بررسی اعتبار ویزای توریستی شینگن، کانادا و استرالیا در مجله هرمس اپلای

اعتبار ویزای توریستی در کشورهای مختلف؛ مقایسه شینگن، کانادا و استرالیا

آیا در تصمیم‌گیری برای درخواست ویزای توریستی کشورهای مختلف به‌دنبال اطلاعات دقیق و مقایسه‌ای جامع هستید؟ آیا می‌خواهید از مزایا و معایب ویزای شینگن، کانادا و استرالیا باخبر شوید؟ در این مقاله، قصد داریم به بررسی اعتبار ویزای توریستی در این سه کشور بپردازیم و مزایا، معایب و شرایط دریافت آن‌ها را مورد تحلیل قرار دهیم. ویزای شینگن، یکی از پرکاربردترین ویزاهای توریستی در اروپا است که به شما اجازه می‌دهد به 26 کشور عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن سفر کنید. با ما همراه شوید تا با شرایط و مزایای ویزای شینگن و انتخاب بهترین ویزای توریستی برای سفرهای خود، آشنا شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اعتبار ویزا توریستی در کشورهای شینگن؛ 90 روز ظرف مدت 6ماه

ویزای شینگن یک مجوز است که توسط یکی از 26 کشور عضو منطقه شینگن صادر می‌شود و به مسافران اجازه ورود به منطقه شینگن برای اقامت‌های کوتاه یا تردد از طریق قلمرو مرزی یک کشور شینگن را می‌دهد. این نوع ویزا به دو صورت ویزای کوتاه‌مدت برای اقامت‌های کوتاه و ویزای ترانزیت برای تردد در مناطق ترانزیت فرودگاهی صادر می‌شود. 

ویزای شینگن به دارنده اجازه می‌دهد تا حداکثر 90 روز در هر دوره 180 روزه در منطقه شینگن حضور داشته باشد. درواقع مدت اعتبار ویزای توریستی شینگن 6 ماه است و شما اجازه دارید 90 روز به‌صورت کامل یا منقطع در کشورهای شینگن حضور داشته باشید.
مقادیر مالی موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی شینگن بسته به هر کشور عضو، متفاوت بوده و معمولا بین 14 تا 130 یورو برای هر روز اقامت لازم است که باید به‌عنوان اثبات وجود منابع مالی کافی تامین شود.

180 روز، مدت زمان اعتبار ویزای شینگن

مدت‌زمان اعتبار ویزا توریستی کانادا؛ 6ماه قانونی بمانید!

ویزای توریستی کانادا به شما اجازه می‌دهد تا به مدت شش ماه در کانادا قانونی اقامت کنید. این ویزا به‌صورت ورود یک‌باره یا چند باره صادر می‎شود و به شما امکان زندگی در کانادا برای مدت ۱۸۰ روز در هر بار اقامت را می‌دهد. پس از پایان این مدت، وضعیت قانونی شما منقضی می‌شود و شما باید کانادا را ترک کنید. 

برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید مستندات لازم را تهیه و ارائه دهید؛ از جمله پاسپورت معتبر، سلامت  جسمی و روانی، نداشتن سوءسابقه جنایی و مهاجرتی. همچنین باید آفیسر مهاجرتی خود را قانع کنید که دلیلی برای بازگشت به ایران دارید. این دلایل ارتباطات شخصی مثل ازدواج، داشتن خانواده و دارایی‌ها مادی و معنوی مانند شغل، خانه و پول هستند.

مدت‌زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا؛ 180روز در در هر بار ورود به کانادا

ویزای توریستی استرالیا و مدت‌زمان اعتبار ویزا و اقامت در این کشور

ویزای توریستی استرالیا یک ویزای موقت است که امکان اقامت در استرالیا به مدت 3، 6 یا 12 ماه را فراهم می‌کند. این ویزا برای افرادی است که می‌خواهند به‌عنوان گردشگر، برای امور تجاری یا برای بازدید از خانواده به استرالیا سفر کنند. فرآیند دریافت ویزا به شرح زیر است:

  • یافتن نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری استرالیا
  • تعیین وقت ملاقات
  • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی
  • جمع‌آوری مدارک موردنیاز
  • پرداخت هزینه درخواست ویزا
  • ارسال درخواست
  • انتظار برای پردازش ویزا

ویزای زیرگروه 600 (ویزا گردشگری) برای افرادی است که می‌خواهند برای تعطیلات، بازدید از خانواده یا اهداف غیرکاری دیگر به استرالیا سفر کنند، ویزا گردشگری این قابلیت را دارد که برای کمتر از سه ماه در آکادمی‌ها و موسسه‌های استرالیا تحصیل کنید.

مقایسه و تحلیل سه ویزای توریستی استرالیا، شینگن و کانادا

ویزای توریستی استرالیا، شینگن و کانادا در شرایط و الزامات درخواست، مدت‌زمان صدور، امکانات و خدمات متفاوتی دارند. مثلا: دریافت ویزای توریستی استرالیا نیازمند تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه است، در‌حالی‌که برای ویزای شینگن و کانادا، ممکن است مدارک اضافی موردنیاز باشد. همچنین، مدت زمان صدور ویزا و امکانات مرتبط با آن‌ها نیز با یکدیگر فرق دارد. در ادامه این بخش به بررسی تخصصی تفاوت‌های ویزای توریستی میان این سه می‌پردازیم.

مقایسه شرایط و الزامات درخواست ویزا در سه کشور

برای اخذ ویزای شینگن شما نیاز به فرم درخواست ویزا، سند مسافرتی، مدرک اقامت قانونی، عکس و اطلاعات بیمه‌ی بهداشتی دارید. در‌حالی‌که برای ویزای توریستی کانادا، باید فرم درخواست، پاسپورت معتبر، عکس و مدارک مالی ارائه کنید.

ولی برای ویزای توریستی استرالیا، علاوه‌بر مدارک مشابه، نیاز به اسنادی است که اثبات‌کننده‌ قصد بازگشت به کشور خانه باشد. در این میان ویزای توریستی فرانسه به‌عنوان راحت ترین کشور برای ویزای شینگن توریستی محسوب شود، زیرا شرایط و الزامات دریافت ویزا نسبت به سایر کشورهای عضو شینگن، کانادا و استرالیا دشواری کمتری دارد.

تفاوت‌ها در مدت زمان صدور ویزا شینگن، استرالیا و کانادا

زمان صدور ویزای استرالیا معمولا حدود 15 روز کاری طول می‌کشد. با‌این‌حال ممکن است در دوره‌های اوج و در شرایط استثنایی، زمان بیشتری لازم باشد. درحالی‌که صدور ویزای توریستی استرالیا حدود 28 روز زمان می‌برد ولی گاهی ممکن است تا 8 هفته برای ویزای کاری طول بکشد.

ازسوی‌دیگر زمان لازم برای صدور ویزای شینگن حداقل 15 روز است، ولی زمان پردازش بستگی به موارد مختلف دارد. در برخی موارد خاص، سفارتخانه‌ها ممکن است 30 روز برای پردازش ویزا نیاز داشته باشند و در شرایط استثنایی، زمان پردازش ویزای شینگن حتی ممکن است تا 60 روز طول بکشد.

تفاوت در زمان صدور ویزای توریستی استرالیا و شینگن

مقایسه هزینه درخواست ویزا توریستی شینگن، کانادا و استرالیا

هزینه درخواست ویزای توریستی برای کشورهای عضو شینگن، کانادا و استرالیا متفاوت است. در ادامه جدول هزینه‌ها را مشاهده می‌کنید که تفاوت را به وضوح نشان می‌دهد:

کشور هزینه برای بالغین ( دلار یا یورو) هزینه برای کودکان 6-12 سال ( دلار یا یورو) هزینه برای کودکان زیر 6 سال
کشورهای عضو شینگن 88 دلار 45 دلار رایگان
کانادا 100 دلار 100 دلار 100 دلار
استرالیا 370 دلار 145 دلار

تفاوت هزینه درخواست ویزای توریستی بین کشورهای شینگن، کانادا و استرالیا بستگی به عوامل مختلفی از جمله نوع ویزا و سن متقاضی دارد که ممکن است برای هرسال میلادی تغییر کند. برای دریافت اطلاعات به‌روز با کارشناسان ما در هرمس اپلای تماس بگیرید!

تفاوت در ویزای توریستی شینگن، کانادا و استرالیا؛ هزینه صدور ویزا

multi-schengen-visa

ویزای مولتی شینگن

ویزای مولتی شینگن نوعی از ویزای شینگن است که با نام ویزای شینگن نوع c شناخته می‌شود. ویزای مولتی این امکان را به دارنده آن می‌دهد که در دوره اعتبار ویزای خود به‌دفعات و بدون محدودیت وارد کشورهای حوزه شینگن شده و تا زمان معینی در آنجا اقامت داشته باشد. مدت مجاز برای اقامت در حوزه شینگن با ویزای مولتی ۹۰ روز در هر ۶ ماه است. برای آگاهی از شرایط دریافت ویزای مولتی شینگن و مزایای آن این مقاله را مطالعه کنید.

با مشاوره درست به‌راحتی ویزای موردنیاز خود را دریافت کنید!

در این مقاله به بررسی اعتبار ویزای توریستی در کشورهای شینگن، کانادا و استرالیا پرداختیم و مزایا، معایب و شرایط دریافت آن‌ها را تحلیل کردیم. گفتیم که ویزای توریستی شینگن چند روزه است و مقایسه‌ای جامع از انواع ویزاها ارائه دادیم که شامل شرایط و الزامات درخواست، مدت‌زمان صدور و امکانات مرتبط با هریک می‎شود. از آن‌جایی که ویزای شینگن به عنوان راحت‌ترین کشور برای ویزای توریستی شناخته می‌شود، متقاضیان می‌توانند با مطالعه این مقاله و مقایسه اطلاعات، تصمیم بهتری در انتخاب ویزای موردنظر خود بگیرند. جدول مقایسه هزینه‌ها نیز تفاوت هزینه‌های درخواست ویزا در این کشورها را به‌وضوح نشان می‌دهد که به متقاضیان در انتخاب ویزای مناسب کمک می‌کند. برای مشاوره خدمات دریافت ویزا و اطلاعات آپدیت و موثق با کارشناسان ما در تماس باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا ویزای شینگن برای همه کشورهای منطقه شینگن معتبر است؟
بله، ویزای شینگن برای تمامی 26 کشور عضو منطقه شینگن معتبر است.
آیا برای ویزای کانادا نیاز به دلایل مشخص بازگشت به کشور مبدا است؟
بله، برای درخواست ویزای کانادا باید دلایل مشخصی برای بازگشت به کشور مبدا داشته باشید. این دلایل شامل روابط خانوادگی، ازدواج، شغل و امور مادی و مالی می‌شود
آیا زمان صدور ویزای استرالیا ممکن است بیشتر از 15 روز باشد؟
پاسخ: بله، در شرایط استثنایی ممکن است زمان صدور ویزای استرالیا بیشتر از 15 روز باشد و 8 هفته کاری به‌طول بکشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای