ویزای 476 استرالیا؛ شرایط ویزای 476 استرالیا چیست؟

ویزای 476 استرالیا: ویزای استرالیا دانشگاه تهران یا ویزای 476 استرالیا چیست؟

دولت استرالیا از طریق ویزای 476 استرالیا فرصتی را برای دانشجویان بین‌المللی که در این کشور تحصیل‌ کرده‌اند، قرار داده است تا بتوانند، اقامت دائم آن را به دست بیاورند. شرایط ویزای 476 استرالیا به فارغ‌التحصیلان برخی دانشگاه‌ها این امکان را فراهم می‌کند که به مدت 18 ماه در این کشور کار کرده، سپس برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. ما در این بخش ابتدا با جزئیات به این سوال پاسخ می‌دهیم که ویزای 476 استرالیا چیست؟ سپس به‌طور کامل به شرایط اخذ آن می‌پردازیم، پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا ویزای 476 استرالیا؟

کشور استرالیا را می‌توان در زمره کشورهایی قرار داد که می‌توانند گزینه‌ای بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی به شمار روند. وجود یک سیستم آموزشی قدرتمند و یکپارچه و همچنین دانشگاه‌های تراز اول موجب شده تا دانشجویان زیادی از سراسر دنیا و به‌خصوص ایران، برای ادامه تحصیل کشور استرالیا را انتخاب کنند؛ اما نکته بسیار مهمی برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا در این میان وجود دارد که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

این نکته نیز آن است که به‌ صرف تحصیل در استرالیا، نمی‌توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد. به بیان دیگر، ویزای تحصیلی یک ویزای موقت به‌ حساب می‌آید که به دانشجو این اجازه را می‌دهد تا در زمان تحصیل در کشور موردنظر خود، اقامت داشته باشد. اعتبار این ویزا بعد از اتمام دوره تحصیلی به پایان رسیده و فرد موظف است تا به کشور مبدا خود برگردد.

تنها در صورتی می‌توان اقامت دائم یک کشور را از طریق تحصیل به دست آورد که بتوان ویزای تحصیلی خود را به یک ویزای دیگر، مانند ویزای کار تبدیل کرد. حال دولت استرالیا شرایطی را مهیا کرده تا دانشجویان برخی از رشته‌ها، بتوانند به‌ سادگی ویزای تحصیلی خودشان را به ویزای ساب کلاس 476 استرالیا تغییر دهند و در این کشور مدت‌ زمان بیشتری اقامت داشته باشند.

ویزای 476 استرالیا چیست؟

ویزای 476 کشور استرالیا یکی از انواع ویزای استرالیا است که برای اقامت فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی، از دانشگاه‌های معتبر کاربرد دارد. شرایط ویزای 476 استرالیا موقعیت را برای یک اقامت موقت در این کشور فراهم کرده و به فرد متقاضی اجازه می‌دهد که به مدت 18 ماه در کشور استرالیا حضور داشته باشد. با اینکه امروزه هر فردی که از یک دانشگاه مورد تأیید کشور استرالیا فارغ‌التحصیل شده است، می‌تواند جهت دریافت ویزای 476 این کشور اقدام کند، اما بررسی صلاحیت دریافت این ویزا، یکی از اقدامات ضروری آن خواهد بود.

معرفی ویزای 476 استرالیا برای مهندسان
معرفی ویزای 476 استرالیا

بعد از دریافت ساب کلاس 476 استرالیا، می‌توانید در یک بازه 18 ماهه به این کشور مهاجرت کرده و یک موقعیت شغلی مناسب با مهارت و مدرک تحصیلی خودتان در استرالیا پیدا کنید. شما شانس این را دارید تا به‌صورت مستقیم با کارفرمایان استرالیایی ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را مجاب کنید تا برای موقعیت‌های شغلی خود، شما را انتخاب کنند. سپس با دریافت ویزای تحت حمایت کارفرمایان استرالیایی، جهت اقامت دائم، اقدام کنید.

مزایای دریافت ویزای 476 استرالیا

اولین سؤالی که برای متقاضیان ویزای 476 پیش می‌آید، این است که چرا باید برای دریافت چنین ویزای موقتی، اقدام کرد؟ در پاسخ باید اشاره کرد که دانشجویان فارغ‌التحصیل رشته‌های مهندسی این شانس را دارند تا در یک بازه 18 ماهه در کشور استرالیا سکونت داشته باشند. این امر منجر می‌شود تا فرد با کشور، فرهنگ و از همه مهم‌تر بازار کار استرالیا آشنا شده و خودش را برای ورود به این بازار و کار در استرالیا، آماده کند.

همچنین در این بازه می‌توان، به‌صورت کامل بر روی زبان انگلیسی خود که یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای کار استرالیا است، کار کرده و آن را بهبود ببخشید؛ اما این موارد تنها بخشی از مزایای دریافت ویزای 476 کشور استرالیا است. از دیگر مزایای این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متقاضی می‌تواند، به مدت 18 ماه در هر نقطه از استرالیا به تحصیل و کار مشغول شود.
 • فرد می‌تواند در صورت داشتن شرایط لازم، برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کند.
 • متقاضی این شانس را دارد تا در طول مدت‌ زمان اعتبار ویزا، به کشور استرالیا رفت‌وآمد کند.
 • متقاضی می‌تواند، برای اعضا خانواده خود نیز ویزای استرالیا را کسب کند.

با دانستن مزایای ساب کلاس 476 استرالیا با خیال راحت‌تری اقدام به دریافت این ویزای استرالیا خواهید کرد.

دانشگاه‌ های ایرانی برای اخذ ویزای 476 استرالیا

تنها افرادی که مجاز به دریافت ویزای 476 کشور استرالیا (Subclass 476) هستند، کسانی هستند که در یکی از رشته‌های مهندسی مانند عمران، سازه، شیمی و رشته‌هایی از این دست تحصیلات خود را گذرانده‌اند. همچنین، فرد باید مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه‌های معتبر که توسط دولت استرالیا تأیید شده است، کسب کرده باشد. امروزه در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید استرالیا برای دریافت ویزای 476 این کشور، تنها دو دانشگاه از ایران حضور دارند. این دانشگاه‌ها عبارتند از:

 • دانشگاه صنعتی شریف تهران
 • دانشگاه تهران

ازاین‌رو تنها دانشجویان مهندسی که در یکی از این دانشگاه‌ها و در رشته‌های مهندسی زیر فارغ‌التحصیل شده باشند، می‌توانند برای دریافت ویزای 476 اقدام کنند. این رشته‌ها عبارتند از:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی سازه
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی محیط‌زیست
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی مکانیک، تولید و کارخانه
 • مهندسی معدن و مواد

اگر در ایران در دانشگاه‌های صنعتی شریف یا تهران در رشته‌های مهندسی که توسط دولت اسپانیا مشخص شده است، درس می‌خوانید، شرایط مناسبی برای دریافت ویزای 476 استرالیا دارید.

شرایط ویزای 476 استرالیا چیست؟

اگر می‌خواهید برای دریافت چنین ویزای اقدام کنید، قبل از هر چیز باید با شرایط اخذ آن آشنایی داشته باشد. در صورتی‌ که شما فاقد حداقل یکی از این شرایط باشید، دیگر نمی‌توانید برای دریافت این ویزای استرالیایی اقدام کنید. شرایط لازم برای دریافت ساب کلاس 476 استرالیا، بدین شرح هستند:

 • فرد متقاضی باید حداکثر 31 سال سن داشته باشد.
 • متقاضی باید مدرک مهندسی خودش را از یکی از مؤسسه‌های معتبر و مورد تأیید استرالیا، کسب کرده باشد.
 • رشته مهندسی فرد متقاضی، باید در لیست رشته‌های مورد قبول ویزای 476 باشد.
 • فرد متقاضی مدرک تحصیلی خود را، حداکثر در دو سال گذشته دریافت کرده باشد.
 • فرد متقاضیّ باید دارای مدرک زبان انگلیسی با حداقل شرایط مورد نیاز استرالیا باشد.
 • فرد باید معاینات پزشکی و بهداشتی خاصی را از سر بگذراند.
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه متقاضی از پلیس کشوری که 12 ماه یا بیشتر در آن کشور حضور داشته، ضروری است.
 • فرد متقاضی، نباید هیچ‌گونه بدهی معوقه‌ای به دولت کشور استرالیا داشته باشد.

به یاد داشته باشید که برخورداری از تمامی شرایط ویزای 476 استرالیا لازمه دریافت این ویزا هستند، در غیر این صورت نمی‌توانید این ویزا را دریافت کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای 476 استرالیا

ویزای 476 کشور استرالیا نیز به‌مانند هر ویزای دیگری، نیازمند ارائه یک سری از مدارک است. اگر شما هم قصد دارید تا جهت اخذ این ویزا، اقدامات لازم را انجام دهید، بدون شک باید با این مدارک آشنایی کافی داشته باشید. فراموش نکنید که جمع‌آوری تمامی این مدارک با کمترین نقص، می‌تواند به تسریع روند اخذ ویزا کمک فراوانی کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای 476 استرالیا کدامند؟
مدارک لازم برای اخذ ویزای ساب کلاس 476 استرالیا

از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای 476 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه کپی و اصل مدارک شناسایی مانند شناسنامه یا کارت ملی
 • ارائه اصل و کپی پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه مدرک تحصیلی به همراه تاریخ اتمام دوره‌ها
 • ارائه یک از ریزنمرات
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه گواهی‌های پزشکی
 • ارائه گواهینامه عدم سو پیشینه
 • ارائه مدارک هویتی و اوراق ازدواج برای دریافت ویزای همسر فرد متقاضی
 • ارائه شناسنامه، فرم اجازه والدین و اعلامیه قانونی برای دریافت ویزای افراد تحت تکلف فرد متقاضی
 • پرینت هزینه‌های صدور ویزای 476

درصورتی‌ که تمامی مدارک خود را به‌صورت کامل و صحیحی ارسال کنید، ویزای 476 برای شما صادر خواهد شد. پردازش این مدارک حداقل یک سال طول خواهد کشید. البته با اینکه زمان پردازش مدارک به سفارت کشور استرالیا در ایران بستگی دارد، اما ممکن است این مدت زمان تا 17 ماه طول بکشد.

مدرک زبان انگلیسی برای اخذ ویزای 476 استرالیا

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی نیز اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای دریافت ویزای 476 کشور استرالیا باید در اختیار داشته باشید، مدرک زبان انگلیسی است. شما باید به دولت استرالیا اثبات کنید که از تسلط بسیار مناسبی بر روی زبان انگلیسی برخوردار هستید. ازاین‌ رو نیاز است تا مدارکی را به این کشور ارائه کنید که نشان‌دهنده حضور شما در یکی از آزمون‌های بین‌المللی زیان انگلیسی باشد.

حداقل شرایط ویزای 476 استرالیا در بحث تسلط به زبان انگلیسی، بسته به آزمون زبان به شرح زیر خواهد بود:

آزمون زبان انگلیسی نمره موردنیاز
آیلتس؛ سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی حداقل امتیاز 6 یا 5 برای هر جزء آزمون
تافل؛ آزمون زبان انگلیسی مبتنی بر اینترنت به‌عنوان یک زبان خارجی داشتن حداقل 64 امتیاز در مجموع و یا امتیازهای زیر در هر جزء

 • گوش‌ دادن: 4 امتیاز
 • خواندن: 4 امتیاز
 • نوشتن: 14 امتیاز
 • صحبت‌ کردن: 14 امتیاز
آزمون PTE؛ آزمون آکادمیک انگلیسی پیرسون در مجموع 50 امتیاز یا حداقل 36 امتیاز برای هر جزء
آزمون OET؛ تست انگلیسی شغلی برای هر جزء آزمایش امتیاز B
تست پیشرفته کمبریج در مجموع امتیاز 169 یا حداقل امتیاز 154 در هر جزء آزمون

در جدول بالا با آزمون‌ها و نمرات مورد نیاز برای دریافت ویزای 476 آشنا شدید. در صورتی که نمره کمی دارید، برای بالاتر بردن آن تلاش کنید.

مراحل اخذ ویزای 476 استرالیا چیست؟

یکی از موضوعات مهم در بحث ویزای استرالیا به‌طور کلی این است که چگونه می‌توان برای دریافت ویزای استرالیا اقدام کرد یا نحوه اخذ آن چگونه است؟ این سوال درباره انواع ویزاهای کشور استرالیا به‌خصوص ویزای 476 نیز پرسید می‌شود. پاسخ این است که در صورتی‌ که شما تمام شرایط ویزای 476 استرالیا را داشته باشید، می‌توانید برای اخذ چنین ویزایی اقدام کنید. در قدم اول نیاز است تا تمامی مدارک خواسته شده را به‌صورت کامل جمع‌آوری کرده و مدارکی که نیاز به ترجمه دارند را ترجمه کنید. سپس مدارک خودتان را اسکن کرده و برای ارسال به‌صورت آنلاین، آماده کنید.

مراحل اخذ ویزای 476 استرالیا چیست؟
مراحل دریافت ویزای 476 کشور استرالیا

بعد از آن باید از طریق سامانه ImmiAccount، تمامی مدارک خواسته شده را به‌صورت آنلاین ارسال کرده و درخواست خودتان را ثبت کنید. به یاد داشته باشید که برای ثبت درخواست نهایی، پرداخت هزینه‌های ویزا الزامی است. در غیر این صورت، درخواست شما بررسی نخواهد شد. شما می‌توانید برای اخذ ویزای 476 در استرالیا و یا خارج از این کشور، درخواست دهید؛ اما زمانی که ویزای به شما اعطا می‌شود، باید خارج از استرالیا حضور داشته باشید.

هزینه‌ های ساب کلاس 476 استرالیا

هزینه دریافت ساب کلاس 476 استرالیا به مبلغ 410 دلار استرالیا (AUD) معادل 179 دلار آمریکا است. چنانچه دریافت‌کننده این ویزا، بخواهد اعضای خانواده‌اش را با خود ببرد، باید به ازای هر فرد زیر 18 سال 105 دلار استرالیا و برای افراد بالای 18 سال 205 دلار استرالیا را بپردازد. همچنین در فرایند اخذ ساب کلاس 476 (Subclass 476)، مخارج دیگری برای یادگیری مهارت زبانی، گواهی پلیس، گواهی سلامت و دیگر موضوعات نیز وجود دارد.

شرایط ویزای همراه در ویزای 476 استرالیا

با دریافت ویزای 476 کشور استرالیا متقاضی می‌تواند خانواده خود را به همراه خود به کشور استرالیا ببرد. برای مهاجرت همراه خانواده شرایطی وجود دارد که در ادامه به بررسی این شرایط می‌پردازیم:

 • به‌عنوان نکته اول باید بدانید که منظور از خانواده، همسر و فرزندان زیر 18 سال است.
 • در صورتی که متاهل هستید و قصد درخواست ویزا را دارید، باید نام همسر و فرزندان خود را هنگام ثبت درخواست بنویسید. در این صورت ویزای صادر شده برای همه اعضای خانواده شما خواهد بود.
 • در صورتی که در هنگام درخواست ویزا مجرد باشید، اما با شخصی ارتباط دارید، امکان افزودن نام او در ویزای شما وجود دارد؛ فقط به این شرط که بتوانید رابطه خود را اثبات کنید. در این صورت ارائه تمامی مدارک و فرم 1276 به اداره مهاجرت استرالیا ضروری است.
 • در صورتی که بعد از دریافت ویزای 476 کشور استرالیا ازدواج کردید، می‌توانید همسرتان را با خود همراه کنید.
شرایط ویزای 476 استرالیا برای همراهی خانواده
ویزای همراه در ساب کلاس 476 استرالیا

به‌عنوان یک نکته مهم باید یادآور شویم که به علت موقتی بودن ماهیت ویزای 476، امکان به همراه بردن پدر و مادر وجود ندارد‌. شما می‌توانید پس از ورود به خاک کشور استرالیا، پدر و مادر خود را به این کشور دعوت کنید. با این روش پدر و مادر شما از طریق ویزای توریستی کنار شما می‌آیند.

تکلیف مشمولین سربازی برای ویزای 476 استرالیا

در شرایط ویزای 476 استرالیا از انواع ویزای موقت کشور استرالیا، الزامی برای داشتن کارت پایان خدمت وجود ندارد، تنها نیاز است تکلیف نظام وظیفه برای اداره مهاجرت این کشور واضح باشد. به این شکل که اگر کارت پایان خدمت داشته باشید و یا معافیت دائم را به دست آورده باشید، می‌توانید اسناد آن را به سفارت استرالیا (Australian Embassy) دهید. در غیر این صورت ارائه نامه معافیت تحصیلی نظام وظیفه، برای روشن کردن وضعیت سربازی، جهت دریافت ویزای 476 کفایت می‌کند.

در ادامه برخی از نکات ضروری که در مورد خدمت سربازی دریافت ویزای 476 کشور استرالیا باید بدانید را مطرح می‌کنیم:

 • اگر قصد رفتن به سربازی را دارید بهتر است قبل از اتمام سربازی اقدام به دریافت ویزای 476 کنید.
 • اگر قصد شما مهاجرت است، باید قبل از ثبت درخواست، گذرنامه معتبر و نمره زبان خود را آماده کرده باشید، زیرا در حین خدمت اجازه خروج از کشور را نخواهید داشت.
 • هم‌زمان با خدمت می‌توانید نامه‌ای از طرف پادگان محل خدمت دریافت کرده و از آن جهت آزادسازی مدارک تحصیلی اصلی یا گواهی موقت فارغ‌التحصیلی استفاده کنید.
 • اگر رفتن به کشور استرالیا و یا دیگر کشورها برایتان ضروری است، این نکته را بدانید که هنگامی که دفترچه اعزام به خدمت را دریافت می‌کنید، یک ماه قبل از اعزام می‌توانید با شرط پرداخت وثیقه به سفر تفریحی یا زیارتی بروید و در مدت زمان مشخص شده به کشور خود بازگردید.

در هنگام ثبت درخواست برای ویزا، آفیسر پرونده درخواست کارت پایان خدمت یا معاف از خدمت می‌کند، در صورتی که سرباز هستید و در حین سربازی اقدام به درخواست ویزا می‌کنید، ارائه نامه در حال خدمت از پادگان کافیست؛ فقط باید نامه را به‌صورت ترجمه شده به آفیسر ارسال کنید.

مدت زمان صدور ویزای 476 استرالیا

در حدود 75 درصد از درخواست‌های ویزای ساب کلاس 476 استرالیا بین 10 تا 12 ماه پردازش می‌شوند اما در برخی از موارد ممکن است پردازش پرونده بیش از 18 ماه نیز طول بکشد.

شرایط مهاجرت نخبگان به استرالیا با ویزای گلوبال تلنت

ویزای گلوبال تلنت استرالیا

ویزای گلوبال تلنت استرالیا یک ویزای دائمی میباشد که برای افراد دارای استعداد و دستاوردهای برجسته‌ بسیار مناسب میباشد.

اخذ ساب کلاس 476 استرالیا با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

دانشجویان رشته‌های مهندسی که مدرک تحصیلی‌شان را در دو سال گذشته از یکی از مراکز آموزشی معتبر و مورد تأیید استرالیا دریافت کرده‌اند، می‌توانند برای اخذ ساب کلاس 476 استرالیا اقدام کنند. شرایط ویزای 476 استرالیا به فارغ‌التحصیلان مهندسی، اجازه می‌دهد تا به مدت 18 ماه را در این کشور اقامت داشته و به دنبال یک شغل مناسب باشند. در این بخش متوجه شدید که ویزای 476 استرالیا چیست؛ اگر قصد دریافت این ویزا را دارید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، برای اولین قدم فرم مشاوره رایگان را پر کنید و منتظر تماس کارشناسی خبره باشید. همچنین اگر سوالی دارید، لطفا آن را در قالب کامنت در پایین همین مطلب بگذارید و منتظر پاسخ باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مدت زمان صدور ویزای 476 استرالیا چقدر است؟
مدت زمان صدور ویزای 476 استرالیا بین 10 تا 12 ماه است اما در برخی موارد به بیش از 18 ماه هم می‌رسد.
هزینه‌ ویزای 476 استرالیا چقدر است؟
هزینه ویزای 476 استرالیا به مبلغ 410 دلار استرالیا است.
سامانه درخواست ویزای 476 استرالیا چیست؟
افراد با مراجعه به سامانه ImmiAccount مدارک خود را بارگذاری کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
pouria
1 سال قبل

با سلام
در هنگام تحصیل میشه در خواست داد؟ بعدا که فارغ التحصیل شدم مدرک فارغ التحصیلی رو بفرستم؟ یا حتما باید فارغ التحصیل بشم بعد از اون اقدام کنم

کارشناس هرمس
پاسخ به  pouria
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
برای شروع پروسه اپلای نیاز هست به مدرک شما اما میتوانید پروسه رو شروع کنید و به موازات پرونده روی زبانتون کار کنید.

ملی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر کارشناسی ارشد رشته مهندسی زمین شناسی دانشگاه تهران شانس گرفتن این ویزا را دارد؟ چون بسیاری از واحدها بسیار شبیه به رشته عمران هستند

کارشناس هرمس
پاسخ به  ملی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله رشته های مهندسی میتوانند اقدام کنند .

زهرازارعی
1 سال قبل

سلام وقتتون به خیر این ویزا رشته معماری هم شامل میشه؟اگه ارشد پردیس یا مجازی یا شبانه دانشگاه تهران قبول بشم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  زهرازارعی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله مورد قبول هست.

کادر هرمس اپلای