تحصیل پرستاری در کانادا 2022

تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا مطلبی است که در این مقاله به صورت کلی ب آن اشاره کردیم.کشور کانادا یکی از اهداف مهاجرین برای تحصیل بوده و از همین رو این کشور در بسیاری از زمینه های تحصیلی دارای تخصص فراوانی برای جذب دانشجویان می باشد . رشته پرستاری نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی، و کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای جهان با دانشگاه های برتر و شناخته شده، جزو مهمترین و با اهمیت ترین کشورها جهت ادامه تحصیل در رشته پرستاری می باشد. بنابراین در این مقاله راهنمایی های لازم جهت تحصیل پرستاری در کانادا را آورده ایم.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آشنایی با کشور کانادا

کشور کانادا یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین کشورهایی است که می‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت باشد. جالب است بدانید که این کشور یکی از مهاجرپذیرترین کشورهایی است که در جهان وجود دارد و هرساله افراد بسیار زیادی برای اخذ اقامت آن، اقدام می‌کنند. کشور کانادا توسط یک حکومت فدرال، پارلمانی و پادشاهی مشروطه اداره می‌شود. این کشور دارای جمعیتی بیش از 38 میلیون نفر بوده و واحد رسمی پول این کشور، دلار کانادا است.کشور کانادا به دلیل وسعت زیادی که دارد، دارای آب‌وهوای بسیار متفاوتی است. همچنین کانادا از ترکیب چند استان و منطقه تشکیل‌شده است که قانون در آن‌ها می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد. یکی از بهترین رشته‌هایی که برای تحصیل در آن می‌توان به کانادا مهاجرت کرد، رشته پرستاری است. جالب است بدانید که کشور کانادا با کمبود شدید پرستار در بخش‌های مختلف مواجه شده است و همین امر موجب شده تا تحصیل پرستاری در کانادا، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند.

طول دوره پرستاری در کانادا

طول دوره پرستاری در کانادا

به طور کلی طول تحصیل در رشته پرستاری کشور کانادا در مقطع کارشناسی2 تا 5 سال، برای کارشناسی ارشد 2 سال و همچنین برای مقطع دکتری 3 سال بوده و برای ورود به دانشگاه باید حداقل نمره ی مدرک آیلتس شما 6.5 باشد. همانطوری که می دانید مردم کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت میکنند و از همین جهت برای تحصیل در این کشور باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی تسلط  کافی داشته باشید. همچنین دانشجویان میتوانند در حین تحصیل، برای مدت 20 ساعت در طول هفته کار کنند.

هزینه های تحصیل پرستاری در کانادا

یکی از مهمترین دلایلی که کشور کانادا به عنوان یکی از مقاصد برای دانشجویان اکثر کشورهای جهان بوده ، مقرون به صرفه بودن این کشور در خصوص هزینه های تحصیلی می باشد. البته هزینه برای تحصیل در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی حدود 52000 تا 169000 دلار کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود37000 دلار کانادا و در مقطع دکتری حدود 10000 تا 20000 دلار کانادا می باشد. ولی به طور کلی هر فرد برای زندگی در کشور کانادا باید حداقل 1700 دلار در ماه جهت رفع نیاز های اساسی خود شامل خوراک و پوشاک و مسکن هزینه کند.

گفتنی است که در کشور کانادا نیز میتوان به صورت رایگان هم تحصیل کرد و شرط آن اخذ بورسیه ی تحصیلی از مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی از این کشور می باشد. باید بدانید که حداقل نمره ی آیلتس در آزمون زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی 6 و در مقطع کارشناسی ارشد 6.5 و در مقطع دکتری نیز 7 میباشد.

مشهور ترین دانشگاه های پرستاری در کشور کانادا

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل پرستاری در کانادا، وجود دانشگاه‌های بسیار مطرح در این کشور است. سیستم آموزشی کانادا را می‌توان یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های موجود در حال حاضر دنیا دانست که سالانه هزاران دانشجو را طبق این سیستم وارد چرخه صنعت می‌کند. شما می‌توانید تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه‌های کانادا را از مقطع کارشناسی شروع کرده و سپس برای موفقیت بیشتر، مقاطع بالاتری را تجربه کنید.

دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های پرستاری پیشرفته و تخصصی را در اختیار دانشجویان این رشته قرار می‌دهند و با تکیه‌بر آموزش‌های عملی خود، بهترین و موفق‌ترین پرستاران را تربیت خواهند کرد. از مهم‌ترین دانشگاه‌های پرستاری در کشور کانادا می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • دانشگاه تورنتو Toronto 
 • دانشگاه اتاوا ottawa
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا british columbia
 • دانشگاه لاوال laval
تحصیل پرستاری در کانادا

دانشگاه تورنتو Toronto

دانشگاه تورنتو یکی از مؤسسه‌های آموزشی کشور کانادا است که در سال 1827 تأسیس شد. این دانشگاه که به‌عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در تورنتو، انتاریو شناخته می‌شود، در محوطه اطراف پارک کوئینز واقع‌شده است. طبق رتبه‌بندی جهانی QS در سال 2022، این دانشگاه به‌عنوان بهترین دانشگاه موجود در کانادا شناخته شد. همچنین دانشگاه تورنتو در سال 2021 موفق شد تا نام خودش را به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان، در رتبه 17 ام قرار دهد.

دانشگاه مک گیل McGill

دانشگاه مک گیل در سال 1821 و در مونترال استان کبک تأسیس شد. این دانشگاه به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های پزشکی در کانادا شناخته می‌شود و همواره نام آن در بین برترین دانشگاه‌های جهان به چشم می‌خورد. این دانشگاه در سال 2022 توانست در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS، رتبه 27 را از آن خودش کند. دانشگاه مک گیل در حدود 130 برنامه مختلف آموزشی در مقطع کارشناسی و 74 برنامه آموزشی در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند.

برای ورود به این دانشگاه، نیاز است تا نمرات بسیار بالایی و رزومه‌ای بسیار قدرتمند داشته باشید. اساتیدی که در این دانشگاه مشغول تدریس هستند، از بهترین اساتید دنیا بوده و دانشگاه مک گیل همیشه به این مورد، افتخار می‌کند. این دانشگاه هرساله بیش از 40000 دانشجو را از 150 کشور مختلف جذب می‌کند. در این میان حدود 29 درصد از دانشجویان مک گیل را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند. ازاین‌رو شما برای تحصیل پرستاری در کانادا، می‌توانید این دانشگاه را انتخاب کنید.

دانشگاه مک گیل McGill

دانشگاه اتاوا ottawa

دانشگاه اتاوا که در سال 1848 در اتاوا کانادا تأسیس شد، دوره‌های مختلفی را در زمینه‌هایی مانند هنر، حقوق، علوم اجتماعی و پزشکی ارائه می‌کند. این دانشگاه دارای رتبه 98 جهان در زمینه علوم بهداشتی است و آن را به‌عنوان یکی از اعضای گروه دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا به شمار می‌برند. دانشجویان از سراسر دنیا می‌توانند برای تحصیل در این دانشگاه، درخواست خودشان را ارسال کنند؛ اما باید بدانند که پذیرش این دانشگاه به آن آسانی‌هایی که فکرش را می‌کنند، نیست.

امروزه در حدود 1500 عضو هیئت‌علمی در دانشگاه برای آموزش بیش از 25000 دانشجو از سراسر دنیا وجود دارد. این دانشجویان از 150 کشور مختلف جهان برای تحصیل در رشته‌های مختلف، به دانشگاه اتاوا ورود پیداکرده‌اند. شمار قابل‌توجهی از درخواست‌ها، برای تحصیل پرستاری در کانادا، به دانشگاه اتاوا ارسال می‌شود؛ زیرا این دانشگاه برنامه‌های آموزشی متنوع در کنار خدمات رفاهی بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

بریتیش کلمبیا british columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال 1908 تأسیس شد. امروزه در این دانشگاه در حدود بیش از 9000 کارمند آموزشی یا هیئت‌علمی برای آموزش بیش از 44000 دانشجوی کارشناسی و 9000 دانشجوی کارشناسی ارشد، وجود دارد. در میان این جمعیت از دانشجویان، بیش از 16000 دانشجوی بین‌المللی وجود دارد. پردیس دانشگاه بریتیش کلمبیا با داشتن مساحتی در حدود 988 هکتار، یکی از بزرگ‌ترین پردیس‌های دانشگاهی در کانادا است.

تحصیل پرستاری دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

شما می‌توانید تحصیل پرستاری در کانادا را در دانشگاه بریتیش کلمبیا تجربه کنید. این دانشگاه موفق شد تا در سال 2022، نام خودش را به‌عنوان 29 مین دانشگاه برتر جهان و دومین دانشگاه برتر کانادا، به ثبت برساند. پردیس دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 4 بخش اصلی است که عبارت‌اند از: دانشکده هنر، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده حقوق و دانشکده علوم. تحصیل پرستاری در کانادا و در دانشگاه بریتیش کلمبیا به یکی از محبوب‌ترین دوره‌های آموزشی در این دانشگاه بدل شده است.

دانشگاه لاوال laval

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که برای تحصیل پرستاری در کانادا می‌توانید انتخاب کنید، دانشگاه لاوال واقع در استان کبک کانادا است. این دانشگاه توسط ملکه ویکتوریا و در سال 1852 تأسیس شد. البته ریشه‌های این دانشگاه به سال 1663 برمی‌گردد و همین امر موجب شده تا دانشگاه لاوال به یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های حال حاضر کانادا بدل شود.

از سال 2002 به بعد، دانشگاه لاوال بیش از 350 برنامه درسی مختلف را به بیش از 38000 دانشجو ارائه می‌کند. همچنین باید بدانید که این دانشگاه سالانه بیش از 2500 دانشجوی بین‌المللی را از سراسر دنیا پذیرش خواهد کرد. البته بسیاری از دوره‌های آموزشی این دانشگاه به زبان فرانسوی ارائه می‌شوند و شما باید برای اخذ پذیرش دانشگاه لاوال، مدرک زبان فرانسوی خودتان را ارائه کنید. دانشگاه لاوال می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای تحصیل پرستاری در کانادا انتخاب شود.

مزایای تحصیل رشته پرستاری در کانادا

مزایای تحصیل رشته پرستاری در کانادا

 • پذیرش آسان ویزای تحصیلی کانادا 
 • ارائه مدرک بین المللی
 • کیفیت آموزشی بالا
 • یافتن آسان کار در حین و پس از تحصیل
 • اعتبار جهانی گواهی پایان دوره
 • رعایت اصول آموزشی دقیق و با کیفیت بین المللی

شرایط تحصیل پرستاری در کانادا

 • ارائه ی مدرک پایان دوره دبیرستان به همراه ریز نمرات ترجمه شده
 •  مدرک آیلتس زبان انگلیسی(نمره ی 6.5 به بالا) 
 • ترجمه ی مدرک تحصیلی به یکی از زبانهای انگلیسی و یا فرانسوی
 •  گواهی پذیرش از دانشگاه کانادا
 •  تنظیم نامه ی انگیزه یا هدف برای تحصیل در کانادا گفنتی است که پرستاران پس از تحصیل پرستاری در کانادا ، میتوانند در بخش های مختلفی چون خانه ی سالمندان، کلینیک، بیمارستان ،مدارس و همچنین بخش مراقبت ویژه ی بیماران خاص فعالیت داشته که هر کدام میزان حقوق دریافتی متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند.
شرایط تحصیل پرستاری در کانادا

نتیجه‌گیری

کشور کانادا را می‌توان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی به‌خصوص در رشته پرستاری به شمار آورد. وجود دانشگاه‌های بسیار معتبر، سیستم آموزشی حرفه‌ای، اساتید مجرب، امکانات رفاهی و … باعث شده است تا روزبه‌روز بر تعداد دانشجویان متقاضی تحصیل پرستاری در کانادا افزوده شود. ما در این مقاله به‌صورت کامل در خصوص تحصیل در رشته پرستاری و در دانشگاه‌های برتر کشور کانادا صحبت کردیم و هزینه‌ها و شرایط مهم آن را در اختیار شما قرار دادیم.

مقاله پیشنهادی—>مهاجرت پزشکان به کانادا

سؤالات متداول

شما برای ورود به دانشگاه باید نمره 6.5مدرک آیلتس را دارا باشید زیرا در کشور کانادا به دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت میکنند که شما باید به یکی از این زبان تسلط کامل داشته باشید.

هزینه های دانشجویان در کانادا نسبت به بیشتر دانشگاه های جهان مقرون به صرفه است و البته در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی حدود 52000تا 169000 دلار کانادا و مقطع کارشناسی ارشد حدود37000 دلار کانادا و در مقطع دکتری مبلغی حدود 10000 تا 20000 دلار کانادا میباشد.

بله، به نوعی یکی از مزایای تحصیل پرستاری در کشور کانادا دریافت ویزای تحصیلی این کشور است و همچنین شما میتوانید در حین تحصیل خود به کار نیمه وقت نیز بپردازید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

 1. سلام ببخشید من رشتم کاردانش کامپیوتر هست امکانش هست رشته هایی مثل پرستاری رو در کانادا بخونم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   باید شرایطتون توسط کارشناسان ما ارزیابی بشه .
   برای این کار لطفا با شماره های 02128111107 و 02122654650 تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *