شرایط مهاجرت به شمال غرب کانادا؛ برنامه مهاجرتی استانی شمال غرب

شرایط مهاجرت به شمال غرب کانادا؛ برنامه مهاجرتی استانی شمال غرب

مهاجرت به شمال غرب کانادا، دارای برنامه مهاجرتی استانی شمال غرب است که به افراد امکان مهاجرت به این منطقه پراز فرصت‌های طبیعی و اقتصادی را می‌دهد. این برنامه مناطق شمال غربی کانادا را به مهاجران ارایه می‌دهد تا با مزایا و شرایط استان‌های این منطقه، از جمله بریتیش کلمبیا، آلبرتا، و ساسکاچوان، آشنا شوند و امکانات مختلف این مناطق را بررسی کنند. این برنامه امکاناتی مانند فرصت‌های شغلی، آموزش، سلامت، و زندگی خانوادگی را به مهاجران ارایه می‌دهد تا بهترین تصمیم را در مورد ساکن شدن در این نقاط دورافتاده و زیبا بگیرند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا به چه مواردی کمک می کند؟

✔ جذب نیروی کاری متخصص و با سابقه و افراد جدیدالورود توسط کارفرمایان برای کار کردن به مناطق شمال غربی

✔ ارتقا کیفیت اقتصاد با جذب افراد واجد شرایط

✔ حمایت از کارفرما برای استخدام نیروی کار مورد نظر

✔ تقویت اقتصاد مناطق شمال غربی با حمایت از مهاجرت به این مناطق

✔ انتخاب و جذب نیروی کار دارای صلاحیت برای اقامت دائم در این مناطق و در کشور کانادا

مشارکت کارفرمایان

کارفرمایی که قصد همکاری و مشارکت در این برنامه را دارد، باید شخصی را برای اقامت دائم کانادا انتخاب ‌کند که شرایط زیر را داشته باشد:

 • فرد باید یک بیزینس معتبر و دارای مجوز، انجمن صنعتی و یا یک بیزینس محلی فعال داشته باشد.
 • بیزینس با شرایط گفته شده به مدت حداقل یک سال فعالیت داشته باشد.
 • فرد باید قوانین مناطق شمال غربی را رعایت کرده و امنیت شغلی و جانی کارمندان را تضمین کند.

روش های در حال اجرا در برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا

 • نیروی کار با حساسیت و نیاز بالا
 • اسکیل ورکر (نیروی کار متخصص)
 • اکسپرس اینتری برای نیروی کار متخصص
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

نیروی کار با حساسیت و نیاز بالا

 • برای کار در کانادا فرد متقاضی باید حداقل دانش زبان مورد نیاز را برای ایجاد ارتباط و کار کردن در کانادا داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید با شرکت در آزمون‌های معتبر مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی خود را ارائه دهد.
 • همچنین برای تکمیل فرایند مهاجرت، کارفرما باید فرم‌های مورد نیاز را دقیق و کامل پر کند و در مدت زمان تعیین شده به اداره مهاجرت و دولت کانادا ارائه دهد.

اسکیل ورکر

برنامه اسکیل ورکر برای جذب نیروی کار متخصص و پر کردن موقعیت‌های کاری مورد نیاز در مناطق شمال غربی طراحی شده است. این برنامه به کارفرمایان کمک می‌کند تا نیروی کار مورد نظر خود را در زمان کوتاه‌ تری پیدا کنند.

برای این که فرد متقاضی صلاحیت لازم را برای شرکت در این برنامه داشته باشد، باید بتواند مدارک مورد نیاز برای اثبات داشتن مهارت و سابقه کافی برای شغل مورد نظر را ارائه دهد. حداقل سابقه مورد نیاز یک سال است. همچنین فرد باید مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه با حداقل نمره مورد نیاز را تهیه کند و ارائه دهد.

تجربه کاری مورد نیاز برنامه اسکیل ورکر

همان ‌طور که می‌دانید، برای شرکت در این برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا باید یک درخواست کار از کارفرمای کانادایی داشته باشید و همچنین واجد شرایط کار در کانادا باشید. صلاحیت‌های شما پس از ارسال درخواست بررسی می‌شود.

طبق برنامه طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا نیاز به سطح مهارت A یا B دارید. برای اطلاع از مشاغل مورد بحث لازم است قبل از ارسال درخواست، درباره برنامه مورد نظر تحقیق کنید. همچنین باید تجربه کاری خود را تا 10 سال گذشته ارائه دهید و نیاز به حداقل یک سال سوابق کار تمام‌ وقت با 30 ساعت در هفته یا تجربه کار پاره‌ وقت با همین مدت زمان دارید.

مطلب بالا به این معنا است که اگر در 10 سال گذشته 1 سال تجربه کار تمام‌ وقت با حداقل 30 ساعت در هفته را داشته باشید، باید سابقه 30 ساعت در هفته را در شغل پاره‌ وقت خود اثبات کنید. در این برنامه شما نیاز به منابع مالی کافی برای حمایت از خود در خاک کانادا دارید.

اکسپرس اینتری برای نیروی کار متخصص

برنامه اکسپرس اینتری برای نیروی کار متخصص برای افرادی است که در برنامه فدرال اکسپرس اینتری شرکت کرده باشند، امتیاز لازم را کسب کرده باشند و وارد مرحله استخر شده باشند. افرادی که از این طریق انتخاب شوند، باید تمایل برای زندگی در مناطق شمال غربی کانادا را داشته باشند.

امتیاز بندی برای برنامه اکسپرس اینتری

برای موقعیت در برنامه اکسپرس اینتری باید حداقل امتیاز لازم را در برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا به دست آورید که این امتیاز عدد 67 خواهد بود. امتیازات شما بر مبنای موارد مختلفی دسته‌ بندی می‌شوند. در ادامه تمام ویژگی‌ هایی که در کسب امتیاز شما نقش دارند، بیان شده‌اند:

 • زبان‌های رسمی در کشور کانادا در درجه اول انگلیسی و در بعضی مناطق فرانسوی است. پس امتیاز زبان شما نقش خیلی مهمی در قبولی یا رد درخواستتان دارد. توانایی در هر دو زبان می‌تواند امتیازات شما را افزایش دهد.
 • تجربه کاری شما در شغل تخصصی که درخواست داده‌اید، عامل مهم دیگری است که در سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری نقش مهمی دارد.
 • سن در این حوزه عامل مهم دیگری است. هرچه سن شما بالاتر از 35 سال باشد، امتیازات شما کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل، بهتر است در سنین کمتر درخواست دهید.
 • میزان سازگاری شما با جامعه کانادا عامل مهم دیگری است که در سیستم امتیازدهی نقش مؤثری ایفا می‌کند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری

یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا سرمایه‌ گذاری و یا شروع یک کسب‌ و کار در این مناطق است. برای این کار، لازم است یا کسب‌ و کاری را راه‌ اندازی کنید و یا یکی از روش‌ های سرمایه‌ گذاری این کشور را در پیش گیرید.

توجه کنید که برای سرمایه‌ گذاری باید مبلغ معینی را برای آن در نظر بگیرید. اگر قصد شروع یک کسب‌ و کار را دارید، با حداقل سرمایه 300.000 دلار کانادا می‌ توانید کسب‌ وکار خود را آغاز کنید. اما اگر می‌خواهید در کسب‌ و کارها و برنامه‌های موجود سرمایه‌ گذاری کنید، به سرمایه‌ای معادل 150.000 دلار کانادا نیاز دارید.

برای این نوع مهاجرت، شما باید سطح زبان انگلیسی خود را به سطح حداقل CLB4 برسانید؛ زیرا برای تجارت در این کشور حداقل به این میزان مهارت نیاز است، البته اگر شما در زبان فرانسه هم توانایی لازم را داشته باشید، مدرک NCLC هم قابل قبول است؛ زیرا در مناطق غربی این زبان نیز بین مردم عمومیت دارد.

برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا به چه مواردی کمک می کند؟

✔ کسب امتیاز کافی و ورود به مرحله استخر

✔ داشتن پرونده کامل در سیستم اکسپرس اینتری

✔ داشتن کد جست و جوی کار

✔ داشتن شرایط عمومی برنامه اسکیل ورکر

برنامه مهاجرت استانی نوااسکوشیا کانادا

برنامه مهاجرت استانی نوااسکوشیا کانادا

NSNP نام برنامه مهاجرت استانی نوااسکوشیا کانادا است که از طریق این برنامه قصد دارند تا کمبود نیروی کار انسانی متخصص و با تجربه خود را جبران کنند.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم در رابطه با برنامه مناطق شمال غربی کانادا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم تا اگر قصد مهاجرت به شمال غرب کانادارا دارید، برنامه مهاجرتی استانی شمال غرب را نیز مورد بررسی قرار دهید و با اطلاعات بهتر برای این امر اقدام کنید. شما می‌توانید برای پیدا کردن پاسخ سؤالات خود نیز از طریق پر کردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان مجرب مؤسسه هرمس اپلای مشاوره دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا چه کمکی به کارفرمایان میکند؟
این برنامه استانی به کارفرمایان کمک میکند تا نیروی متخصص و افراد جدی و با تجربه را برای کار جذب کنند.
برای برنامه مهاجرت استانی مناطق شمال غربی کانادا چه برنامه هایی قابل اجرا است؟
برای این برنامه میتوان از روشهای نیروی کار با حساسیت بالا و اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری استفاده کرد.
برای کسی که میخواهد از طریق روش نیروی کار مهاجرت کند نیز داشتن مدرک زبان الزامی است؟
بله، فرد متقاضی نیروی کار باید مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی خود را ارائه دهد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لیلا ترکمان
2 سال قبل

من یکم گیج شدم برای انتخاب کشورم. از اولش به کشورهای اروپایی تمایل داشتم اما الان احساس می کنم که گزینه بهتر و آینده دار تر کانادا هست. به نظرتون چطور می تونم ازتون مشاوره بگیرم و مشاوره هاتون به چه صورت هست؟
ممنون میشم پاسخ این کامنت رو به ایمیلم ارسال کنید. با سپاس از شما

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  لیلا ترکمان
2 سال قبل

سلام . شما از طریف فرم ارزیابی و تماس با مجموعه میتونید مشاوره رایگانمون رو دریافت کنید .

کادر هرمس اپلای