راه های مهاجرت

راه های مهاجرت

راه های مهاجرت موضوعی است که از ابتدای خلقت بشر وجود داشته است. در گذشته حجم مهاجرت مردم به اندازه قرون اخیر بخصوص قرن ۲۱ نبوده است. در قرن ۲۱ کوچ از سرزمینی به سرزمینی دیگر به شکل وسیعی در حال گسترش است. از این رو اغلب مواقع کشورهای توسعه یافته مقصد مهاجران بوده اند. کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، آلمان، فرانسه و… بیشترین سهم مهاجرین را به خود اختصاص داده اند. در ادامه مهم ترین راه های مهاجرت را برای شما توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

مهم ترین دلایل مهاجرت در سال های اخیر عواملی همچون جنگ، رکود اقتصادی، تحصیل، کار و… بوده است. راه های گوناگونی برای این امر وجود دارد. که در ادامه به راه های مهاجرت اشاره ای خواهیم داشت. در صورتی که شما هم تمایل به زندگی در کشور دیگری را دارید کشور مورد نظر را انتخاب کنید و شرایط و راه های دریافت اقامت آن کشور را مطالعه فرمایید. در ادامه این مقاله از وبسایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای روش های مذکور را بیان می کنیم.

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی یکی از راه های تقریبا مطمئن است. البته مطمئن از این لحاظ که بالاترین درصد موفقیت ویزا مربوط به ویزای تحصیلی می باشد. علت موفقیت بالای ویزای تحصیلی در این است که بیشتر کشورها بعد از تحصیل امکان اقامت از طریق ویزای تحصیلی را به فارغ التحصیل نمی دهند.

گفتن این موضوع لازم است است که کشورهایی نظیر آلمان، اتریش و سایر کشورهای عضو شنگن و برخی از کشورهای دیگر امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد.

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری هم یکی از روش های پرطرفدار است. این روش مزیت برتری که نسبت به تحصیل دارد این است که زودتر به اقامت دائم تبدیل می شود. همچنین شما ضمن ورود به کشور مقصد سریعا وارد کار شده و درآمد خواهید داشت. اما در تحصیل شما باید هزینه کنید.

نکته مهمی که در روش کاری وجود دارد این است که شما نیاز به سابقه کاری و مدرک تحصیلی مرتبط دارید. در غیر این صورت امکان عدم اخذ ویزای کاری بالا خواهد رفت.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های پرهزینه است. در روش سرمایه گذاری، کشورها پروژه های نیازمند سرمایه گذاری خود را اعلام می کنند. در ادامه کشور مذکور برای ترغیب افراد متمول خارجی به سرمایه گذاری برای آنها مزایایی در نظر می گیرد. اکثر مزایای پیش بینی شده در این روش اعطای پاسپورت یا اقامت دائم آن کشور است.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

مهاجرت از طریق ثبت شرکت نیز همانند سرمایه گذاری نیاز به توانایی مالی بالایی دارد و از بهترین راه های مهاجرت می باشد. ثبت شرکت در خارج از کشور در برخی از کشورها به اقامت دائم منجر می شود. ثبت شرکت به دو شکل قابل انجام است.

یک شکل آن شرکت در غالب عمومی می باشد. در شرکت عمومی امکان هر گونه فعالیت اقتصادی وجود دارد. شکل دیگر ثبت شرکت به صورت شرکت خدماتی می باشد. در شرکت خدماتی شما باید به میزان مشخصی اشتغال زایی کنید.

یک نکته را یادآور می شویم اینکه منظور از کارآفرینی، ثبت شرکت در غالب شرکت خدماتی و استخدام تعداد مشخصی نیروی کار است.

مهاجرت از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق خرید ملک در برخی از کشورها امکان پذیر است. در خرید ملک ارزش ملک مورد نظر باید به حد نصاب اعلام شده از طرف کشور مقصد برسد. امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشورهای نظیر اسپانیا ، یونان ، گرجستان و… وجود دارد.

مهاجرت از طریق تمکن مالی

مهاجرت از طریق تمکن مالی هم یکی از روش های مخصوص افراد با توانایی مالی بالا می باشد. در روش تمکن مالی شما باید اثبات کنید که ماهانه درآمد مشخصی دارید. این درآمد اعلامی باید بیشتر از مقدار تعیین شده توسط کشور مقصد باشد. بدین ترتیب باید درآمد شما از کشور مبدا باشد. بدین معنی که شما به هیچ وجه تا مدتی امکان اشتغال به کاری را نخواهید داشت. در این مدت باید توانایی مالی تعیین شده را برای اداره زندگی خود در کشور مقصد را داشته باشید.

 

بهترین روش مهاجرت

بهترین روش مهاجرت برای افراد مختلف متفاوت می باشد. امیدواریم اطلاعات مفیدی در اختیار شما گذاشته باشیم. در صورتی که تمایل به زندگی در کشور دیگری را دارید با ما تماس بگیرید و یا شرایط خود را از طریق فرم ارزیابی مهاجرت ارسال کنید تا مناسب ترین روش ها را به شما پیشنهاد دهیم. موسسه هرمس اپلای با در اختیار داشتن مشاوران مجرب در زمینه های مذکور آماده ارائه خدمات مربوط می باشد.

 

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *