ویزای کار روسیه

ویزای کار روسیه

تعداد زیادی از متقاضیان و داوطلبان در سراسر دنیا وجود دارند که به دنبال دریافت ویزای کار روسیه در سال 2022 هستند. به ویژه افرادی که در کشور خود دارای شغل و حرفه سودمندی باشند. این به موجب شاید ایده آلی است که در این کشور حاکم شده است. کشور روسیه و پایتخت آن مسکو، یکی از زیباترین کشورهای جهان است که به موجب دارا بودن شرایط مرفه و ایده آل اقتصادی، علمی آموزشی و اجتماعی، به عنوان ابر قدرت اتحادیه جماهیر شوروی به سراسر دنیا معرفی شده است.

بازار کار روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق ویزای کار، یکی از بهترین و پرطرفدارترین راه های مهاجرت به این کشور است. زیرا روسیه با در اختیار گذاشتن طیف بسیار گسترده ای از انواع مشاغل متنوع دنیا و فراهم آوردن حقوق و مزایای عالی و درجه به طور مساوی برای تمامی کارکنان خود، موجب می شود تا تمامی افراد از طریق کار در این کشور با استفاده از استعداد و خلاقیت های خود، درآمد مطلوب و ایده آلی را برای خود به دست آورند.

ما در این مقاله قصد داریم تا تمامی آن را به طور مفصل بررسی نماییم. چنانچه شما هم فردی با استعداد هستید و می خواهید از به یک موفقیت چشمگیر دست یابید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بازار کار روسیه

انواع ویزای کار روسیه

به طور عمده مهاجر از طریق کار در روسیه با داشتن ویزای کار میسر می شود. اگر بخواهیم در رابطه با انواع این ویزا صحبت کنیم باید بگوییم که سازمان مهاجرت این کشور، دو نوع ویزای کار برای متقاضیان و داوطلبان خود قرار داده است و آن ها می توانند با داشتن هر کدام از آن ها، در ابتدا در این کشور زیبا و منحصر به فرد اقامت داشته باشند سپس برای تابعیت در آن و شروع کسب و کار گام بردارند. انواع آن به شرح زیر می باشد:

ویزای تک وروده که به طور معمول برای ۹۰ درصد متقاضیان دارای اعتبار می باشد. عموماً این نوع ویزا بر مبنای یک دعوت‌نامه کاری از سوی اداره سفارت و سازمان امور مهاجرتی کشور روسیه صادر می شود و بر اساس آن، اجازه کار برای فرد متقاضی صادر می شود.

ویزای ورود مجدد که بر اساس یک ویزای تک وروده در دفتر محلی سازمان امور مهاجرتی کشور روسیه برای مدت مشخصی صادر می شود. عموماً این مدت اعتبار بیش از یک سال می باشد.

از سال ۲۰۱۰ تا کنون دولت جماهیر روسیه، نوع جدیدی از ویزای کار را برای متخصصین و افرادی که دارای تخصص بسیار بالایی هستند قرار داده که حقوق و مزایای بیش از دو میلیون روبل در سال را برای آنان صادر خواهد کرد. این ویزا به مدت سه سال اعتبار دارد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار

زمانی که شما به عنوان یک متقاضی مهاجرت به روسیه از طریق کسب و کار، نسبت به مهاجرت خود اقدام می نمایید حتماً نیاز است تا از سوی کارفرمای این کشور برایتان یک دعوت نامه کاری فرستاده شود. این اجازه کار موجب می شود تا شما بتوانید جهت دریافت ویزا اقدام به عمل آورید. یکی دیگر از نیازهای اساسی دریافت ویزای کار روسیه و کسب اجازه نامه از کارفرمای روسی، برخورداری خوبی از سطح زبان و دانایی زبان روسی است. به طور کلی برای دریافت ویزا لازم است شما اسناد و مدارک زیر را به شرکت دعوت کننده کاری مطرح نمایید.

 

 • گواهی پزشکی
 • کسریت در اداره خدمات عمومی استخدام جمعیت
 • اجازه برای استخدام کارگران خارجی
 • دعوت نامه برای کار
 • پاسپورت
 • برگه درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس متقاضی
 • ارائه مدارک سابقه کاری و ترجیحاً بیمه کاری
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • برگه اجاره محل اقامت
 • شرایط لازم برای ویزای کار روسیه
 • دارا بودن شرایط سنی مناسب
 • داشتن مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس)
 • داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود
 • آشنایی با زبان انگلیسی یا زبان روسی
مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار روسیه

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی

در رابطه با مزیت های ویزا باید خاطر نشان کنیم که به موجب قانون کار روسیه و مقرراتی که این کشور برای تمامی شهروندان خود اعمال کرده است عموم مردم از هرگونه قوم و ملیتی که باشند از حقوق و مزایای مساوی برخوردار است. لازم است بدانید که زنانی که موفق به دریافت ویزا شدند و پس از اقامت در روسیه اقدام به حرفه و شغل موردنظر نموده اند، پاداش کار، امنیت اجتماعی و فراغت کار بالایی را از دولت روسیه دریافت می نمایند. همچنین آنان دارای حقوق مساوی با مردان نیز می باشند.

توصیه های لازم در جهت اخذ ویزای کار روسیه

چنانچه شما هم قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارید و می خواهید با دریافت ویزای کار روسیه نسبت به پیدا کردن شغل و حرفه مورد علاقه خود در این کشور اقدام نمایید دانستن این نکات مهم، در تصمیم گیری شما نقش مهمی را ایفا می کنند.

دانستن زبان روسی یا انگلیسی لازمه پیدا کردن کار در کشور روسیه می باشد. به گونه ای که عدم توانایی در این دو زبان، تا حدود زیادی کار در این کشور غیر ممکن خواهد بود.

اگر به شما پیشنهاد کارخوب در روسیه داده شد و از شما خواستند تا در قبال پرداخت مبالغ هنگفتی برایتان ویزای کار روسیه جور خواهند کرد. قریب به یقین حقه ای در کار است. پس حواستان را جمع کنید

حجم زیادی از نیروی کار در روسیه را شهروندان کشورهای تازه توسعه یافته مانند تاجیکستان، شوروی سابق تشکیل داده است که بیش از نیمی از آن ها در همان دوران کودکی زبان روسی را فراگرفته اند. بنابراین برای بیشتر کارفرمای این کشور حتی ایرانیان مقیم روسیه کارمند تاجیکی به کارمند ایرانی اولویت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *