کار در کویت

کار در کویت

مهاجرت به کویت برای کار مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت.کشور کویت امروزه یکی از کشورهایی است که تقاضای زیادی برای نیروی کار در آن وجود دارد و افراد زیادی قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند. در این کشور موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید در هریک از آنها بر اساس تخصصی که دارید مشغول به کار شوید. البته باید دقت داشته باشید که دریافت ویزای کاری این کشور دارای شرایط مخصوص به خود نیز هست و البته مزایای خاصی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کویت برای کار را دارید باید حتما با این شرایط و مزایا آشنا شده و اطلاعات خوبی را در این زمینه به دست بیاورید. فراموش نکنید که کشور کویت دارای شرایط خاصی برای زندگی‌کردن نیز هست که ما در این مطلب قصد داریم درباره این موضوع نیز صحبت کرده و نکات مفیدی را به شما ارائه دهیم.

پس اگر شما هم علاقه‌مند به این موضوع هستید یا این‌که قصد مهاجرت کاری به کشور کویت را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید تا اطلاعات موردنیاز خود درباره مهاجرت به کشور کویت از طریق کارکردن در این کشور را به دست بیاورید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط کلی کار در کشور کویت به چه شکل است؟

پیش از هر چیز اجازه دهید تا کمی بیشتر درباره شرایط کلی کار در کشور کویت صحبت کنیم تا افرادی که قصد مهاجرت به کویت برای کار را دارند اطلاعات کلی را در خصوص این موضوع داشته باشند. در گام نخست باید بدانید که این کشور یکی از کشورهای درحال‌توسعه است که روزبه‌روز به کسب‌وکارها و شرکت‌های فعال در آن اضافه می‌شود و همین عامل نیز باعث شده تا در سال‌های اخیر افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند.

امروزه تقاضای نیروی کار حرفه‌ای و متخصص در این کشور بسیار زیاد است و درصورتی‌که شما تخصص لازم و کافی را داشته باشید بدون شک می‌توانید ویزای خود را به‌راحتی دریافت کنید. البته این به شرطی است که شما شرایط اولیه برای مهاجرت به این کشور را نیز داشته باشید. بااین‌حال برای مهاجرت به کویت برای کار باید دقت داشته باشید که این کشور جز کشورهای گرم و خشک در منطقه آسیا به شمار می‌آید و همین عامل نیز ممکن است زندگی در آن را برای شما کمی سخت کند.

پس اگر شما با آب‌وهوای این کشور مشکل خاصی نداشته باشید احتمالا برای مهاجرت کاری به آن نیز با چالش جدی مواجه نخواهید شد؛ چراکه معمولا شما می‌توانید از نظر شغلی در این کشور به بهترین موقعیت‌های شغلی دسترسی پیدا کرده و رفاه اقتصادی خوبی را در آن داشته باشید. همین عامل نیز به طور مستقیم روی کیفیت زندگی شما در کشور کویت تاثیرگذار خواهد بود و کیفیت زندگی را بهبود خواهد داد.

 

شرایط کلی کار در کشور کویت به چه شکل است؟

وضعیت مشاغل مختلف در کشور کویت

یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که برای افرادی که قصد مهاجرت به کویت برای کار را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است مسئله وضعیت مشاغل موجود در این کشور است. همان‌طور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم کشور کویت یکی از کشورهایی است که درحال‌توسعه بوده و مشاغل جدیدی هرروزه به آن اضافه می‌شوند. همین عامل نیز باعث شده تا در سال‌های اخیر به طور گسترده‌ای نیاز به نیروهای متخصص در این کشور به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور کویت را دارید باید بدانید که نرخ بیکاری در این کشور نسبت به سایر کشورهای این منطقه پایین‌تر است و ازآنجایی‌که این کشور یکی از کشورهای نفت‌خیز به شمار می‌آید سطح درآمد افراد نیز معمولا در آن بالاست. پس اگر شما موفق شوید که در یکی از موقعیت‌های شغلی که در حال حاضر در این کشور وجود دارند مشغول به کار شوید بدون شک درآمد بالایی را خواهید داشت.

نکته مهم دیگری که برای مهاجرت به کویت برای کار باید به آن دقت و توجه داشته باشید این است که دولت این کشور اهمیت زیادی به نیروهای کار خارجی متخصص می‌دهد و شرایط خوبی را برای زندگی آنها فراهم می‌کند. پس شما می‌توانید علاوه بر حقوق بالا از سایر خدمات و امکاناتی که به شما ارائه می‌شود نیز استفاده کرده و از مزایای مهاجرت کاری به این کشور نهایت بهره را ببرید.

کار در کویت با جای خواب

کار در کویت می‌تواند یک تجربه غنی برای کسانی باشد که علاقه‌مند به کشف فرهنگ‌های مختلف و کسب تجربه کاری بین‌المللی هستند. این کشور فرصت‌های زیادی را در صنایع مختلف مانند نفت، لجستیک، مراقبت‌های بهداشتی و مالی فراهم می‌کند.

یکی از جنبه‌های مهم کار در در این کشور، یافتن مکانی برای اقامت است. خوشبختانه اکثر شرکت‌ها به کارکنان خود محل اقامت می‌دهند. اقامتگاه‌ها ممکن است بسته به سیاست‌های شرکت متفاوت باشد؛ اما به‌طورکلی اتاق‌های نشیمن تمیز و راحت با امکانات اولیه مانند تهویه مطبوع، برق و آب لوله‌کشی را ارائه می‌دهند.

کارمندانی که حریم خصوصی و راحتی بیشتری را ترجیح می‌دهند، می‌توانند آپارتمان یا خانه‌های خود را اجاره کنند. کویت طیف وسیعی از گزینه‌های مسکن را ارائه می‌دهد، از آپارتمان‌های استودیویی گرفته تا ویلاهای بزرگ. بهتر است بدانید که هزینه اجاره بسته به موقعیت و متراژ ملک متفاوت است.

صرف نظر از اینکه فرد در اقامتگاه‌های ارائه شده توسط کارفرما می‌ماند یا مکان خود را اجاره می‌کند، مهم است که با فرهنگ و آداب و رسوم محلی آشنا شود. کویت جامعه‌ای نسبتا محافظه کار است؛ بنابراین احترام گذاشتن به سنت‌ها و باورهای مذهبی این کشور ضروری است.

در پایان، کار در کشور کویت می‌تواند تجربه‌ای منحصربه‌فرد و باارزش باشد، با فرصت‌های فراوان برای رشد شخصی و حرفه‌ای و محل اقامت کافی که توسط اکثر کارفرمایان ارائه می‌شود، لازم به ذکر است که مهاجران می‌توانند اقامت راحت و لذت‌بخشی را در این کشور داشته باشند.

آشنایی با بهترین موقعیت‌ های شغلی در کشور کویت

اگر شما هم علاقه‌مند به مهاجرت به کویت برای کار هستید بدون شک قصد دارید تا با بهترین موقعیت‌های شغلی که در این کشور وجود دارند آشنا شده و اطلاعاتی را درباره این موقعیت‌های شغلی به دست بیاورید. در رتبه اول این لیست مشاغل فنی و مهندسی قرار می‌گیرند. همان‌طور که بیان کردیم کشور کویت یک کشور در حال پیشرفت است که در راستای صنعتی‌شدن قدم برمی‌دارد. همین عامل نیز باعث شده تا نیروهای متخصص زیادی تقاضای مهاجرت به این کشور را داشته باشند.

اگر شما هم در زمینه‌های مهندسی از جمله مهندسی مکانیک، عمران، برق یا کامپیوتر تخصص دارید و به دنبال مهاجرت به یکی از کشورهای آسیایی هستید کویت می‌تواند از نظر درآمد گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. از طرف دیگر نیروهای متخصص در حوزه کشتی‌سازی نیز می‌توانند درآمد بالایی را در کشور کویت داشته باشند و البته که شانس آنها برای پذیرفته شدن درخواستشان برای ورود و مهاجرت به این کشور بالاتر خواهد بود.

امروزه رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی نیز در کشور کویت از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. پس اگر قصد مهاجرت به کشور کویت را دارید و در زمینه پزشکی نیز متخصص هستید باید بدانید که کشور کویت با احتمال بالایی شما را پذیرفته و شما شانس بالایی برای دریافت ویزای کاری این کشور را خواهید داشت. از دیگر موقعیت‌های شغلی جذاب در این کشور برای افرادی که قصد مهاجرت به کویت برای کار را دارند می‌توان به آموزش زبان اشاره کرد.

آشنایی با بهترین موقعیت‌های شغلی در کشور کویت

 

روش‌ های جستجوی کار در کویت

روش‌های کاریابی در کویت شامل استراتژی‌های مختلفی است که می‌توان برای یافتن فرصت‌های شغلی دنبال کرد. به‌طورکلی، روش‌های یافتن کار در کویت مشابه روش‌هایی است که در سایر نقاط جهان استفاده می‌شود، برخی از رایج‌ترین روش‌ها عبارتند از:

 • آژانس‌های کاریابی: چندین آژانس کاریابی در کویت و ایران وجود دارد که در تطبیق کارجویان با کارفرمایان مناسب تخصص دارند. این آژانس‌ها پایگاه‌های اطلاعاتی فرصت‌های شغلی را نگهداری می‌کنند و به داوطلبان کمک می‌کنند تا برای مصاحبه و مذاکره آماده شوند.
 • شبکه سازی: شبکه بخشی کلیدی از فرآیند جستجوی کار در کویت است. ایجاد روابط با افراد در صنعت شما یا با کسانی که در شرکت‌های مورد علاقه شما کار می‌کنند، می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد فرصت‌های شغلی و روندهای صنعت به روز بمانید.
 • وب سایت‌های شرکت: بسیاری از شرکت‌های بزرگ در کویت یک بخش “شغل” یا “فرصت‌های شغلی” در وب‌سایت خود دارند که فرصت‌های شغلی فعلی را لیست می‌کند. همیشه ایده خوبی است که از وب سایت شرکت خاص بازدید کرده تا موقعیت‌های شغلی خالی را بررسی کنید.
 • لینکدین: لینکدین یک پلتفرم آنلاین است که در آن جویندگان کار می‌توانند یک پروفایل حرفه‌ای ایجاد کرده و با استخدام کنندگان و مدیران استخدام ارتباط برقرار کنند. بهتر است بدانید که این پلتفرم راهی برای تحقیق در مورد شرکت‌ها و تصمیم گیرندگان کلیدی در سازمان‌ها است.
 • روزنامه‌ها: برخی فرصت‌های شغلی ممکن است همچنان در روزنامه‌ها تبلیغ شوند؛ بنابراین بررسی آگهی‌های طبقه‌بندی شده در روزنامه‌ها نیز گزینه دیگری برای جویندگان کار است.

زندگی در کویت و هزینه‌ های آن

یکی دیگر از سوالات بسیار مهمی که ممکن است در خصوص مهاجرت به کویت برای کار برای شما هم به وجود آمده باشد این است که هزینه‌های زندگی در این کشور چقدر است و آیا زندگی در این کشور از نظر اقتصادی برای ما گزینه مناسبی است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال اجازه دهید تا تو مسئله را مورد بررسی قرار دهیم. مسئله اول مربوط به هزینه‌های زندگی و تورم در این کشور است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید نرخ تورم در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای آسیای غربی پایین‌تر است.

همین عامل نیز باعث می‌شود تا شما بتوانید زندگی امنی را در این کشور داشته باشید و از تجربه‌های بی‌نظیری که به دست می‌آورید نهایت لذت را ببرید. یکی دیگر از مسائلی که حتما باید آن را بررسی کنیم نرخ مالیات در کشور کویت است. در کشور کویت مالیات کمی از افراد گرفته می‌شود و در واقع نرخ مالیات در این کشور بسیار پایین است. به همین علت است که امروزه مشاغل و کسب‌وکارها شرایط بسیار خوبی را در کشور کویت تجربه می‌کنند.

پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که نگرانی‌هایی در خصوص مسائل مالی و شرایط زندگی در کشور کویت دارید باید بدانید که این کشور تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند شرایط خوبی را برای زندگی و کار شما فراهم کند. شما با مهاجرت به کویت برای کار می‌توانید زندگی امن اقتصادی و رفاه خوبی داشته باشید.

برای مهاجرت به کویت برای کار چه مراحلی را باید طی کنیم؟

در گام نخست شما برای مهاجرت به کویت برای کار در این کشور باید مدارک خود را آماده کنید. در بخش بعدی درباره مدارکی که شما به آن نیاز دارید صحبت کرده و نکات مهمی را در این زمینه بیان خواهیم کرد. پس از آماده‌کردن مدارک از جمله مدارک مربوط به تخصصی که دارید شما باید یک کارفرمای خوب را در کشور کویت بیابید که شما را استخدام کند. برای این کار می‌توانید از خدمات مشاوره مجموعه و موسسه حقوقی ما کمک بگیرید که بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد.

پس از طی‌کردن این مرحله شما باید دعوت‌نامه‌ای را از کارفرمای خود دریافت کنید. البته شما با شرکت در آزمون‌ها و مصاحبه‌های مختلفی که در این کشور برگزار می‌شود نیز می‌توانید یک کارفرمای خوب را برای خود بیابید. پس از این کار شما باید با مراجعه به سایت سفارت کشور کویت اقدام به تعیین وقت سفارت کرده و در تاریخ مشخص شده با دردست‌داشتن مدارک و همین‌طور دعوت‌نامه‌ای که از کارفرمای خود دریافت کرده‌اید به سفارت این کشور مراجعه کنید.

در مرحله آخر نیز شما باید مسئول مصاحبه در سفارت این کشور را قانع کنید که به‌قصد کارکردن وارد این کشور خواهید شد. پس از این کار شما می‌توانید درخواست خود برای صدور ویزای کاری را ارسال کرده و منتظر بمانید تا درخواست شما تایید شده و ویزای شما صادر شود.

برای مهاجرت به کویت برای کار چه مراحلی را باید طی کنیم؟

 

برای مهاجرت کاری به کویت به چه مدارکی نیاز داریم؟

همان‌طور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم شما برای مهاجرت به کویت برای کار در این کشور نیازمند مدارک خاصی هستید که در این بخش قصد داریم این مدارک را به طور کامل به شما معرفی کنیم:

 • در گام نخست شما باید مدارک شخصی خود از جمله شناسنامه‌، کارت ملی و همین‌طور در صورت متاهل بودن مدارک ازدواج خود را در لیست مدارک قرار دهید.
 • حتما باید دارای یک پاسپورت معتبر که حداقل دو سال اعتبار دارد باشید.
 • مدارک شغلی از دیگر مدارکی هستند که شما برای مهاجرت کاری به کشور کویت حتما باید آنها را تهیه کنید. این مدارک شامل سابقه کار شما، مدارک تخصصی که در راستای شغل خود دریافت کرده‌اید و … می‌شود.
 • مدارک مربوط به سلامتی و نبود هیچ‌گونه بیماری از جمله ویروس کرونا از دیگر مدارکی هستند که شما برای مهاجرت به این کشور و درخواست صدور ویزا به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • مدارک مالی مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای مهاجرت به این کشور را دارید که این مدارک حتما باید از بانکی که شما در آن حساب دارید تهیه شده و مورد تایید قرار گیرند.
 • گواهی اجازه کار که این گواهی را باید از سازمان‌های مربوطه پس از دریافت دعوت‌نامه از کارفرمای خود دریافت کنید.

درصورتی‌که هرگونه سوالی درباره مدارک موردنیاز برای مهاجرت به کویت برای کار در این کشور داشتید می‌توانید سوالات خود را با مشاوران موسسه حقوقی ما در میان گذاشته و پاسخ کاملی را در این زمینه دریافت کنید.

مهاجرت کاری به کشور کویت چه مزایای دیگری را برای ما به همراه خواهد داشت؟

در بخش‌های قبلی درباره برخی از مزایای مهم مهاجرت به کویت برای کار در این کشور صحبت کرده و نکاتی را بیان کردیم. حال در این بخش قصد داریم به طور مفصل‌تر درباره این موضوع صحبت کنیم. شرایط کاری و زندگی خوب در کشور کویت بدون شک یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به این کشور است که باعث می‌شود تا شما رفاه خوبی را با زندگی در کشور کویت تجربه کنید. بااین‌حال این موضوع تنها مزیت زندگی و مهاجرت به این کشور نیست.

در کشور کویت شما می‌توانید از طیف گسترده‌ای از خدمات اجتماعی و رفاهی که به مردم این کشور ارائه می‌شود استفاده کنید بدون این‌که محدودیت چندانی دراین‌خصوص برای شما وجود داشته باشد. یک مزیت کلیدی و بسیار مهم دیگر این است که شما می‌توانید ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال خود دریافت کنید که این موضوع بدون شک می‌تواند برای هرکسی که قصد مهاجرت به کشور کویت را دارد مفید و کاربردی باشد.

از طرف دیگر نباید فراموش کنید که شما در این کشور می‌توانید از خدمات آموزشی نیز برای فرزندان خود استفاده کنید و فرزندان شما نیازی به پرداخت هزینه برای آموزش دیدن در این کشور ندارند. تمام این مسائل در کنار یکدیگر باعث می‌شود تا امروزه افراد زیادی تقاضای مهاجرت به کویت برای کار در این کشور را داشته باشند.

مهاجرت کاری به کشور کویت چه مزایای دیگری را برای ما به همراه خواهد داشت؟

 

مدت‌ زمان اقامت در کشور کویت با مهاجرت کاری به این کشور

از دیگر سوالات رایجی که ممکن است برای شما هم به وجود آمده باشد این است که مدت‌زمان اقامت در این کشور چقدر خواهد بود و ما پس از دریافت ویزای کاری این کشور تا چه مدت می‌توانیم در آن اقامت داشته باشیم؟ به‌طورکلی باید بدانید زمانی که شما اقدام به مهاجرت به کویت برای کار در این کشور می‌کنید ویزایی ۵ساله یا حداکثر ۱۰ساله را دریافت می‌کنید. در طول این مدت‌زمان درصورتی‌که شما رفتار مناسبی در این کشور داشته باشید ویزای شما تمدید خواهد شد.

یک نکته اساسی و بسیار مهم که در اینجا باید به آن دقت و توجه داشته باشید این است که اگر کارفرمای شما از شما رضایت کافی داشته باشد شما می‌توانید قبل از تمام شدن این مدت‌زمان ویزای خود را تمدید کنید و به‌هیچ‌وجه با مشکل خاصی برای اقامت در این کشور مواجه نخواهید شد. از طرف دیگر اگر پس از مدت‌زمان طولانی قصد داشته باشید ویزا و اقامت دائم این کشور را دریافت کنید نیز می‌توانید این کار را با دریافت رضایت کاری از کارفرمای خود انجام دهید.به‌طورکلی باید بدانید که دولت کشور کویت علاقه زیادی به جذب نیروهای متخصص دارد و تلاش می‌کند تا از این طریق مسیر پیشرفت را برای کشور خود باز کند. پس اگر شما هم تخصص کافی داشته باشید برای دریافت ویزا و اقامت دائم خود مشکل خاصی نخواهید داشت.

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟

بسیاری از افراد ممکن است به دلایل مختلف میل به مهاجرت داشته باشند اما نسبت به امور و مراحل آن آشنایی نداشته باشند. پرسش پرتکرار این افراد این است؛ برای مهاجرت از کجا شروع کنیم. در این مطلب به این سوال پاسخ می‌دهیم.

استفاده از خدمات موسسه حقوقی ما برای مهاجرت به کویت برای کار

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کویت برای کار در این کشور را دارید بدون شک سوالات زیادی در این زمینه برای شما به وجود آمده است که دریافت پاسخ آنها می‌تواند به شما در این مسیر کمک شایانی کند. به همین علت نیز شما باید تلاش کنید تا از خدمات مشاوره یک موسسه حقوقی معتبر در این زمینه استفاده کنید. از میان موسسات حقوقی معتبری که امروزه وجود دارند موسسه حقوقی هرمس اپلای می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد.

استفاده از خدمات حقوقی موسسه ما می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که شما با کمترین هزینه ممکن می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات مشاوره را در این حوزه دریافت کنید. مشاورانی که در مجموعه ما فعالیت دارند دارای تجربه و تخصص بالایی در زمینه مهاجرت به کویت برای کار در این کشور هستند و به همین علت نیز می‌توانند راهنمایی‌های لازم را به نحو احسنت به شما ارائه دهند.

نکته مهم دیگری که درباره این موضوع وجود دارد این است که شما می‌توانید در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید. فراموش نکنید که استفاده از خدمات سایت و موسسه حقوقی هرمس اپلای به‌صورت کاملا آنلاین بوده و نیازی به مراجعه حضوری شما برای دریافت خدمات مشاوره وجود ندارد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا کشور کویت کشور مناسبی برای کارکردن است؟
بله در این کشور شرایط خوبی برای نیروهای متخصص فراهم بوده و آنها درآمد بالایی را نیز می‌توانند داشته باشند.
بهترین مشاغل در این کشور کدام مشاغل هستند؟
مشاغل فنی و مهندسی از جمله بهترین گزینه‌هایی هستند که شما می‌توانید در آنها مشغول به کار شوید.
آیا با کارکردن در این کشور سطح رفاه خوبی خواهیم داشت؟
بله شما علاوه بر درآمد بالا می‌توانید از طیف گسترده‌ای از خدمات و امکانات اجتماعی نیز بهره‌مند شوید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
10 ماه قبل

آیا کارفرمایان کویتی ، ایرانی استخدام می نمایند؟

خانم میرخانی
پاسخ به  محمد
10 ماه قبل

سلام روزتون بخیر
حوزه خلیج فارس اقدام نمی کنیم.

ستوده علوی
1 سال قبل

سلام روزتون بخیر
بنده معلم هستم و قصد مهاجرت از ایران رو دارم آیا میتونم به کویت برم؟

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  ستوده علوی
1 سال قبل

سلام . خیر امکانش نیست از طریق کار مهاجرت کنید

کادر هرمس اپلای