ویزای 476 استرالیا

ویزای 476 استرالیا

استرالیا همیشه به‌عنوان یکی از کشورهای قابل‌توجه برای دانشجویان بوده است. این کشور دارای یک سیستم اقتصادی و سیاسی قدرتمند بوده که در کنار وجود سیستم آموزشی و دانشگاه‌های معتبر، به یک مقصد مناسب برای مهاجرت بدل شده است. دولت استرالیا فرصتی را برای دانشجویان بین‌المللی که در این کشور تحصیل‌کرده‌اند، قرار داده است تا بتوانند از طریق ویزای 476 استرالیا، اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند. ما در این مقاله قصد داریم تا هر آن چه در خصوص این ویزا باید بدانید را به شما معرفی کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ویزای تحصیلات تکمیلی به رسمیت شناخته شده استرالیا یا ویزای 476

کشور استرالیا را می‌توان در زمره کشورهایی قرار داد که می‌توانند گزینه‌ای بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی به شمار روند. وجود یک سیستم آموزشی قدرتمند و یکپارچه و همچنین دانشگاه‌های تراز اول موجب شده تا دانشجویان زیادی از سراسر دنیا و به‌خصوص ایران، برای ادامه تحصیل کشور استرالیا را انتخاب کنند. اما نکته بسیار مهمی برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا در این میان وجود دارد که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.
این نکته نیز آن است که به‌صرف تحصیل در کشور استرالیا، نمی‌توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد. به بیان دیگر، ویزای تحصیلی یک ویزای موقت به‌حساب می‌آید که به دانشجو این اجازه را می‌دهد تا در زمان تحصیل در کشور موردنظر خود، اقامت داشته باشد. این ویزا بعد از اتمام دوره تحصیل به پایان رسیده و فرد موظف است تا به کشور مقصد خود برگردد.
تنها در صورتی می‌توان اقامت دائم یک کشور را از طریق تحصیل به دست آورد که بتوان ویزای تحصیلی خود را به یک ویزای دیگر، مانند ویزای کار و یا … تبدیل کرد. حال دولت استرالیا شرایطی را مهیا کرده است تا دانشجویان برخی از رشته‌ها، بتوانند به‌سادگی ویزای تحصیلی خودشان را به ویزای 476 استرالیا تغییر داده و در این کشور مدت‌زمان بیشتری اقامت داشته باشند.

کشور استرالیا، مقصدی مناسب برای مهاجرت مهندسان

ویزای 476 استرالیا، راهی برای اقامت مهندسان

ویزای 476 کشور استرالیا را می‌توان یک ویزای اقامتی برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی از دانشگاه‌های معتبر دانست. این ویزا در واقع یک ویزای اقامتی موقت بوده که به فرد متقاضی این اجازه را می‌دهد به مدت 18 ماه در کشور استرالیا حضور داشته باشند. با اینکه امروزه هر فردی که از یک دانشگاه مورد تأیید کشور استرالیا فارغ‌التحصیل شده است می‌تواند جهت دریافت ویزای 476 این کشور اقدام کند، اما بررسی صلاحیت دریافت این ویزا، یکی از اقدامات ضروری آن خواهد بود.
بعد از دریافت ویزای 476 استرالیا می‌توانید در یک بازه 18 ماهه به این کشور مهاجرت کرده و یک موقعیت شغلی مناسب بامهارت و مدرک تحصیلی خودتان در استرالیا پیدا کنید. شما شانس این را دارید تا به‌صورت مستقیم با کارفرمایان استرالیایی ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را مجاب کنید تا برای موقعیت‌های شغلی خود، شما را انتخاب کنند. سپس با دریافت ویزای تحت حمایت کارفرمایان استرالیایی، جهت اقامت دائم، اقدام کنید.

مزایای دریافت ویزای 476 استرالیا

اولین سؤالی که برای متقاضیان به میان می‌آید این است که چرا باید برای دریافت چنین ویزای موقتی، اقدام کرد؟ در پاسخ باید اشاره کرد که دانشجویان فارغ‌التحصیل رشته‌های مهندسی این شانس را دارند تا درباره 18 ماهه در کشور استرالیا سکونت داشته باشند. این امر منجر می‌شود تا فرد با کشور، فرهنگ و از همه مهم‌تر بازار کار استرالیا آشنا شده و خودش را برای ورود به این بازار، آماده کند.
همچنین در این بازه می‌توان به‌صورت کامل بر روی زبان انگلیسی خود که یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای کاری است، کار کرده و آن را بهبود ببخشید. اما این موارد تنها بخشی از مزایای دریافت ویزای 476 استرالیا است. از دیگر مزایای این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
• متقاضی می‌تواند به مدت 18 ماه در هر نقطه از استرالیا به تحصیل و کار مشغول شود.
• فرد می‌تواند در صورت داشتن شرایط لازم، برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کند.
• متقاضی این شانس را دارد تا در طول مدت‌زمان اعتبار ویزا، به کشور استرالیا رفت‌وآمد کند.
• متقاضی می‌تواند برای اعضا خانواده خود نیز ویزای استرالیا را کسب کند.

تنها دانشجویان برخی از رشته‌های خاص می‌توانند ویزای 476 را کسب کنند

دانشجویان مجاز برای دریافت ویزای 476 استرالیا

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز اشاره کردیم، تنها افرادی مجاز به دریافت ویزای 476 کشور استرالیا هستند که در یکی از رشته‌های مهندسی تحصیل‌کرده باشند. همچنین فرد باید در دانشگاه‌های معتبری که از سوی دولت استرالیا تأیید شده‌اند، مدرک تحصیلی خودش را کسب کرده باشد. امروزه در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید استرالیا برای دریافت ویزای 476 این کشور، تنها دو دانشگاه حضور دارند. این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از:
• دانشگاه صنعتی شریف تهران
• دانشگاه تهران
ازاین‌رو تنها دانشجویان مهندسی که در یکی از این دانشگاه‌ها و در رشته‌های مهندسی زیر تحصیل‌کرده باشند، می‌توانند برای دریافت ویزای 476 استرالیا اقدام کنند. این رشته‌ها عبارت‌اند از:

رشته های واجد شرایط ویزای 476 استرالیا

• مهندسی عمران
• مهندسی سازه
• مهندسی شیمی
• مهندسی محیط‌زیست
• مهندسی برق و الکترونیک
• مهندسی مکانیک، تولید و کارخانه
• مهندسی معدن و مواد

آشنایی با شرایط ویزای 476 جهت اخذ این ویزا، ضروری است

شرایط اخذ ویزای 476 استرالیا

اما اگر می‌خواهید بدانید که برای دریافت چنین ویزای اقدام کنید، قبل از هر چیز باید با شرایط اخذ آن آشنایی داشته باشد. درصورتی‌که شما فاقد حداقل یکی از این شرایط باشید، نمی‌توانید برای دریافت ویزای 476 کشور استرالیا اقدام کنید. این شرایط به شرح زیر خواهند بود.
• فرد متقاضی باید حداکثر 31 سال سن داشته باشد.
• متقاضی باید مدرک مهندسی خودش را از یکی از مؤسسه‌های معتبر مورد تأیید استرالیا کسب کرده باشد.
• رشته مهندسی فرد متقاضی باید در لیست رشته‌های مورد قبول ویزای 476 باشد.
• فرد متقاضی مدرک تحصیلی خود را در این رشته، حداکثر در دو سال گذشته دریافت کرده باشد.
• فرد متقاضی باید دارای مدرک زبان انگلیسی با حداقل شرایط موردنیاز استرالیا باشد.
• فرد باید معاینات پزشکی و بهداشتی خاصی را رعایت کند.
• ارائه گواهی عدم سو پیشینه از پلیس کشوری که 12 ماه یا بیشتر در آن کشور حضور داشته است، ضروری است.
• فرد متقاضی نباید هیچ‌گونه بدهی معوقه‌ای به دولت کشور استرالیا داشته باشد.

مدارک لازم برای صدور ویزای 476 استرالیا را گردآوری کنید

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای 476 استرالیا

ویزای 476 کشور استرالیا نیز به‌مانند هر ویزای دیگری، نیازمند ارائه یک سری از مدارک است. اگر شما هم قصد دارید تا جهت اخذ این ویزا، اقدامات لازم را صورت دهید، بدون شک باید با این مدارک آشنایی کافی داشته باشید. فراموش نکنید که جمع‌آوری تمامی این مدارک با کمترین نقص، می‌تواند به تسریع در پرونده شما کمک فراوانی کند. از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای 476 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
• ارائه کپی و اصل مدارک شناسایی مانند شناسنامه یا کارت ملی
• ارائه اصل و کپی پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
• ارائه مدرک تحصیلی به همراه تاریخ اتمام دوره‌ها
• ارائه یک کپی از ریز نمرات
• ارائه مدرک زبان انگلیسی
• ارائه گواهی‌های پزشکی
• ارائه گواهینامه عدم سو پیشینه
• ارائه مدارک هویتی و اوراق ازدواج برای دریافت ویزای همسر فرد متقاضی
• ارائه شناسنامه، فرم اجازه والدین و اعلامیه قانونی برای دریافت ویزای افراد تحت کلف فرد متقاضی
• پرینت هزینه‌های صدور ویزای 476 (410 دلار)
درصورتی‌که تمامی مدارک خود را به‌صورت کامل و صحیحی ارسال کنید، ویزای 476 برای شما صادر خواهد شد. پردازش این مدارک حداقل یک سال طول خواهد کشید. البته با اینکه زمان پردازش مدارک به سفارت کشور استرالیا در ایران بستگی دارد، اما ممکن است این پردازش تا 17 ماه نیز به طول بیانجامد.

داشتن مدرک زبان انگلیسی برای اخذ ویزای 476، الزامی است

داشتن مدرک زبان انگلیسی برای اخذ ویزای 476 استرالیا

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی نیز اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای دریافت ویزای 476 کشور استرالیا باید در اختیار داشته باشید، مدرک زبان انگلیسی است. شما باید به دولت استرالیا اثبات کنید که از تسلط بسیار مناسبی بر روی زبان انگلیسی برخوردار هستید. ازاین‌رو نیاز است تا مدارکی را به این کشور ارائه کنید که نشان‌دهنده حضور شما در یکی از آزمون‌های بین‌المللی زیان انگلیسی باشد.
حداقل شرایط نمره زبان انگلیسی بسته به آزمون زبان برای دریافت ویزای 476 استرالیا به شرح زیر خواهد بود.

آزمون زبان انگلیسی

نمره موردنیاز

آیلتس (سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی)

حداقل امتیاز 6 یا حداقل امتیاز 5 برای هر جز آزمون

تافل (تست زبان انگلیسی به‌عنوان یک زبان خارجی – آزمون مبتنی بر اینترنت)

داشتن حداقل 64 امتیاز در مجموع و یا امتیازهای زیر در هر جز:

·       گوش‌دادن: 4 امتیاز

·       خواندن: 4 امتیاز

·       نوشتن: 14 امتیاز

·       صحبت‌کردن: 14 امتیاز

آزمون PTE (آزمون آکادمیک انگلیسی پیرسون)

در مجموع 50 امتیاز یا حداقل 36 امتیاز برای هر جز

آزمون OET (تست انگلیسی شغلی)

برای خر جز آزمایش امتیاز B

تست پیشرفته کمبریج

در مجموع امتیاز 169 یا حداقل امتیاز 154 در هر جز آزمون

با نحوه درخواست ویزای 476 کشور استرالیا، آشنا شوید

نحوه درخواست ویزای 476 استرالیا

در نهایت باید به این نکته اشاره داشت که چگونه می‌توان برای دریافت ویزای 476 کشور استرالیا، اقدام کرد. درصورتی‌که شما تمام شرایط گفته شده در این مقاله را دارا هستید، می‌توانید برای اخذ چنین ویزایی اقدام کنید. در قدم اول نیاز است تا تمامی مدارک خواسته شده را به‌صورت کامل جمع‌آوری کرده و مدارکی که نیاز به ترجمه دارند، ترجمه شوند. سپس مدارک خودتان را اسکن کرده و برای ارسال به‌صورت آنلاین، آماده کنید.
بعد از آن باید از طریق سامانه ImmiAccount، تمامی مدارک خواسته شده را به‌صورت آنلاین ارسال کرده و درخواست خودتان را ثبت کنید. به یاد داشته باشید که برای ثبت درخواست نهایی، پرداخت هزینه‌های ویزا الزامی است. در غیر این صورت، درخواست شما بررسی نخواهد شد. شما می‌توانید برای اخذ ویزای 476 در استرالیا و یا خارج از این کشور، درخواست دهید. اما زمانی که ویزای به شما اعطا می‌شود، باید خارج از کشور استرالیا حضور داشته باشید.

نتیجه‌گیری

آن دسته از دانشجویان رشته‌های مهندسی که مدرک تحصیلی خودشان را در دو سال گذشته از یکی از مراکز آموزشی معتبر و مورد تأیید استرالیا دریافت کرده‌اند، می‌توانند برای اخذ ویزای 476 این کشور اقدام کنند. این ویزای به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مدت 18 ماه را در کشور استرالیا اقامت داشته و به دنبال یک شغل مناسب باشند. به یاد داشته باشید که ویزای 476 استرالیا یک ویزای موقت بوده و امکان تمدید آن وجود ندارد.

مقاله پیشنهادی : ویزای نخبگان استرالیا

سوالات متداول

ویزای 476 کشور استرالیا را می‌توان یک ویزای اقامتی برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی از دانشگاه‌های معتبر دانست. این ویزا در واقع یک ویزای اقامتی موقت بوده که به فرد متقاضی این اجازه را می‌دهد به مدت 18 ماه در کشور استرالیا حضور داشته باشند. بعد از دریافت ویزای 476 استرالیا می‌توانید در یک بازه 18 ماهه به این کشور مهاجرت کرده و یک موقعیت شغلی مناسب بامهارت و مدرک تحصیلی خودتان در استرالیا پیدا کنید.

• متقاضی می‌تواند به مدت 18 ماه در هر نقطه از استرالیا به تحصیل و کار مشغول شود.
• فرد می‌تواند در صورت داشتن شرایط لازم، برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کند.
• متقاضی این شانس را دارد تا در طول مدت‌زمان اعتبار ویزا، به کشور استرالیا رفت‌وآمد کند.
• متقاضی می‌تواند برای اعضا خانواده خود نیز ویزای استرالیا را کسب کند.

• مهندسی عمران
• مهندسی سازه
• مهندسی شیمی
• مهندسی محیط‌زیست
• مهندسی برق و الکترونیک
• مهندسی مکانیک، تولید و کارخانه
• مهندسی معدن و مواد

فرد متقاضی باید حداکثر 31 سال سن داشته باشد

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

6 پاسخ

  1. با سلام
    در هنگام تحصیل میشه در خواست داد؟ بعدا که فارغ التحصیل شدم مدرک فارغ التحصیلی رو بفرستم؟ یا حتما باید فارغ التحصیل بشم بعد از اون اقدام کنم

    1. سلام وقتتون بخیر
      برای شروع پروسه اپلای نیاز هست به مدرک شما اما میتوانید پروسه رو شروع کنید و به موازات پرونده روی زبانتون کار کنید.

  2. سلام وقتتون بخیر کارشناسی ارشد رشته مهندسی زمین شناسی دانشگاه تهران شانس گرفتن این ویزا را دارد؟ چون بسیاری از واحدها بسیار شبیه به رشته عمران هستند

  3. سلام وقتتون به خیر این ویزا رشته معماری هم شامل میشه؟اگه ارشد پردیس یا مجازی یا شبانه دانشگاه تهران قبول بشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *