ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا مطلبی است که در این مقاله درباره ی آن صحبت کردیم .امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور اسپانیا هستند. اسپانیا یکی از برترین کشورهای اروپایی برای کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور و اخذ ویزای اسپانیا وجود دارد. محبوب‌ترین روش مهاجرت به این کشور، دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. از دیگر راه‌های مهاجرتی محبوب در میان متقاضیان مهاجرت به اسپانیا می‌توان به روش سرمایه‌گذاری و کاری اشاره کرد.

برای مهاجرت تحصیلی و دریافت ویزای کشور اسپانیا از این طریق باید از دانشگاه‌های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کرد. اسپانیا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در میان کشورهای اروپایی را دارد. اکثر دوره‌های دانشگاهی در این کشور علاوه بر زبان اسپانیایی، به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان‌تر است. برای دریافت ویزای کاری اسپانیا نیز باید از یک کارفرمای اسپانیایی دعوت‌نامه دریافت کرد

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

دریافت ویزای تحصیلی کشور اسپانیا

با دریافت پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا می‌توان ویزای اسپانیا را جهت تحصیل در این کشور دریافت کرد. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور برای مقطع لیسانس در حدود چهار سال طول می‌کشد. تحصیل در اسپانیا در مقطع فوق‌لیسانس و دکتری به ترتیب در حدود دو و چهار سال زمان می‌برد. برخلاف برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان و نروژ، تحصیلات آکادمیک در اسپانیا رایگان نیست. امکان کار به‌صورت پاره‌وقت برای دانشجویان وجود دارد.

نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا به‌حساب می‌آید. از دیگر مدارک مهم برای دریافت ویزای اسپانیا می‌توان به گواهی تمکن مالی، مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی و پاسپورت معتبر اشاره کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که بسیاری از دانشگاه‌های برتر کشور اسپانیا، دانشگاه‌های دولتی هستند. این دانشگاه‌ها نسبت به دانشگاه‌های خصوص هزینه بسیار کمتری برای هر ترم تحصیلی دریافت می‌کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا باتوجه‌به مقطع تحصیلی و دانشگاه موردنظر متغیر است. به‌طورکلی برای تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا در مقطع لیسانس باید در حدود هزار یورو در هر ترم پرداخت کرد.

دانشجویان مقطع فوق‌لیسانس نیز برای تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا باید نزدیک به دوازده هزار یورو هزینه در هر ترم بپردازند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا برای مقطع دکتری نیز تقریباً برابر با هزینه تحصیل در دوره فوق‌لیسانس است.

دریافت ویزای تحصیلی کشور اسپانیا

دریافت ویزای کاری کشور اسپانیا

تنها نوع ویزای کاری برای متقاضیان کار در اسپانیا ویزای جاب آفر یا پیشنهاد کاری است. این کشور مانند آلمان و اتریش ویزای کاری جاب سیکر صادر نمی‌کند. جهت اخذ ویزای اسپانیا از این طریق باید مدارک خود را به سازمان‌های کاریابی این کشور ارسال کنید. کارفرمایان اسپانیایی در صورت تمایل به استخدام به کارجویان اطلاع خواهند داد. ذکر این نکته حائز اهمیت است برای کار در کشور اسپانیا، تسلط به زبان اسپانیایی الزامی به‌حساب می‌آید.

در صورت نداشتن تسلط به زبان اسپانیایی، دوره‌های آموزشی به‌صورت فشرده برای متقاضیان در این کشور برگزار می‌شود. در دهه اخیر نرخ بیکاری این کشور به‌طور قابل‌توجهی کاهش پیداکرده است. افراد با سن پایین‌تر از سی سال شانس بالاتری برای دریافت پیشنهاد کاری از سمت کارفرمایان اسپانیایی دارند. کشور اسپانیا از اعضای اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. ازاین‌جهت، بسیاری از قوانین دریافت ویزای اسپانیا از این طریق مشابه سایر کشوهای اروپایی است.

 

کارفرمایان اسپانیایی پیش از استخدام نیروی کار خارجی باید چند مرحله قانونی خاص را طی کنند. تمامی کارفرمایان کشوهای عضو اتحادیه اروپا در ابتدا باید فرصت شغلی خود را در سطح کشور و پس‌ازآن در سطح اتحادیه اروپا آگهی کنند. چنانچه در ماه اول فردی مناسب برای فرصت شغلی پیدا نشد، می‌توان آن فرصت شغلی را به کارجویان غیراروپایی پیشنهاد کرد. تمامی کارجویان خارجی پس از ورود به اسپانیا باید توسط پزشکان معاینه شوند.

دریافت ویزای کاری کشور اسپانیا

دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری کشور اسپانیا

یکی از آسان‌ترین روش‌های دریافت ویزای اسپانیا سرمایه‌گذاری در این کشور است. درواقع با سرمایه‌گذاری در اسپانیا می‌توان در مدت‌زمان نسبتاً کوتاهی ویزای این کشور را دریافت کرد. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در اسپانیا وجود دارد. در میان روش‌های محبوب سرمایه‌گذاری در اسپانیا می‌توان به خرید ملک یا ثبت شرکت اشاره کرد. این روش از میان متقاضیان مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری از سایر روش‌ها محبوب‌تر است.

به‌طورکلی هزینه موردنیاز برای خرید ملک در اسپانیا نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پایین‌تر است. در اسپانیا با پرداخت هزینه‌های در حدود سیصد هزار یورو و خرید ملک، می‌توان ویزای این کشور را دریافت کرد. به‌تمامی متقاضیان ویزا از این طریق ویزای دوازده‌ماهه کشور اسپانیا اعطا می‌شود. امکان تمدید این ویزا نیز وجود دارد. با چند سال تمدید این ویزا و حضور در این کشور، تابعیت و اقامت این کشور به شما اعطا خواهد شد. اکثر افراد پس از ۶۰ ماه، تابعیت اسپانیا را دریافت می‌کنند.

یک روش سرمایه‌گذاری دیگر در کشور اسپانیا، خرید سهام شرکت‌های این کشور است. با خرید سهام یک شرکت با ارزش نیم میلیون یورو و بالاتر می‌توان ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا را دریافت کرد.

پس از سرمایه‌گذاری در شرکت‌های اسپانیایی به شما ویزای شصت‌ماهه اعطا خواهد شد. امکان تمدید این ویزا در صورت نگه‌داشتن سرمایه در طول مدت اعتبار ویزا نیز وجود دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است، نیازی به حضور مداوم در اسپانیا جهت اخذ تابعیت وجود ندارد.

دریافت ویزای کشور اسپانیا از طریق ثبت شرکت

در این روش برای دریافت ویزای اسپانیا به‌تمامی افراد ویزای یک‌ساله این کشور اعطا می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است، ریسک سرمایه‌گذاری در بخش ثبت شرکت به‌طور قابل‌توجهی پایین‌تر از خرید ملک است. باتوجه‌به عضویت اسپانیا در اتحادیه اروپا، قوانین مربوط به ثبت شرکت در این کشور تفاوت چندانی با سایر کشورهای اروپایی ندارد. ارائه طرح تجاری، پیش از موافقت با ثبت شرکت الزامی است. حداقل هزینه موردنیاز برای ثبت شرکت در حدود هفتاد هزار یورو است.

در روش ثبت شرکت همانند سایر روش‌های سرمایه‌گذاری امکان دریافت ویزای همراه اسپانیا برای همسر فرزندان زیر ۱۸ سال نیز وجود دارد. نرخ مالیات در کشور اسپانیا در حدود چهل درصد است. درواقع اسپانیا در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکی از بالاترین نرخ‌های مالیاتی را دارد. در اسپانیا دو نوع شرکت خصوصی و دولتی فعالیت می‌کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است، تأیید شدن طرح تجاری شما توسط وزارت کار اسپانیا جهت دریافت ویزای کاری الزامی محسوب می‌شود.

در طرح تجاری مربوط به شرکت باید برنامه‌ها و اهداف شرکت در بلندمدت به‌طور کامل توضیح داده شود. باتوجه‌به شرایط و مقررات پیچیده ثبت شرکت، بسیاری از سرمایه‌گذاران خرید ملک را به این روش ترجیح می‌دهند. در روش خرید ملک به سرمایه نسبتاً بالاتری برای دریافت ویزای اسپانیا نیاز است. بااین‌وجود، برخلاف روش ثبت شرکت، اداره مهاجرت اسپانیا از متقاضیان مدرکی مبنی بر طرح تجاری درخواست نمی‌کند.

دریافت ویزای کشور اسپانیا از طریق ثبت شرکت

دریافت گلدن ویزای کشور اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا از طریق خرید ملک در میان متقاضیان سرمایه‌گذاری در این کشور محبوبیت بسیار بالایی دارد. از دلایل محبوبیت بسیار بالای سرمایه‌گذاری در این کشور برای خرید ملک می‌توان به آسان‌تر بودن مراحل اداری اخذ ویزا از این طریق اشاره کرد. در صورت سرمایه‌گذاری صد هزار یورو و خرید ملکی به این مبلغ به متقاضی اقامت یک‌ساله با امکان تمدید اعطا می‌شود. در صورت بالاتر بودن ارزش ملک از مبلغ پانصد هزار یورو، شرایط اعطای ویزا متفاوت خواهد بود.

در صورت تمایل به خرید ملکی با ارزش بالاتر از پانصد هزار یورو شرایط اعطای ویزا و مدت اعتبار آن کاملاً تغییر می‌کند. به این دسته از سرمایه‌گذاران در اسپانیا گلدن ویزا اعطا می‌شود. مدت اعتبار این ویزا برخلاف ویزای خرید ملک عادی ۲۴ ماه است. با تمدید این ویزا به مدت شصت ماه می‌توان اقامت دائم کشور اسپانیا را نیز دریافت کرد. برای دریافت و تمدید گلدن ویزا نیازی به حضور مداوم در کشور اسپانیا نیست. جهت اخذ تابعیت باید به‌طور مداوم در اسپانیا حضور داشت.

در ابتدا متقاضیان خرید ملک در اسپانیا باید ویزای توریستی این کشور از جهت ورود به اسپانیا اخذ کنند. با مراجعه به این کشور می‌توان ملک موردنظر را برای خرید انتخاب کرد. خرید ملک در اسپانیا مانند سایر کشورها نیازمند طی کردن مراحل قانونی جهت دریافت ویزاست.

پس ‌از انتخاب خانه موردنظر و تکمیل فرم‌های مربوط به خرید خانه می‌توان ویزای اسپانیا را دریافت کرد. نداشتن سوابق کیفری جهت دریافت ویزای کشور اسپانیا الزامی به‌حساب می‌آید.

دریافت ویزای کشور اسپانیا از طریق تمکن مالی

یکی دیگر از روش‌های دریافت ویزای اسپانیا از طریق خود حمایتی یا از تمکن مالی است. افراد با توانایی مالی بالا از این طریق برای دریافت ویزای کشور اسپانیا اقدام می‌کنند. اثبات داشتن مبلغ بالایی سرمایه برای دریافت این نوع ویزا ضروری به‌حساب می‌آید. شایان‌ذکر است به دریافت‌کنندگان این نوع ویزا مجوز کار در شرکت‌هایی اسپانیایی اعطا نخواهد شد. بااین‌وجود این افراد می‌توانند از سرمایه خود یک تجارت شخصی راه‌اندازی کنند. مدت‌زمان اعتبار این ویزا ۲۴ ماه است.

در صورت حضور مداوم در این کشور امکان تمدید این ویزا نیز وجود دارد. حداقل سرمایه موردنیاز برای دریافت ویزای اسپانیا تمکن مالی پنجاه‌هزار یورو است. برخلاف روش ثبت شرکت در این روش متقاضیان نیازی به ارائه طرح تجاری و برنامه‌های سرمایه‌گذاری جهت اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در اسپانیا را ندارند. متقاضیان پس از دو بار تمدید این ویزا توانایی دریافت اقامت دائم و به دنبال آن تابعیت و پاسپورت کشور اسپانیا را دارند.

 

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، افراد با داشتن سرمایه‌ای در حدود پنجاه‌هزار یورو می‌توانند برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سالشان ویزای خود حمایتی اسپانیا را دریافت کنند. در صورت نداشتن این مقدار سرمایه با اثبات داشتن درآمد ماهیانه در حدود سه هزار دلار نیز می‌توان این ویزا را دریافت کرد. همانند سایر ویزاهای کشور اسپانیا ارائه گواهی عدم سوءپیشینه به همراه مدارک هویتی جهت اخذ این ویزا الزامی است.

دریافت ویزای کشور اسپانیا از طریق خرید سهام شرکت‌ های دولتی

خرید سهام شرکت‌های دولتی یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری برای دریافت ویزای اسپانیا محسوب می‌شود. دولت اسپانیا جهت جذب سرمایه‌گذاران خارجی برنامه‌های بسیار خوبی را برای متقاضیان مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری در نظر گرفته است. برای خرید سهام شرکت‌های دولتی به حداقل سرمایه بیشتری نسبت به خرید سهام شرکت‌های خارجی نیاز است. سرمایه‌گذاران برای خرید سهام شرکت‌های دولتی باید حداقل دو میلیون یورو هزینه پرداخت کرد.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای کشور اسپانیا از این طریق نیز تفاوت چندانی با سایر ویزاهای این کشور ندارد. مهم‌ترین مدرک برای دریافت این نوع ویزا گواهی تمکن مالی است. از دیگر مدارک مهم برای دریافت ویزا از طریق خرید سهام شرکت‌های دولتی می‌توان به گواهی عدم سوءپیشینه، مدارک کاری و مدارک تحصیلی اشاره کرد. ارائه مدارک مربوط به پرداخت مالیات در ۳۶ ماه گذشته در کشور مبدأ نیز از دیگر مدارک ضروری برای دریافت ویزا از این طریق است.

طبق قوانین وضع‌شده توسط دولت اسپانیا، اداره مهاجرت این کشور اعطای ویزا به این دسته از افراد را در اولویت سایر سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. ازاین‌جهت متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش شرکت‌های دولتی اسپانیا سریع‌تر از سایر متقاضیان سرمایه‌گذاری ویزای خود را دریافت می‌کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است دریافت اقامت دائم برای این دسته از افراد نیز از سایر سرمایه‌گذاران در اسپانیا پیچیدگی‌های قانونی بسیار کمتری دارد.

دریافت ویزای کشور اسپانیا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه‌های دریافت ویزای اسپانیا و به دنبال آن تابعیت و پاسپورت این کشور از طریق ازدواج با یک شهروند اسپانیایی است. درواقع این روش ارزان‌ترین راه دریافت ویزا و اقامت اسپانیا به‌حساب می‌آید. در این روش یکی از زوجین باید توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی هر دو نفر به مدت یک سال را داشته باشد. در صورت نداشتن تمکن مالی یکی از زوجین با درخواست اعطای ویزا برای فرد خارجی موافقت نخواهد شد.

به دلیل تخلفات و ثبت ازدواج‌های غیرواقعی در گذشته، واقعی بودن ازدواج به‌دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت موافقت با درخواست ویزا برای فرد خارجی به متقاضی یک ویزا با اعتبار ۶۰ ماهه اعطا می‌شود.

در صورت متأهل ماندن در طول این مدت پس از گذشت پنج سال، فرد برای اخذ تابعیت کشور اسپانیا واجد شرایط خواهند شد. مهم‌ترین مدرک موردنیاز برای دریافت ویزای اسپانیا از طریق ازدواج، سند ازدواج به همراه ترجمه آن به زبان اسپانیایی است.

از دیگر مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای اسپانیا از طریق ازدواج می‌توان به مدارک هویتی و گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی به مدت یک سال اشاره کرد. با ارائه مدارک ذکرشده و ثبت درخواست برای دریافت ویزا می‌توان ویزای این کشور را در مدت پنج ماه دریافت کرد. علت طولانی بودن فرایند اعطای ویزا به افراد خارجی از این طریق بررسی دقیق ازدواج جهت اطمینان از واقعی بودن آن است.

دریافت ویزای کشور اسپانیا از طریق ازدواج

دریافت ویزای کشور اسپانیا برای هنرمندان و ورزشکاران

دولت اسپانیا جهت اعطای ویزا به هنرمندان و ورزشکاران شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته است. این افراد در صورت تمایل برای مهاجرت و دریافت ویزای اسپانیا نیازی به اقدام از طریق روش‌های ذکرشده ندارند. دولت اسپانیا به‌تمامی هنرمندان و ورزشکارانی که درآمد بالاتر از سه هزار یورو در ماه دارند، ویزای این کشور را اعطا می‌کند. دریافت این ویزا تنها در صورت داشتن قرارداد کاری توسط هنرمند و یا ورزشکار امکان‌پذیر است. زمان موردنیاز برای دریافت این ویزا در حدود دو ماه است.

مدت‌زمان اعتبار ویزا برای هنرمندان و ورزشکاران در حدود پنج سال است. طبق قوانین مهاجرتی اسپانیا پس از پنج سال زندگی در این کشور می‌توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کرد. با دریافت اقامت از این طریق می‌توان به‌راحتی در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کرد. در سال‌های اخیر تعداد متقاضیان دریافت این نوع ویزا به‌طور قابل‌توجهی افزایش پیداکرده است. به‌طورکلی شرایط دریافت ویزای هنرمندان و ورزشکاران اسپانیا مشابه کشور اتریش است.

اخذ تابعیت کشور اسپانیا با ویزای تحصیلی

مانند سایر کشورها، در اسپانیا نیز هیچ راهی برای اخذ تابعیت اسپانیا به‌طور مستقیم با ویزای اسپانیا برای تحصیل وجود ندارد. دولت اسپانیا مانند اکثر کشورها به‌تمامی دانشجویان خارجی اجازه ماندن در کشور پس از فارغ‌التحصیلی را می‌دهد. ازاین‌جهت به دانشجویان خارجی در صورت پیدا کردن فرصت شغلی تا یک سال پس از فارغ‌التحصیلی ویزای کاری اعطا می‌شود. کارفرمایان اسپانیایی تمایل بیشتری به استخدام افراد با مدرک از دانشگاه‌های اسپانیا نسبت به سایر کارجویان دارند.

شانس فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های اسپانیا از سایر کارجویان خارجی در پیدا کردن فرصت شغلی ایده‌آل بیشتر است. در صورت پیدا کردن فرصت شغلی، ویزای تحصیلی شما به ویزای کاری اسپانیا تبدیل خواهد شد. پس از تمدید این ویزا به مدت ده سال امکان ارسال درخواست برای دریافت تابعیت و پاسپورت اسپانیا به وجود خواهد آمد. از تمامی متقاضیان دریافت اقامت با ویزای اسپانیا از طریق تحصیل، آزمونی درباره تاریخ و فرهنگ اسپانیا گرفته می‌شود.

شرکت در آزمون تابعیت و موفقیت در آن جهت اخذ تابعیت اسپانیا الزامی محسوب می‌شود. از دیگر موارد الزامی برای دریافت تابعیت اسپانیا تسلط به زبان اسپانیایی است. در صورت تمایل به دریافت پاسپورت کشور اسپانیا باید هزینه‌های در حدود سی یورو پرداخت کنید. ذکر این نکته حائز اهمیت است از دیدگاه دولت کشور اسپانیا دو تابعیتی وجه قانونی ندارد. ازاین‌جهت، برای دریافت تابعیت این کشور باید تابعیت اولیه خود را ترک کنید.

اخذ تابعیت کشور اسپانیا با ویزای تحصیلی

اخذ تابعیت کشور اسپانیا با ویزای کاری

تمامی کارمندان خارجی در اسپانیا در صورت تمدید ویزای خود به‌طور متداول برای اخذ تابعیت اسپانیا واجد شرایط خواهد شد. به‌طورمعمول مدت‌زمان قراردادهای کاری در کشور اسپانیا سه‌ سال است. ازاین‌جهت دارندگان ویزای اسپانیا از طریق کار پس از سه سال باید برای تمدید قرارداد کاری خود جهت نگه‌داشتن ویزای این کشور اقدام کنند. مدارک موردنیاز برای ثبت درخواست تابعیت کشور اسپانیا شامل مدارک هویتی، ویزا و سوابق مالیاتی در اسپانیا می‌شود.

برای دریافت تابعیت از طریق ویزای کاری در کشور اسپانیا باید در طول مدت اقامت خود در این کشور هیچ‌گونه سابقه کیفری نداشته باشید. احتمال عدم موفقیت در فرایند دریافت تابعیت برای افراد با سوءپیشینه بسیار بالاست. از دیگر معیارهای دولت اسپانیا جهت اعطای تابعیت و حق شهروندی به کارکنان خارجی در این کشور سوابق مربوط به پرداخت مالیات‌هاست. در صورت درخواست برای دریافت تابعیت برای همسر و فرزندان خود نیز باید مدارک مربوط را ارائه دهید.

از مدارک موردنیاز برای دریافت تابعیت کشور اسپانیا برای همراهان دارندگان ویزای کاری می‌توان به سند ازدواج و گواهی تولد فرزندان اشاره کرد. در صورت نداشتن مدارک ذکرشده، امکان اخذ تابعیت برای فرزندان وجود نخواهد داشت. یکی دیگر از شرایط الزامی برای دریافت تابعیت همسر و فرزندان داشتن گواهی پزشکی جهت تأیید سلامت روانی و فیزیکی متقاضیان است. تمامی دارندگان ویزا در طول اقامتشان قبل از اخذ تابعیت باید بیمه درمانی داشته باشند.

اخذ تابعیت کشور اسپانیا با ویزای سرمایه‌ گذاری

اداره مهاجرت اسپانیا ویزاهای مختلفی برای متقاضیان ویزای اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری صادر می‌کند. شرایط دریافت تابعیت کشور اسپانیا نیز باتوجه‌به نوع ویزای فرد سرمایه‌گذار اندکی متفاوت است. به‌طورکلی دارندگان ویزاهای سرمایه‌گذاری این کشور در صورت نداشتن سوابق کیفری و پرداخت مالیات‌هایشان واجد شرایط دریافت تابعیت هستند. شرط اصلی موردنیاز برای دریافت تابعیت اسپانیا ترک تابعیت اولیه خود در هنگام دریافت حق شهروندی این کشور است.

تمامی دارندگان ویزا از طریق خرید ملک، خرید سهام و یا ثبت شرکت می‌توانند برای اخذ تابعیت کشور اسپانیا اقدام کنند. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، دارندگان ویزا از طریق خرید سهام شرکت‌های دولتی اسپانیا برای اخذ تابعیت در اولویت قرار می‌گیرند. مراحل اعطای تابعیت برای دارندگان ویزا از طریق سرمایه‌گذاری در اسپانیا اندکی آسان‌تر از سایر متقاضیان کسب تابعیت کشور اسپانیاست.مدارک موردنیاز جهت اخذ تابعیت برای دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا باتوجه‌به نوع سرمایه‌گذاری‌شان اندکی متفاوت است.

دارندگان ویزا از طریق ثبت شرکت باید مدارک مربوط به وضعیت مالی شرکت از زمان تأسیس را به اداره مهاجرت اسپانیا ارائه دهند. سرمایه‌گذاران در بخش خرید سهام نیز باید مدارک مربوط به مالکیت سهام موردنظر را به همراه مدارک هویتی خود پیش از ثبت درخواست تابعیت ارائه کنند.

اخذ تابعیت کشور اسپانیا با ویزای سرمایه‌ گذاری

راهنمای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

اگر شما نیز تمایل به مهاجرت به کشور اسپانیا داشته و مهاجرت از طریق تمکن مالی را برگزیده‌اید توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید. سؤالات مهمی هستند که افراد به هنگام مهاجرت با آن‌ها مواجه می‌شوند. بر اساس آمارهای ارائه‌شده کشور اسپانیا یکی از ایده‌آل‌ترین کشورها برای زندگی است و سالانه شاهد مهاجرت افراد زیادی از ایرانیان به این کشور هستیم‌.

سخن آخر

اسپانیا یکی از بهترین مقاصد اروپا برای مهاجرت محسوب می‌شود. راه کاری، تحصیلی و خرید ملک محبوب‌ترین روش‌های اخذ ویزای این کشور هستند. خرید ملک یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای اخذ ویزای کشور اسپانیا به‌حساب می‌آید. از دیگر روش‌های ایده‌آل جهت دریافت ویزای اسپانیا می‌توان به خرید سهام شرکت‌های مختلف اشاره کرد. با اخذ ویزای این کشور پس از چند سال می‌توان تابعیت اسپانیا را نیز اخذ کرد. متقاضیان اخذ تابعیت کشور اسپانیا باید ابتدا تابعیت اولیه خود را ترک کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا چگونه است؟
باتوجه به مقطع تحصیلی هزینه دانشگاه های اسپانیا متغییر است اما بطور کلی برای تحصیل در مقطع لیسانس هزینه ای حدود هزار یورو در هر ترم و در مقطع فوق لیسانس حدود دوازده هزار یورو در هر ترم است.
برای خرید ملک در کشور اسپانیا چه مقدار هزینه مورد نیاز است؟
هزینه های مورد نیاز برای خرید ملک در کشور اسپانیا بطور کلی پایین تر از بقیه کشور های اروپایی است ،با پرداخت حدود سیصد هزار یورو و خرید ملک در این کشور میتوان ویزای اسپانیا را دریافت کرد.
مدت اعتبار گلدن ویزا چقدر است؟
سرمایه گذارانی که ملکی به ارزش پانصد هزار یورو خریداری کرده باشند به آنها گلدن ویزا اعطا میشود که مدت آن ۲۴ ماه است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای فرحناک
2 سال قبل

سلام خسته نباشید اگر برای مسافرت توریستی ویزای اسپانیا اخذ کنیم …آیا با پیدا کردن کارتو اون دوره امکان دریافت ویزای کاری اسپانیا خواهد بود؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای فرحناک
2 سال قبل

سلام خیر با ویزای توریستی امکان دریافت جاب افر وجود نداره

کادر هرمس اپلای