کار در قبرس شمالی

کار در قبرس شمالی

کار در قبرس شمالی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. اگر بخواهیم به کشورهای جذاب جهت مهاجرت کاری اشاره کنیم، به طور حتم باید نامی از قبرش شمالی را به میان آوریم. کار در قبرس شمالی به علت دلایل مختلفی همچون آب‌وهوای مناسب، شرایط کاری عالی و همچنین حقوق بالا از بهترین گزینه‌های موجود برای کلیه متقاضیانی به شمار مي‌آید که قصد دارند در یک کشور به‌روز و پیشرفته زندگی کنند. وقتی صحبت از قبرس شمالی می‌شود، بسیاری از افراد به یاد مواردی همچون سرمایه‌گذاری و خرید خانه برای کسب اقامت این کشور می‌افتند.

نکته جالب اینجا است که تهیه ویزای کاری نیز می‌تواند گزینه‌ای فوق‌العاده جهت دریافت اقامت کشور قبرس شمالی باشد. در این متن قصد داریم شما عزیزان را به طور کامل با کار در این کشور فوق‌العاده آشنا کنیم تا روند دریافت ویزای کاری این کشور را درک کنید؛ بنابراین اگر پرسش خاصی دراین‌رابطه دارید و یا می‌خواهید به‌طورکلی با این کشور و شرایط کاری آن آشنا شوید، توصیه می‌کنیم که ادامه متن را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

وضعیت کلی کار و زندگی در کشور قبرس شمالی

کار در قبرس شمالی به دلیل وجود شرایط بسیار مناسب برای کارگران و کارمندان موردتوجه مهاجران خارجی نیز قرار گرفته است. از جمله مهم‌ترین دلایل این امر می‌توان به مواردی همچون هزینه‌های بسیار پایین برای زندگی و همچنین برخورداری از نرخ مالیات بسیار کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی اشاره کرد. کار در این کشور به معنای برخورداری از بهترین مزایای دولتی همچون بیمه و تأمین اجتماعی است.

زندگی در کشور قبرس شمالی، چه برای کارمندان و چه کارگران و حتی برای خانواده‌ آن‌ها، با امنیت کامل همراه است. این کشور مهاجران بسیاری را در خود جای داده است و به همین دلیل می‌توانید خیال راحتی از بابت عدم وجود تبعیض نژادی در کشور قبرس شمالی داشته باشید. وجود مراکز آموزشی مناسب موجب شده است بعضی از افراد ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند؛ بنابراین می‌‌توان گفت با انتخاب کشور قبرس شمالی به کار و زندگی می‌پردازید که ایرانیان بسیاری یا به دلایل کاری و یا به دلایل تحصیلی به آن مهاجرت کرده‌اند.

برای کار در قبرس شمالی باید چه زبانی را یاد بگیرم؟

کار در قبرس شمالی مستلزم آشنایی با یکی از زبان‌های مورد استفاده در این کشور است. زبان رسمی این کشور یونانی است که تاریخچه‌ استفاده از آن در این کشور به هزاران سال قبل باز می‌گردد. در واقع این کشور همواره بخشی از یونان بوده و در چند صد سال اخیر استقلال خود را کسب کرده است. علاوه بر زبان یونانی، زبان‌های دیگری نیز در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما محبوبیت آن‌ها به‌هیچ‌وجه به‌اندازه زبان یونانی نیست.

از جمله این زبان‌ها می‌توان به مواردی همچون زبان ترکی و زبان انگلیسی اشاره کرد. هرکدام از موارد فوق یعنی زبان یونانی، ترکی و انگلیسی می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای افرادی باشند که قصد دارند در این کشور کار کنند. البته مهم‌ترین نکته در این زمینه داشتن آشنایی کامل با یکی از زبان‌های مربوطه است.

منظور ما از آشنایی کامل، داشتن مدرک بین‌المللی محسوب می‌شود. اگرچه کار با مدرک زبان‌های ترکی و انگلیسی قابل انجام خواهد بود؛ اما باید به یاد داشته باشید که اکثر مردم عادی در این کشور به زبان یونانی صحبت می‌کنند؛ به همین دلیل باید پیش از مهاجرت به این کشور و یا در طول انجام امور شغلی (پس از مهاجرت) به سراغ شرکت در کلاس‌های مخصوص آموزش زبان یونانی بروید.

نرخ بیکاری در کشور قبرس شمالی به چه شکل است؟

یکی از موارد مربوط به کار در قبرس شمالی که می‌تواند درک بسیاری خوبی در مورد شرایط کار در این کشور به شما ارائه دهد، نرخ بیکاری است. با شناخت نرخ بیکاری هر کشوری می‌توان به این موضوع پی برد که بحث امنیت شغلی در این کشور به چه نحوی دنبال می‌شود و آیا کارگران و کارمندان خارجی می‌‌توانند خیال راحتی از این بابت داشته باشند یا خیر؟

اگر بخواهیم در مورد نرخ بیکاری کشور قبرش شمالی صحبت کنیم باید بگوییم که این کشور از نرخ بیکاری متغیر بهره می‌برد؛ اما خوشبختانه در سال‌های اخیر این نرخ به میزان کمی کاهش‌یافته است. بر اساس آمارهای موجود نرخ بیکاری از سال 2009 میلادی الی 2015 میلادی رشد داشت و تا شانزده درصد نیز رسید؛ اما پس از آن این نرخ همواره یک روند نزولی را پیگیری کرده است. امروزه نرخ بیکاری در کشور قبرس شمالی به کمتر از هفت درصد می‌رسد.

این نرخ پایین بیکاری نشان می‌دهد که دولت این کشور برنامه‌های جدی برای کارمندان و کارگران فعال در این کشور دارد. اگر حوزه فعالیت شما از حوزه‌های مورد تقاضا در این کشور باشد، می‌توانید مطمئن باشید که امنیت شغلی شما در کشور قبرس شمالی یک امر کاملاً تضمین شده است.

نرخ بیکاری در کشور قبرس شمالی به چه شکل است؟

دریافت ویزای کاری، ‌ لزوم کار در کشور قبرس شمالی

اگر دارای تابعیت از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، برای کار در قبرس شمالی به هیچ‌ نوع ویزای خاصی نیاز نخواهید داشت. در واقع تنها افرادی که می‌توانند بدون دریافت این ویزا در کشور قبرس شمالی فعالیت کاری خود را آغاز کنند، شهروندان اتحادیه اروپا هستند. به طبع بر اساس همین قانون کلیه ایرانیانی که خواستار کار در این کشور هستند باید نسبت به دریافت ویزای کاری خود اقدام کنند.

شما می‌توانید به‌وسیله ویزای کاری کشور قبرس شمالی در این کشور زندگی و کار کنید. دارندگان این ویزا بدون هیچ‌گونه محدودیت خاصی می‌توانند در زمینه مدنظرشان فعالیت شغلی دلخواه خود را ادامه دهند. برای دریافت این ویزای کاری فوق‌العاده مهم، نیاز به دریافت جاب آفر (Job Offer) یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای حاضر در کشور قبرس شمالی دارید. چنانچه این پیشنهاد شغلی برای شما صادر نشده باشد، به‌هیچ‌وجه دریافت ویزای کار در این کشور (حتی با خرید ملک) امکان‌پذیر نیست.

محدودیت زمانی ویزای کاری کشور قبرس شمالی

گفتیم که برای دریافت ویزای کار در قبرس شمالی باید جاب آفر داشته باشید؛ اما حتی پس از دریافت جاب آفر و ویزای کاری، یک قانون بسیار بزرگ را نباید هرگز فراموش کنید. این قانون بیان می‌کند کلیه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، حتی پس از دریافت ویزای کاری این کشور تنها به مدت چهار سال می‌توانند در قبرس شمالی فعالیت کنند و اگر شغل آن‌ها از جمله مشاغل مورد تقاضا نباشد، ویزای کاری آن‌ها دیگر تمدید نمی‌شود.

در واقع چنانچه حوزه شغلی شما نیز جزو مشاغل مورد تقاضای این کشور نیست، احتمالاً نباید به ویزای کار در کشور قبرس شمالی به‌عنوان یک ویزای مناسب برای کسب اقامت این کشور نگاه کنید؛ اما چنانچه در مشاغل مورد تقاضای این کشور مشغول به کار هستید، می‌توانید به‌راحتی با کمک همین ویزا نسبت به دریافت اقامت قبرس شمالی و حتی پاسپورت این کشور اقدام کنید.

محدودیت زمانی ویزای کاری کشور قبرس شمالی

نکاتی در مورد جاب آفر کشور قبرس شمالی

گفتیم که دریافت ویزای کار در قبرس شمالی مستلزم دریافت جاب آفر در این کشور است. جاب آفر بدان معناست که شما به‌عنوان یک مهاجر خارجی درخواستی را از کارفرمایان حاضر در قبرس شمالی به‌منظور انجام فعالیت مدنظر آن‌ها دریافت می‌کنید. به‌طورکلی می‌توان گفت در این روش کارفرمای مربوطه اعلام می‌کند تنها فردی که توانایی انجام امور مربوطه را در قبرس شمالی دارد، شما هستید.

به طبع برای استفاده از این روش باید با کارفرمایان ساکن کشور قبرس شمالی آشنایی داشته باشید تا بتوانید از آن‌ها درخواست کنید که اظهارنامه‌ای را مبنی بر اینکه شما تنها کاندیدای مهم برای انجام امور شغلی مربوطه هستید، ارائه کنند. قابل‌درک است که بسیار از ایرانیان با چنین افرادی هیچ‌گونه آشنایی و ارتباط خاصی ندارند و نمی‌توانند به‌صورت شخصی جهت دریافت جاب آفر در کشور قبرس شمالی اقدام کنند.

پرسشی که در این زمینه به میان می‌آید آن است که چنین افرادی از چه طریقی می‌توانند ویزای کار در قبرس شمالی را به دست بیاورند؟ برای پاسخ به این پرسش رایج باید به مؤسسات کاریابی معتبر اشاره کنیم. این مؤسسات با بسیاری از کارفرمایان حاضر در سراسر جهان ارتباط دارند و این امکان برای آن‌ها وجود دارد که بتوانند بر اساس نوع مهارت شما، یک جاب آفر مناسب را پیدا کنند.

آشنایی با ویزای همراه کشور قبرس شمالی

بسیاری از افرادی که برای کار در قبرس شمالی درخواست خود را ارائه می‌کنند قصد دارند فرزندان و همسر خود را نیز به این کشور ببرند. اگر شما نیز جزو چنین افرادی محسوب می‌شوید، باید با ویزای همراه کشور قبرس شمالی آشنایی داشته باشید. به‌طورکلی می‌توان گفت دارندگان ویزای همراه برای کار در کشور قبرس شمالی این اختیار را دارند که همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را بدون مشکل خاصی به این کشور بیاورند.

لطفاً توجه داشته باشید که ویزای فوق تنها به فرزندان زیر هجده سال تعلق می‌گیرد و حتی با رایزنی‌های مختلف با سفارت قبرس شمالی نیز نمی‌توانید این قانون را زیر پا بگذارید. این ویزا از جمله ویزاهای قابل تمدید قبرس شمالی به شمار می‌آید. در واقع اعتبار کلیه ویزاهای همراه تنها یک سال خواهد بود و پس از یک سال فرد دارنده ویزا باید به همراه مدارک شخصی خود جهت تمدید ویزای مدنظر به وزارت مهاجرت کشور قبرس شمالی مراجعه کند.

مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز در کشور قبرس شمالی چه مواردی هستند؟

در بخش‌های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که امکان تمدید ویزای کاری در این کشور تنها برای افرادی امکان‌پذیر است که در مشاغل موردنیاز کشور قبرس شمالی فعالیت کنند. از جمله مهم‌ترین مشاغلی که در لیست مشاغل موردنیاز کشور قبرس شمالی قرار داده می‌شوند، می‌توان به مواردی همچون مهندسی، حسابداری، پزشکی، پرستاری، ‌داروسازی و دندانپزشکی اشاره کرد. اگر در این حوزه‌های شغلی فعالیت کنید، می‌توانید به طور کامل از لحاظ حقوق مناسب و امنیت شغلی خیال راحتی داشته باشید.

میزان حقوق در کشور قبرس شمالی

بسیار مهم است که در زمینه کار در قبرس شمالی به بحث حقوق در این کشور نیز اشاره‌ای داشته باشیم. می‌توان گفت حقوق مهاجران خارجی در کلیه حوزه‌های مربوطه به دو فاکتور مهم و اساسی بستگی دارد. این فاکتورها عبارت‌اند از: محلی که در آن مشغول به کار می‌شوید و شغل شما. به‌عنوان‌مثال شغلی همانند حسابداری می‌تواند به‌صورت سالانه‌ حقوقی برابر با بیست و شش هزار یورو به همراه داشته باشد؛ اما شغلی مانند مدیر بازاریابی حتی تا چهل و پنج هزار یورو نیز درآمد دارد.

به طبع امکان مشخص‌کردن حقوق کلیه مشاغل مختلف از حوصله این متن خارج است؛ اما می‌توان گفت که حقوق کلیه کارگران و کارمندان خارجی در این کشور به حدی مناسب است که می‌توانند بخش عظیمی از درآمد خود را به‌عنوان یک دارایی مناسب ذخیره کنند. همان‌طور که گفته شد میزان مالیات پرداختی کارمندان و کارگران در این کشور پایین است و به همین دلیل نیاز نیست در مورد میزان پرداخت مالیات نگرانی خاصی داشته باشید.

علاوه بر این عدم پرداخت مالیات‌های سنگین موجب می‌شود تا بتوانید بخش اعظم درآمد ماهانه خود را صرف هزینه‌ها و تفریحاتی کنید که واقعاً به آن‌ها علاقه‌مند هستید. با کار در قبرس شمالی امکان ترفیع رتبه برای شما نیز وجود دارد و با انجام این امر رتبه حقوقی شما نیز افزایش می‌يابد. البته باید توجه داشته باشید که این ترفیع برای مهاجران خارجی ممکن است کمی دشوار باشد.

کاریابی در قبرس شمالی

کاریابی در قبرس شمالی

یادگیری راه و روش کاریابی در قبرس شمالی برای دو دسته از افراد حائز اهمیت است. دسته اول افرادی هستند که قصد دارند از طریق پیدا کردن کار به این منطقه مهاجرت کنند و دسته دوم شامل افرادی است پیش‌تر از طریق سایر روش‌های مهاجرتی موفق به اخذ ویزای این منطقه شده‌اند و حال قصد دارند جهت امرار معاش و یا تغییر نوع ویزایشان برای کاریابی اقدام کنند.

سخن آخر

کشور قبرس شمالی علاوه بر اینکه یک کشور عالی برای زندگی محسوب می‌شود، کشوری فوق‌العاده برای افرادی است که قصد دارند با صرف هزینه‌ای بسیار کم ویزای کاری یک کشور خارجی جذاب را به دست بیاورند. در واقع دریافت ویزای کاری این کشور نسبت به سایر کشورهای هم‌رده بسیار راحت‌تر است.

کار در قبرس شمالی بدون داشتن ویزای کاری به‌هیچ‌وجه ممکن نیست؛ به همین دلیل توصیه می‌‌کنیم که پیش از مهاجرت به این کشور، حتماً نسبت به دریافت ویزای کاری خود به کمک جاب آفر اقدام کنید. چنانچه با پرسش خاصی دررابطه‌با روند دریافت جاب آفر و یا ویزای کاری کشور قبرس شمالی روبه‌رو هستید، تنها کافی است با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

 

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

برای کار در کشور قبرس شمالی نیاز به دانستن زبان خاصی میباشد؟
بله، مییبایست به یکی از سه زبان این کشور تسلط داشته باشد که زبان رسمی این کشور یونانی میباشد و همچنین زبان ترکی و زبان انگلیسی نیز در این کشور مورد استفاده میباشد.
افراد دارای تابعیت از کشورهای اتحادیه اروپا برای کار در قبرس شمالی نیازی به چه ویزایی دارند؟
افرادی که دارای تابعیت از کشورهای اتحادیه اروپا هستند برای کار در این کشور نیازی به هیچ‌ نوع ویزای خاصی نخواهند داشت.
کار و زندگی در کشور قبرس شمالی چه مزایایی را با خود بهمراه دارد؟
کار در این کشور به معنای برخورداری از بهترین مزایای دولتی همچون بیمه و تأمین اجتماعی است. و همچنین هزینه‌های بسیار پایین و مالیات بسیار کمتر نیز از دیگر مزایایی است که با کار و زندگی در این کشور بدست می آورید.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles