خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم.در این مطلب قصد داریم به بررسی خرید ملک در اسپانیا بپردازیم. بسیاری از سرمایه‌گذاران تمام تلاش خودشان را می‌کنند تا در بین کشورهای جهان به دنبال کشوری باشند تا سرمایه‌گذاری خودشان را در آن کشور انجام دهند. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی که می‌تواند در نهایت منجر به اخذ اقامت آن کشور شود، خرید ملک است. بااین‌وجود قیمت ملک در کشورهای اروپایی بالا بوده و هر کسی نمی‌تواند برای انجام این کار اقدام کند.

یکی از بهترین کشورها برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری، کشور اسپانیا است. این کشور به دلایل مختلفی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای خرید ملک تلقی شود. ما در این مقاله قصد داریم تا به ‌صورت کامل در خصوص خرید ملک در اسپانیا، دلایل و از همه مهم‌تر، راه و روش آن صحبت کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی کشور اسپانیا

کشور اسپانیا را می‌توان یکی از کشورهای قدیمی و جذاب قاره اروپا دانست که تاریخ بسیار کهنی را با خودش یدک می‌کشد. این کشور هم اکنون به ‌عنوان یکی از زیباترین و امن‌ترین کشورهای اروپایی شناخته می‌شود که امکان زندگی بسیار باکیفیتی را در اختیار شهروندان خودش قرار می‌دهد. شما درصورتی‌که موفق به اخذ تابعیت این کشور شوید، می‌توانید از مزایای زندگی و شهروندی این کشور به‌ صورت کامل برخوردار شوید.

این کشور در جنوب غربی قاره سبز واقع شده است و از همسایگان آن می‌توان به پرتغال، فرانسه و آندورا اشاره کرد. کشور اسپانیا دارای مساحتی در حدود ۵۰۶ هزار کیلومترمربع بوده و در این مساحت جمعیتی ۴۸ میلیون‌ نفری را جای‌داده است. شهر مادرید به‌ عنوان پایتخت این کشور یکی از زیباترین شهرهای اروپایی شناخته می‌شود و پس از لندن و برلین، جایگاه سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا را به خودش اختصاص داده است.

از دیگر شهرهای مهم کشور اسپانیا می‌توان به بارسلون، گارانادا، والنسیا، مالاگا و… اشاره کرد. این کشور به دلیل نزدیکی به دریای مدیترانه، دارای آب‌وهوایی متنوع است؛ به صورتی که بخش‌های شمالی دارای بارندگی بالا، بخش‌های مرکزی آب‌وهوایی معتدل و بخش‌های مدیترانه‌ای آب‌وهوای گرمی دارند. از آن جایی که اوضاع اقتصادی کشور اسپانیا در شرایط بسیار نرمالی قرار دارد، از آن به‌ عنوان کشوری که می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری باشد، یاد می‌کنند.

معرفی اسپانیا

تجربه یک سرمایه‌گذاری مطمئن با خرید ملک در اسپانیا

شما می‌توانید با خرید ملک در اسپانیا یک سرمایه‌گذاری مطمئن و با کمترین ریسک را تجربه کنید. ازاین‌رو نه‌تنها می‌توانید سرمایه خودتان را حفظ کرده، بلکه با گذشت زمان، ارزش آن را نیز بالاتر ببرید. اما شاید برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که خرید ملک در این کشور به چه صورتی انجام می‌گیرد یا اینکه چه مراحلی برای خرید ملک در اسپانیا باید طی شوند تا اجازه اقامت به فرد متقاضی داده شود. ما در ادامه به‌ تمامی این سؤالات شما پاسخ خواهیم داد.

خرید ملک در اسپانیا

همان‌طور که تا بدین جا نیز متوجه شده‌اید، بدون شک خرید ملک در کشوری که از لحاظ اقتصادی در اوضاع بسیار مناسبی قرار دارد، می‌تواند یک گزینه بسیار مطمئن تلقی شود. از سوی دیگر کشور اسپانیا به دلیل داشتن شرایط اجتماعی بسیار مناسب، یک کشور بی‌نظیر برای زندگی شناخته می‌شود و به شما این اجازه را می‌دهد تا با خرید ملک در این کشور، زندگی آرام و به ‌دور از حاشیه‌ای را تجربه کنید.

اما خرید ملک در این کشور دارای شرایط بسیار گوناگونی است که ممکن است در نگاه اول شما را بترساند. ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر گونه اقدام برای خرید ملک و یا زمین در اسپانیا با افرادی که در این زمینه دارای تجربه و اطلاعات کافی هستند، مشورت کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید. خرید ملک در اسپانیا در کنار مزایای بسیار زیادی که دارد، شرایط مختلفی را با خود دارد که ما در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مزایای خرید ملک در کشور اسپانیا

شاید شما هم تا بدین جا به‌ خوبی متوجه شده باشید که خرید ملک در کشوری مانند اسپانیا با خود چه مزایای زیادی را به همراه دارد. در واقع به دلیل وجود چنین مزایای است که تمایل برای چنین سرمایه‌گذاری در این کشور بین سرمایه‌گذاران خارجی به وجود آمده است و روزبه‌روز بر تعداد افرادی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند، افزوده می‌شود اما اجازه دهید تا در این قسمت، به مهم‌ترین مزایای خرید ملک در اسپانیا اشاره داشته باشیم.

 • قیمت ملک و املاک در کشور اسپانیا در مقایسه با کشورهای اروپایی پایین‌تر است.
 • می‌توانید برای خرید ملک در کشور اسپانیا از وام‌هایی که دولت در اختیار شما قرار می‌دهد، استفاده کنید.
 • کشور اسپانیا یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی در زمینه اقتصاد است.
 • شما می‌توانید از آب‌وهوای بسیار مطبوع و دلپذیر کشور اسپانیا بهره‌مند شوید.
 • کشور اسپانیا دومین خط ساحلی طولانی در جنوب اروپا را پس از ایتالیا به خودش اختصاص داده است و شما می‌توانید از سواحل زیبای این کشور نهایت استفاده را ببرید.
 • کشور اسپانیا در مقایسه با بسیاری از کشورها دارای محیط سیاسی باثبات‌تری است.
 • امید به زندگی در این کشور بعد از کشور ژاپن در بالاترین سطح قرار گرفته است.

مزایای خرید ملک در اسپانیا

دیگر مزایایی که باید از آن‌ها مطلع شوید:

 • سیستم مراقبت‌های بهداشتی در کشور اسپانیا توسط سازمان بهداشت جهانی به‌ عنوان هفتمین سیستم برتر جهان شناخته شده است.
 • اسپانیا پس از هلند، دانمارک و فرانسه بهترین رتبه زندگی کاری را از آن خودش کرده است.
 • هزینه‌های زندگی در کشور اسپانیا در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپا، کمتر است.
 • سیستم حمل‌ونقل کشور اسپانیا در بهترین حالت ممکن قرار دارد.
 • کشور اسپانیا دارای جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی است.
 • کشور اسپانیا دارای دانشگاه‌های بسیار مطرحی بوده و سیستم آموزشی قدرتمندی دارد.

با توجه به‌ تمامی این موارد، می‌توان به‌سادگی دریافت که چرا خرید ملک در اسپانیا و مهاجرت به این کشور تا به این اندازه دارای محبوبیت است.

دریافت اقامت اسپانیا با خرید ملک در این کشور

بدون شک افرادی که به دنبال خرید ملک در کشور اسپانیا هستند، قصد دارند تا بعد از چنین خریدی اقامت این کشور اروپایی را دریافت کنند. از سال ۲۰۱۳ بود که دولت کشور اسپانیا این اجازه را در اختیار شهروندان غیر اتحادیه اروپا قرار داد تا با خرید ملک در قلمرو اسپانیا، بتوانند اقامت این کشور را به دست آوردند. این ویزای که با نام ویزای طلایی شناخته می‌شود، به سرمایه‌گذاران این اجازه را می‌دهد تا در مرحله اول، اقامت ۲ ساله کشور اسپانیا را دریافت کنند.

البته نگران نباشید! این اقامت ۲ ساله قابل تمدید بوده و شما می‌توانید تحت شرایطی آن را به اقامت دائم بدل کنید. برای اینکه از طریق خرید ملک بتوانید اقامت کشور اسپانیا را از آن خودتان کنید، لازم است تا ملک شما حداقل قیمت ۵۰۰۰۰۰ یورو را داشته باشد. درصورتی‌که ملک خریداری شده توسط شما، کمتر از این مقدار ارزش داشته باشد، نمی‌توانید درخواست اقامت کشور اسپانیا را ارسال کنید.

قیمت‌گذاری املاک در کشور اسپانیا

این قیمت‌گذاری توسط مأموران دولت اسپانیا انجام خواهد گرفت. البته باید به این نکته اشاره داشت که شما نمی‌توانید از وام‌های مسکن برای تأمین حداقل سرمایه موردنیاز برای خرید ملک در اسپانیا، نه حداقل ۵۰۰ هزار یورو اول استفاده کنید. از سوی دیگر ملک شما باید عاری از بار باشد.

همچنین نیازی نیست که با ۵۰۰ هزار یورو خود، یک ملک جامع خریداری کنید. به بیان دیگر شما می‌توانید یک ملک و یک گاراژ را با یکدیگر بخرید. تا زمانی که ارزش این دو ملک بالاتر از ۵۰۰ هزار یورو باشد، شما می‌توانید برای دریافت اقامت اسپانیا اقدام کنید.

پس از این که این شرایط را برآورده کردید، می‌توانید برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا، اقدامات لازم را صورت دهید.شما بعد از اینکه به‌ صورت توریست وارد خاک کشور اسپانیا شدید، حداکثر ۳ ماه فرصت دارید تا خانه و یا ملک موردنظر خودتان را پیدا کرده، آن را خریداری کنید و برای دریافت اقامت، درخواست خودتان را ارسال کنید.

قیمت ملک در اسپانیا

قیمت ملک در اسپانیا با توجه موقعیت مکانی و همچنین نوع ملک متفاوت است اما در جدول زیر ما قیمت حدودی املاک در برخی شهرهای اسپانیا را بررسی کرده ایم. توجه کنید که این قیمت ها در سال ۱۴۰۲ جمع‌آوری شده است.

شهر قیمت (هرمترمربع)
آلیکانته 2300-2600 یورو
بیلبائو 4400-4700 یورو
بارسلونا 4200-4600 یورو
مادرید 4800-5100 یورو
مالاگا 3100-3400 یورو
سن سباستین 5600-5900 یورو
والنسیا 2700-2800 یورو

مزایای مهم دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا

البته این سؤال برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت و دریافت اقامت اسپانیا به وجود آمده است که با وجود فرصت‌های دیگر برای سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا برای دریافت اقامت این کشور، چرا باید خرید ملک را انتخاب کنند؟ در پاسخ به این سؤال باید اشاره کرد که خرید ملک در کشوری مانند اسپانیا دارای مزایای بسیار مختلفی است که موجب می‌شود این روش سرمایه‌گذاری را محبوب‌تر از قبل کند. از مهم‌ترین این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دریافت این اقامت در کمترین زمان ممکن

از آن جایی که شما می‌توانید در طول ۳ ماه توریستی خود در کشور اسپانیا برای دریافت این ویزا درخواست دهید، می‌توان نام آن را در بین سریع‌ترین ویزاهای کشور اسپانیا قرار داد. همچنین پاسخ دریافت ویزای اسپانیا از طریق خرید ملک در این کشور در کمتر از ۲۵ تا ۳۰ روز اعلام خواهد شد.

امکان کار و زندگی برای شما

شما بعد از دریافت اقامت از طریق خرید ملک در کشور اسپانیا به‌ مانند یک شهروند اسپانیایی می‌توانید از تمامی مزایای شهروندی این کشور مانند اجازه کار، تحصیل و زندگی بهره‌مند شوید.

امکان درخواست ویزای همراه

شما می‌توانید به‌راحتی برای همسر و فرزندان خودتان اقامت کشور اسپانیا را دریافت کرده و به همراه آن‌ها مهاجرت به اسپانیا را تجربه کنید.

مزایای مهم دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا

دریافت اقامت دوساله

بیشتر مجوزهای موجود در کشور اسپانیا، امکان اقامت یک‌ساله را در اختیار متقاضیان خود قرار می‌دهند. درحالی‌که با خرید ملک در اسپانیا شما در همان ابتدای امر می‌توانید اقامت دوساله این کشور را کسب کنید. همچنین تا زمانی که بتوانید سرمایه‌گذاری خودتان در این کشور را حفظ کنید، می‌توانید اقامت اسپانیا خود را تمدید کنید.

امکان دریافت اقامت دائم

شما می‌توانید بعد از گذشت تنها ۵ سال برای دریافت اقامت دائم اسپانیا از طریق خرید ملک، اقدام کنید. البته این شانس هم برای شما وجود دارد تا بعد از گذشت ۱۰ سال، بتوانید پاسپورت اسپانیایی خودتان را اخذ کنید.

بدون نیاز به به حضور فیزیکی برای تمدید ویزا

شما می‌توانید ویزای طلایی خودتان را بدون اقامت طولانی و یا مقیم شدن در کشور اسپانیا هم تمدید کنید. از این تنها نیاز است تا سالی یک‌بار به این کشور سفر کنید.

امکان سفر به کشورهای عضو شینگن

این امکان برای شما وجود دارد تا بدون هیچ‌گونه محدودیت خاصی، به کشورهای عضو اتحادیه شینگن به ‌سادگی سفر کنید.

الزامات اصلی برای خرید ملک در اسپانیا

اگر شما قصد دارید تا در این کشور ملکی را خریداری کنید، پیش از هر چیز باید الزامات مهمی را در این زمینه بدانید. از مهم‌ترین آن‌ها این است که باید به دولت کشور اسپانیا اثبات کنید که سرمایه موردنیاز برای خرید ملک در این کشور، حداقل ۵۰۰ هزار یورو را در اختیار داشته و می‌خواهید از آن برای خرید ملک در این کشور استفاده کنید. شما می‌توانید از طریق دریافت گواهی مالکیت از سازمان ثبت‌اسناد و املاک و سند حمایت از خرید ملک یا املاک در این کشور کمک بگیرید.

از سوی دیگر متقاضیانی که قصد خرید ملک در کشور اسپانیا و در نهایت دریافت اقامت این کشور را دارند، باید بیمه درمانی خود را از یک شرکت اسپانیایی اخذ کنند. معمولاً هزینه‌های بیمه درمانی در کشور اسپانیا بین ۵۰ تا ۷۰ یورو در ماه متغیر خواهند بود. همچنین لازم است تا گواهی عدم سو سابقه کیفری خودتان را هم به دولت این کشور ارائه کنید. در نهایت نیز باید به این نکته اشاره داشت که تمامی اسناد و مدارکی که برای ارائه به دولت اسپانیا گردآوری می‌کنید، باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشند.

خرید ملک در اسپانیا چقدر طول خواهد کشید؟

همان‌طور که مشاهده کردید، فرایند خرید ملک در کشور اسپانیا دارای مراحل متعددی است که باید آن‌ها را به‌ صورت کامل طی کنید. در قدم اول، شما باید بتوانید خانه موردنظر خودتان را از بین تمامی منازلی که برای فروش در این کشور وجود دارند، پیدا کنید. این کار بسته به سلیقه و حساسیت شما می‌تواند تا ۳ ماه و بعضاً یک سال به طول بیانجامد.

اما زمانی که خانه موردنظر خودتان را پیدا کردید، فرایند خرید ملک در اسپانیا به‌ صورت رسمی آغاز خواهد شد. این فرایند می‌تواند بین ۱ تا ۲ ماه طول بکشد تا در نهایت شما بتوانید کلیدهای خانه خود را تحویل بگیرید. بااین‌وجود شرایطی وجود دارد که می‌تواند باعث طولانی‌تر شدن این فرایند شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دریافت وام مسکن در این کشور اشاره کرد.

بهترین شهرها برای خرید ملک در اسپانیا

بهترین شهرها برای خرید ملک در اسپانیا

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در زمان خرید ملک در کشور اسپانیا باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، شهری است که می‌خواهید یک ملک را در آن خریداری کنید. این انتخاب می‌تواند به‌ صورت مستقیم بر روی قیمت و هزینه نهایی شما تأثیرگذار باشد. از مهم‌ترین شهرهای اسپانیا برای خرید ملک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بارسلون

یکی از بهترین شهرهای اسپانیا برای خرید ملک در این کشور، شهر بارسلونا است. شما برای خرید یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز این شهر، باید حدود ۳۰۰ هزار یورو پرداخت کنید.

مادرید

شهر مادرید به‌ عنوان پایتخت کشور اسپانیا، مقصد بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک است. برای تهیه یک آپارتمان یک خانه در مرکز شهر مادرید باید بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار یورو کنار بگذارید.

والنسیا

والنسیا می‌تواند بیشتر به‌ عنوان یک مقصد توریستی شناخته شود. شما به‌ سادگی می‌توانید یک ملک بسیار مناسب را در این شهر با قیمت ۱۰۰ هزار یورو خریداری کنید.

ویزای همراه اسپانیا

ویزای همراه اسپانیا

آیا می‌خواهید خانواده خود را به اسپانیا دعوت کنید تا به شکلی قانونی با شما زندگی کنند؟ آیا از روند مهاجرتی که در آن وجود دارد مطلع هستید؟ مطمئن‌ترین راه برای مهاجرت عزیزانتان از طریق فرآیند ویزای همراه اسپانیا است. از طریق این روش، بسیار امکان‌پذیر خواهد بود تا بستگان خود را به اسپانیا بیاورید و آن‌ها می‌توانند نه‌تنها اجازه اقامت بلکه مجوز کار نیز بگیرند.

سخن آخر

کشور اسپانیا یکی از بهترین کشورهای اروپا برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک است. شما این شانس را دارید تا با خرید ملک در اسپانیا، مهاجرت به این کشور را تجربه کرده و در نهایت اقامت دائم و پاسپورت اسپانیایی را برای خود و خانواده‌تان به ارمغان بیاورید. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در این کشور برای دریافت اقامت ۵۰۰ هزار یورو بوده و شما باید مراحل متعددی را برای خرید خانه در این کشور طی کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ایا میتوان با خرید ملک در کشور اسپانیا ویزای سرمایه گذاری دریافت کرد؟
بله، خرید ملک در این کشور یک سرمایه گذاری مطمئن تلقی میشود و به شما این اجازه رو میدهد با خرید ملک در این کشور زندگی ارامی را تجربه کنید.
آیا برای خرید ملک در اسپانیا میتوانیم از وام هم استفاده کنیم؟
بله،یکی از مزایای مهم خرید ملک در اسپانیا استفاده از وام هایی است که دولت در اختیارتان قرار داده.
آیا برای دریافت ویزای طلایی شرایط خاصی در نظر گرفته شده؟
بله،شما برای اینکه بتوانید از طریق خرید ملک اقامت این کشور را بدست آورید لازم است ملک خریداری شما حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو ارزش داشته باشد وگرنه ملکی با مبلغ کمتر به شما این اجازه را نخواهد داد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای