تحصیل مهندسی در استرالیا

تحصیل مهندسی در استرالیا

افرادی که به تحصیل مهندسی فکر می‌کنند، استرالیا می‌تواند انتخاب خوبی برای آن‌ها باشد. اخیراً دانشجویان بین‌المللی بیشتر از هر زمان دیگری تحصیل مهندسی در استرالیا را انتخاب می‌کنند. درواقع، ارقام ملی مهندسی استرالیا (ANET) نشان می‌دهد که ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی در رشته مهندسی بین 8 تا 81.8 درصد طی 10 سال گذشته افزایش‌یافته است. رویکرد عملی و منحصربه‌فرد دانشگاه‌های استرالیا در زمینه آموزش مهندسی، بسیاری از دانشجویان بااستعداد از سراسر جهان را که به شغل مهندسی علاقه‌مند هستند، جذب می‌کند.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

به ویدیو زیر در رابطه با تحصیل مهندسی در استرالیا توجه نمایید

پخش ویدیو

تحصیل مهندسی در استرالیا برای چه کسانی مناسب می‌باشد؟

مهندسی که به‌عنوان یکی از زمینه‌های تحصیلی چالش‌برانگیز شناخته‌شده است، همچنان علاقه‌مندان امیدوار را به دلیل بازدهی مالی و ایجاد فرصتی برای تغییر یا بهبود جهان، جذب می‌کند. درواقع، تحصیل مهندسی در استرالیا برای افرادی که اشتیاق حل مشکلات و چالش‌ها را در تمام دوران تحصیل و زندگی شغلی دارند و یافتن راه‌حل بخشی از زندگی کاری روزانه آن‌ها محسوب می‌شود، مناسب است. اغلب دانشجویان و مهندسان حرفه‌ای با این انگیزه و آرزو وارد رشته‌های مهندسی می‌شوند. دانشجویان مهندسی ذهن‌های کنجکاوی دارند و همیشه در حال کشف روش‌های جدیدی برای بهبود زندگی و اطمینان از ایمنی برای همه هستند.

 

با پیشرفت جهان و چالش‌هایی که جامعه با آن‌ها روبرو است، از ماشین‌های بخار گرفته تا مته‌های نفتی، از تجهیزات پزشکی گرفته تا ایمنی ساختمان، مهندسان سهم بسزایی در جامعه داشته‌اند. بخشی از هر پروژه بزرگ یا کوچک که با هدف نوآوری، دگرگونی، حفظ و ایجاد امید برای بشریت انجام می‌شود، دلیل کافی برای تحصیل مهندسی است. همچنین استرالیا دارای لیست طولانی از دستاوردهای مهندسی مانند گوش بیونیک، سرنگ یکبار مصرف پلاستیکی، ضربان‌ساز و بسیاری دیگر است. این کشور با تکنولوژی پیشرفته خود، حمایت قوی دولتی و خصوصی، در حال انجام نوآوری‌های روزمره و اکتشافات جدید برای بهبود دنیا است. بنابراین استرالیا با تأسیس دانشگاه‌ها و مؤسسات و فراهم کردن آموزش باکیفیت، امکان تحصیل را برای بسیاری از علاقه‌مندان فراهم کرده است.

شرایط تحصیل مهندسی در استرالیا

افراد متقاضی تحصیل مهندسی در استرالیا برخی از الزامات ورود به دانشگاه استرالیا را باید در نظر بگیرند. یکی از مهم‌ترین شروط ورود به دانشگاه استرالیا داشتن مهارت و دانش زبان انگلیسی است که به موفقیت افراد در دوره‌های آموزشی کمک می‌کند. سایر شرایط شامل داشتن مدرک تحصیلی، داشتن ویزای تحصیلی و داشتن بیمه درمانی برای افراد متقاضی می‌باشد که در ادامه با جزییات توضیح داده‌شده‌اند.

شرایط تحصیل مهندسی در استرالیا

۱. الزامات زبان انگلیسی

دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌های استرالیا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. در برخی موارد، لازم است متقاضیان تحصیل مهندسی در استرالیا برای پذیرفته شدن در دوره‌های موردنظر، نتایج آزمون زبان انگلیسی خود را ارائه دهند. سطح مهارت زبان انگلیسی موردنیاز برای پذیرفته شدن در مؤسسات آموزشی ممکن است با سطح مهارت زبان انگلیسی موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی متفاوت باشد.

۲. الزامات علمی

شرایط تحصیلی (ازجمله مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی) موردنیاز متقاضیان بسته به سطح دوره‌ای که می‌خواهند مطالعه کنند، متفاوت خواهد بود. همچنین مؤسسات مختلف ممکن است شرایط ورود متفاوتی داشته باشند. در اینجا برخی از راهنمایی‌های کلی در مورد شرایط ورود به مقاطع مختلف آمده است:

آموزش‌وپرورش حرفه‌ای (VET) :

در بیشتر موارد، هیچ آزمون ورودی برای پذیرش در مؤسسات آموزش فنی حرفه‌ای در استرالیا وجود ندارد. بااین‌حال، برخی از دوره‌ها ممکن است متقاضیان را ملزم به مطالعه موضوعات خاص یا تکمیل تجربه کاری کند.

مدارس:

شرایط ورود به مؤسسات مختلف، برای دانش آموزان مدارس دولتی و مدارس منطقه‌ای متفاوت است. همچنین عملکرد و توانایی تحصیلی دانش آموزان در طول فرآیند بررسی درخواست آن‌ها برای تحصیل در استرالیا در نظر گرفته می‌شود.

دوره‌های کارشناسی:

افراد متقاضی برای شرکت در دوره کارشناسی مهندسی در استرالیا باید دارای گواهینامه تحصیلات متوسطه استرالیا (۱۲ سال) یا معادل آن در خارج از استرالیا باشند. برخی از دوره‌های کارشناسی نیز ممکن است دارای موضوعات پیش‌نیاز خاصی باشند.

دوره تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد:

متقاضیان برای تحصیل مهندسی در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد باید حداقل مقطع کارشناسی را گذرانده باشند. همچنین ممکن است مؤسسات توانایی تحقیق افراد یا تجربه کاری مرتبط آن‌ها را در نظر بگیرند.

۳. الزامات ویزا:

ویزای تحصیلی موردنیاز متقاضیان بسته به دوره انتخابی آن‌ها، متفاوت است. در اینجا برخی از الزامات معمولی آمده است:

✔ دریافت گواهی تأیید الکترونیکی ثبت‌نام

✔ گذرنامه معتبر برای مدت تحصیل در استرالیا

✔ معرفی‌نامه از دانشگاه یا موسسه منتخب

✔ اثبات داشتن بودجه کافی برای بلیط هواپیما، هزینه تحصیل مهندسی در استرالیا و هزینه زندگی در استرالیا

✔ داشتن مهارت زبان انگلیسی

✔ شرایط بهداشتی و عضویت در مراقبت‌های پزشکی

۴. پوشش سلامت دانشجویان بین‌المللی:

استرالیا دارای سیستم ویژه‌ای برای پوشش بهداشتی برای دانشجویان بین‌المللی به نام (OSHC) است. این سیستم به متقاضیان تحصیل مهندسی در استرالیا کمک می‌کند تا در صورت نیاز به مراقبت‌های پزشکی یا بیمارستانی هنگام تحصیل در آنجا هزینه‌های لازم را پرداخت کنند. بنابراین متقاضیان قبل از رسیدن به استرالیا، باید OSHC را برای خود و سایر اعضای خانواده که با آن‌ها سفر می‌کنند، خریداری کنند.

هزینه تحصیل مهندسی در استرالیا

تنها موضوعی که ممکن است متقاضیان تحصیل مهندسی در استرالیا را تحت‌فشار قرار دهد، هزینه تحصیل می‌باشد. زیرا طبق HSBC این کشور گران‌ترین مقصد دانشگاهی در جهان است. بنابراین، افراد باید بودجه کافی برای تحصیل در استرالیا را داشته باشند و مهم‌تر از همه، در مورد هزینه‌های مختلف که ممکن است هنگام تحصیل در استرالیا متحمل شوند، آگاهی کافی کسب کنند. داشتن آگاهی کافی در مورد هزینه‌های برآورد شده نه‌تنها به آن‌ها کمک می‌کند تا از قبل وجوه لازم را چه از طریق وام و چه از طریق تأمین مالی خود تنظیم کنند، بلکه این اطمینان را به آن‌ها می‌دهد که در تنگنا قرار نگیرند.

 

مؤلفه‌هایی که هنگام محاسبه هزینه تحصیل مهندسی در استرالیا باید در نظر گرفته شود

در اینجا نیز لازم به ذکر است که هنگام محاسبه هزینه تحصیل مهندسی در استرالیا باید چند مورد ازجمله: هزینه تحصیل، هزینه زندگی و هزینه‌های مربوط به امتحان و غیره را در نظر بگیرند که در این بخش از مقاله یک‌به‌یک آن‌ها توضیح داده‌شده است.

شهریه:

بخش عمده‌ای از هزینه‌های کلی تحصیل نه‌تنها برای تحصیل مهندسی در استرالیا حتی برای تحصیل در دیگر کشورها همچون انگلستان یا کانادا، مربوط به شهریه می‌باشد. یکی از جنبه‌های قابل‌توجه در دانشگاه‌های برتر استرالیا این است که هزینه تحصیل تقریباً یکنواخت بوده و تقریباً چند هزار دلار با هم اختلاف دارند. برای مثال دانشگاه نیوساوث ولز (UNSW) در سیدنی، که بالاترین شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارد، 40،360 دلار است. اما سایر دانشگاه‌ها شهریه‌ای در محدوده ۳۵،۰۰۰ تا ۳۸،۰۰۰ دلار دارند. این بدان معناست که افراد نمی‌توانند به شهریه به‌عنوان معیاری برای انتخاب یک دانشگاه یا برتری یک دانشگاه نسبت به دانشگاه دیگر در مقطع کارشناسی تکیه کنند.

هزینه‌های زندگی:

درحالی‌که آگاهی از شهریه ارائه‌شده توسط دانشگاه‌ها برای تحصیل مهندسی در استرالیا آسان است، اما برآورد هزینه‌های زندگی چندان آسان نیست. زیرا از تعدادی مؤلفه‌های منحصربه‌فرد مانند هزینه خوراک، پوشاک، اقامت و حمل‌ونقل تشکیل‌شده که ممکن است در شهرهای مختلف استرالیا، متفاوت باشد. بنابراین بیشتر اوقات هزینه‌های زندگی به هزینه‌های احتمالی افراد بستگی دارد. درواقع اداره مهاجرت و حفاظت از مرزها دارای مقررات مالی خاصی است که متقاضیان باید هنگام درخواست ویزای تحصیلی رعایت کنند. این مقررات، علاوه بر داشتن شرایط برای متقاضیان، الزامات مالی برای کسانی که در استرالیا آن‌ها را همراهی می‌کنند نیز دارد.

هزینه‌های مربوط به بیمه:

بیمه درمانی سهمی در هزینه‌های کلی تحصیل مهندسی در استرالیا دارد. دانشجویان بین‌المللی برای پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا باید تحت پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) قرار بگیرند. OSHC هزینه‌های مربوط به ویزیت بیمارستان، درمان اولیه، هزینه آمبولانس و داروهای محدود را پوشش می‌دهد. برخی از دانشگاه‌ها نوعی بیمه مسافرتی را بدون هزینه به دانشجویان بین‌المللی خود ارائه می‌دهند. اما ارائه بیمه مسافرتی از سوی دانشگاه با محدودیت‌هایی همراه است و طیف وسیعی از نیازهای مربوط به سفر دانشجویان را پوشش نمی‌دهد.

هزینه‌های مربوط به شرایط پذیرش در دانشگاه:

متقاضیان تحصیل مهندسی در استرالیا قبل از پرواز خود به استرالیا برای شروع دوره مهندسی، هزینه‌های مربوط به امتحانات استاندارد را باید پرداخت کنند. این امتحانات شامل آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی مانند TOEFL و IELTS است. همه این هزینه‌ها جمع می‌شود و هزینه کلی تحصیل در استرالیا را افزایش می‌دهند.

مزایای تحصیل مهندسی در استرالیا

استرالیا نه‌تنها بهشتی برای گردشگران است، بلکه شهرت زیادی در داشتن دانشگاه‌های درجه‌یک و مزایای فراوان برای تحصیل مهندسی در استرالیا دارد. به همین دلیل در دهه گذشته شاهد افزایش چشمگیر دانشجویان بین‌المللی بوده‌ایم. این کشور طیف گسترده‌ای از دوره‌های مهندسی برای دانش آموزان و همچنین دوره‌های تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهد. در این بخش برخی از مزایای تحصیل در استرالیا توضیح داده‌شده است.

مزایای تحصیل مهندسی در استرالیا

آموزش باکیفیت:

بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی، استرالیا دارای هفت دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه برتر برای تحصیل مهندسی است. این رتبه‌بندی استرالیا را به یک مقصد دانشگاهی محبوب برای تحصیل مهندسی در استرالیا تبدیل کرده است. علاوه بر این، مدارک و گواهی‌نامه‌های ارائه‌شده توسط دانشگاه‌های استرالیا در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته‌شده است و برای چشم‌اندازهای شغلی در هر کشوری مناسب می‌باشد.

چشم‌انداز شغلی:

استرالیا در حال حاضر با کمبود گسترده مهندسان مواجه است، به‌ویژه در ایالت‌هایی همچون استرالیای غربی و کوئینزلند که بیشترین رشد را در معادن و منابع دارند. این تقاضای زیاد برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی به این معنی است که متقاضیان تحصیل مهندسی در استرالیا چشم‌انداز قوی برای اشتغال در استرالیا خواهند داشت. فارغ‌التحصیلان بین‌المللی برای رفع کمبود نیروی کار مهندسی استرالیا بسیار مهم هستند. زیرا آن‌ها بیش از نیمی از عرضه مهندسان تازه‌کار در نیروی کار استرالیا را تشکیل می‌دهند. مهندسان شاغل و باتجربه در استرالیا نیز می‌توانند انتظار داشته باشند حقوق بالایی دریافت کنند. اخیراً فارغ‌التحصیلان مهندسی در استرالیا، به‌طور متوسط ۶۰،۷۰۵ دلار دریافت می‌کنند.

چشم‌انداز مهاجرت:

پس از اتمام تحصیل مهندسی در استرالیا دانشجویان می‌توانند اقامت دائم استرالیا را درخواست کنند. ازآنجایی‌که دانشجویان شانس خوبی برای دستیابی به روابط عمومی دارند و اقتصاد استرالیا به‌طور مداوم در حال رشد است؛ فارغ‌التحصیلان مهندسی می‌توانند از بین گزینه‌های زیر، روش مهاجرت خود را انتخاب کنند:

ویزای کار پس از تحصیل یا ویزای تحصیلات تکمیلی موقت:

به افراد این امکان را می‌دهد که پس از اتمام تحصیل مهندسی در استرالیا به‌طور موقت در آنجا بمانند و تجربه کاری کسب کنند.

طرح مهاجرت تحت حمایت منطقه‌ای یا طرح معرفی توسط کارفرما:

افراد می‌توانند برای درخواست اقامت و کار در استرالیا توسط کارفرمای خود معرفی شوند.

مهاجرت افراد ماهر:

کارگران ماهر در سراسر جهان که مایل به مهاجرت به استرالیا هستند واجد شرایط درخواست ویزای مهارت استرالیا هستند.

 

انتخاب گسترده بین رشته‌های مهندسی:

دانشگاه‌های استرالیا طیف گسترده‌ای از دوره‌های مهندسی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه داده و به آن‌ها این فرصت را می‌دهند تا رشته موردنظر خود را مطالعه کنند. رشته‌های تحصیل مهندسی در استرالیا در ادامه معرفی‌شده‌اند. از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در بین دانشجویان بین‌المللی در استرالیا رشته‌های مهندسی برق و مکانیک است. دانشجویان بین‌المللی همچنین می‌توانند برای دوره‌های آموزش حرفه‌ای (VET) درخواست دهند که آن‌ها را برای موقعیت‌هایی مانند یک مهندس یا یک تکنسین مهندسی واجد شرایط می‌کند.

کسب تجربه کاری:

دانشگاه‌های استرالیا دانشجویان مهندسی را تشویق می‌کنند که در کنار دوره‌های درسی خود کارآموزی کنند تا بتوانند تجربه کاری کسب نمایند. تجربه کاری بخش مهمی از تحصیل مهندسی در استرالیا است و به فارغ‌التحصیلان کمک می‌کند تجربه عملی و مهارت‌های موردنیاز کارفرمایان را کسب کنند. تجربه کاری ممکن است از طریق یک دوره همکاری در یک شرکت استرالیایی یا سایر کارآموزی‌های اجباری و داوطلبانه تکمیل شود. انجمن مهندسان استرالیا در دوره‌های حرفه‌ای به دانشجویان این فرصت را می‌دهد که با دانش‌آموزان کشورهای مختلف ملاقات کنند و با ایده‌ها و دیدگاه‌های منحصربه‌فرد مواجه شوند. به دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل مهندسی در استرالیا توصیه می‌شود به این دوره‌ها توجه کنند. زیرا این دوره ۱۲ ماهه تجربه کاری به دانشجویان بین‌المللی این امکان را می‌دهد تجربه ارزشمندی در یک شرکت مهندسی استرالیا به دست آورند و چشم‌انداز آن‌ها را برای اخذ اقامت دائم افزایش می‌دهد.

اعتباربخشی حرفه‌ای:

یک انجمن مهندسان استرالیا یک انجمن حرفه‌ای برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مهندسی است و مسئول اعتباربخشی دوره‌های آموزشی مهندسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد. همه کسانی که تحصیل مهندسی در استرالیا را تکمیل می‌کنند واجد شرایط عضویت در این انجمن هستند. اعتباربخشی تضمین می‌کند که مؤسسات استرالیایی که دوره‌های مهندسی را ارائه می‌دهند از استانداردهای بالایی برخوردار هستند. یکی دیگر از مزایای اعتبار حرفه‌ای این است که مدرک فارغ‌التحصیلان در خارج از استرالیا و در کشورهایی مانند ایالات‌متحده، انگلستان، هنگ‌کنگ، نیوزلند، کانادا و آفریقای جنوبی به رسمیت شناخته می‌شود.

رشته‌های ارائه‌شده توسط دانشگاه‌ها برای تحصیل مهندسی در استرالیا

دانشگاه‌های استرالیا رشته‌های مختلفی برای تحصیل مهندسی در استرالیا را ارائه می‌دهند. این رشته‌ها شامل:

مهندسی هوافضا مهندسی خودرو مهندسی پزشکی
مهندسی بیوانفورماتیک مهندسی شیمی مهندسی عمران و سازه
مهندسی کامپیوتر مهندسی برق و الکترونیک مهندسی محیط‌زیست
مهندسی علوم و صنایع غذایی مهندسی کشاورزی مهندسی جنگل
مهندسی زمین فضایی مهندسی ساخت مهندسی مکانیک
 مهندسی مکاترونیک مهندسی معدن مهندسی منابع طبیعی
مهندسی معماری دریایی مهندسی نفت مهندسی داروسازی
مهندسی فوتونیک مهندسی فتوولتائیک مهندسی انرژی تجدیدپذیر
مهندسی نرم‌افزار مهندسی پایدار مهندسی مخابرات

 

متقاضیان تحصیل مهندسی در استرالیا این فرصت را دارند که در زمینه موردنظر خود تخصص پیدا کنند. همچنین دوره‌های آموزشی حرفه‌ای (VET) افراد را برای مشاغل مهندسی یا تکنسین‌های مهندسی واجد شرایط می‌کند و می‌تواند به‌عنوان راهی برای ورود به دانشگاه عمل نماید. همچنین دانشگاه‌های استرالیا طیف وسیعی از برنامه‌های کارشناسی ارشد مهندسی را به افرادی که در حال حاضر به‌عنوان مهندس کار می‌کنند ارائه می‌دهند و به آن‌ها امکان می‌دهد گام بعدی را در حرفه خود بردارند.

معرفی پنج دانشگاه برتر برای تحصیل مهندسی در استرالیا

افراد برای تحصیل مهندسی در استرالیا در مورد اینکه در کدام دانشگاه مهندسی ثبت‌نام کنند یا در چه دوره‌ای شرکت کنند، نیاز به اطلاعات کافی دارند. ازآنجاکه ازنظر شهریه چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد بین دانشگاه‌های استرالیا تمایز وجود ندارد، متقاضیان تحصیل مهندسی می‌توانند برای تصمیم‌گیری در مورد دانشگاه به رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS، مراجعه کنند. در این بخش جزییات مربوط به رتبه‌بندی دانشگاه‌ها ارائه‌شده است.

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا (ANU) با توجه به رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS در سال 2022، رتبه چهارم رشته مهندسی برق، رتبه پنجم رشته مهندسی کامپیوتر و رتبه ششم رشته مهندسی مکانیک، هوانوردی و ساخت را دارد. همچنین این دانشگاه با رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS در سال 2021، رتبه 79 دانشکده‌های مهندسی را در سطح جهان برای تحصیل مهندسی در استرالیا دارد. دانشگاه ملی استرالیا (ANU) در زمینه تحقیقات مهندسی و مکاترونیک تخصص دارد. این دانشگاه علاوه بر ارائه دوره‌های کارشناسی در رشته‌های مختلف، یکی از معدود دانشگاه‌هایی است که مهندسی بشردوستانه را به‌عنوان یک رشته فرعی ارائه می‌دهد و بورسیه زنان در مهندسی را می‌پذیرد.

معرفی پنج دانشگاه برتر برای تحصیل مهندسی در استرالیا

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی با توجه به رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS در سال 2022 برای تحصیل مهندسی در استرالیا رتبه دوم مهندسی عمران و سازه، رتبه سوم مهندسی مکانیک، هوانوردی و ساخت دارد. این دانشگاه ازنظر رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS در سال 2022 رتبه 65 را در دانشکده‌های مهندسی در سطح جهانی دارد. دانشگاه سیدنی، طیف وسیعی از دوره‌های تخصصی مهندسی، از مهندسی پزشکی تا مهندسی هوانوردی را در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای بزرگترین برنامه مهندسی در نیمکره جنوبی است و در حال حاضر در حال ارتقاء چند میلیون دلاری است. همچنین دانشگاه سیدنی سالانه 10 میلیون دلار بورسیه مهندسی ارائه می‌دهد.

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش با توجه به رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS در سال 2022، رتبه اول مهندسی شیمی، رتبه سوم مهندسی عمران و سازه، رتبه چهارم مهندسی مکانیک، هوانوردی و ساخت، رتبه 5 مهندسی برق و رتبه پنجم مهندسی معدن را برای تحصیل مهندسی در استرالیا دارد. همچنین این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS در سال 2022 رتبه 58 دانشکده مهندسی را در سطح جهان دارد. دانشگاه موناش که در سال 1961 در کلیتون تأسیس شد، پس از دانشگاه ملبورن، دومین دانشگاه قدیمی در ویکتوریا است.

 

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن بر اساس رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS در سال 2022 در رتبه دوم مهندسی مکانیک، هوانوردی و ساخت، رتبه سوم مهندسی شیمی، رتبه دوم مهندسی برق، رتبه چهارم مهندسی عمران و سازه را برای تحصیل مهندسی در استرالیا دارد. همچنین این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS در سال 2022 رتبه 50 دانشکده مهندسی در سطح جهان را دارد. دانشگاه ملبورن قدیمی‌ترین دانشگاه برای تحصیل مهندسی در استرالیا است که هر سال درمجموع بیش از 11000 دانش‌آموز داخلی و تقریباً 7000 دانشجوی بین‌المللی می‌پذیرد. چهار دانشکده تخصصی در این دانشگاه وجود دارد که شامل دانشکده محاسبات و سیستم‌های اطلاعاتی، دانشکده مهندسی شیمی و زیست پزشکی، دانشکده مهندسی برق و دانشکده مکانیک و زیرساخت می‌شود.

 

دانشگاه نیو ساوث ولز (UNSW)

دانشگاه نیو ساوث ولز (UNSW) بر اساس رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS در سال 2022، رتبه اول مهندسی عمران و سازه، رتبه اول مهندسی برق، رتبه سوم مهندسی معدن و معدن، رتبه چهارم مهندسی شیمی، رتبه اول مهندسی مکانیک، هوانوردی و ساخت را برای تحصیل مهندسی در استرالیا دارد. این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی تحت تسلط دانشگاه‌های برتر QS در سال 2022 رتبه 36 دانشکده‌های مهندسی در سطح جهان دارد. دانشگاه نیو ساوث ولز (UNSW) در سیدنی مستقر است در سال 1949 تأسیس شد.

دوره‌های آموزشی برای تحصیل مهندسی در استرالیا

دوره‌های تحصیل مهندسی در استرالیا برگرفته از تجارب متخصصان در زمینه‌های صنعتی، توسعه‌یافته و ارائه می‌شود. دانشجویان علاوه بر گذراندن وقت در سخنرانی‌ها و آزمایشگاه‌ها در دوره‌های آموزشی مهندسی ۱۲ هفته تجربه کار عملی کسب خواهند کرد. این یک راه عالی برای شروع حرفه آن‌ها است. دوره‌های آموزشی سال اول دروس عمومی و مشترک میان رشته‌ها را ارائه می‌دهند که اکثر آن‌ها به‌طور حرفه‌ای توسط مهندسان معتبر و باتجربه استرالیا تدریس می‌شوند. برنامه آموزشی تحصیل مهندسی در استرالیا به شرح زیر است:

آموزش حرفه‌ایVET :

دوره‌های آموزش حرفه‌ای VET تمرکز زیادی بر روی روش‌های آموزشی کاربردی دارد که به متقاضیان تحصیل مهندسی در استرالیا مهارت‌ها و دانش لازم را برای پیگیری نقش‌های حمایتی به‌عنوان یک مهندس یا تکنسین مهندسی ارائه می‌دهد. موضوعات مشترک ارائه‌شده شامل ساخت و جوشکاری، ساخت و مهندسی مکانیک است.

کارشناسی:

دوره‌های آموزشی در مقطع کارشناسی اصول اساسی مهندسی را در اختیار متقاضیان تحصیل مهندسی در استرالیا قرار می‌دهد که در آن با تکمیل مدرک خود تجربه کار صنعتی را نیز کسب خواهند کرد. مدرک کارشناسی مهندسی در استرالیا چهار سال طول می‌کشد و دانشجویان مهندسی موظف‌اند یک سال مقدمات عمومی را قبل از شروع تخصص انتخابی خود انجام دهند و سپس از سال دوم تا چهارم به دروس تخصصی بپردازند.

دوره‌های آموزشی برای تحصیل مهندسی در استرالیا

کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی:

ارائه دوره‌های کارشناسی ارشد مهندسی در استرالیا قوی و متنوع است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی، دانش افراد را در زمینه انتخابی شما عمیق‌تر می‌کند و چشم‌انداز شغلی و اشتغال‌زایی آن‌ها را تقویت می‌نماید. همه رشته‌های مهندسی که در مقطع کارشناسی دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنند، در مقطع کارشناسی ارشد، تحصیلات تکمیلی یا پژوهشی نیز در دسترس هستند. بسیاری از دانشگاه‌ها همچنین دوره‌های کارشناسی ارشد مدیریت مهندسی را ارائه می‌دهند که برای مهندسان واجد شرایط که مایل به انجام وظایف مدیریتی در صنعت هستند، مناسب می‌باشد.

با چک لیست سفر به کشور استرالیا آشنا شوید

چک لیست سفر به استرالیا

یکی از نکات مهمی که هنگام مهاجرت باید به آن توجه داشته باشید، تهیه وسایل لازم است. به‌خاطر اهمیتی که این موضوع به خود اختصاص داده است، قصد داریم در این مطلب به ارائه چک لیست سفر به استرالیا بپردازیم.

سخن پایانی

تحصیل مهندسی در استرالیا طی سال‌های اخیر افزایش چشمگیری یافته است، زیرا دانشگاه‌های استرالیا با رویکرد علمی منحصربه‌فرد مزایای زیادی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. این مزایا شامل: آموزش باکیفیت، چشم‌انداز شغلی، چشم‌انداز مهاجرت، ارائه طیف گسترده‌ای از رشته‌های مهندسی، کسب تجربه کاری و اعتباربخشی حرفه‌ای می‌باشد. افراد برای پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا باید الزامات خاصی ازجمله: مهارت و دانش زبان انگلیسی، الزامات علمی، ویزای تحصیلی و بیمه سلامت و درمان دانشجویان بین‌المللی را برآورده کنند. اگرچه شهریه دانشگاه بخش عمده‌ای از هزینه تحصیل مهندسی در استرالیا را به خود اختصاص می‌دهد، اما برای محاسبه هزینه کلی دانشجویان بین‌المللی عواملی همچون هزینه‌های مربوط به زندگی، هزینه بیمه و هزینه پذیرش و امتحانات را در نظر گرفت. افراد می‌توانند رشته‌های مهندسی را هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد در هر یک از دانشگاه‌های برتر استرالیا تکمیل نمایند.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

شرایط تحصیل مهندسی در استرالیا چیست؟
الزامات زبان انگلیسی – الزامات علمی – الزامات ویزا – پوشش سلامت دانشجویان بین‌المللی
هزینه تحصیل مهندسی در استرالیا به چه صورت است؟
استرالیا گران‌ترین مقصد دانشگاهی در جهان است. بنابراین، افراد باید بودجه کافی برای تحصیل در استرالیا را داشته باشند و مهم‌تر از همه، در مورد هزینه‌های مختلف که ممکن است هنگام تحصیل در استرالیا متحمل شوند، آگاهی کافی کسب کنند.
مزایای تحصیل مهندسی در استرالیا چیست؟
آموزش با کیفیت – چشم انداز شغلی – چشم انداز مهاجرت – انتخاب گسترده بین رشته‌های مهندسی – کسب تجربه کاری – اعتباربخشی حرفه ای
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام
اینکه تو مقاله تون گفتین بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی، استرالیا دارای هفت دانشگاه از 100 دانشگاه برتر برای تحصیل مهندسی است و اسم 5 تا دانشگاه رو ذکر کردین…
اون 2 تا دانشگاه برتر دیگه رو هم بگید لطفا برای تحصیل مهندسی در استرالیا

کارشناس هرمس
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
Australian National University – University of Melbourne – University of Sydney –
University of New South Wales (UNSW Sydney) -University of Queensland – Monash University – University of Western Australia

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles