ویزای قبرس جنوبی

ویزای قبرس جنوبی

امروزه بسیاری از افراد می‌خواهند به کشور قبرس جنوبی مهاجرت کنند. راه‌های متعددی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. روش مهاجرتی ایده‌آل برای هر فرد متفاوت است. متقاضیان مهاجرت به کشور قبرس جنوبی در ابتدا باید روش های مهاجرتی متناسب با شرایط خود را بیابند. از میان روش‌های مهاجرت به قبرس می‌توان به اخذ ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری اشاره کرد. در ادامه درباره شرایط اخذ ویزای قبرس جنوبی بیشتر توضیح خواهیم داد.

طی دهه اخیر محبوبیت قبرس جنوبی در میان متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر نزدیک به دویست هزار مهاجر در کشور قبرس جنوبی سکونت دارند. حدود یازده درصد از نیروی کاری کشور قبرس جنوبی را مهاجران تشکیل می‌دهند. در نظر داشته باشید برای یافتن فرصت شغلی در قبرس جنوبی و اخذ ویزای کاری این کشور افراد باید به زبان یونانی تسلط داشته باشند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

سیاست های اعطای ویزای قبرس جنوبی

به طور کلی طی کردن فرایند اخذ ویزای کشور قبرس جنوبی بین سه تا شش ماه طول می‌کشد. متقاضیانی که خواهان اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند باید در ابتدا از سمت یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی عالی در قبرس جنوبی پذیرش بگیرند. معمولا کارمندان اداره مهاجرت کشور قبرس جنوبی ویزای تحصیلی را سریع‌ تر از ویزای کاری برای متقاضیان مهاجرت صادر می‌کند. مدت اعتبار ویزای دانشجویی صادر شده توسط اداره مهاجرت به طول دوره تحصیلی افراد بستگی دارد.

برخی از متقاضیان مهاجرت خواهان اخذ ویزای کاری قبرس جنوبی هستند. مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری کشور قبرس جنوبی برای افرادی که بودجه محدودی دارند ایده‌ آل به حساب می‌آید. در حال حاضر اداره مهاجرت کشور قبرس جنوبی تنها ویزای کاری از نوع جاب آفر صادر می‌کند؛ از این جهت داشتن دعوت‌ نامه کاری از سمت یک کارفرمای قبرسی برای دریافت ویزای کاری الزامی است.

برخی از سرمایه‌ داران می‌خواهند از طریق خرید ملک به کشور قبرس جنوبی مهاجرت کنند. اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری آسان‌ ترین روش مهاجرت به قبرس جنوبی است. اداره مهاجرت برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی متقاضیان نیز ویزای همراه صادر می‌کند. برای اخذ ویزای همراه داشتن گواهی تولد و سند ازدواج الزامی به حساب می‌آید.

انواع ویزای قبرس جنوبی

برخی از افراد صرفاً می‌ خواهند برای مدت زمان محدودی به کشور قبرس جنوبی سفر کنند. در چنین مواقعی اخذ ویزای توریستی قبرس جنوبی ضروری محسوب می‌شود. شایان ذکر است این نوع ویزا تنها دوازده هفته اعتبار دارد. با داشتن این ویزا نمی‌ توان در کشور قبرس جنوبی مشغول به کار شد. در صورتی که افراد خواهان کسب اقامت بلند مدت قبرس جنوبی هستند باید ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه‌ گذاری را اخذ کنند.

در حال حاضر ویزای تحصیلی محبوب‌ ترین نوع ویزا برای مهاجرت به کشور قبرس است. گام ابتدایی برای اخذ ویزای تحصیلی ارسال درخواست اخذ پذیرش به دانشگاه‌ های کشور قبرس جنوبی است. متقاضیان دریافت این نوع ویزا باید توانایی پرداخت هزینه دانشگاه‌ های قبرس جنوبی را داشته باشند.

انواع ویزای قبرس جنوبی

ویزای کاری نیز یک نوع ویزای دیگر برای مهاجرت به کشور قبرس جنوبی است. ارسال درخواست همکاری به کارفرمایان قبرسی گام ابتدایی برای اخذ این نوع ویزا محسوب می‌شود. در اکثر مواقع این نوع ویزا پنجاه و دو هفته اعتبار دارد. از میان انواع ویزای کشور قبرس جنوبی می‌توان به ویزای سرمایه‌ گذاری اشاره کرد. این ویزا برای سرمایه‌ داران ایده‌ آل است. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به قبرس جنوبی می‌توانید با مشاوران مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید.

مراحل دریافت ویزای قبرس جنوبی

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور قبرس جنوبی پس از دریافت نامه پذیرش می‌توانند یک درخواست رسمی برای اخذ ویزای دانشجویی به ثبت برسانند. داشتن گواهی تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس جنوبی الزامی به حساب می‌آید. از میان سایر مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی کشور قبرس جنوبی می‌توان به مدرک زبان اشاره کرد. پس از ارسال مدارک لازم کارمندان اداره مهاجرت طی یک ماه تا دو ماه برای افراد ویزای دانشجویی قبرس جنوبی را صادر می‌کنند.

ارائه دعوت‌ نامه کاری یا همان  جاب آفر هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای کاری کشور قبرس جنوبی الزامی به حساب می‌آید. کارمندان اداره مهاجرت قبرس جنوبی پیش از اعطای ویزای کاری این کشور سوابق کیفری متقاضیان را مورد بررسی قرار می‌دهند. ارائه گواهی سلامت جسمانی برای اخذ ویزای کاری کشور قبرس جنوبی الزامی است.

افرادی که خواهان اخذ ویزای قبرس جنوبی 2023 از طریق خرید ملک هستند معمولا در ابتدا با ویزای توریستی وارد این کشور می‌شوند. پس از طی کردن فرایند خرید ملک می‌توان برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری کشور قبرس جنوبی یک درخواست رسمی ثبت کرد. به طور کلی فرایند اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری نسبت به فرایند اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کاری دشواری‌ های حقوقی کمتری دارد.

هزینه های درخواست ویزای قبرس جنوبی

در حال حاضر هزینه صدور ویزای کشور قبرس جنوبی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی حدود بیست یورو است. ارائه رسید پرداخت این هزینه در هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای دانشجویی کشور قبرس جنوبی الزامی به حساب می‌آید. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی باید تمامی مدارک مرتبط با مقاطع تحصیلی قبلی خود را نیز ترجمه کنند. هزینه لازم برای ترجمه مدارک تحصیلی بین بیست و پنج یورو تا پنجاه یورو است.

برای اخذ ویزای کاری کشور قبرس جنوبی افراد باید سی و پنج یورو به کارمندان اداره مهاجرت هزینه بپردازند. ذکر این نکته حائز اهمیت است برای تمدید ویزای کاری قبرس جنوبی باید این هزینه را مجدداً پرداخت کرد. هزینه اخذ ویزای همراه نیز حدود شصت یورو است. متقاضیان اخذ ویزای قبرس جنوبی باید توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی طی دو ماه ابتدایی سکونت در این کشور را داشته باشند.

هزینه های درخواست ویزای قبرس جنوبی

در حال حاضر سرمایه لازم برای تامین هزینه‌ های زندگی در قبرس طی دو ماه شش هزار یورو است. کارمندان اداره مهاجرت برای صدور ویزای سرمایه‌ گذاری قبرس جنوبی از متقاضیان هفتاد یورو هزینه دریافت می‌کنند. این هزینه برای بررسی مدارک ارائه شده توسط متقاضیان اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری کشور قبرس جنوبی است. افراد برای دریافت ویزای توریستی قبرس جنوبی نیز باید سی یورو به اداره مهاجرت این کشور پرداخت کنند.

سفارت قبرس جنوبی در ایران

سفارت کشور قبرس جنوبی به صورت رسمی در ایران فعالیت می‌کند؛ از این جهت افراد برای دریافت ویزای قبرس جنوبی نیازی به سفر به خارج از ایران نخواهند داشت. سفارت این کشور در محله زعفرانیه و خیابان محمود راضی واقع شده است. پیش از مراجعه به سفارت قبرس جنوبی اخذ نوبت الزامی به حساب می‌آید. در واقع بدون اخذ نوبت نمی‌توان به سفارت این کشور برای انجام امور مربوط به اخذ ویزا مراجعه کرد.

در برخی از مواقع درخواست اخذ ویزای کشور قبرس جنوبی رد می‌ شود. در چنین شرایطی افراد برای ثبت درخواست تجدید نظر و رفع ریجکتی ویزا باید به سفارت قبرس مراجعه کنند. در نظر داشته باشید نگارش یک تقاضانامه پیش از مراجعه به سفارت قبرس در ایران برای رفع ریجکتی ویزا الزامی است. برخی از افراد می‌خواهند صرفا به کشور قبرس جنوبی سفر کنند. سفارت قبرس جنوبی در ایران ویزای توریستی نیز صادر می‌کند.

سفارت قبرس جنوبی در ایران

بررسی شرایط تبدیل ویزای تحصیلی کشور قبرس جنوبی به ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی

بسیاری از افراد از طریق اخذ ویزای دانشجویی به کشور قبرس مهاجرت می‌کنند. طبق قوانین مهاجرتی قبرس جنوبی تمامی دانشجویان خارجی می‌توانند تا نه هفته پس از فارغ‌ التحصیلی در این کشور برای یافتن کار بمانند. در صورتی که طی این مدت افراد بتوانند از سمت یک کارفرمای قبرسی جاب آفر بگیرند برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری واجد شرایط می‌شوند. هزینه لازم برای ثبت درخواست تبدیل ویزای قبرس جنوبی از نوع تحصیلی به ویزای کاری چهل و پنج یورو است.

به طور کلی دانشجویان خارجی پس از فارغ‌ التحصیلی در شهر نیکوزیا راحت‌ تر می‌توانند فرصت شغلی بیابند. در نظر داشته باشید داشتن مدرک زبان یونانی برای تبدیل ویزای تحصیلی قبرس جنوبی به ویزای کاری این کشور الزامی به حساب می‌آید. معمولا طی کردن فرایند تبدیل ویزای تحصیلی قبرس جنوبی به ویزای کاری حدود پنج هفته طول می‌کشد.

داشتن دو قطعه عکس هنگام ثبت درخواست تبدیل ویزا ضروری به حساب می‌آید. از میان سایر مدارک لازم برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری قبرس جنوبی می‌ توان به گواهی سلامت جسمانی اشاره کرد. ارائه مدرک تحصیلی متقاضی نیز در هنگام ثبت درخواست تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری الزامی است. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به کشور قبرس جنوبی می‌ توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید.

بررسی شرایط و مراحل دریافت کارت اقامت دائم قبرس جنوبی پس از اخذ انواع ویزای این کشور

دارندگان ویزای قبرس جنوبی پس از شصت ماه سکونت در این کشور برای اخذ کارت اقامت دائم واجد شرایط می‌شوند. ذکر این نکته حائز اهمیت است طی کردن فرایند دریافت کارت اقامت دائم کشور قبرس جنوبی حدود ده ماه طول می‌کشد. نگارش یک تقاضانامه در هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم کشور قبرس جنوبی الزامی به حساب می‌آید. پس از اخذ اقامت دائم افراد می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز این کارت را بگیرند.

در نظر داشته باشید تنها افرادی که درآمد سالیانه بالای چهل هزار یورو دارند برای دریافت کارت اقامت دائم کشور قبرس جنوبی واجد شرایط هستند؛ از این جهت هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم کشور قبرس جنوبی افراد باید فیش حقوقی خود را به همراه داشته باشند. پرداخت تمامی مالیات‌ها پیش از ثبت درخواست اخذ کارت اقامت قبرس جنوبی ضروری به حساب می‌آید.

هزینه اخذ کارت اقامت دائم کشور قبرس جنوبی صد و نود یورو است. طبق آخرین آمار طی هر سال نزدیک به سه هزار نفر برای اخذ کارت اقامت دائم کشور قبرس جنوبی یک درخواست رسمی به ثبت می‌ رسانند. متقاضیان اخذ کارت اقامت دائم کشور قبرس جنوبی هنگام ثبت درخواست باید ویزای خود را به کارمندان اداره مهاجرت تحویل دهند.

بررسی شرایط و مراحل دریافت کارت اقامت دائم قبرس جنوبی پس از اخذ انواع ویزای این کشور

بررسی شرایط اخذ حق شهروندی و پاسپورت قبرس جنوبی برای دارندگان انواع ویزای این کشور

بسیاری از دارندگان ویزای قبرس جنوبی خواهان اخذ تابعیت و به دنبال آن پاسپورت این کشور هستند. در حال حاضر طبق قوانین مهاجرتی قبرس جنوبی تمامی متقاضیان دریافت تابعیت باید در ابتدا کارت اقامت دائم اخذ کنند. بیست و چهار ماه پس از صدور کارت اقامت دائم می‌توان برای اخذ حق شهروندی و به دنبال آن پاسپورت کشور قبرس جنوبی درخواست ثبت کرد. شایان ذکر است طی کردن فرایند اخذ حق شهروندی کشور قبرس جنوبی حدود دوازده ماه طول می‌کشد.

طبق آخرین آمار نزدیک به سی درصد از دارندگان انواع ویزای قبرس جنوبی خواهان دریافت حق شهروندی این کشور هستند. داشتن تسلط بر زبان یونانی برای اخذ حق شهروندی کشور قبرس جنوبی الزامی به حساب می‌آید. هزینه ثبت درخواست اخذ حق شهروندی کشور قبرس جنوبی دو هزار و پانصد یورو است. برای متقاضیان اخذ حق شهروندی کلاس‌ هایی درباره فرهنگ و زبان قبرس برگزار می‌شوند. شرکت در این کلاس‌ ها الزامی به حساب می‌آید.

پس از اخذ حق شهروندی کشور قبرس جنوبی می‌توان برای دریافت پاسپورت این کشور نیز یک درخواست رسمی ثبت کرد. در حال حاضر هزینه لازم برای دریافت پاسپورت کشور قبرس جنوبی هفتاد یورو است. ارائه رسید پرداخت این هزینه هنگام ثبت درخواست اخذ پاسپورت کشور قبرس جنوبی الزامی محسوب می‌شود.

کار در قبرس جنوبی

کار در قبرس جنوبی

قبرس جنوبی یکی از برترین کشورها برای مهاجرت بوده که رایج‌ترین راه مهاجرت به این کشور اخذ ویزای کاری است.

سخن آخر

برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به کشور قبرس جنوبی می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. کارشناسان مهاجرتی این مؤسسه تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ انواع ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری دارند. هرمس اپلای یکی از برترین مؤسسات مهاجرتی است.

از میان انواع ویزای قبرس جنوبی می‌توان به ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه‌ گذاری اشاره کرد. هر فرد باید با توجه به شرایط خود ویزای متناسب را انتخاب کند. برای دریافت ویزای تحصیلی کشور قبرس جنوبی داشتن نامه پذیرش از سمت دانشگاه یا یک مؤسسه آموزش عالی در این کشور ضروری است. دریافت دعوت‌ نامه برای اخذ ویزای کاری کشور قبرس جنوبی الزامی به حساب می‌آید. اکثر سرمایه‌ داران ویزای سرمایه‌ گذاری کشور قبرس جنوبی را می‌گیرند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چند سال پس از اخذ انواع ویزای کشور قبرس جنوبی می‌توان برای اخذ کارت اقامت دائم درخواست ثبت کرد؟
دارندگان انواع ویزای کشور قبرس جنوبی پس از پنج سال سکونت در این کشور برای اخذ کارت اقامت دائم واجد شرایط می‌شوند. طی کردن فرایند اخذ کارت اقامت دائم کشور قبرس جنوبی حدود ده ماه زمان می‌برد.
گام ابتدایی برای اخذ ویزای دانشجویی جهت تحصیل در دانشگاه‌های کشور قبرس جنوبی چیست؟
ارسال درخواست اخذ پذیرش تحصیلی به دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزش عالی گام ابتدایی برای دریافت ویزای تحصیلی کشور قبرس جنوبی است. پس از دریافت نامه پذیرش می‌توان به سفارت برای اخذ ویزا مراجعه کرد.
محبوب‌ترین نوع ویزای کشور قبرس جنوبی در میان متقاضیان مهاجرت به این کشور چیست؟
در حال حاضر ویزای تحصیلی محبوب‌ترین نوع ویزای کشور قبرس جنوبی در میان متقاضیان مهاجرت به این کشور است. متقاضیان اخذ این ویزا باید توانایی پرداخت هزینه دانشگاه‌های قبرس جنوبی را داشته باشند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای