کار در تاجیکستان

کار در تاجیکستان

کار در تاجیکستان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور تاجیکستان به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان شناخته می‌شود. اقتصاد در حال پیشرفت این کشور یکی از مهم‌ترین پارامترهای جذابیت تاجیکستان به شمار می‌رود. شما می‌توانید از طریق کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری شانس خود را برای زندگی در کشور تاجیکستان امتحان کنید. بهتر است بدانید که یکی از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت به این کشور، دریافت پیشنهاد شغلی و نهایتاً، کار در تاجیکستان است.

اگرچه مسیر مهاجرت برای بسیاری از افراد پیچیده و غیر قابل دسترس به نظر می‌آید؛ اما تنها کافی ا‌ست که راه درست مهاجرت را تشخیص دهید و در چنین مسیری حرکت و اقدام کنید. تاجیکستان از نظر زبانی با کشور ایران هماهنگی دارد و افراد بسیاری در آن کشور علاوه بر زبان تاجیک به زبان فارسی نیز صحبت می‌کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور تاجیکستان

تاجیکستان به عنوان یک کشور کوهستانی در قلب آسیای مرکزی شناخته می‌شود و نه دهم خاک این کشور را کوه‌ها تشکیل می‎دهند. به همین دلیل، یکی از شاخصه‌های معروف این کشور، کوه‌های زیبا و بی‌نظیری است که سطح زیادی از مساحت زمین تاجیکستان را پوشانده‌اند. کوه‌های فان، زراوشان و اکتائو به عنوان جذاب‌ترین کوه‌های این منطقه شناخته می‌شوند.

به لحاظ موقعیت جغرافیایی، کشور تاجیکستان با چین، افغانستان و قرقیزستان همسایه است. بیشترین جمعیت این کشور را تاجیک‎ها تشکیل می‌دهند که اکثراً شیعه هستند و به زبان فارسی و دری سخن می‌گویند. شهر دوشنبه پایتخت این کشور است و افراد زیادی به قصد کار در تاجیکستان به این کشور مهاجرت می‌کنند.

خاک تاجیکستان سرشار از مواد معدنی مختلفی است. به عبارت دیگر، سنگ، برف و ماسه دائماً سطح زمین را می‌پوشانند. پول ملی تاجیکستان با نام سامانی در سطح جهان شناخته می‌شود. اگرچه این پول در کشور تاجیکستان جایگزین واحد پولی روپل شد؛ اما یورو و دلار نیز پذیرفته می‌شوند.

آشنایی با کشور تاجیکستان

شرایط زندگی در تاجیکستان

سالانه افراد زیادی تاجیکستان را به عنوان مقصد مناسبی برای زندگی انتخاب می‌کنند. اگر شما هم جزء این افراد هستید، بهتر است قبل از رفتن به این کشور شرایط زندگی در تاجیکستان را با شرایط کشور مبدأ خود مقایسه کنید تا بتوانید برای تغییر و بهبود زندگی‌تان قدم‌های مثبتی بردارید و زندگی و کار در تاجیکستان را تجربه کنید. اگر فکر می‌کنید که نیاز به اطلاعات موثق و مناسبی در این زمینه دارید و پاسخ سؤال‌های ذهنی خود را پیدا نمی‌کنید؛ نگران نباشید، شما می‌توانید با مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشورت کنید.

مزایای زندگی در تاجیکستان

طی سال‌های گذشته، سیستم آموزشی کشور تاجیکستان عملکرد خوبی را از خود نشان داده است؛ البته افراد برای تحصیل در این کشور باید حداقل مدرک آیلتس 6 را دریافت کنند. این کشور از امنیت اجتماعی بالایی برخوردار است و هر ساله جرم و جنایت در آن کاهش پیدا می‌کند. هزینه زندگی در این کشور نسبت به ایران کمتر ارزیابی شده است. همچنین نرخ اجاره در تاجیکستان 81 درصد کمتر از آمریکا است.

مزایای کار کردن در تاجیکستان

شرایط کاری در تاجیکستان برای جوانان بسیار مناسب است و طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته، آن‌ها از کار کردن در این کشور رضایت بالایی دارند. نرخ بیکاری در کشور دوست‌داشتنی تاجیکستان تا سال 2021، بالغ بر 7 درصد محاسبه شده است. دستمزد و پاداش در تاجیکستان بر اساس عملکرد افراد مشخص می‌شود و این موضوع انگیزه کارکنان را برای افزایش مهارت‌ها و تجربه در حوزه تخصصی خود بالا می‌برد.

شهرهای مهاجرپذیر تاجیکستان، دوشنبه در صدر جدول

دوشنبه که به عنوان پایتخت کشور تاجیکستان شناخته می‌شود، بیشترین آمار مهاجرت را به خود اختصاص داده است. این شهر به عنوان یک شهر توریستی شناخته می‌شود؛ بنابراین موقعیت‌های شغلی فراوان این شهر می‌تواند یکی از گزینه‌های محبوب کار در تاجیکستان باشد و مسیر شغلی شما را هموار کند. گردشگران زیادی سالانه با ورود به این شهر مشاغل مختلف را رونق می‌دهند و شما نیز می‌توانید از طریق به کار گیری مهارت خود در این کشور مشغول به کار شوید.

شهرهای مهاجرپذیر تاجیکستان، دوشنبه در صدر جدول

حقوق در تاجیکستان چقدر است؟

بهتر است بدانید که میزان دستمزد در کشور تاجیکستان نسبت به سال‌های گذشته با افزایش چشمگیری همراه بوده است. متوسط دستمزد در این کشور تا ژوئن 2022، حدود 1.907 TJS محاسبه شده است. در واقع، TJS علامت اختصاری پول رایج در کشور تاجیکستان است. حداقل دستمزد در این کشور 600 TJS در نظر گرفته می‌شود.

هزینه زندگی در تاجیکستان

هزینه زندگی در کشور محبوب تاجیکستان به طور متوسط 27 درصد کمتر از ایران است و زندگی یک خانواده چهار نفره به صورت ماهانه 1321 دلار هزینه به همراه دارد. اگر به تنهایی قصد رفتن به این کشور را دارید، باید بدانید که هزینه ماهانه یک نفر بدون پرداخت اجاره، 367 دلار در ماه است. یکی از موضوعات جالب توجه این بوده که اجاره‌ بها در کشور تاجیکستان 40 درصد کمتر از ایران است.

روش‌های مهاجرت به تاجیکستان

کشورهای مختلف با توجه به شرایط داخلی خود، هر ساله از افراد زیادی به عنوان مهاجران خارجی استقبال می‌کنند. تاجیکستان نیز به عنوان یکی از گزینه‌های محبوب مهاجرت در نظر گرفته می‌شود. ورود به این کشور دوست‌داشتنی از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است و شما باید با توجه به اطلاعاتی که به دست می‌آورید و مقایسه آن‌ها با شرایط شخصی خود، بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید.

مهاجرت کاری

کار در تاجیکستان و مهاجرت به این کشور از طریق کار، جزء اولین گزینه‌های انتخابی مهاجران است. بهبود وضعیت کاری در این کشور و نرخ بیکاری پایین، افراد را برای مهاجرت به کشور تاجیکستان ترغیب می‌کند. شما باید در زمینه کاری خود از مهارت بالایی برخوردار باشید. همچنین همخوانی رشته تحصیلی شما با شغل مربوطه، شانستان را برای دریافت پیشنهاد شغلی و نهایتاً، دریافت ویزای کاری افزایش خواهد داد.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی نیز به عنوان یکی از راه‌های مهاجرت به تاجیکستان در نظر گرفته می‌شود. هنگام مهاجرت تحصیلی به این کشور، ریز نمرات و معدل شما در مدرک تحصیلی‌تان مد نظر قرار می‌گیرد. افراد باید تمکن مالی خود را اثبات کنند تا بتوانند شانس خود را برای تحصیل در این کشور بالا ببرند.

شما در ابتدا باید با ارسال رزومه و مدارک تحصیلی خود از طریق یکی از دانشگاه‌های مطرح کشور تاجیکستان پذیرش بگیرید. مرحله بعد، قبولی در مصاحبه آنلاین و آزمون تحصیلی است. جالب است بدانید که تحصیل در این کشور با زبان انگلیسی فراهم شده است.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

پس از روش مهاجرت کاری و کار در تاجیکستان، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری یکی از راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله تاجیکستان است. دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری معمولاً یک پروسه 3 تا 4 ساله است، اما اگر حضور مفید و مثمر ثمر خود را در کشور تاجیکستان به اثبات برسانید، مدت زمان دریافت اقامت کاهش پیدا می‌کند.

طرح اقتصادی، سابقه کاری درخشان و مفید و نهایتاً، داشتن سرمایه اولیه از مهم‌ترین شرایط موجود برای سرمایه‌گذاری در کشوری با اقتصاد رو به پیشرفت مانند تاجیکستان است. دولت تاجیکستان از سرمایه‌گذاری در این کشور استقبال می‌کند و به همین منظور، روند ثبت شرکت را تسهیل کرده است.

مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه تاجیکستانی

ویزای ازدواج یکی از روش‌های ورود به کشور تاجیکستان و نهایتاً، زندگی و کار در محیطی رو به رشد است. اگر با شخصی که از تبعه کشور تاجیکستان است، ازدواج کنید؛ دریافت ویزای ازدواج برای شما آسان می‌شود. دریافت ویزای ازدواج به پاسپورت، مدارک مربوط به عدم سوء‌ پیشینه، عکس و مدارک ازدواج نیاز دارد. جالب است بدانید که تعداد زیادی از مردم تاجیکستان قصد ازدواج دارند؛ بنابراین شما می‌توانید شانس خود را در این مورد امتحان کنید.

معرفی مطمئن‌ترین روش مهاجرت به کشور تاجیکستان

کار در تاجیکستان به عنوان یک راه مهاجرتی مطمئن به این کشور شناخته می‌شود. تنها کافی‌ است که مهارت و سابقه کار بالایی داشته باشید تا از شما به عنوان یک نیروی کار ماهر استقبال شود. پس از طی کردن مسیر دریافت پیشنهاد شغلی به شما مجوز موقت کاری داده می‌شود و شما می‌توانید پس از چند سال کار کردن مفید در کشور تاجیکستان، نسبت به دریافت اقامت دائم خود اقدام کنید.

در راستای کار در تاجیکستان و مهاجرت کاری به این کشور، مؤسسات کاریابی خدمات ارزشمندی دارند که می‌توان از آن‌ها بهره برد. مؤسسه کاریابی بین‌المللی کاربین یکی از مؤسسات معتبری است که با مجموعه هرمس اپلای همکاری نزدیک دارد و می‌تواند در این مسیر راهگشا باشد.

شرایط و مدارک مهاجرت به کشور تاجیکستان

مهاجرت به کشور تاجیکستان به یک روش محدود نمی‌شود. مهاجرت از طریق کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری به عنوان روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور شناخته می‌شوند. اگر قصد دارید تا از طریق مهاجرت کاری به این کشور وارد شوید، پیشنهاد شغلی، سابقه کاری، اثبات تمکن مالی و نهایتاً، دریافت بیمه به عنوان مهم‌ترین شرایط در این زمینه شناخته می‌شوند. همچنین برای مهاجرت به کشور تاجیکستان لازم است که نسبت به جمع‌آوری مدارک زیر اقدام کنید:

  • ارائه مدرک برای اثبات تمکن مالی
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
  • تأیید سابقه کاری در مهاجرت کاری
  • ارائه نامه پیشنهاد شغلی به سفارت تاجیکستان
  • اصل پاسپورت دارای اعتبار

شرایط و مدارک مهاجرت به کشور تاجیکستان

موقعیت‌های شغلی کشور تاجیکستان

از آنجایی که تاجیکستان در بخش‌های مختلف کار خود با کمبود نیروی متخصص مواجه بوده، شرایط برای کار در تاجیکستان و مهاجرت افرادی با مهارت بالا و با تجربه فراهم است. مشاور مالی، مهندس کشاورزی، مدیر پروژه، پرستاری، پزشکی، توسعه‌دهنده وب، مدرس زبان انگلیسی و … فرصت‌های شغلی مناسبی برای مهاجران هستند.

چطور در تاجیکستان کار پیدا کنم؟

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور تاجیکستان وجود دارد. کم بودن نرخ بیکاری در این کشور نشان‌دهنده این است که یافتن شغل در تاجیکستان چندان دشوار نیست. کسانی که قصد مهاجرت از کشور خود را دارند، باید بدانند که مسیر مهاجرت آسان نیست؛ اما اگر از طریق مسیر درست اقدام کنند، این هدف غیر قابل دسترس نیز نخواهد بود. هدف اصلی کسانی که از طریق کار مهاجرت می‌کنند، دریافت اقامت کشور مقصد است.

بهترین راه برای دریافت پیشنهاد شغلی و نهایتاً، کار در تاجیکستان، ساخت یک رزومه قوی و جستجوی شغل مورد نظر است. افراد با مهارت بالا و تجربه کاری خوب می‌توانند شانس خود را برای حضور در این کشور امتحان کنند. در این بین، اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید، بهتر است که زبان خود را تقویت کنید. در ابتدا یک رزومه بین‌المللی از تجارب و مهارت‌های خود و همچنین سابقه کاریتان تهیه کنید.

یکی از راه‌های مطمئن‌ برای یافتن شغل متناسب با مهارت شما، مشورت گرفتن از مؤسسات کاریابی بین‌المللی است. آن‌ها می‌توانند از طریق پرونده‌های موفق خود مسیر هموارتری را برای شما مشخص کنند تا بدون آزمون‌ و خطاهای همیشگی، کارفرمای خود را انتخاب کرده و رزومه‌تان را ارسال کنید. در این راستا، پیشنهاد مجموعه هرمس اپلای استفاده از خدمات مجموعه کاریابی بین‌المللی کاربین است.

اگر از تخصص و مهارت کافی در زمینه شغل درخواستی برخوردار هستید، بعد از ارسال رزومه می‌توانید به تأیید و رسیدن به مرحله مصاحبه آنلاین امیدوار باشید. کارفرما در یک مصاحبه آنلاین مجدداً رزومه شما را بررسی می‌کند و با استفاده از سؤال‌های مختلف، میزان دانش و مهارت شما را می‌سنجد. بهتر است بدانید که معمولاً این مصاحبه با زبان انگلیسی انجام می‌شود.

اقامت در تاجیکستان از طریق کار

پیدا کردن شغل در کشور تاجیکستان به عنوان یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت این کشور شناخته می‌شود. همان طور که می‌دانید، باید برای دریافت ویزای کار یک پیشنهاد شغلی مناسب دریافت کنید. اگر این مرحله را پشت سر گذاشتید، باید به سفارت کشور مقصد مراجعه کنید تا پس از برآورد پیشنهاد شغلی شما و در نظر گرفتن شرایط لازم، ویزای کار برای شما صادر شود و نهایتاً، شما بتوانید کار در تاجیکستان را تجربه کنید.

ویزای کار به عنوان یک اقامت موقت در این کشور در نظر گرفته می‌شود. شما پس از اتمام اعتبار مجوز موقت کاری خود باید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. در صورتی که همچنان در این کشور مشغول به کار باشید و نتایج مثبتی را در اقتصاد و نوآوری این کشور ایجاد کرده‌ باشید، دریافت اقامت برای شما دشوار نخواهد بود.

کار در آذربایجان

کار در آذربایجان

مهاجرت یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که هر فردی می‌تواند در طول زندگی خود بگیرد. مهاجرت برای کار در آذربایجان نیز از همین دسته از تصمیمات محسوب می‎شود. اگرچه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به آذربایجان وجود دارند، اما بسیاری از مهاجران روش مهاجرت کاری را انتخاب می‌کنند.

سخن آخر

اگر تصمیم دارید به کشوری با اقتصاد در حال پیشرفت و نرخ بیکاری پایین مهاجرت کنید، مهاجرت به کشور تاجیکستان می‌تواند شما را به یک زندگی بهتر نزدیک کند. افراد می‌توانند از طریق ادامه تحصیل، دریافت پیشنهاد شغلی یا سرمایه‌گذاری، به عنوان یکی از صدها مهاجر در این کشور شناخته شوند.

کار در تاجیکستان یکی از راه‌های مطمئن برای دریافت اقامت این کشور است. اگر مسیر مهاجرت برای شما پیچیده به نظر می‌رسد و قصد دارید از راه‌های مختلف غیر از مسیر کاری به تاجیکستان مهاجرت کنید، می‌توانید به مؤسسه هرمس اپلای مراجعه کنید. این مؤسسه در پروژه‌های بسیاری مهاجران را همراهی کرده است؛ بنابراین شما هم می‌توانید به عنوان یکی از صدها پروژه موفق این مؤسسه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه زندگی در تاجیکستان چقدر میباشد؟
بطور متوسط حدود ۱۳۲۱ دلار هزینه به صورت ماهانه به همراه دارد.
متوسط دستمزد در تاجیکستان حدود چقدر میباشد؟
حداقل دستمزد در این کشور 600 TJS در نظر گرفته می‌شود.
از طریق ازدواج نیز میتوان به کشور تاجیکستان مهاجرت کرد؟
بله، ویزای ازدواج یکی از روش‌های ورود به این کشور میباشد. اگر با شخصی که از تبعه کشور تاجیکستان است، ازدواج کنید؛ دریافت ویزای ازدواج برای شما آسان می‌شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نسیم
7 ماه قبل

سلامـ
ـببخشید میخاستم بدونم چطور میتونم کار دستی و هنری خودم رو از اینجا ایران توی تاجیکستان به فروش برسونم ـ
با چه کسی میتونم همکاری کنم

خانم میرخانی
پاسخ به  نسیم
7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
بهتره تو وب فارسی سرچ کنید.

فرحناز معبودی
7 ماه قبل

سلام.
من بازنشسته آموزش و پرورش هستم و دکترای ادبیات فارسی دارم با تعداد زیادی کنفرانس بین المللی و مقالات isi و چهار کتاب و معدل ۱۹ در دکترا
اما مدرک زبان ندارم. امکان مالی هم دارم. آیا می توانم برای کار و تدریس در تاجیکستان اقدام کنم؟

خانم میرخانی
پاسخ به  فرحناز معبودی
7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
ما برای تاجیکستان خدماتی نداریم.

کادر هرمس اپلای