برنامه مهاجرت استانی یوکان کانادا؛ مراحل مهاجرت به استان یوکان

برنامه مهاجرت استانی یوکان کانادا؛ مراحل مهاجرت به استان یوکان

برنامه مهاجرت استانی یوکان کانادا یا YPN برای جذب نیروی کار انسانی متخصص و با تجربه به این استان طراحی شده است. برنامه استانی یوکان کانادا، متقاضیان واجد شرایط، مجوز اقامت در این استان را دریافت می کنند که بعد از دریافت مجوز مهاجرت به استان یوکان می توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. استان یوکان جزو مناطق شمال غربی کانادا می باشد. اقتصاد این شهر بیشتر بر پایه صنایع معدن و توریسم استوار است. این استان برای افرادی که به مناظر طبیعی زیبا علاقه دارند بسیار مناسب است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

روش های جذب نیروی کار برنامه مهاجرت استانی یوکان کانادا:

  • برنامه اکسپرس اینتری یوکان
  • اسکیل ورکر
  • نیروی کار با تاثیر حیاتی
  • منتخبین کسب و کار

برنامه اکسپرس اینتری یوکان

برنامه اکسپرس اینتری یوکان با همکاری با سیستم فدرال اکسپرس اینتری کانادا به جذب نیروی کار مورد نظر خود سرعت بخشیده است. کارفرمایان در یوکان که نتوانستند فرد مورد نظر خود را از بین شهروندان کانادایی و یا افراد دارای اقامت دائم پیدا کند میتوانند برای پر کردن جای خالی در محیط کارشان، به لیست موجود در استخر برنامه اکسپرس اینتری دسترسی داشته باشند و از بین آنها فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

اسکیل ورکر

برنامه اسکیل ورکر یا نیروی کار متخصص یوکان به کارفرمایان این امکان را می دهد تا بتوانند اسپانسر متقاضیان این برنامه شوند برای اقامت دائم آنها اقدام کنند. متقاضیان باید در مشاغل سطح 0، A یا B مشغول به کار باشند.

افرادی که می خواهند از طریق این برنامه اقدام کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:

✔ دارای اقامت دائم کانادا
✔ سابقه و تخصص مورد نیاز را داشته باشد
✔ مدرک زبان معتبر داشته باشد
✔ حداقل استاندارد های مورد نیاز را داشته باشد
✔ هزینه های این برنامه را پرداخت کند.

نیروی کار با تاثیر حیاتی

این برنامه به کارفرمایان این اجازه را میدهد تا نیروی کار مورد نظر خود را از خارج از کانادا انتخاب کنند و برای انها دعوت نامه صادر کنند. این افراد باید سابقه و تخصص مورد نیاز شغل مورد نظر را داشته باشند. کارفرما ها حتی می توانند اسپانسر این افراد هم بشوند برای اینکه روند پرونده سریعتر پیش برود.

منتخبین کسب و کار

این برنامه برای افرادی که سابقه کار کافی برای مالکیت یه بیزینس را دارند اجرا شده است. این برنامه افرادی را که قصد شروع کار و بیزینس در این استان را دارند و همچنین سابقه کافی برای این کار را نیز دارند، جذب می کند. این افراد باید قصد استقرار در این استان را داشته باشند. برای شروع یک بیزینس در این استان باید حداقل مدرک زبان مورد نیاز این استان و همچنین مبلغ ۵۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه داشته باشد.

 

برنامه پایلوت یوکان

مهاجرت استانی یوکان کانادا شامل یک روش خاص دیگر است که به آن برنامه پایلوت گفته می‌شود. این برنامه از جمله جدیدترین روش‌ های موجود در این زمینه به شمار می‌آيد که طی چند سال اخیر روند فعالیت آن آغاز شده است. همان‌ طور که از نام آن برمی‌آید، برنامه پایلوت یک نوع برنامه آزمایشی است و به همین دلیل، نباید به نتایج ارائه شده توسط آن به طور کامل اعتماد کرد؛ زیرا ممکن است قوانین دولت در رابطه با چنین برنامه‌ای تغییر یابند.

شباهت این برنامه و برنامه کارگر ماهر بسیار زیاد است، به نحوی که احتمال‌ دارد در نگاه اول آن‌ها را یکسان بدانید. در هر صورت، برای شرکت در این برنامه نیز نیاز به دعوت‌ نامه دارید، اما با این تفاوت که دعوت‌ نامه‌ ها به صورت مستقیم از سوی دولت کشور کانادا ارائه می‌شوند.

هدف اصلی از برنامه پایلوت یوکان آزمایش روش‌ های جدید جذب کارگران ماهر به این منطقه است. به طور کلی، تنها بخش‌های خاصی از یوکان توانایی استفاده از این روش آزمایشی را دارند. این مناطق که دارای مجوز ارائه ویزای کاری هستند، عبارت‌ اند از:

  • منطقه واستون
  • منطقه هاینز جانکشن
  • منطقه کرمکس
  • بخش کار کراس
  • شهر داوسون

احتمالاً در آینده شاهد افزودن چند منطقه دیگر به برنامه مهاجرت استانی یوکان کانادا از نوع پایلوت خواهیم بود. افرادی که با استفاده از روش پایلوت وارد خاک کانادا می‌شوند، می‌توانند برای دو سال در هر یک از شهرها و مناطقی که به آن‌ها اشاره کردیم، فعالیت کاری مد نظر خود را ادامه دهند.

توجه داشته باشید که به علت آزمایشی بودن این طرح امکان دارد حتی پس از ورود به کانادا با درخواست شما موافقت نشده و هیچ گونه مجوز خاصی برای ادامه فعالیت شغلی ارائه نشود. به همین دلیل، توصیه می‌شود به جای این روش از سایر راهکارهای موجود استفاده کنید.

شرایط اصلی برنامه آزمایشی پایلوت

این برنامه نیز همانند سایر برنامه‌های که در مورد آن‌ها صحبت کردیم، دارای شرایط مختص به خود است. اولین شرط را می‌توان داشتن بیش از سه پیشنهاد شغلی مختلف از کارفرمایان گوناگون دانست؛ در غیر این صورت، حتی به مرحله اول مهاجرت نیز راه پیدا نمی‌کنید. شایان ذکر است که این پیشنهادهای شغلی نباید به شکل فصلی یا seasonal باشند.

مورد بعد، دریافت یک نامه از سوی فرمانداری اصلی یوکان است. این فرمانداری با توجه به سوابق کلی تحصیلی و کاری شما نامه تکمیلی جهت مهاجرت را ارائه می‌کند. مرحله بازرسی و بررسی کامل سوابق شما معمولاً زمانبر است و هیچ راهکار خاصی برای تسریع این موضوع وجود ندارد.

چرا باید از مشاوران مهاجرتی کمک بگیریم؟

اگرچه مهاجرت استانی یوکان کانادا راهکارها و روش‌ های مختلفی دارد، اما عملاً بدون داشتن اطلاعات حقوقی و قانونی لازم نمی‌‌توانید انتظار پیشرفت خاصی در این رابطه داشته باشید. افراد بسیار زیادی حتی با داشتن کلیه خصوصیات مورد نیاز دولت کانادا تنها به علت عدم آشنایی با این موارد حقوقی و قانونی شانس خود را برای مهاجرت از دست داده‌اند.

این در حالی است که با مشاوره گرفتن از کارشناسان مجرب می‌توانید تمام روند مهاجرت خود را به بهترین شکل ممکن طی کنید. کارشناسان هرمس اپلای برگ برنده شما در این زمینه به شمار می‌روند و بهتر است از دانش آن‌ها استفاده کنید.

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

نیروی کار در کانادا بسیار تحصیل کرده هستند. نرخ مالیات عملکرد آن نیز جز پایین‌ ترین‌ های جهان است. به همین دلایل (و البته دلایل بی‌ شمار دیگری) است که بسیاری از دارندگان کسب‌وکار، کارآفرینان و سرمایه‌ گذاران به دنبال مهاجرت کاری به کانادا هستند.

سخن آخر

همان طور که در این مقاله خواندید برنامه استان یوکان کانادا برای جذب نیروی متخصص و با تجربه کاری طراحی شده و همان طور که گفتیم برنامه مهاجرت استانی یوکان کانادا بر طبق متقاضیان واجد شرایط طراحی شده برای مهاجرت به استان یوکان و همینطور بعد از دریافت مجوز برای اقامت دائم نیز میتوان اقدام کرد.ما در این مقاله به اختصار اشاره ای به انواع روش های مهاجرتی برای جذب نیروی استان یوکان کانادا داشتیم.اما شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کانادا ،با پرکردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای مشاوره دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا میتوان از طریق کار به استان یوکان کانادا مهاجرت کرد؟
بله، استان یوکان کانادا برای جذب نیروهای متخصص و با تجربه، برنامه استانی طراحی کرده که میتوان از آن طریق به کشور کانادا و استان یوکان مهاجرت کرد.
از چند طریق جذب نیرو میتوان به استان یوکان مهاجرت کرد؟
شما برای جذب نیرو به استان یوکان کانادا میتوانید از چهار طریق اکسپرس اینتری،اسکیل ورکر،منتخبین کسب و کار و نیروی کار با تاثیر حیاتی اقدام کنید.
برای مهاجرت از طریق برنامه اسکیل ورکر شرایط خاصی مورد نیاز است؟
بله، باید فرد دارای شرایطی مانند اقامت دائم،سابقه و تخصص،مدرک زبان معتبر باشد و هزینه های این برنامه را نیز دارا باشد که البته حداقل استاندارد های مورد نیاز را نیز باید داشته باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشیری فر
2 سال قبل

چقدر خوب شد که با مقالات خوب شما آشنا شدم. من فکر و ذهنیتم کلا برای مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج از کشور منفی بود و این کار رو تقریبا غیر ممکن میدیم. ممنون که اینقدر خالصانه و دقیق این اطلاعات رو در اختیارمون میزارید.

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  مشیری فر
2 سال قبل

سلام خواهش مبکنم . خوشحالیم که براتون مفید واقع بود

کادر هرمس اپلای