کار حین تحصیل در ترکیه
ترکیه

کار حین تحصیل در ترکیه

کار حین تحصیل در ترکیه مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. یکی از مزایای تحصیل در ترکیه ، داشتن اجازه کار در حین تحصیل در ترکیه برای دانشجویان میباشد . به طور کلی برخی از دانشجویانی که در کشور ترکیه تحصیل می کنند، برای رفع نیاز های اساسی و همچنین رفع هزینه های زندگی و تحصیلی، اقدام به کار در حین تحصیل در ترکیه می کنند. حال برای کار کردن دانشجویان شرایط و مجوز هایی لازم است که در این مقاله به آنها می پردازیم .

آنچه در این مقاله می خوانید:

ابتدا به این ویدئو درمورد کار حین تحصیل در ترکیه توجه کنید.

اجازه کار حین تحصیل در ترکیه برای دانشجویان خارجی

طبق قانون جدید نیروی کار بین المللی، دانشجویان خارجی که در برنامه های تحصیلی  به عنوان برنامه های کارشناسی ارشد یا Ph.D در موسسه آموزش عالی در ترکیه ثبت نام می کنند قادر به کار و درخواست مجوز کار می باشند.

رویه ها و اصول مربوط به استخدام دانشجویان خارجی با توجه به اظهارات وزارت امور داخلی و با در نظر گرفتن اصول تعیین شده توسط کمیته سیاست های مهاجرت توسط وزارت تعیین می شود. در صورتی که خارجیانی که تحصیلات عالی خود را در ترکیه گذرانده اند ، میتوانند برای مدت یکسال از تاریخ تحصیل خود درخواست مجوز کار کنند، درخواست باید مطابق با اصول تعیین شده توسط هیئت شورای  بین المللی کار مورد ارزیابی قرار گیرد.

لازم به ذکر است دانشجویان خارجی که در دوره مدرک لیسانس دولتی بورس تحصیلی دولتی ترکیه را دریافت کرده اند، نمی توانند پس از فارغ التحصیلی اجازه کار را دریافت کنند، حتی اگر اجازه اقامت آنها به اجازه اقامت کوتاه مدت تغییر کند.

اجازه کار حین تحصیل در ترکیه برای دانشجویان خارجی

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

 اجازه کار در دفاتر دولتی یا خصوصی

دانشجویان بین المللی متاسفانه حق قانونی برای کار در دفاتر دولتی یا خصوصی ندارند. با این حال، دانشگاه های ترکیه نسبت به پژوهشگران خارجی نسبتا باز هستند. هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی، کارکنان غیر ترکی  ( خارجی ) را استخدام می کنند که از جمله ی آنها دانشگاه هایی با مشخصات بین المللی مانند دانشگاه های Bogazici (استانبول) و دانشکده فنی شرق میانه (آنکارا) هستند که هر دو عمومی بوده و همچنین در میان دانشگاه های خصوصی از جمله Sabanci، Koc و Bilgi (استانبول) و Bilkent (آنکارا) هستند. با تکمیل اطلاعات خود برای کار در این کشور پروسه مهاجرتی خود را آسان می کنید. ما در مقاله ی کار در ترکیه بهترین روش ها و قوانین را برایتان شرح داده ایم.

جذب کارکنان و محققان دانشگاهی بین المللی

زبان تنها مانع عمده برای گرفتن یک کار موقت نیست. بعضی از دانشگاه های خصوصی به عنوان دانشگاه های انگلیسی زبان تاسیس شده اند و اکنون تلاش می کنند با دانشگاه های دولتی رقابت کنند تا کارکنان و محققان دانشگاهی بین المللی را جذب کنند.

علاوه بر این، اکثر دانشگاه های پایه و اصلی ، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را در یک طرح جامع تحصیلی استخدام می کنند. گاهی اوقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی ممکن است نیاز به دانشجویان بین المللی برای کمک به برخی از اساتید در انجام وظایف خاص مانند تدریس، انجام تحقیقات و یا آماده سازی آمار و … داشته باشند. که این امر میتواند کمک هزینه ی خوبی برای رفع نیاز های دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در کشور ترکیه باشد.

شکی نیست که ترکیه بهترین مکان برای لذت بردن از تحصیلات با کیفیت و کیفیت نسبتا خوب زندگی  میباشد. آنچه بهتر است این است که هزینه ی  تحصیل در کشور ترکیه در قیاس با سایر کشور ها مقرون به صرفه تر بوده و پول رایج این کشور ارزش خوبی دارد.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

حدود هزینه زندگی در کشور ترکیه

میانگین هزینه دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه حدود ۴۰۰-۵۰۰ دلار در ماه و هزینه های اقامت، غذا، لباس، سرگرمی، حمل و نقل و تلفن به صرفه خواهد بود. هزینه های اداری و کتاب ها تقریبا ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار در هر ترم است. به یاد داشته باشید، هرچند که این رقم بستگی به موقعیت شما، شیوه زندگی و درجه تحصیلی شما دارد، شما باید مستقیما اطلاعات بیشتری درباره هزینه های زندگی را از موسسه خود ببرید.

هزینه های عمومی در هر ترم:

مسکن: ۱۵۰۰  تا  ۲۰۰۰ دلار

غذا: ۱۱۰۰ دلار

حمل و نقل: ۳۰۰ دلار

کتاب ها: ۱۵۰ دلار

حدود هزینه زندگی در کشور ترکیه

حقوق و دستمزد در ترکیه

در بیانیه ای که جدیدا توسط دولت ترکیه اعلام شده است، در سال ۲۰۲۱ با توجه به تورمی که در این کشور رخ داده است، به طور کلی، تمامی دستمزد ها به ویژه دستمزد کارمندان دولت تا ۴۹/۵ درصد افزایش پیدا خواهد کرد و حتی مستمری افراد بازنشسته نیز افزایش پیدا می کند، به اندازه ای که کمترین مستمری که ۲۵۲۲ لیر است به ۲۶۶۰ لیر تبدیل می شود و مستمری بازنشستگان کارمندان دولت به ۳۵۱۰ لیر می رسد.

سخن پایانی

برخی از دانشجویانی که در کشور ترکیه تحصیل می کنند، برای رفع نیاز های اساسی و همچنین رفع هزینه های زندگی و تحصیلی، اقدام به کار در حین تحصیل در ترکیه می کنند. ما در این مقاله به طور خلاصه به شرح امکان کار در هنگام تحصیل در کشور ترکیه پرداختیم. برای دریافت راهنمایی بیشتر میتوانید با کارشناسان موسسه هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

حدود هزینه زندگی در کشور ترکیه چه مقدار است؟
میانگین هزینه دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه حدود ۴۰۰-۵۰۰ دلار در ماه و هزینه های اقامت، غذا، لباس، سرگرمی، حمل و نقل و تلفن به صرفه خواهد بود.
چه دانشجویانی نمی توانند اجازه کار دریافت کنند؟
دانشجویان خارجی که در دوره مدرک لیسانس دولتی بورس تحصیلی دولتی ترکیه را دریافت کرده اند، نمی توانند پس از فارغ التحصیلی اجازه کار را دریافت کنند، حتی اگر اجازه اقامت آنها به اجازه اقامت کوتاه مدت تغییر کند.
هزینه های عمومی در هر ترم در ترکیه چه مقدار است؟
مسکن: ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار غذا: ۱۱۰۰ دلار حمل و نقل: ۳۰۰ دلار کتاب ها: ۱۵۰ دلار

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles