ارزان ترین کشور برای خرید ملک و اقامت

ارزان ترین کشورها برای خرید ملک و اقامت

ارزان ‌ترین کشور برای خرید ملک و اقامت مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. خرید خانه همواره با مراحل و شرایط بسیار مختلف و پیچیده‌ای همراه خواهد بود. حال تصور کنید که بخواهید ملکی را برای دریافت اقامت در یک کشور خارجی خریداری کنید. بدون شک نیاز است تا دست به تحقیقات مختلفی زده و با افراد خبره در این زمینه مشورت کنید. یکی از نکاتی که در زمان تحقیقات باید به آن توجه داشته باشید، پیداکردن ارزان ‌ترین کشور برای خرید ملک و اقامت است. ما در این مقاله قصد داریم تا ارزان ترین کشورهایی که می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای خرید ملک در نظر گرفته شوند را به شما معرفی کنیم.

ارزان ‌ترین کشور برای خرید ملک و اقامت

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

خرید ملک و دریافت اقامت

خرید ملک در کشورهای خارجی که دارای اقتصاد روبه‌رشد و مثبتی هستند، همواره مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت. شما علاوه بر اینکه می‌توانید دست به سرمایه‌گذاری در این کشورها بزنید و ارزش پول خودتان را روزبه‌روز بیشتر کنید، یک امتیاز مهم دیگر را هم در اختیار خواهید داشت. شما شانس این را دارید تا با خرید ملک در یک کشور خارجی، اقامت آن کشور را به دست بیاورید. شما نه‌تنها ملکی را در یک کشور خارجی خریداری می‌کنید، بلکه می‌توانید برای خود و اعضا خانواده‌تان پاسپورت آن کشور را به دست بیاورید.

ازاین‌رو شما شانس این را دارید تا از مزایای زندگی در یک کشور خارجی مانند دسترسی به سیستم بانکی بین‌المللی، زندگی باکیفیت و با سطح بالا، امکان کار در کسب درآمد و … استفاده کنید. البته برای اینکه کم‌هزینه‌ترین سرمایه‌گذاری در بخش املاک را داشته باشید نیاز است تا ارزان ترین کشور برای خرید خانه و اقامت را در بین تمامی کشورهای جهان پیدا کنید. باید به این نکته نیز اشاره کرد که اخذ اقامت از طریق خرید ملک، شرایط خاص خودش را داشته و شما باید به این شرایط توجه کنید.

شرایط خرید ملک در کشورهای خارجی

شرایط خرید ملک در کشورهای خارجی

با اینکه پیداکردن ارزانترین کشور برای خرید خانه و اقامت می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌های مهاجرت کمک کند، اما باید بدانید که نیاز است تا با شرایط امکان خرید ملک و دریافت اقامت در کشورهای خارجی آشنا شوید. برای مثال باید بدانید که برخی از کشورهای خارجی اصلاً اجازه خرید ملک در کشورشان را به متقاضیان خارجی نمی‌دهند. از سوی دیگر ممکن است برخی از کشورها منطقه‌ای را برای فروش به سرمایه‌گذاران خارجی در نظر داشته باشند، اما برنامه‌ای برای اعطا اقامت به خریداران ملک در نظر نداشته باشند.

ازاین‌رو شما باید به‌خوبی با قوانین خریدوفروش ملک و کسب اقامت در کشوری که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید، آشنایی داشته باشید. بسیاری از کشورهای جهان که حتی در زمره ارزانترین کشور برای خرید خانه و اقامت قرار دارند، یک مبلغی را به‌عنوان حداقل مبلغ موردنظر برای خرید ملک و دریافت اقامت در نظر دارند. همچنین برای اعطا اقامت یک مدت‌زمانی را مشخص می‌کنند و متقاضی باید متعهد شود در این مدت‌زمان، سرمایه خودش را در این کشور حفظ کرده است.

 

فاکتورهای مهم در زمان خرید ملک و اقامت

درصورتی‌که شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید با پیداکردن ارزان ترین کشور برای خرید ملک و اقامت، سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی را تجربه کنید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی برخی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در زمان خرید مهم هستند را مدنظر قرار دهید.

فاکتورهای مهم در زمان خرید ملک و اقامت

مدت اقامت

از جمله مهم‌ترین فاکتورها برای خرید ملک و مستغلات در کشورهای خارجی، مدت‌زمانی است که شما باید ملک موردنظر و یا سرمایه خودتان را در کشور خارجی نگهدارید تا بعد از آن بتوانید برای دریافت اقامت اقدام کنید. کشورهای دنیا هرکدام شرایط و قوانین مختلفی را برای این مدت‌زمان عنوان کرده‌اند.

به طور متوسط بین ۴ تا ۷ سال طول خواهد کشید که یک کشور به سرمایه‌گذار بخش املاک و مستغلات اقامت خودش را اعطا کند. هر کشوری که کمتر از این مقدار زمانی، به مدت اقامت نیاز داشته باشد، می‌تواند در دسته کشورهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات بدل شود.

اقتصاد مناسب

کشوری که به‌عنوان ارزانترین کشور برای خرید خانه و اقامت در نظر گرفته‌اید، باید همچنین دارای یک اقتصاد روبه‌رشد و مناسبی باشد. در غیر این صورت شما نه‌تنها متحمل ضررهای مختلفی می‌شوید، بلکه با دریافت اقامت مشکلات مالی دیگری را برای خودتان به وجود می‌آورید. باید در نظر داشته باشید که فاکتورهای اقتصادی مانند نرخ تورم، بیکاری و … می‌تواند در انتخاب یک کشور خارجی برای سرمایه‌گذاری در بخش املاک تأثیرگذار باشد.

محله موردنظر

بدون شک هرکس نظر و سلیقه خودش را در خصوص یک محله خوب خواهد داشت. بااین‌حال چند ویژگی وجود دارد که می‌تواند برای تمامی افراد جذاب و قابل‌توجه باشد. اولین این ویژگی‌ها نیز، میزان و سطح دسترسی خواهد بود. محله موردنظر شما باید دسترسی مناسبی به بزرگراه‌ها و شریان‌های اصلی شهر داشته باشد. در غیر این صورت، رفت‌وآمد می‌تواند برای شما به یک معضل بزرگ بدل شود. از سوی دیگر، ظاهر محله نیز باید قابل‌قبول و دل‌انگیز باشد.

داشتن مناظر جذاب، پارک‌های مختلف، فضای اجتماعی و … می‌تواند به جذابیت هرچه بیشتر محله کمک کند. از سوی دیگر محله موردنظر باید به امکانات عمومی مانند مدارس، فروشگاه‌های مختلف، رستوران‌ها، مراکز تفریحی و … دسترسی مناسبی داشته باشد.

محله خوب برای خرید ملک

ارزانترین کشورها برای خرید ملک و اقامت

حال که به‌خوبی با شرایط و قوانین خرید ملک در کشورهای خارجی آشنا شدید و متوجه شدید که چه فاکتورهایی را برای خرید ملک و دریافت اقامت باید مدت نظر قرار داد، زمان آن رسیده است تا شما را با ارزان ترین کشور برای خرید ملک و اقامت آشنا کنیم.

داشتن قیمت مناسب ملک و هزینه‌های مهاجرتی پایین از جمله فاکتورهای مهمی هستند که می‌توانند بر روی انتخاب یک کشور برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری تأثیرگذار باشند. ما در ادامه لیستی از بهترین و ارزان ترین کشورهایی که می‌توانند به‌عنوان یک کشور مناسب برای مهاجرت و خرید ملک در نظر گرفته شوند را به شما معرفی خواهیم کرد.

یونان

کشور یونان را می‌توان یکی از کشورهای اروپایی بسیار مناسب برای خرید ملک و دریافت اقامت دانست. این کشور که جز ارزان ترین کشورهای جهان است به متقاضیان خود امکان دریافت ویزای طلایی را خواهد داد تا به کمک آن به‌عنوان یک شهروند یونانی شناخته شوند. همین امر می‌تواند کمک قابل‌توجهی به اقتصاد یونان برای پیشبرد اهداف آن کند.

برای خرید ملک و اقامت در کشور یونان تنها نیاز است تا ارزش ملک شما بیشتر از ۲۵۰۰۰۰ یورو باشد. درصورتی‌که شما این سرمایه را به مدت ۵ سال در این کشور نگه دارید، می‌توانید برای خود و اعضا خانواده‌تان اقامت یونان را کسب کنید. بدین صورت امکان دسترسی کامل به منطقه شینگن را خواهید داشت و از مزایای زندگی در یک کشور اروپایی بهره‌مند می‌شوید.

ایتالیا

شاید نام ایتالیا در لیست ارزان ترین کشور برای خرید ملک و اقامت کمی عجیب به نظر برسد. اما باید بدانید که همه‌گیری ویروس کرونا به اقتصاد این کشور ضربه بزرگی وارد کرد و موجب شد تا راه برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف هموارتر شود. خرید ملک در برخی از شهرهای بزرگ ایتالیا همچنان با هزینه‌های زیادی امکان‌پذیر خواهد بود. اما شما می‌توانید در شهرهای کوچک‌تر این کشور املاک را با قیمت بسیار مناسب و ارزانی خریداری کنید.

برای مثال می‌توان به جزیره سیسیل اشاره کرد. از آن جایی که جوانان این منطقه به دنبال پیداکردن کار به شهرهای بزرگ‌تر این کشور هجوم می‌برند، قیمت ملک در این منطقه بسیار ارزان است. بااین‌وجود حداقل سرمایه‌ای که دولت ایتالیا برای اعطا اقامت به متقاضیان خارجی در نظر گرفته است، ۲۵۰۰۰ دلار است. شما باید این سرمایه‌گذاری را ظرف ۳ سال انجام دهید و نمی‌توانید ملک خودتان را ظرف ۵ سال بفروشید. از منطقه آبروزو نیز می‌توان به‌عنوان منطقه‌ای ارزان برای خرید ملک در ایتالیا اشاره کرد.

پرتغال

کشور پرتغال را می‌توان از جمله کشورهایی دانست که در دهه‌های گذشته محبوبیت بسیار زیادی را در بین مهاجران به دست آورده است. با اینکه قیمت و ارزش ملک و املاک در این کشور روند روبه‌رشدی را شاهد بوده است، اما نام پرتغال همچنان به‌عنوان ارزان ترین کشور برای خرید ملک و اقامت در نظر گرفته می‌شود. دلیل این امر هم آن است که قیمت ملک تنها در شهرهای بزرگ و شناخته شده این کشور افزایش داشته و امکان تهیه ملک در شهرهای کوچک‌تر و مناسب‌تر همچنان وجود دارد.

بیشتر معاملات خریدوفروش ملک و اقامت پرتغال در حومه شهرهای آن صورت می‌گیرد. جایی که شما می‌توانید یک‌خانه و یا حتی یک مزرعه کوچک را خریداری کنید. در برخی از مناطق مرزی پرتغال و اسپانیا، حتی قیمت ملک و مستغلات بسیار ارزان بوده و شما می‌توانید خانه‌هایی حتی با قیمت کمتر از ۵۰۰ دلار پیدا کنید. حداقل سرمایه برای خرید ملک و دریافت اقامت در پرتغال تنها ۲۸۰۰۰۰ یورو است. شما باید به مدت ۵ سال سرمایه خودتان را در این کشور حفظ کرده و به‌ازای هرسال، یک هفته در این کشور حضور داشته باشید.

کشور پرتغال

ترکیه

از جمله کشورهایی که می‌تواند نامزد اصلی ارزان ترین کشور برای خرید ملک و اقامت در نظر گرفته شود، کشور ترکیه است. این کشور که بخشی از آن در اروپا واقع شده است، گزینه‌ای عالی برای خرید ملک و اقامت خواهد بود. شما با صرف هزینه‌های بسیار پایینی می‌توانید یک ملک و یا خانه‌ای را در ترکیه خریداری کرده و در مدت‌زمان کوتاهی نسبت به دریافت اقامت خود اقدام کنید. باید بدانید که هزینه‌های زندگی در ترکیه بسیار کمتر از هزینه‌های زندگی در کشورهای اروپایی است.

شما می‌توانید در بخش‌های اروپایی و یا آسیایی این کشور، مکان‌های جذاب و چشم‌نوازی را برای خرید ملک پیدا کنید. یکی از شهرهای جذاب و اروپایی ترکیه، شهر ادرنه است که در کنار مرز یونان و بلغارستان قرار دارد. قیمت ملک در این شهر بسیار شگفت‌انگیز بوده و شما می‌توانید با قیمت حدوداً ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار ملکی را خریداری کنید. حداقل سرمایه‌ای که برای دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک نیاز است، تنها ۲۵۰۰۰۰ دلار خواهد بود. پس از آن می‌توانید اقامت ۱ساله دریافت کرده و هرسال آن را تمدید کنید.

اسپانیا

شاید کشور اسپانیا نیز در نظر بسیاری از افراد به‌عنوان یک کشور دور از دسترس برای خرید ملک در نظر گرفته شود. اما باید بدانید که این کشور نیز می‌تواند جز ارزان ترین کشور برای خرید ملک و اقامت باشد. اول‌ازهمه باید اشاره کرد که هزینه‌های زندگی در اسپانیا در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپایی و یا ایالات متحده، مقرون‌به‌صرفه‌تر است. درصورتی‌که مایل به زندگی‌کردن در خارج از شهرهای بزرگ این کشور باشید، می‌توانید با قیمتی مناسب دست به خرید ملک در این کشور بزنید.

از دو شهر آلمریا و گرانادا می‌توان به گزینه‌های مناسب برای خرید ملک و اقامت نام برد. این دو شهر دارای مناظری دیدنی و چشم‌نواز بوده که می‌توانند شهری مناسب برای شروع یک زندگی جدید قلمداد شوند. شما می‌توانید با هزینه‌های بسیار مناسبی در این شهرها، سرمایه‌گذاری در بخش املاک را تجربه کنید. برای مثال میانگین قیمت خانه در آلمریا چیزی در حدود ۸۱۰۰۰ دلار خواهد بود. حداقل سرمایه موردنیاز برای خرید ملک و دریافت اقامت در کشور اسپانیا چیزی در حدود ۵۰۰۰۰۰ یورو خواهد بود.

بلغارستان

بلغارستان از جمله کشورهای اروپایی است که می‌تواند نامزد ارزان ترین کشور برای خرید ملک و اقامت باشد. قیمت ملک در بلغارستان و در سرتاسر این کشور، از حومه آن گرفته تا دریا و حتی پایتخت آن نیز بسیار مناسب و ارزان است. پایتخت کشور بلغارستان را می‌توان یکی از ارزان ترین پایتخت‌های اروپا دانست که قیمت ملک در آن بسیار مناسب است. شما می‌توانید در مرکز این پایتخت ملک‌هایی را قیمت هر مترمربع ۱۰۰۰ دلار پیدا کنید.

حال اگر به شهرهای کوچک‌تر این کشور مراجعه کنید، باقیمت‌های کمتری روبرو خواهید شد. شما می‌توانید در شهرهای کوچک‌تر بلغارستان آپارتمانی را با حداقل ۵۰۰ دلار برای هر مترمربع خریداری کنید. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک و دریافت اقامت در کشور بلغارستان چیزی در حدود ۳۱۰۰۰۰ یورو خواهد بود. شما باید سرمایه خودتان را به مدت ۵ سال در این کشور حفظ کرده و در این برهه زمانی به مدت ۳۰ ماه به‌صورت فیزیکی در بلغارستان حضور داشته باشید.

کشور بلغارستان

مالت

کشور مالت که تا دهه ۱۹۶۰ به‌عنوان مستعمره بریتانیا بود، می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای خرید ملک و دریافت اقامت باشد. بدین صورت شما می‌توانید بدون نیاز به ویزا، به کشورهای اروپایی سفر کنید. کشور مالت همچنین یکی از ساده‌ترین فرایندها را برای اعطا اقامت به متقاضیان خارجی خواهد داشت. طرح امکان سرمایه‌گذاری در بخش املاک مالت به‌تازگی ارائه شده است تا به متقاضیان خارجی این اجازه را بدهد با خرید ملک در این کشور، به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند.

کشور مالت را می‌توان از جمله ارزان ترین کشور برای خرید ملک و اقامت دانست. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در حدود ۳۰۰۰۰۰ یورو در بخش‌های جنوبی این کشور، اقامت مالت را به دست بیاورید. برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های شمالی مالت نیاز به ۳۵۰۰۰۰ یورو خواهد بود. همچنین این کشور دارای مناظر طبیعی بسیار دیدنی و جذابی بوده که در کنار آب‌وهوای مطلوب و هزینه‌های نسبتاً پایین زندگی به یکی از ارزشمندترین کشورها برای مهاجرت بدل شده است.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری

بهترین کشور برای سرمایه گذاری ایرانیان

کشورهای مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای سرمایه‌گذاری به سراغ آن‌ها بروید. از جمله این کشورها می‌توان به استرالیا، کانادا، ترکیه، اسپانیا و پرتغال اشاره کرد. هر یک از این کشورها دارای شرایط خاصی برای پذیرش سرمایه‌های شما هستند و مزایایی را در قبال این سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند. تابه‌حال این سوال برای شما ایجاد شده است که چرا کشورهای خارجی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنیم؟

سخن پایانی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در زمان سرمایه‌گذاری در بخش املاک و دریافت اقامت باید به آن توجه کنید، هزینه‌های انجام این کار است. با اینکه خریدوفروش ملک در کشورهای بزرگ جهان کاری بسیار پیچیده و هزینه بر است، اما برخی از کشورها گزینه‌ای مناسبی برای خرید ملک و دریافت اقامت خواهند بود. این کشورها علاوه بر این که جز ارزان ترین کشور برای خرید ملک و اقامت در نظر گرفته می‌شوند، فرایند ساده‌تری برای اعطا اقامت دائم نیز دارند. از این کشورها می‌توان به پرتغال، ترکیه، بلغارستان، ایتالیا و … اشاره کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای پیداکردن ارزانترین کشور جهت خرید املاک برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت، چه اقدامی لازم است؟
قبل از هرچیزی شما میبایست یکسری فاکتورهای لازم را در نظر بگیرید مانند: مدت اقامت، اقتصاد مناسب و محله مورد نظر تا بتوانید برای دریافت اقامت و سرمایه گذاری اقدام کنید.
خرید ملک در کشورهای خارجی چه مزایایی دارد؟
خرید املاک در کشورهای دیگر به شما برای سرمایه گذاری در کشور های خارجی کمک میکند و علاوه بر آن میتوانید اقامت آن کشور را بدست آورید و از سیستم بانکی بین المللی ، زندگی باکیفیت و سطح بالا، امکان کسب درآمد و… استفاده کنید.
برای پیدا کردن ارزانترین کشور برای خرید ملک چه فاکتوهایی لازم است؟
داشتن قیمت مناسب و هزینه های پایین مهاجرتی از جمله فاکتورهای مهم انتخاب یک کشور برای مهاجرت و خرید خانه میباشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای