ویزای 476 استرالیا

ویزای 476 استرالیا

استرالیا همیشه به‌ عنوان یکی از کشورهای قابل‌ توجه برای دانشجویان بوده است. این کشور دارای یک سیستم اقتصادی و سیاسی قدرتمند بوده که در کنار وجود سیستم آموزشی و دانشگاه‌ های معتبر، به یک مقصد مناسب برای مهاجرت بدل شده است. دولت استرالیا فرصتی را برای دانشجویان بین‌ المللی که در این کشور تحصیل‌ کرده‌اند، قرار داده است تا بتوانند از طریق ویزای ۴۷۶ استرالیا، اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند. ما در این مقاله قصد داریم تا هر آن چه در خصوص این ویزا باید بدانید را به شما معرفی کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزای تحصیلات تکمیلی به رسمیت شناخته شده استرالیا یا ویزای ۴۷۶

کشور استرالیا را می‌ توان در زمره کشورهایی قرار داد که می‌ توانند گزینه‌ ای بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی به شمار روند. وجود یک سیستم آموزشی قدرتمند و یکپارچه و همچنین دانشگاه‌ های تراز اول موجب شده تا دانشجویان زیادی از سراسر دنیا و به‌ خصوص ایران، برای ادامه تحصیل کشور استرالیا را انتخاب کنند. اما نکته بسیار مهمی برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا در این میان وجود دارد که باید توجه ویژه‌ ای به آن داشت.
این نکته نیز آن است که به‌ صرف تحصیل در کشور استرالیا، نمی‌ توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد. به بیان دیگر، ویزای تحصیلی یک ویزای موقت به‌ حساب می‌ آید که به دانشجو این اجازه را می‌ دهد تا در زمان تحصیل در کشور موردنظر خود، اقامت داشته باشد. این ویزا بعد از اتمام دوره تحصیل به پایان رسیده و فرد موظف است تا به کشور مقصد خود برگردد.
تنها در صورتی می‌ توان اقامت دائم یک کشور را از طریق تحصیل به دست آورد که بتوان ویزای تحصیلی خود را به یک ویزای دیگر، مانند ویزای کار و یا … تبدیل کرد. حال دولت استرالیا شرایطی را مهیا کرده است تا دانشجویان برخی از رشته‌ ها، بتوانند به‌ سادگی ویزای تحصیلی خودشان را به ویزای ۴۷۶ استرالیا تغییر داده و در این کشور مدت‌ زمان بیشتری اقامت داشته باشند.

ویزای تحصیلات تکمیلی به رسمیت شناخته شده استرالیا یا ویزای ۴۷۶

ویزای ۴۷۶ استرالیا ، راهی برای اقامت مهندسان

ویزای ۴۷۶ کشور استرالیا را می‌ توان یک ویزای اقامتی برای فارغ‌ التحصیلان رشته‌ های مهندسی از دانشگاه‌ های معتبر دانست. این ویزا در واقع یک ویزای اقامتی موقت بوده که به فرد متقاضی این اجازه را می‌ دهد به مدت ۱۸ ماه در کشور استرالیا حضور داشته باشند. با اینکه امروزه هر فردی که از یک دانشگاه مورد تأیید کشور استرالیا فارغ‌ التحصیل شده است می‌ تواند جهت دریافت ویزای ۴۷۶ این کشور اقدام کند، اما بررسی صلاحیت دریافت این ویزا، یکی از اقدامات ضروری آن خواهد بود.
بعد از دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا می‌ توانید در یک بازه ۱۸ ماهه به این کشور مهاجرت کرده و یک موقعیت شغلی مناسب بامهارت و مدرک تحصیلی خودتان در استرالیا پیدا کنید. شما شانس این را دارید تا به‌ صورت مستقیم با کارفرمایان استرالیایی ارتباط برقرار کرده و آن‌ ها را مجاب کنید تا برای موقعیت‌ های شغلی خود، شما را انتخاب کنند. سپس با دریافت ویزای تحت حمایت کارفرمایان استرالیایی، جهت اقامت دائم، اقدام کنید.

مزایای دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا

اولین سؤالی که برای متقاضیان به میان می‌آید این است که چرا باید برای دریافت چنین ویزای موقتی، اقدام کرد؟ در پاسخ باید اشاره کرد که دانشجویان فارغ‌ التحصیل رشته‌ های مهندسی این شانس را دارند تا درباره ۱۸ ماهه در کشور استرالیا سکونت داشته باشند. این امر منجر می‌ شود تا فرد با کشور، فرهنگ و از همه مهم‌ تر بازار کار استرالیا آشنا شده و خودش را برای ورود به این بازار، آماده کند.
همچنین در این بازه می‌ توان به‌ صورت کامل بر روی زبان انگلیسی خود که یکی از مهم‌ ترین شرایط دریافت ویزای کار استرالیا است، کار کرده و آن را بهبود ببخشید. اما این موارد تنها بخشی از مزایای دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا است. از دیگر مزایای این ویزا می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد.
• متقاضی می‌ تواند به مدت ۱۸ ماه در هر نقطه از استرالیا به تحصیل و کار مشغول شود.
• فرد می‌ تواند در صورت داشتن شرایط لازم، برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کند.
• متقاضی این شانس را دارد تا در طول مدت‌ زمان اعتبار ویزا، به کشور استرالیا رفت‌ و آمد کند.
• متقاضی می‌ تواند برای اعضا خانواده خود نیز ویزای استرالیا را کسب کند.

مزایای دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا

دانشجویان مجاز برای دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا

همان‌ طور که پیش‌ ازاین نیز اشاره کردیم، تنها افرادی مجاز به دریافت ویزای ۴۷۶ کشور استرالیا هستند که در یکی از رشته‌ های مهندسی تحصیل‌ کرده باشند. همچنین فرد باید در دانشگاه‌ های معتبری که از سوی دولت استرالیا تأیید شده‌ اند، مدرک تحصیلی خودش را کسب کرده باشد. امروزه در لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید استرالیا برای دریافت ویزای ۴۷۶ این کشور، تنها دو دانشگاه حضور دارند. این دانشگاه‌ ها عبارت‌اند از:
• دانشگاه صنعتی شریف تهران
• دانشگاه تهران
ازاین‌رو تنها دانشجویان مهندسی که در یکی از این دانشگاه‌ ها و در رشته‌ های مهندسی زیر تحصیل‌ کرده باشند، می‌ توانند برای دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا اقدام کنند. این رشته‌ ها عبارت‌ اند از:

• مهندسی عمران
• مهندسی سازه
• مهندسی شیمی
• مهندسی محیط‌زیست
• مهندسی برق و الکترونیک
• مهندسی مکانیک، تولید و کارخانه
• مهندسی معدن و مواد

شرایط اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا

اما اگر می‌ خواهید بدانید که برای دریافت چنین ویزای اقدام کنید، قبل از هر چیز باید با شرایط اخذ آن آشنایی داشته باشد. درصورتی‌ که شما فاقد حداقل یکی از این شرایط باشید، نمی‌ توانید برای دریافت ویزای ۴۷۶ کشور استرالیا اقدام کنید. این شرایط به شرح زیر خواهند بود.
• فرد متقاضی باید حداکثر ۳۱ سال سن داشته باشد.
• متقاضی باید مدرک مهندسی خودش را از یکی از مؤسسه‌ های معتبر مورد تأیید استرالیا کسب کرده باشد.
• رشته مهندسی فرد متقاضی باید در لیست رشته‌ های مورد قبول ویزای ۴۷۶ باشد.
• فرد متقاضی مدرک تحصیلی خود را در این رشته، حداکثر در دو سال گذشته دریافت کرده باشد.
• فرد متقاضی باید دارای مدرک زبان انگلیسی با حداقل شرایط موردنیاز استرالیا باشد.
• فرد باید معاینات پزشکی و بهداشتی خاصی را رعایت کند.
• ارائه گواهی عدم سو پیشینه از پلیس کشوری که ۱۲ ماه یا بیشتر در آن کشور حضور داشته است، ضروری است.
• فرد متقاضی نباید هیچ‌ گونه بدهی معوقه‌ ای به دولت کشور استرالیا داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا

ویزای ۴۷۶ کشور استرالیا نیز به‌ مانند هر ویزای دیگری، نیازمند ارائه یک سری از مدارک است. اگر شما هم قصد دارید تا جهت اخذ این ویزا، اقدامات لازم را صورت دهید، بدون شک باید با این مدارک آشنایی کافی داشته باشید. فراموش نکنید که جمع‌ آوری تمامی این مدارک با کمترین نقص، می‌ تواند به تسریع در پرونده شما کمک فراوانی کند. از مهم‌ ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای ۴۷۶ می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد.

• ارائه کپی و اصل مدارک شناسایی مانند شناسنامه یا کارت ملی
• ارائه اصل و کپی پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
• ارائه مدرک تحصیلی به همراه تاریخ اتمام دوره‌ ها
• ارائه یک کپی از ریز نمرات
• ارائه مدرک زبان انگلیسی
• ارائه گواهی‌ های پزشکی
• ارائه گواهینامه عدم سو پیشینه
• ارائه مدارک هویتی و اوراق ازدواج برای دریافت ویزای همسر فرد متقاضی
• ارائه شناسنامه، فرم اجازه والدین و اعلامیه قانونی برای دریافت ویزای افراد تحت کلف فرد متقاضی
• پرینت هزینه‌ های صدور ویزای ۴۷۶ (۴۱۰ دلار)

درصورتی‌ که تمامی مدارک خود را به‌ صورت کامل و صحیحی ارسال کنید، ویزای ۴۷۶ برای شما صادر خواهد شد. پردازش این مدارک حداقل یک سال طول خواهد کشید. البته با اینکه زمان پردازش مدارک به سفارت کشور استرالیا در ایران بستگی دارد، اما ممکن است این پردازش تا ۱۷ ماه نیز به طول بیانجامد.

داشتن مدرک زبان انگلیسی برای اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا

همان‌ طور که در قسمت‌ های قبلی نیز اشاره کردیم، یکی از مهم‌ ترین مدارکی که برای دریافت ویزای ۴۷۶ کشور استرالیا باید در اختیار داشته باشید، مدرک زبان انگلیسی است. شما باید به دولت استرالیا اثبات کنید که از تسلط بسیار مناسبی بر روی زبان انگلیسی برخوردار هستید. ازاین‌ رو نیاز است تا مدارکی را به این کشور ارائه کنید که نشان‌ دهنده حضور شما در یکی از آزمون‌ های بین‌ المللی زیان انگلیسی باشد.
حداقل شرایط نمره زبان انگلیسی بسته به آزمون زبان برای دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا به شرح زیر خواهد بود.

داشتن مدرک زبان انگلیسی برای اخذ ویزای ۴۷۶ استرالیا

آزمون زبان انگلیسی نمره موردنیاز
آیلتس (سیستم بین‌ المللی آزمون زبان انگلیسی) حداقل امتیاز ۶ یا حداقل امتیاز ۵ برای هر جزء آزمون
تافل (تست زبان انگلیسی به‌ عنوان یک زبان خارجی – آزمون مبتنی بر اینترنت) داشتن حداقل ۶۴ امتیاز در مجموع و یا امتیازهای زیر در هر جزء:

·       گوش‌ دادن: ۴ امتیاز

·       خواندن: ۴ امتیاز

·       نوشتن: ۱۴ امتیاز

·       صحبت‌ کردن: ۱۴ امتیاز

آزمون PTE (آزمون آکادمیک انگلیسی پیرسون) در مجموع ۵۰ امتیاز یا حداقل ۳۶ امتیاز برای هر جزء
آزمون OET (تست انگلیسی شغلی) برای هر جزء آزمایش امتیاز B
تست پیشرفته کمبریج در مجموع امتیاز ۱۶۹ یا حداقل امتیاز ۱۵۴ در هر جزء آزمون

نحوه درخواست ویزای ۴۷۶ استرالیا

در نهایت باید به این نکته اشاره داشت که چگونه می‌ توان برای دریافت ویزای ۴۷۶ کشور استرالیا، اقدام کرد. درصورتی‌ که شما تمام شرایط گفته شده در این مقاله را دارا هستید، می‌ توانید برای اخذ چنین ویزایی اقدام کنید. در قدم اول نیاز است تا تمامی مدارک خواسته شده را به‌ صورت کامل جمع‌ آوری کرده و مدارکی که نیاز به ترجمه دارند، ترجمه شوند. سپس مدارک خودتان را اسکن کرده و برای ارسال به‌ صورت آنلاین، آماده کنید.
بعد از آن باید از طریق سامانه ImmiAccount، تمامی مدارک خواسته شده را به‌ صورت آنلاین ارسال کرده و درخواست خودتان را ثبت کنید. به یاد داشته باشید که برای ثبت درخواست نهایی، پرداخت هزینه‌ های ویزا الزامی است. در غیر این صورت، درخواست شما بررسی نخواهد شد. شما می‌ توانید برای اخذ ویزای 476 در استرالیا و یا خارج از این کشور، درخواست دهید. اما زمانی که ویزای به شما اعطا می‌شود، باید خارج از کشور استرالیا حضور داشته باشید.

ویزای نخبگان استرالیا

ویزای نخبگان استرالیا زیر کلاس ۱۲۴ یک ویزای دائمی است که به طور خاص برای آن دسته از داوطلبانی به حساب می‌ آید که در سطح بین‌ المللی دارای استعداد و دستاوردهای برجسته‌ ای هستند.

سخن آخر

آن دسته از دانشجویان رشته‌ های مهندسی که مدرک تحصیلی خودشان را در دو سال گذشته از یکی از مراکز آموزشی معتبر و مورد تأیید استرالیا دریافت کرده‌ اند، می‌توانند برای اخذ ویزای ۴۷۶ این کشور اقدام کنند. این ویزای به آن‌ ها اجازه می‌ دهد تا مدت ۱۸ ماه را در کشور استرالیا اقامت داشته و به دنبال یک شغل مناسب باشند. به یاد داشته باشید که ویزای ۴۷۶ استرالیا یک ویزای موقت بوده و امکان تمدید آن وجود ندارد.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

کارشناس ارشد مهاجرت
اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

ویزای ۴۷۶ استرالیا چیست؟
ویزای ۴۷۶ کشور استرالیا را می‌ توان یک ویزای اقامتی برای فارغ‌ التحصیلان رشته‌ های مهندسی از دانشگاه‌ های معتبر دانست. این ویزا در واقع یک ویزای اقامتی موقت بوده که به فرد متقاضی این اجازه را می‌ دهد به مدت ۱۸ ماه در کشور استرالیا حضور داشته باشند. بعد از دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا می‌ توانید در یک بازه ۱۸ ماهه به این کشور مهاجرت کرده و یک موقعیت شغلی مناسب بامهارت و مدرک تحصیلی خودتان در استرالیا پیدا کنید.
مزایای دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا چیست؟
• متقاضی می‌ تواند به مدت ۱۸ ماه در هر نقطه از استرالیا به تحصیل و کار مشغول شود. • فرد می‌ تواند در صورت داشتن شرایط لازم، برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کند. • متقاضی این شانس را دارد تا در طول مدت‌ زمان اعتبار ویزا، به کشور استرالیا رفت‌ و آمد کند. • متقاضی می‌ تواند برای اعضا خانواده خود نیز ویزای استرالیا را کسب کند.
کدام دانشگاه های ایران در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید استرالیا برای دریافت ویزای ۴۷۶ این کشور قرار دارند؟
• دانشگاه صنعتی شریف تهران • دانشگاه تهران
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
pouria
1 سال قبل

با سلام
در هنگام تحصیل میشه در خواست داد؟ بعدا که فارغ التحصیل شدم مدرک فارغ التحصیلی رو بفرستم؟ یا حتما باید فارغ التحصیل بشم بعد از اون اقدام کنم

کارشناس هرمس
پاسخ به  pouria
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
برای شروع پروسه اپلای نیاز هست به مدرک شما اما میتوانید پروسه رو شروع کنید و به موازات پرونده روی زبانتون کار کنید.

ملی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر کارشناسی ارشد رشته مهندسی زمین شناسی دانشگاه تهران شانس گرفتن این ویزا را دارد؟ چون بسیاری از واحدها بسیار شبیه به رشته عمران هستند

کارشناس هرمس
پاسخ به  ملی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله رشته های مهندسی میتوانند اقدام کنند .

زهرازارعی
1 سال قبل

سلام وقتتون به خیر این ویزا رشته معماری هم شامل میشه؟اگه ارشد پردیس یا مجازی یا شبانه دانشگاه تهران قبول بشم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  زهرازارعی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله مورد قبول هست.

کادر هرمس اپلای