سرمایه‌گذاری در اسپانیا

سرمایه‌گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت اقامت این کشور است. دولت اسپانیا برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی راه‌های مختلفی جهت سرمایه‌گذاری در اسپانیا ایجاد کرده است. از میان روش‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا می‌توان به سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، اوراق قرضه و سهام شرکت‌های اسپانیایی اشاره کرد. متقاضیان مهاجرت به اسپانیا با سرمایه‌گذاری در این کشور بسیار آسان‌تر از سایر روش‌ها اقامت اسپانیا را اخذ خواهند کرد.

مقدار هزینه مورد نیاز برای دریافت ویزای اسپانیا از طریق روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری متفاوت است. به طور کلی برخی از سرمایه‌گذاری‌ها به مقدار سرمایه بیشتری نسبت به سایر روش‌ها نیاز دارند. مدت زمان مورد نیاز برای طی شدن فرایند اخذ ویزا نیز با توجه به نوع سرمایه‌گذاری اندکی متفاوت است. خرید ملک در کشور اسپانیا متداول‌ترین نوع سرمایه‌گذاری در این کشور به حساب می‌آید. در ادامه درباره انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا بیشتر می‌پردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط کلی سرمایه‌ گذاری در کشور اسپانیا

تمامی متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در اسپانیا امکان دریافت تابعیت پاسپورت اسپانیایی را پس از مدتی خواهند داشت. نوع ویزای اعطایی به متقاضیان سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک با توجه به نوع ملک انتخابی متفاوت است. در صورت انتخاب املاک با ارزش بالای نیم میلیون یورو به متقاضیان ویزای طلایی یا همان گلدن ویزا اعطا خواهد شد. دریافت اقامت دائم و تابعیت اسپانیا با این ویزا سریع‌تر از سایر روش‌های سرمایه‌گذاری است.

از دیگر روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا می‌توان به خرید سهام شرکت‌های خصوصی و یا دولتی اشاره کرد. برای خرید سهام شرکت‌های خصوصی به حداقل مبلغی در حدود ۱ میلیون یورو جهت دریافت اقامت نیاز دارید. حداقل میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای دریافت ویزای اسپانیا از طریق خرید سهام شرکت‌های دولتی در حدود دو میلیون یورو است. از این جهت اکثر افراد خرید سهام شرکت‌های خصوصی را برای اخذ اقامت اسپانیا نسبت به شرکت‌های دولتی ترجیح می‌دهند.

به طور کلی پس از دریافت هر نوع ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا می‌توان تابعیت این کشور را نیز دریافت کرد. مدت زمان مورد نیاز برای اخذ تابعیت اسپانیایی پس از سرمایه‌گذاری در حدود شصت ماه است.

تمامی سرمایه‌گذاران خارجی در کشور اسپانیا در صورت موفقیت در اخذ ویزای سرمایه‌گذاری برای خود، می‌توانند برای همراهان خود نیز ویزا بگیرند. طبق قوانین مهاجرتی همراهان هر فرد شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شود.

شرایط کلی سرمایه‌ گذاری در کشور اسپانیا

سرمایه‌ گذاری در بخش املاک کشور اسپانیا

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، محبوب‌ترین روش سرمایه‌گذاری در اسپانیا از طریق خرید املاک در این کشور است. با توجه به وضعیت بازار املاک سرمایه‌گذاری در این بخش نسبت به دهه اخیر ریسک بسیار پایین‌تری دارد. با خرید یک ملک در اسپانیا با ارزش نیم میلیون یورو می‌توان گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی اسپانیا را دریافت کرد. به دارندگان این نوع ویزا در ابتدا ویزا دوازده ماهه در اسپانیا اعطا می‌شود. امکان تمدید این ویزا در صورت نگه‌داشتن سرمایه وجود دارد.

با نگه‌داشتن ملک خریداری شده و تمدید ویزای اعطایی به صورت متداول امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از شصت ماه برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌شود. در صورت تمایل به تمدید گلدن ویزای اسپانیا باید حداقل دو هفته در سال را در این کشور بگذرانید. قوانین مربوط به این ویزا در دهه اخیر وضع شده‌اند. از این جهت طرح گلدن ویزای برای سرمایه‌گذاری در اسپانیا طرح نسبتا جدید به حساب می‌آید. با سرمایه‌گذاری در بخش املاک می‌توان از سوددهی آن در بلند مدت اطمینان داشت.

 

به تمامی دارندگان ویزای طلایی کشور اسپانیا مجوز کار این کشور نیز اعطا می‌شود. با دریافت مجوز کاری در اسپانیا می‌توان به طور آزادانه به فعالیت‌های مالی در این کشور پرداخت. دلیل محبوبیت بسیار بالای ویزای طلایی اسپانیا امکان اخذ آن توسط شهروندان غیر اروپایی است. به دلیل عضویت کشور اسپانیا در اتحادیه اروپا بسیاری از روش‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا، شهروندان کشورهای اروپایی را در اولویت پذیرش برای کار و زندگی در اسپانیا قرار می‌دهند.

سرمایه‌ گذاری در بخش املاک کشور اسپانیا

سرمایه‌ گذاری در بخش سهام شرکت‌ های اسپانیایی

یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در اسپانیا خرید سهام شرکت‌های خصوصی این کشور است. ذکر این نکته حائز اهمیت است برای خرید سهام شرکت‌های اسپانیایی به مبلغ نسبتا بالاتر برای سرمایه‌گذاری نیاز دارید. متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش خرید املاک در اسپانیا باید حداقل یک میلیون یورو در یکی از شرکت‌های این کشور سرمایه‌گذاری کنند. احتمال سودآوری سرمایه‌گذاری در بخش سهام شرکت‌های مختلف در اسپانیا اندکی بالاتر از سرمایه‌گذاری در بخش املاک اسپانیاست.

با سرمایه‌گذاری در بخش سهام شرکت‌های خصوصی نیز به تمامی افراد ویزای اسپانیا با اعتبار دوازده ماهه اعطا می‌شود. امکان تمدید این ویزا نیز در صورت نگه داشتن سرمایه در شرکت اسپانیا وجود دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است جهت تمدید ویزای اسپانیا باید تمامی مالیات‌هایتان را به طور کامل پرداخت کنید. در صورت عدم پرداخت مالیت‌ها به صورت کامل با درخواست تمدید ویزای شما موافقت خواهد شد. در ادامه به درصد مالیات‌ها در کشور اسپانیا بیشتر می‌پردازیم.

به طور کلی کشور اسپانیا در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکی از بالاترین نرخ‌های مالیاتی را دارد. سرمایه‌داران در این کشور باید در حدود چهل درصد از میزان سود خود را به عنوان مالیات به کشور اسپانیا پرداخت کنند. در این نکته حائز اهمیت است در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا تنها دو یا سه کشور نرخ مالیاتی بالاتری نسبت به اسپانیا دارند. یکی از دلایل تسهیلات بالا به سرمایه‌گذاران خارجی در کشور اسپانیا نیز این موضوع است.

سرمایه‌ گذاری در کشور اسپانیا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در اسپانیا یکی از متداول‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران خارجی محسوب می‌شود. دولت اسپانیا نیز برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در اسپانیا برنامه‌های مشابهی در نظر گرفته است. قوانین مربوط به ثبت شرکت توسط افراد خارجی در اسپانیا تقریبا به سایر کشورهای اروپایی شباهت دارد. دلیل این موضوع تابعیت این کشورها از اتحادیه اروپا برای وضع قوانین جدید است. برای ثبت شرکت در اسپانیا همانند سایر کشورهای اروپایی به یک طرح تجاری قوی نیازمند هستید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسپانیا در حدود شصت هزار یورو است. از این جهت مقدار سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت به طور قابل توجهی از سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا کمتر است. با این وجود، طرح تجاری افراد برای ثبت شرکت جهت موافقت با درخواست ویزای اسپانیا باید مورد تأیید سازمان‌های این کشور قرار بگیرد. شایان ذکر است این طرح توسط متقاضیان مهاجرت آسیایی به کشور اسپانیا محبوبیت بسیار بالایی دارد.

در صورت موافقت با طرح تجاری شما برای ثبت شرکت به شما ویزای اسپانیا با اعتبار دوازده ماهه اعطا می‌شود. همانند سایر روش‌های سرمایه‌گذاری متقاضیان ثبت شرکت نیز باید به طور سالیانه نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کنند. موفقیت در تأسیس شرکت و ادامه فعالیت در شرکت برای موافقت با درخواست تمدید ویزا الزامی به حساب می‌آید. ذکر این نکته حائز اهمیت است در صورت عدم ادامه فعالیت شرکت ثبت شده برای حداقل پنج سال با درخواست تابعیت شما موافقت نخواهد شد.

سرمایه‌ گذاری در کشور اسپانیا از طریق ثبت شرکت

سرمایه‌ گذاری در کشور اسپانیا از طریق خرید سهام شرکت‌ های عمومی

از دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا می‌توان به خرید سهام شرکت‌های عمومی این کشور اشاره کرد. برای سرمایه‌گذاری در بخش شرکت‌های دولتی به سرمایه نسبتا بالایی نیاز است. متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش شرکت‌های دولتی به حداقل سرمایه‌ای در حدود دو میلیون یورو نیاز دارند. اداره مهاجرت اسپانیا صدور ویزا برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش شرکت‌های دولتی این کشور را در اولویت قرار می‌دهد. اخذ تابعیت برای این گروه از افراد نیز شرایط متفاوتی دارد.

سرمایه‌گذاران در شرکت‌های عمومی نیز مانند سایر سرمایه‌گذاران در کشور اسپانیا امکان فعالیت و ایجاد یک کسب و کار شخصی را دارند. آسان‌تر بودن مراحل قانونی برای تأسیس یک تجارت شخصی یکی از مزیت‌های کشور اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی به حساب می‌آید. مقررات مربوطه این موضوع در اسپانیا نسبت به کشورهایی مانند آلمان و کشورهای اسکاندیناوی بسیار آسان‌تر است. یکی از دلایل محبوبیت این کشور در میان سرمایه‌گذاران نیز این موضوع محسوب می‌شود.

 

فرزندان دارندگان ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا توانایی استفاده از خدمات آموزشی این کشور در سطح دبستان و دبیرستان را دارند. بیشتر آموزش‌های اسپانیا به ‌جز آموزش در بخش آکادمیک رایگان است از این جهت افراد برای تحصیل نیازی به پرداخت هزینه در اکثر مواقع ندارند. از دیگر خدمات در دسترس برای سرمایه‌گذاران اسپانیایی می‌توان به خدمات پزشکی اشاره کرد.

اعطای ویزای اسپانیا به سرمایه‌ داران خارجی

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم دولت اسپانیا در دهه اخیر قوانین مربوط به سرمایه‌گذاری در این کشور را به طور کلی تغییر داد. یکی از برنامه‌های دولت اسپانیا برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی اعطای ویزای این کشور به افراد با مقدار قابل توجهی سرمایه است. این اقدامی برای جذب سرمایه‌داران جهت سرمایه‌گذاری در اسپانیا به حساب می‌آید. شایان ذکر است به اعطای اقامت اسپانیا از این طریق اقامت از طریق تمکن مالی نیز گفته می‌شود.

مقدار سرمایه مورد نیاز برای دریافت اقامت از این طریق با توجه به داشتن همراه و تعداد همراهان محاسبه می‌شود. در صورت تمایل برای دریافت ویزای اسپانیا از این طریق برای یک نفر تنها به سی هزار یورو سرمایه نیاز است. در صورت تمایل به اخذ ویزای همراه برای همسر متقاضی، سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزا به چهل هزار دلار افزایش پیدا می‌کند. به طور کلی برای دریافت ویزا بری فرد متقاضی به همراه همسر و یک فرزند باید در حدود پنجاه هزار یورو سرمایه داشت.

دریافت کنندگان ویزا از این طریق برخلاف روش خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در شرکت مجوز کار در اسپانیا دریافت نمی‌کنند. شرط تمدید ویزا نگه داشتن سرمایه در بانک‌های اسپانیا و حضور به مدت ۲۲ هفته در سال در کشور اسپانیاست. در صورت رعایت کردن شروط ذکر شده امکان تمدید این ویزا به صورت سالیانه وجود دارد. با تمدید این ویزا به صورت متداول به مدت شصت ماه می‌توان اقامت دائم و به دنبال آن تابعیت کشور اسپانیا را نیز دریافت کرد.

امنیت سرمایه‌ گذاری در کشور اسپانیا

تمامی سرمایه‌گذاران پیش از سرمایه‌گذاری در هر کشور وضعیت امنیت سرمایه در آن کشور را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهند. از جمله موارد مهم برای بررسی پیش از انتخاب مکان مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌توان به شاخص مصادره اموال خارجیان و فساد اقتصادی در هر کشور اشاره کرد. با توجه به عضویت اسپانیا در اتحادیه اروپا، این کشور از وضعیت اقتصادی نسبتا پایداری برخوردار است. از این جهت بسیاری از افراد برای سرمایه‌گذاری در اسپانیا اطمینان خاطر دارند.

شاخص مصادره اموال در اسپانیا در دهه اخیر همواره در سطح یک قرار داشته است. این موضوع نشان‌دهنده خطر بسیار پایین مصادره اموال در این کشور است. این موضوع خطر بسیار پایین مصادره اموال پس از سرمایه‌گذاری در اسپانیا را نشان می‌دهد. به طور کلی خطر مصادره اموال در کشور اسپانیا در حد کشورهایی مانند ایتالیا، پرتغال و یونان است. در کشورهای اروپایی معمولا هیچگاه شاخص مصادره اموال کشورها به علت قوانین یکسان بالاتر از این مقدار نمی‌رود.

از دیگر موارد برای بررسی پیش از سرمایه‌گذاری میزان مالیات‌ها در هر کشور است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا معمولا نرخ مالیات بالاتر از سایر کشورها دارند. نظام آموزشی و سلامت قوی به همراه کیفیت بالای خدمات عمومی از دلایل این موضوع به حساب می‌آیند. بعد از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ دولت اسپانیا برنامه‌های جدی برای مبارزه با فساد اقتصادی در اسپانیا در نظر گرفت. در ادامه درباره نکات مثبت برای سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا بیشتر می‌پردازیم.

امنیت سرمایه‌ گذاری در کشور اسپانیا

مزایای سرمایه‌ گذاری در کشور اسپانیا

با خرید ملک و یا سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر اقتصاد کشور اسپانیا می‌توان از سوددهی سرمایه‌گذاری در بلندمدت اطمینان داشت. بسیاری از افراد برای دریافت اقامت اقدام به سرمایه‌گذاری در اسپانیا می‌کنند. علت جذابیت اسپانیا برای سرمایه‌گذاران خارجی نیز این موضوع محسوب می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم محبوب‌ترین نوع سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا در بخش املاک این کشور است. در اسپانیا دو طرح مختلف برای خرید خانه وجود دارد.

سرمایه‌گذاران معمولا بعد از شصت ماه در اسپانیا و به شرط حضور مداوم در این کشور می‌توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. برای اخذ تابعیت پس از مدت زمان ذکر شده نیز باید در ابتدا تابعیت اولیه خود را ترک کرد. اقتصاد کشور اسپانیا جزو هفت اقتصاد بزرگ در اتحادیه اروپاست. با وجود قوانین جدید در این اتحادیه انتظار می‌رود در چند سال آینده این کشور رشد اقتصادی چشمگیری را تجربه کند. این موضوع در ارزش ملک و بازار سهام این کشور تأثیر مثبتی خواهد داشت.

از دیگر مزایای سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا می‌توان به امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان اشاره کرد. در برخی از طرح‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا حداقل مبلغ مورد نیاز در صورت تمایل برای اخذ ویزا برای همواره تغییر می‌کند. برای مثال در طرح تمکن مالی در صورت تمایل به اخذ ویزا برای همراهان باید مبلغ بیشتری سپرده بانکی داشته باشید. سوابق کیفری همسر افراد در صورت تمایل برای دریافت ویزای همراه نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدارک-مورد-نیاز-برای-دریافت-گلدن-ویزا-جهت-سرمایه_گذاری

مدارک مورد نیاز برای دریافت گلدن ویزا جهت سرمایه‌ گذاری

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای طلایی کشور اسپانیا تفاوت زیادی با سایر ویزاهای این کشور ندارد. مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزا از طریق خرید ملک در اسپانیا اسناد مربوط به سرمایه‌گذاری و تمکن مالی است. تمامی سرمایه‌گذاران پیش از دریافت ویزا بابت سرمایه‌گذاری در اسپانیا باید تمکن مالی خود را اثبات کنند. برای مثال جهت خرید یک خانه در اسپانیا افراد باید به اندازه حداقل نیم میلیون یورو به همراه هزینه‌های زندگی در حساب داشته باشید.

هزینه‌های زندگی در اسپانیا با توجه به شرایط اقتصادی در هر سال تغییر می‌کند. از این جهت، اداره مهاجرت اسپانیا مبلغ مورد نیاز برای تمکن مالی در هر سال را تغییر می‌دهد. در حال حاضر متقاضیان مهاجرت به اسپانیا باید به اندازه  ۸۱۰۰ یورو در حساب بانکی خود برای هزینه‌های زندگی داشته باشند. این مبلغ برای پرداخت هزینه‌های زندگی به مدت نه ماه در اسپانیاست. شایان ذکر است حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید خانه به مبالغ ذکر شده جهت اخذ تمکن اضافه می‌شود.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا می‌توان به فرم تکمیل شده درخواست ویزا اشاره کرد. پاسپورت با اعتبار بیشتر از شش ماه یا بیشتر نیز الزامی محسوب می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم تمامی متقاضیان پیش از دریافت ویزای کشور اسپانیا مورد بررسی پزشکی قرار می‌گیرند.

در صورت نداشتن هیچ‌گونه بیماری فیزیکی یا روحی به افرادی گواهی سلامت اعطا خواهد شد. ارائه این گواهینامه در هنگام اخذ ویزای اسپانیا الزامی است.

واجدین شرایط برای سرمایه‌ گذاری در بخش املاک کشور اسپانیا

دولت اسپانیا برای سرمایه‌گذاران ساکن کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ساکنان کشورهای غیراروپایی شرایط متفاوتی در نظر گرفته است. ساکنین کشورهای عضو اتحادیه اروپا به حداقل سرمایه بسیار پایین‌تری نسبت به ساکنین غیر اروپایی جهت سرمایه‌گذاری در اسپانیا نیاز دارند. اروپایی‌ها برای دریافت ویزای اسپانیا از طریق خرید ملک تنها نیاز به صد هزار یورو سرمایه دارند. سرمایه‌گذاران غیراروپایی به پنج برابر سرمایه بیشتری برای دریافت ویزای این کشور احتیاج دارند.

تنها راه دریافت اقامت برای سرمایه‌گذاران غیراروپایی از طریق خرید ملک داشتن سرمایه‌ای حداقل نیم میلیون یورویی است. برای سرمایه‌گذاری در دیگر بخش‌های اسپانیا مانند بازار سهام به سرمایه بسیار بیشتری از این مقدار نیاز است. برای مثال، سرمایه‌گذاران در بخش سهام باید حداقل یک میلیون یورو برای دریافت ویزای اسپانیا هزینه کنند. این مقدار در حدود دو برابر سرمایه مورد نیاز جهت دریافت ویزا از طریق خرید ملک در  کشور اسپانیاست.

تنها روش سرمایه‌گذاری با حداقل مبلغ مورد نیاز بسیار پایین‌تر از خرید ملک ثبت شرکت در اسپانیاست. متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در بخش ثبت شرکت نیاز به طرح تجاری دارند. از این جهت با درخواست ویزای بسیاری از متقاضیان ثبت شرکت در اسپانیا موافقت نمی‌شود. دلیل این موضوع بررسی دقیق طرح‌های تجاری توسط کارشناسان اقتصادی اداره مهاجرت اسپانیاست. در صورت عدم وجود توجیه اقتصادی در طرح تجاری درخواست ویزای افراد رد خواهد شد.

مراحل قانونی برای سرمایه‌ گذاری در بخش املاک در کشور اسپانیا

همانند سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا برای خرید ملک در این کشور در ابتدا باید به اسپانیا با ویزای توریستی سفر کنید. پس از ورود و انتخاب ملک مورد نظر مبلغ مورد نیاز برای ملک را باید به طور کامل آماده کرد. پیش از خرید ملک در اسپانیا باید تمامی قبوض ساختمان را استعلام کرد. در صورت وجود بدهی‌های مالیاتی، تمامی بدهی‌ها باید توسط صاحب قبلی پرداخت شوند. ذکر این نکته حائز اهمیت است در صورت عدم پرداخت بدهی‌ها انتقال مالکیت امکان‌پذیر نخواهد بود.

مراحل قانونی برای سرمایه‌ گذاری در بخش املاک در کشور اسپانیا

تمامی اسناد مربوط به پرداخت بدهی‌ها به دفتر اسناد رسمی ارائه می‌شود. پس از انتقال مالکیت به سرمایه‌گذار امکان اخذ ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا برای تقاضای فراهم خواهد شد. متقاضی باید سند انتقال مالکیت را برای ثبت درخواست اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در اسپانیا به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهد. فرایند دریافت ویزای اسپانیا پس از انتقال مالکیت و ارائه مدارک مربوطه به اداره مهاجرت این کشور در حدود سه تا چهار هفته طول می‌کشد.

اداره مهاجرت اسپانیا از متقاضیان ویزای اسپانیا چهار قطعه عکس درخواست می‌کند. ارائه عکس‌ها به همراه مدارک برای اخذ ویزا الزامی محسوب می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، تمامی دارندگان ویزای اسپانیا باید بیمه درمانی داشته باشند. هزینه دریافت کارت بیمه درمانی در سال اخیر در حدود صد یورو است. در صورت پرداخت مالیات‌ها به طور کامل در هنگام تمدید ویزا نیازی به پرداخت این هزینه برای دریافت کارت بیمه نیست.

دریافت تابعیت کشور اسپانیا با سرمایه‌گذاری در این کشور

تمامی افراد با سرمایه‌گذاری در اسپانیا پس از تمدید ویزای خود به مدت شصت ماه برای اخذ تابعیت کشور اسپانیا واجد شرایط خواهند شد. برای این کار باید سرمایه خود را به مدت حداقل پنج سال در بخش‌های اقتصادی این کشور نگه دارید. دولت اسپانیا سوابق کیفری تمامی متقاضیان اخذ تابعیت را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد. در صورت نداشتن سوابق کیفری و پرداخت تمامی بدهی‌ها با درخواست اخذ تابعیت کشور اسپانیا موافقت خواهد شد.

برای تمدید ویزا به طور مرتب نیازی به حضور متداول در اسپانیا نیست. با این وجود، تمامی سرمایه‌گذاران در اسپانیا در صورت تمایل برای دریافت تابعیت این کشور باید حداقل ۲۲ هفته از هر سال را در اسپانیا حضور داشته باشند. طبق قوانین اسپانیا داشتن دو تابعیت برای شهروندان این کشور امکان‌پذیر نیست. از این جهت تمامی افراد برای اخذ تابعیت اسپانیا باید تابعیت اولیه خود را ترک کنند. از تمامی متقاضیان تابعیت اسپانیا آزمونی درباره تاریخ این کشور گرفته می‌شود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت در کشورهای مختلف راه‌های زیادی دارد که از میان آنها می‌توان به مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. در ادامه این مطلب به بررسی شرایط عمومی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و بهترین کشورها برای این نوع مهاجرت پرداخته شده است.

سخن آخر

راه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در اسپانیا وجود دارند. خرید ملک در کشور اسپانیا محبوب‌ترین راه برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید. برای اخذ ویزا از طریق خرید ملک باید ارزش ملک بالای نیم میلیون یورو باشد. از دیگر روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توان به ثبت شرکت و یا خرید سهام اشاره کرد. حداقل ارزش سهام خریداری شده برای اخذ ویزا در حدود ۱ میلیون یورو است. با تمدید ویزای اخذ شده به مدت ۵ سال می‌توان تابعیت کشور اسپانیا را نیز اخذ کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا متقاضیان مهاجرت برای سرمایه گذاری در اسپانیا میتوانند پاسپورت اسپانیایی دریافت کنند؟
بله تمامی متقاضیان مهاجرت به این کشور پس از مدتی پاسپورت اسپانیایی دریافت خواهند کرد اما نوع ویزا با توجه به نوع ملک انتخابی متفاوت است.
سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسپانیا چقدر است؟
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در اسپانیا حدود شصت هزار یورو است.
خدمات آموزشی در کشور اسپانیا چگونه است؟
بیشتر خدمات آموزشی این کشور بصورت رایگان است بجز آموزش در بخش آکادمیک.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای نامور
2 سال قبل

سلام با سرمایه گذاری در اسپانیا میتونی شهروندی بگیریم؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای نامور
2 سال قبل

سلام بله امکان دریافت شهروندی اسپانیا با ویزای سرمایه گذاری وجود داره

کادر هرمس اپلای