کار در نیوزلند

کار در نیوزلند

کار در نیوزلند مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. نیوزلند یکی از بهترین کشورهای دنیا برای کار و زندگی دائم است. به دلیل نرخ بیکاری پایین و فراوانی شغل، شما به راحتی می‌توانید در نیوزلند، در زمینه تخصص خود مشغول به کار شوید. نرخ درآمد در نیوزلند با میانگین هزینه‌ها تناسب خوبی دارد و به راحتی می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی خود در این کشور بربیایید. تمام این موارد دست به دست هم داده‌اند تا کشور نیوزلند به یک کشور عالی برای کار تبدیل شود. در این مطلب از آژانس مهاجرتی هرمس اپلای با شرایط کار در نیوزلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور آرام آشنا می‌شویم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

نیوزلند؛ بهترین گزینه برای کار و زندگی در یک کشور خارجی

از نظر جغرافیایی، کشور نیوزلند در موقعیتی مناسب و دور از دیگر هرگونه ناآرامی در جهان واقع شده است. این کشور، نوعی جزیره می‌باشد که در جنوب غربی اقیانوس آرام و در کنار استرالیا قرار داد. از نظر شاخص‌های توسعه انسانی، نیوزلند به عنوان هفتمین کشور برتر جهان شناخته می‌شود.

پایتخت کشور نیوزلند، شهر ولینگتون است و بزرگ‌ترین شهر این کشور اوکلند می‌باشد. این کشور از 16 استان و 50 شهرستان تشکیل شده است. از جمله برخی از معروف‌ترین شهرهای نیوزلند می‌توان به کریس چرچ، کوئینز تاون و تائورانگا اشاره کرد.

نیوزلند؛ بهترین گزینه برای کار و زندگی در یک کشور خارجی

کار در نیوزلند؛ بهترین انتخاب برای متقاضیان مهاجرت شغلی

امروزه افراد زیادی در ایران، به دنبال کار در کشورهای خارجی و مخصوصا اروپایی هستند. در این میان، باید به این نکته اشاره کنیم که برخی کشورها مانند نیوزلند، با اینکه در اروپا قرار ندارند، اما بهترین شرایط کاری را دارند و می‌توانید از این بابت روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کنید. در این کشور، شما این شانس را دارید که در مدت زمانی کوتاه، اقامت دائم و سپس تابعیت نیوزلند را دریافت کنید. در این میان، امکان اخذ ویزای همراه نیز برای همسر و فرزندان زیر 18 سال وجود دارد. تمام این موارد دست به دست هم داده‌اند تا نیوزلند به یک بهشت کاری برای متخصصان ایرانی تبدیل شود.

سالانه مشاغل مختلفی توسط دولت نیوزلند به عنوان مشاغل مورد نیاز معرفی می‌شوند که اگر بخواهید برای فعالیت در این زمینه‌ها درخواست کار در این کشور را ثبت کنید، شانس به مراتب بیشتری نسبت به مشاغل دیگر برای اخذ ویزا خواهید داشت.

نرخ بیکاری در نیوزلند چقدر است

نرخ بیکاری در نیوزلند نسبت به کشورهای دیگر بسیار کمتری است. این روند حتی در سال 2016 به بعد، روند کاهشی نیز داشته و باعث شده است که افراد جویای کار زیادی قصد تحصیل در این کشور را داشته باشند. این نرخ، به گونه‌ای است که در سال 2016، این نرخ روی 5.2 قرار داشت. اما در سال 2018 به 4.5 و در سال 2019 به 4.3 رسیده است. همین نرخ تا به امروز روند کاهش خود را حفظ کرده است.

کاریابی در نیوزلند به چه صورت است؟

اگر قصد کار در کشور نیوزلند را دارید، باید حتما درباره روش‌های کاریابی در این کشور اطلاعاتی داشته باشید. اگر بتوانید از طریق دریافت ویزای مهاجر ماهر وارد این کشور شوید، کاریابی در این کشور برای شما کار چندان سختی نخواهد بود. چرا که در این نوع اقامت، شما به صورت تمام‌وقت می‌توانید به صورت حضوری به دنبال کار در این کشور باشید. اما این شرایط برای افرادی که قصد دریافت ویزای جاب آفر نیوزلند را دارند، وجود ندارد. این افراد می‌توانند با جست‌وجو در سایت‌های کاریابی مختلف، برای خود شغل مورد نیاز را پیدا کنند.

در صورتی که در نیوزلند اقامت دارید و می‌خواهید به دنبال کاری مناسب برای خود بگردید، می‌توانید از خدمات موسسه‌های معتبری مانند SIMPSON GRISON، SMITH AND PARTNERS، WORKHERE و MINTER ELLISON استفاده کنید.

موسسه SIMPSON GRISON یکی از موسسه‌های برتر کاریابی در نیوزلند است که در اوکلند قرار دارد. این موسسه به عنوان معروف‌ترین مجموعه کاریابی در این کشور نیز شناخته می‌شود و چندین شعبه مختلف در شهرهای نیوزلند دارد. در نتیجه، با کمک آن شانس بالایی برای پیدا کردن شغل دلخواه خود خواهید داشت.

مجموعه SMITH AND PARTNERS یکی دیگر از موسسه‌های کاریابی در نیوزلند است که در کنار SIMPSON GRISON می‌توانید روی آن حساب ویژه‌ای باز کنید. این مجموعه برای کارفرما و متقاضی خدمات دوجانبه‌ای را ارائه می‌دهد.

یکی از دیگر از بهترین مراکز کاریابی در نیوزلند که به صورت آنلاین هم می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید، مجموعه WORKHERE است. این مجموعه لیستی کامل از مشاغل مورد نیاز در نیوزلند را به شما نمایش می‌دهد و می‌توانید با مراجعه به این لیست، رزومه خود را برای کارفرمایان ارسال کنید.

کاریابی در نیوزلند به چه صورت است؟

نرخ حقوق در نیوزلند چقدر است؟

بدیهی است که نرخ حقوق در کشور نیوزلند ارتباط مستقیمی با زمینه شغلی و همین‌طور سابقه کاری دارد. برخی افراد هنوز در مرحله کارآموزی قرار دارند و درآمد آن‌ها چندان بالا نیست. برخی مشاغل هم نیاز به دانش تخصصی ندارند و در نتیجه، چندان درآمد بالایی ندارند. در عین حال، برخی مشاغل می‌توانند درآمد سالیانه بیشتر از 200 هزار دلار داشته باشند.

مقایسه میانگین درآمد و هزینه‌های زندگی در نیوزلند

در هر کشور تناسبی میان هزینه‌های زندگی و نرخ درآمد وجود دارد. هرچقدر این تناسب بهتر باشد، شرایط زندگی در آن کشور هم به مراتب بهتر خواهد بود. در کشور نیوزلند، این تناسب در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد و این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها در این مورد شناخته می‌شود.

برخی از محبوب‌ترین مشاغل در نیوزلند

افرادی که قصد کار در نیوزلند را دارند، بد نیست کمی هم درباره محبوب‌ترین و پردرآمدترین مشاغل این کشور اطلاعات داشته باشند. وکالت، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی نفت و گاز، حسابدار و مشاور املاک و مستغلات از جمله مشاغل پردرآمد نیوزلند هستند.

وکالت نه تنها در نیوزلند، بلکه در کشورهای دیگری مانند آمریکا هم بسیار محبوب است و می‌توانید روی آن حساب ویژه‌ای باز کنید. افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، به صورت میانگین می‌توانند سالانه مبلغی در حدود 75 هزار دلار نیوزلند درآمد داشته باشند.

مهندسی نرم‌افزار یکی دیگر از مشاغل جدید است که امروزه در کشورهای زیادی طرفدار دارد. فعالان این شغل می‌توانند یا به صورت حضوری یا به صورت فری لنسر مشغول به کار شوند. برنامه‌نویسان با توجه به زمینه کاری خود می‌توانند سالیانه میانگین 76 هزار دلار درآمد داشته باشند.

برخی از محبوب‌ترین مشاغل در نیوزلند

ویزای کاری نیوزلند به چند دسته تقسیم می‌شود؟

کشور نیوزلند برای کار در این کشور، سه نوع ویزا را ارائه می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به ویزای مهارت‌های ضروری، ویزای کار برای اخذ اقامت دائم و ویزای افراد مهاجر ماهر اشاره کرد. هرکدام از این ویزاها شرایط خاص خود را دارند که شما با توجه به شرایط خود می‌توانید یکی از آن‌ها را دریافت کنید.

ویزای مهارت‌های ضروری

یکی از انواع ویزاهای کاری نیوزلند، ویزای مهارت‌های ضروری (Essential Skills Visa) است. این ویزا، همان ویزای کار رایجی است که تقریبا تمام کشورها ارائه می‌دهند. باید به این نکته اشاره کنیم که از اواسط سال 2022، نام این ویزا به Accredited Employer Work Visa یا ویزای کار کارفرمایان معتبر تغییر کرده است.

برای اینکه ویزای مهارت‌های ضروری نیوزلند را دریافت کنید، باید از سمت یک کارفرمای نیوزلندی، جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری تمام‌وقت داشته باشید. برای اخذ این ویزا، کارفرمای نیوزلندی باید اثبات کند که پیش از ارسال درخواست کار برای شما، تقریبا هیچ فرد نیوزلندی دیگری توانایی فعالیت در این کار را نداشته است.

ویزای جاب آفر یا همان مهارت‌های ضروری نیوزلند سه سال اعتبار دارد و شما نمی‌توانید با دریافت این ویزا، همسر یا فرزندان خود را به نیوزلند ببرید. اما می‌توانید برای آن‌ها ویزای همراهی مخصوص خود را دریافت کنید. با این کار، خانواده شما می‌تواند تا زمانی که در این کشور کار می‌کنید، در کنارتان باشد. باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این ویزای کاری نیوزلند امکان تبدیل به اقامت دائم را ندارد و دائما باید آن را تمدید کنید. همچنین بعد از پایان کار در این کشور، ویزای شما باطل خواهد شد.

ویزای کار برای اخذ اقامت نیوزلند

محبوب‌ترین نوع ویزای کاری کشور نیوزلند، ویزای کار برای اقامت (Work to Residence Visa) است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که این ویزا از سال 2021 بسته شده و جای خود را به ویزای کارفرمای معتبر داده است. به زبان ساده‌تر، این ویزا و ویزای مهارت‌های ضروری ادغام شده است.

شرایط دریافت ویزای کار برای اقامت نیوزلند به این صورت است که شما باید لیست کمبودهای شغلی در نیوزلند را مشاهده کنید و یکی از مشاغل این لیست را برای کار انتخاب کنید. در ادامه، شما یک ویزا با مدت اعتبار 30 ماه را دریافت می‌کنید. بعد از مدت دو سال از کار کردن شما در این کشور، به راحتی می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

ویزای کار استعدادیابی نیوزلند

با توجه به تجمیع برخی از ویزاهای کاری نیوزلند با هم، امروزه نام بعضی از انواع ویزاها تغییر کرده است. به‌عنوان‌مثال، ویزا کار استعدادیابی هلند جای خود را به ویزای کارفرمای معتبر از سمت اداره مهاجرت داده است. این نوع ویزای کاری دیگر کاری با لیست کمبود مشاغل هلند ندارد.

افرادی که زمینه فعالیت آن‌ها در لیست مشاغل مورد نیاز هلند قرار ندارد، اما توانسته‌اند یک پیشنهاد شغلی مناسب برای خود در این کشور به‌دست بیاورند، به راحتی می‌توانند ویزای کار استعدادیابی نیوزلند را دریافت کنند. اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که متقاضیان این ویزا باید حتما سنی کمتر از 55 سال داشته باشند. بعد از مدت 2 سال کار کردن در نیوزلند، شما می‌توانید این ویزای کاری را تبدیل به اقامت دائم کنید.

ویزای مهاجر ماهر نیوزلند

معروف‌ترین نوع ویزای کاری کشور نیوزلند، ویزای مهاجر ماهر (Skilled Migrant Visa) است. این ویزا برای افرادی مناسب است که دولت نیوزلند شغل آن‌ها را به در لیست کمبودها قرار داده است، اما این افراد هنوز پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما دریافت نکرده است. در این صورت، شما می‌توانید با دریافت ویزای مهاجر ماهر و برخورداری از حداقل امتیازات لازم، اقامت نیوزلند را دریافت کنید.

نکته مهم درباره ویزای مهاجر ماهر نیوزلند این است که این ویزا تاریخ اقامت خاصی ندارد. همچنین اگر همسر و فرزندان زیر24 سال شما قصد همراهی را دارند، باید ویزای همراهی خانواده را برای این افراد دریافت کنید.

یکی از تفاوت‌هایی که میان ویزای مهاجر ماهر نیوزلند و انواع ویزاهای کاری دیگر این کشور وجود دارد، موضوع کسب امتیاز است. در این نوع ویزا، شما بر اساس مهارت‌هایی که دارید، امتیازاتی را دریافت می‌کنید. در صورتی که امتیاز شما بیشتر از 160 باشد، در لیست واجدین شرایط این ویزا قرار می‌گیرد و شانس بالایی هم برای اخذ این ویزا خواهید داشت. در بخش بعدی با سیستم امتیازبندی این ویزا آشنا می‌شویم.

برای اخذ ویزای مهاجر ماهر نیوزلند باید 160 امتیاز کسب کنید

همان‌طور که گفته شد، برای اینکه بتوانید ویزای مهاجر ماهر کشور نیوزلند را دریافت کنید، نیاز به کسب حداقل 160 امتیاز دارید. سیستم امتیازبندی این ویزا دسته‌بندی‌های مختلفی از جمله سن، سابقه کار، تحصیلات، زمینه کاری و سایر موارد دارد.

برای اخذ ویزای مهاجر ماهر نیوزلند باید 160 امتیاز کسب کنید

شرایط سنی اخذ ویزای مهاجر ماهر

در رابطه با سن، اگر شما در بازه سنی بی 20 تا 39 سال هستید، 30 امتیاز را برای اخذ ویزای کاری این کشور دریافت می‌کنید. اگر سن شما بین 40 تا 44 سال است، 20 امتیاز را دریافت خواهید کرد. به متقاضیان بین 45 تا 49 سال و 50 تا 55 سال هم به ترتیب بین 10 تا 5 امتیاز تعلق خواهد گرفت.

کسب امتیاز بر اساس سابقه کاری

یکی از مهم‌ترین نکاتی که درباره کار در کشور نیوزلند وجود دارد، سابقه کاری است. در صورتی که سابقه کاری داشته باشید، شانس خود را برای اخذ ویزای کاری این کشور افزایش می‌دهید. داشتن سابقه کاری امتیازات خاص خود را در سیستم ویزای مهاجر ماهر نیز دارد.

در ادامه لیستی از امتیازبندی ویزای مهاجر ماهر بر اساس سابقه کار وجود دارد:

  • سابقه کار تا 2 سال: 10 امتیاز
  • سابقه کار تا 4 سال: 20 امتیاز
  • سابقه کار تا 6 سال: 30 امتیاز
  • سابقه کار تا 8 سال: 40 امتیاز
  • سابقه کار تا 10 سال و بیشتر: 50 امتیاز

امتیازبندی ویزای مهاجر ماهر از نظر تحصیلات

از نظر تحصیلات، در صورتی که مدرک دیپلم داشته باشید، به شما 40 امتیاز تعلق می‌گیرد. در صورتی که مدرک لیسانس خود را دریافت کرده باشید 50 امتیاز کسب خواهید کرد. در صورتی که مدرک ارشد یا دکتری خود را داشته باشید، 70 امتیاز به شما تعلق خواهد کرد.

زمینه کاری

در رابطه با زمینه کاری امتیازات خوبی را می‌توانید کسب کنید. اگر از نیوزلند پیشنهاد کاری برای شما ارسال شده باشد، 50 امتیاز را دریافت خواهید کرد. اگر سابقه کار در زمینه کمبودهای شغلی این دولت داشته باشید، 10 امتیاز اضافه به شما تعلق می‌گیرد. اگر در خارج از اوکلند سابقه کار داشته باشید، 30 امتیاز خواهید کرد. همچنین اگر همسر شما نیز پیشنهاد شغلی داشته باشد، 20 امتیاز اضافه برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

سایر موارد تاثیرگذار بر نمرات لازم برای اخذ ویزای مهاجر ماهر نیوزلند

مواردی وجود دارند که شاید حتی به آن‌ها توجه نکنید، اما می‌توانند در اخذ نمره مناسب برای کار در نیوزلند تاثیر به‌سزایی داشته باشند. به‌عنوان‌مثال، اگر 2 سال سابقه تحصیلی در نیوزلند را داشته باشید، 10 امتیاز کسب خواهید کرد. همین 10 امتیاز، برای سابقه تحصیلی 1 ساله در مقطع کارشناسی به بالا هم وجود دارد. در عین حال، اگر سابقه تحصیلی شما در مقطع کارشناسی بیشتر از 2 سال باشد، 15 امتیاز را دریافت می‌کنید.

شرایط تحصیلی همسر می‌تواند روی اخذ ویزای مهاجر ماهر نیوزلند تاثیر به‌سزایی بگذارد. در صورتی که همسر شما مدرک تحصیلی دیپلم به بالا داشته باشد، 10 امتیاز و در صورتی که مدرک او لیسانس به بالا باشد، 20 امتیاز را دریافت خواهید کرد.

لیست مشاغل مورد نیاز نیوزلند

لیست مشاغل مورد نیاز نیوزلند

این کشور با مشکل کمبود نیروی کار ماهر در مشاغل مختلف مواجه شده و این بهترین فرصت را برای متقاضیان مهاجرت کاری فراهم کرده است. کشور نیوزلند با انتشار لیستی از مشاغل مورد نیاز خود، قصد دارد تا کمبود نیروی کار خود را جبران کند.

سخن آخر

یکی از کشورهایی که می‌تواند به عنوان بهترین گزینه برای کار به‌شمار برود، اما کمتر کسی به آن توجه می‌کند، کشور نیوزلند است. ما در هرمس اپلای امکان اخذ آسان ویزای کاری این کشور را برای شما متقاضیان فراهم کرده‌ایم و می‌توانید با تماس با کارشناسان ما، از شرایط کار در نیوزلند و اخذ ویزای کاری این کشور مطلع شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مشاغل مورد نیاز نیوزلند در سال 2022 کدام‌اند؟
مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی کشاورزی، مهندسی هوافضا، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی شبکه، برنامه‌نویس کامپیوتر و حسابداری از جمله برخی مشاغل مورد نیاز کشور نیوزلند در سال 2022 هستند.
آیا برای کار در کشور نیوزلند باید حتما سابقه کار داشته باشیم؟
اگر قصد کار در کشور نیوزلند را دارید، در صورت برخورداری از سابقه کاری، شانس بالاتری برای پیدا کردن کار بهتر و اخذ ویزای تحصیلی این کشور خواهید داشت.
پروسه اخذ ویزای کاری نیوزلند چقدر زمان نیاز دارد؟
دریافت ویزای تحصیلی کشور نیوزلند بستگی به نوع ویزا و شرایط شما دارد. به طور کلی ممکن است این زمان در برخی موارد در حدود 6 ماه و در برخی موارد دیگر در حدود 1 سال باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای