یکی از کشورهای نه چندان پهناور در سطح جهان که مساحت آن بالغ بر 505992 کیلومتر مربع می باشد اسپانیا است. این کشور به عنوان پنجاه و دومین کشور بزرگ در سطح دنیا شناخته شده است. تا حدودی می توان گفت این کشور از فرانسه کوچکتر و از ایالت کالیفرنیا آمریکا بزرگتر است. در کشور اسپانیا قله آتشفشانی تید در مجاورت شهر تنریف در جزایر قناری واقع شده است که ارتفاع آن حدوداً 3718 متر می باشد و از این رو به عنوان بلندترین نقطه این کشور شناخته شده است. 

از جمله شهرهای اسپانیا می توان به مادرید و بارسلونا که از شهرهای شلوغ و پرهیاهو هستند و همچنین گرانادا اشاره کرد. همچنین در بخش شمالی این کشور شهر باسک قرار گرفته است. اسپانیا یکی از کشورهای زیبا، جالب و پویا در جهان می باشد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مهمترین شهرهای اسپانیا برای سکونت مهاجران ایرانی

از آنجا که اسپانیا به عنوان یکی از زیباترین کشورهای جهان شناخته می شود سالانه تعداد زیادی از گردشگران جهت بازدید از جاذبه های گردشگری آن به شهرهای مختلف اسپانیا سفر می کنند. از جمله مهمترین شهرهای اسپانیا که برای سکونت مهاجران ایرانی مناسب می باشد می توان به بارسلون، مادرید و والنسیا اشاره کرد. یکی از دلایل اصلی افزایش تعداد مهاجران ایرانی به اسپانیا در سال های اخیر توریسم و گردشگری می باشد. یکی دیگر از دلایل مهاجرت به این کشور تحصیل در اسپانیا و اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر اسپانیا می باشد. این کشور برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار نیز گزینه ایده آلی می باشد.

والنسیا

والنسیا

یکی از مهمترین شهرهای اسپانیا که دارای فرهنگ، مراکز خرید و زندگی عالی می باشد والنسیا می باشد. در این کشور یک ساحل شنی عظیم وجود دارد. در رستوران های این شهر انواع غذاهای مختلف سرو می شود. حمل و نقل عمومی و همچنین دسترسی به مدارس عالی محلی و بین المللی در این شهر در سطح عالی قرار دارد. یکی از ویژگی های بارز این شهر وجود فرودگاه بین المللی شخصی می باشد.

مالاگا

مالاگا

یکی دیگر از شهرهای اسپانیا که برای زندگی مناسب می باشد مالاگاست. کیفیت زندگی در این شهر به رتبه والایی دست یافته است. در این شهر قادر به مشاهده آفتاب، دریا، سنگریزه های معروف، صحنه هنری پر جنب و جوش، شهر قدیمی جذاب و موزه عالی، دانشگاه مالاگا و مدارس خوب و حمل و نقل عمومی خواهید بود. قیمت ملک در این شهر مقرون به صرفه است و در طول سال فرودگاه موجود در این شهر پروازهای زیادی را از سراسر اروپا انجام می دهد.

سگویا

سگویا

شهر زیبای کوچک سگویا در بخش شمالی مادرید واقع شده است. با زندگی در این شهر قادر به تجربه نمودن شیوه زندگی رؤیایی در مرکز اسپانیا خواهید بود. به دلیل معماری خیره کننده موجود در این شهر گردشگران سالانه از این شهر بازدید می کنند. غذاهای مختلف و دسرهای ارائه شده در رستوران های مختلف این شهر در سراسر دنیا مشهور می باشند. این شهر در فاصله کوتاهی از شهر مادرید واقع شده است و از سرگرمی های جذاب سگویا می توان به کوهپیمایی و اسکی در زمستان اشاره کرد.

گرانادا

گرانادا

کاخ الحمبره و باغ های generallife واقع در شهر گرانادا در سراسر جهان مشهور هستند. غذاهای ارائه شده در رستوران های مختلف این شهر بسیار عالی و در سطح جهانی هستند. بافت قدیمی این شهر به خوبی حفظ شده است. قیمت املاک در این شهر منطقی است و تمامی چیزهای مورد نیاز برای یک زندگی مدرن در این شهر وجود دارند.

لیست شهرهای اسپانیا

اسپانیا که یکی از زیباترین و پویاترین کشورهای جهان می باشد متشکل از تعداد زیادی شهر می باشد. در این بخش از مقاله قصد داریم تا اسامی شهرهای اسپانیا را به صورت لیست وار به شما معرفی نماییم.

مادریدبارسلونوالنسیاسبیاساراگوسا
مالاگامورسیاپالماد مایورکالاس پالماسبیلبائو
آلیسانتهکوردوباوالادویلدویگوخیخن
ل اسپیتالت د لو بریگتلاکرونیابیتوریاگراناداالچه
ابیدوسانتاکروسبادالوناکارتاگناتراسا
سابادلموستولسالکالا د هنارسپامپلونافونلابرادا
آلمریالگانسسان سباستینسانتاندرکاستلین

بورگوس

الباکتهالکورکنختافهسالامانکا
لگرنیوسن کریستوبال د لالاگوناهوئلباباداخوستاراگونا
لریداماربلالئونکادیس 

مقاله پیشنهادی : مهاجرت به اسپانیا

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
bella ciao
2 سال قبل

در شهر گرانادا دانشگاه هم هست؟؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  bella ciao
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله هست و اتفاقا دانشگاه گرانادا دانشگاه معتبری هم هست .