دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

کانادا کشوری محبوب برای مهاجرت دانشجویان و محصلان سراسر دنیا است که با دارا بودن تعداد بالای دانشگاه‌ های ترازبالا و اساتید برتر دنیا در همه زمینه‌ ها زبانزد عام و خاص است. هرساله بسیاری از متقاضیان تحصیل از سراسر دنیا به‌ویژه کشورمان ایران برای تکمیل دوران تحصیلی خود درخواست دریافت ویزای تحصیلی را به سفارت مربوطه ارائه می‌دهند، اما متأسفانه درخواست برخی از این متقاضیان توسط سفارت کانادا رد می‌شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا بپردازیم.

فرایند درخواست ویزای دانشجویی یک فرایند بسیار پیچیده و طولانی است. در این مسیر به اطلاعات دقیق شخصی و خانوادگی شما نیاز است. علاوه بر این اطلاعات اسناد مختلف زیادی را باید همراه با درخواستتان ارائه دهید. جالب است بدانید برخلاف دریافت ویزای تحصیلی آمریکا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا هیچ نیازی به مصاحبه حضوری ندارید و تنها با یک‌تکه کاغذ که درخواست شما بر روی آن مکتوب شده است، به شما پاسخ می‌دهند؛ بنابراین واضح است ارائه یک درخواست قوی برای پذیرش شما در این کشور بسیار مهم است.

اگر از آن دسته افرادی هستید که رؤیای تحصیل در کشور کانادا را در سر می‌ پرورانید، اما به دلایل نامشخص درخواست دریافت ویزا تحصیلی شما ریجکت شده است با مطالعه این مقاله متوجه اشتباهات ارائه درخواست خود خواهید شد. با برطرف سازی برخی از نکات ساده در ارائه درخواست ویزا می‌توانید بار دیگر درخواست خود را به سفارت کانادا در تهران تقدیم کنید.

هرمس

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره کشور کانادا

کانادا شمالی‌ ترین کشور در قاره امریکا است. استان‌ها قلمروهای کانادا از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام امتداد دارند. مساحت بیش از ۹۸ میلیون مترمکعبی این کشور، آن را در زمره بزرگ‌ترین کشورهای دنیا قرار داده است. کشور کانادا دومین کشور پهناور دنیا است. مرز جنوبی و غربی کانادا با ایالت متحده امریکا بزرگ‌ ترین مرز دو ملیتی در دنیا است.

سه ایالت بزرگ در کشور کانادا تورنتو، ونکوور و مونترال هستند و پایتخت این کشور بزرگ اتاوا است. این کشور پهناور دارای یک دموکراسی پارلمانی و یک سلطنت مشروطه در منطقه سنت وست مینستر است. رئیس دولت در کشور کانادا نخست‌ وزیر است که به دلیل توانایی‌ هایش برای جلب اعتماد مجلس عوام منتخب، در این مقام منصوب می‌شود و توسط فرماندار کل کشور، به نمایندگی از پادشاه که به‌عنوان رئیس دولت خدمت می‌کند، برگزیده می‌شود.

در حقیقت این کشور بزرگ در دنیا یک قلمرو مشترک‌ المنافع است که به‌صورت رسمی در سطح فدرال دوزبانه است. این کشور در اندازه گیری‌ های بین‌المللی شفافیت دولت، آزادی‌ های مدنی، میزان کیفیت زندگی، آزادی اقتصادی و سطوح مختلف آموزشی در میان بالاترین رتبه‌های دنیا قرار گرفته است. این موضوع یکی از دلایل محبوبیت کانادا برای مهاجرت در بین دانشجویان سراسر دنیا است.

هرکسی مایل است در برترین کشور دنیا از نظر تحصیلی و آموزشی مشغول به تحصیل شود. کانادا همواره یکی از گزینه‌ های اصلی برای مهاجرت در بین متقاضیان بوده است. در این مقاله خواهید خواند که دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه چیزهایی ممکن است باشد. این کشور یکی از کشورهای مختلف از نظر قومیتی و چندفرهنگی است که چنین شرایطی در پی مهاجرت گسترده از بسیاری از کشورهای دنیا ایجاد شده است. روابط طولانی و پیچیده کانادا با ایالات متحده آمریکا تأثیر قابل‌ توجهی بر روند اقتصاد و فرهنگ آن داشته است.

درباره کشور کانادا

سیستم آموزشی کشور کانادا

کشور بسیار توسعه‌ یافته کانادا همواره از محبوب‌ترین انتخاب‌ها در بین مهاجران بوده است. یکی اصلی‌ترین و سهل‌ الوصول‌ ترین راه‌های مهاجرت به کانادا نیز از راه تحصیل است. بد نیست اگر در اوایل دوران اقدام به مهاجرت خود درباره سیستم آموزشی این کشور اطلاعات کاملی ندارید بعد از اطلاع از دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا خود دراین‌خصوص نیز به مطالعه و بررسی بپردازید. این موضوع در جلوگیری از رد دوباره درخواست ویزا شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

آموزش در کشور زیبای کانادا بسیار عالی است و مسلماً در میان بهترین‌های دنیا با یک سیستم آموزشی دولتی با بودجه خوب و قوی است. یکی از برترین و والاترین اولویت‌ های دولت کانادا آموزش و ارائه خدمات تحصیلی عالی به شهروندان است. کانادا کشوری زیبا با ارزش‌های قوی در مورد آموزش است و فرصت‌ های برابر را به همه افراد ساکن در این کشور ارائه می‌دهد. اگرچه در کشور کانادا شرایط آموزشی و قوانین تحصیلی از استانی به استان دیگر متفاوت است، اما به‌طورکلی، کانادایی‌ها باید تا سن ۱۶ سالگی به‌صورت اجباری به مدرسه بروند. آموزش در این کشور گسترده از چهار سطح پیش‌دبستانی، تحصیلات اولیه، تحصیلات ثانویه و آموزش پس از متوسطه تشکیل شده است.

دانشگاه‌ ها در کشور کانادا مکانی برای آموزش عالی افراد است که در آن قادر خواهند بود مدارک آکادمیک را در رشته‌های مختلف در ساختاری مشابه با ایالات متحده آمریکا دریافت کنند که از مدرک لیسانس شروع می‌شود، سپس مدرک کارشناسی ارشد و در نهایت دکترا به‌عنوان بالاترین سطح تحصیلات خواهد بود. ضمناً بد نیست بدانید انواع آموزش در کشور کانادا برای علاقه‌ مندان به تحصیل در سه نوع تحصیل در مدارس دینی، آموزشگاه‌ های حرفه‌ای و مدارس خصوصی صورت می‌پذیرد.

سیستم آموزشی کشور کانادا

برخی از دلایل ریجکتی ویزای دانشجویی

در این قسمت به بررسی برخی از دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت. تنها با دانستن و اطلاع داشتن از این موارد است که می‌توانید از درخواست خود اطمینان داشته باشید و نگران رد شدن آن نباشید. بدیهی است که درخواست دریافت ویزا برای هر کشوری با هر بار ریجکت شدن شانس موفقیت را برای متقاضی تا حد قابل‌ اعتنایی پایین می‌آورد؛ بنابراین مهم است که با دقت کافی و رعایت تمامی موارد موردنیاز درخواست خود را حتی برای نخستین‌بار به ارگان‌های مربوطه ارائه دهید.

اقدام افراد برای درخواست ویزا به‌تنهایی، نداشتن یک برنامه کامل و جامع تحصیلی، عدم اثبات توانایی مالی برای زندگی در کشور جدید، نداشتن سابقه سفر به خارج از کشور، سابقه اقامت بیش از حد در سفر قبلی به کانادا و عدم وجود مدارک معتبر، داشتن دلایل پزشکی، اخراج قبلی، داشتن سابقه کیفری و ارائه نادرست برخی از دلایل ریجکتی ویزای دانشجویی هستند که به‌ تفصیل به شرح برخی از مهم‌ ترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

برخی از دلایل ریجکتی ویزای دانشجویی

اقدام برای دریافت ویزا به‌ تنهایی

بسیاری از متقاضیان دریافت ویزای دانشجویی کانادا در مراحل ابتدایی ارائه درخواست مکتوب خود به سفارت کانادا به‌تنهایی و بدون مشورت و کمک‌ گرفتن از کسی اقدام به ارائه درخواست خود می‌کنند. در این موارد میزان رد درخواست ویزا به بالاترین حد خود می‌رسد. چرا که فرد متقاضی بدون داشتن اطلاعات و تجربه کافی ممکن است نتواند همه آن چیزی را که برای افسر کانادایی موردنیاز است تهیه و آماده کند.

اگر در چنین شرایطی با رد درخواست خود توسط مقامات کانادایی مواجه شدید باید بدانید که برای ارائه مجدد درخواست خود باید به بررسی درخواست قبلی و رفع اشکالات آن بپردازید. در غیر این صورت ریجکت مجدد می‌تواند برای شما دردسرساز باشد. ازاین‌رو یکی از مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا اقدام به‌تنهایی است زمانی که تجربه و اطلاعات کافی ندارید.

اقدام برای دریافت ویزا به‌ تنهایی

عدم وجود برنامه کامل و جامع برای تحصیل در کانادا

از دیگر دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا عدم وجود یک برنامه کامل و درست است که برای تحصیلات خود در این کشور باید داشته باشید. بدون وجود چنین برنامه‌ای که همان انگیزه نامه و یا هدف شما از مهاجرت تحصیلی به کانادا است افسر مأمور رسیدگی به درخواست ویزای شما در سفارت کانادا نمی‌تواند به‌درستی هدف شما را از مهاجرت دریابد.

شما به‌عنوان یک متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا باید یک برنامه دقیق مطالعاتی به افسر سفارت ارائه دهید تا بتوانید او را برای مهاجرت تحصیلی خود متقاعد کنید. اگر فردی در گذشته تحصیلات تکمیلی و یا سوابق کاری در این کشور داشته باشد، باید یک پیشرفت منطقی در روند تحصیلاتش وجود داشته باشد. تنها در این شرایط است که مقامات مربوطه برای ارائه ویزا به افراد قانع می‌شوند. انتخاب رشته در کانادا باید برای دانشجویان منطقی باشد یا باید توضیح مناسبی برای آن وجود داشته باشد. این شایع‌ ترین دلیل امتناع است.

 

عدم اثبات توانایی مالی

یکی از رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا عدم اثبات توانایی مالی برای دانشجویان در این کشور است. اگر به‌عنوان یکی از متقاضیان تحصیل در این کشور نتوانید توانایی مالی خود را برای زندگی و تحصیل در این کشور اثبات کنید و مدارک مالی شما دارای اعتبار نباشد قطعاً درخواست ویزای شما رد خواهد شد. این نکته مهم است که مقامات کانادایی اطمینان داشته باشند به‌عنوان یک مهاجر توانایی گرداندن زندگی خود را در این کشور جدید خواهید داشت. شهریه دانشگاه‌های کانادا از ۱۵۰۰۰ دلار به‌صورت سالانه شروع می‌شود و تا مبالغ بیشتری خواهد بود.

برای ‌آنکه بتوانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید یکی از شروط اصلی ارائه یک حساب بانکی به نام خودتان است که حداقل ۳۰۰۰۰ هزار دلار به‌صورت ثابت موجودی داشته باشد. در این شرایط دولت کانادا اطمینان دارد به‌عنوان یک دانشجوی خارجی حمایت مالی برای پرداخت شهریه و اقامت در این کشور را دارید.

 

عدم سابقه سفر به کشورهای خارجی

نکته قابل‌توجه برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا این است که در زمان ارائه درخواست خود باید سابقه سفر به کشورهای خارجی را داشته باشید. درصورتی‌که سوابق سفر به کشورهای خارجی را نداشته باشید امکان ریجکت شدن شما بسیار زیاد است. هرچه سابقه سفرهای خارجی بیشتری را در گذشته داشته باشید امکان موفقیت در ارائه درخواست ویزای تحصیلی شما به کانادا بیشتر خواهد شد. بنابراین فراموش نکنید اگر در سال‌های آینده قصد دارید به کانادا برای تحقق یافتن اهداف تحصیلی خود مهاجرت کنید، حتماً برای مدت‌های کوتاه به این کشور و یا سایر کشورهای مطرح دنیا سفر کنید. این مورد نیز یکی از عمده دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا است.

 

سابقه اقامت بیش از حد در سفر قبلی کانادا

درصورتی‌که در سفر قبلی خود بیش از حد تعیین شده در ویزای کوتاه‌مدت در کشور کانادا بمانید و اقدام به تمدید ویزای خود نکرده باشید، قوانین این کشور را زیر پا گذاشته و به‌عنوان یک فرد خاطی شناخته می‌شوید. این شرایط برای ارائه درخواست ویزای تحصیلی شما یک امتیاز منفی خواهد بود. کشور کانادا نمی‌تواند به افرادی که قوانین آن را زیر پا می‌گذارند اعتماد کرده و به‌عنوان یک شهروند بپذیرد.

 

سوابق پزشکی

به‌عنوان یک متقاضی و علاقه‌مند به مهاجرت به کانادا از هر راهی که درخواست ویزا کنید باید ابتدا به مأمورین ویژه سفارت اثبات کنید در وضعیت سلامتی کامل به سر می‌برید. مدارک پزشکی که سلامت جسمی و روحی شما را تأیید می‌کنند از جمله مهم‌ترین مدارک برای دریافت ویزا هستند. درصورتی‌که به یک بیماری مسری مبتلا باشید که سلامت جان شهروندان کانادایی را تهدید می‌کند قطعاً در مراحل ابتدایی ریجکت خواهید شد. این مورد نیز از موارد مهم در دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا است، به‌ویژه آن که دانشجویان دارای روابط گسترده‌تری در جامعه هستند و در صورت ابتلا به بیماری های خطرناک می‌توانند بسیار سریع‌تر از یک فرد عادی بیماری را در جامعه منتقل کنند.

 

مزایای اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

امروزه مهاجرت تحصیلی در کانادا مطمئن‌ترین و ساده‌ترین راه برای مهاجرت به این کشور است.

نتیجه گیری

باتوجه‌ به محبوبیت کشور کانادا روزبه‌ روز بر تعداد متقاضیان تحصیل در این کشور افزوده می‌شود و همین امر موجب شده تا دولت کانادا در مراحل ابتدایی تأیید صلاحیت متقاضیان حساسیت بیشتری به خرج دهد و با دقت بیشتری شرایط موردنظر علاقه‌ مندان را بررسی کند. بسیاری از علاقه‌مندان در همان مراحل ابتدایی ارائه درخواست ویزای دانشجویی خود به دلیل عدم رعایت برخی مسائل ساده و کوچک ریجکت می‌شوند و این ریجکتی نمره منفی و مهری نامطلوب در کارنامه مهاجرت آنان خواهد بود؛ بنابراین دقت کنید تمامی موارد خواسته شده را با کمک یک متخصص در امور مهاجرت به‌دقت تهیه کرده و به سفارت کانادا ارسال کنید.

در غیر این صورت یک اشتباه سهوی می‌تواند شانس مهاجرت شما به یک کشور توسعه‌یافته بزرگ چون کانادا را بسوزاند و علاوه‌ برآن دریافت ویزا از سوی سایر کشورهای مطرح دنیا را نیز برای شما با مشکل مواجه کند. با خواندن این مقاله در خصوص دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا اگر تابه‌حال دچار این مسئله شده اید به بررسی مجدد درخواست خود و اصلاح آن بپردازید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
عمده ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چیست؟
اقدام برای دریافت ویزا به‌تنهایی عدم وجود برنامه کامل و جامع برای تحصیل در کانادا عدم اثبات توانایی مالی عدم سابقه سفر به کشورهای خارجی سابقه اقامت بیش از حد در سفر قبلی کانادا سوابق پزشکی
شهریه دانشگاه های کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه‌های کانادا از ۱۵۰۰۰ دلار به‌صورت سالانه شروع می‌شود و تا مبالغ بیشتری خواهد بود.
چه مقدار تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا نیاز است؟
برای ‌آنکه بتوانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید یکی از شروط اصلی ارائه یک حساب بانکی به نام خودتان است که حداقل ۳۰۰۰۰ هزار دلار به‌صورت ثابت موجودی داشته باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای