کدام میزان حقوق دریافتی متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند.

تحصیل رشته پرستاری در کانادا (Canada)، آینده شغلی مطلوبی دارد و از لحاظ جایگاه اجتماعی، احترام و اعتبار بالایی را به سمت خود میکشاند. برای تحصیل پرستاری در کانادا، دانشگاه های مطرح زیادی وجود دارد که از جمله آن میتوان به دانشگاه مک‌مستر (McMaster University) و دانشگاه آلبرتا (University of Alberta) اشاره کرد.

ساختار تدریس پرستاری در کانادا (Canada)، به صورتی است که دانشجوهای بین‌الملل را از هر سرزمین و به هر زبانی که باشند، برای جذب اطلاعات و مهارت‌های تخصصی آماده میکند. البته تحصیل در این رشته در کشوری متفاوت و دور از خانه احتیاج به صبوری، تلاش و تعهد بسیار دارد، اما از طرفی با توجه به درآمد و دورنمای 10 ساله ان در کانادا، میتواند آینده درخشانی را برای دانشجویان به ارمغان بیاورد.

تأیید شورای پزشکی کانادا

مهاجرت پزشکان به کانادا

تا انتها همراه ما باشید. آیا در حال حاضر به‌عنوان پزشک کار و تجربه دارید و همچنین در فکر مهاجرت پزشکان به کانادا هستید؟

سخن آخر

تحصیل پرستاری در کانادا را میتوان یکی از بهترین برنامه ها برای ادامه تحصیل در کشور های خارجی به شمار آورد. رشته پرستاری در کانادا با وجود دانشگاه‌های بسیار معتبر، سیستم آموزشی حرفه‌ای، اساتید مجرب، امکانات رفاهی و … به دانشجویان کمک میکند تا در حرفه خود، به سطح بالایی از مهارت و دانش دست پیدا کنند. ادامه تحصیل پرستاری در کانادا در بین دانشجویان، بسیار محبوب بوده و به آن ها کمک میکند تا علاوه بر تسلط به استانداردهای جهانی بهداشت، تجربیات متفاوتی را در این حوزه کسب کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای ورود به دانشگاه پرستاری کانادا باید نمره ی آیلتس چقدر باشد؟
شما برای ورود به دانشگاه باید نمره ۶.۵مدرک آیلتس را دارا باشید زیرا در کشور کانادا به دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت میکنند که شما باید به یکی از این زبان تسلط کامل داشته باشید.
هزینه های تحصیل پرستاری در کانادا چطور است؟
هزینه برای تحصیل در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی حدود 53,000 تا 170,000 دلار کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود 80,000 تا 180,000 دلار کانادا و در مقطع دکتری حدود ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار کانادا می باشد.
آیا میشود با تحصیل در رشته پرستاری کانادا ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورد؟
بله، به نوعی یکی از مزایای تحصیل پرستاری در کشور کانادا دریافت ویزای تحصیلی این کشور است و همچنین شما میتوانید در حین تحصیل خود به کار نیمه وقت نیز بپردازید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیما
3 سال قبل

سلام ببخشید من رشتم کاردانش کامپیوتر هست امکانش هست رشته هایی مثل پرستاری رو در کانادا بخونم؟

کارشناس هرمس
در انتظار تایید
پاسخ به  شیما
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
باید شرایطتون توسط کارشناسان ما ارزیابی بشه .
برای این کار لطفا با شماره 02191070170 تماس بگیرید .

کادر هرمس اپلای