اعزام دانشجو به آمریکا

اعزام دانشجو به آمریکا

یکی از بحث هایی که امروزه بسیار داغ می باشد، اعزام دانشجو به آمریکا می باشد. معمولا کشور آمریکا در بین سایر کشور ها میزان درخواست بسیار بیشتری داشته، زیرا معمولا امکانات و سطح علمی دانشگاه های آمریکا بسیار بالا بوده و این موضوع باعث شده تا افرادی که در آمریکا تحصیل نموده، بتوانند در رشته تحصیلی خود به تخصص بسیار بیشتری نسبت به افرادی که در سایر کشور ها تحصیل نموده، برسند.

بدین ترتیب میزان درخواست ها برای اعزام دانشجو به آمریکا در سال های اخیر رو به افزایش می باشد. معمولا برای اعزام دانشجو به آمریکا نیاز به یک سری مدارک و همچنین گذراندن دوره های پیش نیاز بوده، تا بتوان در یکی از دانشگاه های آمریکا شروع به تحصیل نمود.

در این مقاله نکات فنی و قابل توجهی در مورد اعزام دانشجو به آمریکا بیان شده، تا همه افراد بتوانند با شرایط موجود برای اعزام دانشجو به آمریکا آشنا شوند. بدین ترتیب می توانند راحت تر و دقیق تر تصمیم خود را برای تحصیل در خارج از کشور اتخاذ نمایند. زیرا اغلب افراد تمایل دارند در دانشگاه های برتر و با کیفیت به تحصیلات خود ادامه بدهند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

مدارک لازم برای اعزام دانشجو به آمریکا

معمولا برخی از مدارک برای اعزام دانشجو به آمریکا باید فراهم باشد تا بتوان به راحتی این کار را انجام داد. مدارک مورد نیاز معمولا مربوط به مدارک تحصیلی و همچنین مدارک شناسایی و… می باشند.

معمولا اولین چیزی که برای اعزام دانشجو به آمریکا باید فراهم شود، مدرک زبان می باشد. مدارک زبان معتبری همچون TOEFL یا IELTS برای اعزام دانشجو به آمریکا مورد نیاز می باشد. اسکن همه صفحه های شناسنامه دانشجو نیز برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا مورد نیاز می باشد. داشتن اصل پاسپورت و همچنین اخذ ویزا نیز برای تحصیل در آمریکا ضروری می باشند.

اسکن کردن صفحاتی از پاسپورت که دارای ویزا بوده و همچنین صفحه اول و آخر نیز ضروری می باشد. مدارک تحصیلی خود را نیز باید ترجمه نموده و همراه با ریز نمرات در اختیار دانشگاه مقصد قرار داد. ارائه مدارک علمی GRE و GMAT برای افرادی که در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری ثبت نام می کنند، الزامی می باشد. Statement Of Purpose نیز یکی دیگر از مدارک لازم برای اعزام دانشجو به آمریکا محسوب می شود.

مدارک لازم برای اعزام دانشجو به آمریکا

آشنایی با شرایط اعزام دانشجو به آمریکا برای مقاطع مختلف

مقطع کارشناسی

افرادی که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی زیر 14 دارند نمی توانند برای تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی اقدام نمایند. البته در برخی از دانشگاه ها و برای بعضی از رشته ها مانند Mechanical Engineering شرط معدل از 15 به بالا می باشد. معمولا افرادی که دوره دیپلم خود را با معدل بالای 15 پشت سر می گذارند، برای ادامه تحصیل در امریکا با مشکلی مواجه نمی شوند.

تعدادی از دانشگاه ها حتی بدون گذراندن پیش دانشگاهی نیز فرد را پذیرش نموده، اما نیاز به گذراندن واحد های بیشتری در دانشگاه دارند. بدین ترتیب شرایط بسیار سختی برای تحصیل در مقطع لیسانس وجود ندارد.

مقطع کارشناسی ارشد

معمولا پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های آمریکا کمی مشکل تر از پذیرش در مقطع کارشناسی می باشد. معمولا افرادی که می خواهند در آمریکا مقطع کارشناسی ارشد را طی نمایند، باید دوره 4 ساله کارشناسی را با حداقل معدل 15 گذرانده باشند.

ارائه statement of Interest مطابق با رشته تحصیلی خود نیز برای این منظور الزامی می باشد. مدارک مناسب برای زبان انگلیسی نیز باید برای ادامه تحصیل در آمریکا ارائه شوند. حداقل نمره مجاز برای مدرک GRE نیز 300 می باشد. رشته های مربوط به مدیریت و حسابداری نیز باید مدرک GMAT را ارائه نمایند. شرکت در کنفرانس ها و سمینار های بین المللی و همچنین داشتن مقاله در نشریات بین المللی از فاکتور های مهم پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می باشند.

مقطع دکتری

معمولا پذیرش در دوره دکتری کمی از دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مشکل تر می باشد. بدین ترتیب افرادی که متقاضی این کار می باشند، باید بتوانند شرایط مورد نیاز را فراهم نمایند. داشتن مدرک کارشناسی 4 ساله و معدل 15 و همچنین مدرک کارشناسی ارشد چهار ساله و معدل 16 برای پذیرش در دوره دکتری الزامی می باشد. داشتن توصیه نامه و statement of Interest که متناسب با رشته تحصیلی باشد نیز مورد نیاز است.

مدرک GRE و مدرک GMAT برای رشته های مربوطه مورد نیاز می باشد. نشر مقالات علمی به زبان انگلیسی برای اعزام دانشجو به آمریکا در مقطع دکتری نیز بسیار مفید می باشد. فعالیت های مناسب در سمینار ها و کنفرانس ها در سطح بین المللی نیز برای اعزام دانشجو به آمریکا اهمیت بسیار زیادی دارد.

مقاله پیشنهادی : مهاجرت از ترکیه به آمریکا

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *