کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا یا University of British Columbia (UBC) یک دانشگاه معتبر در استانی به همین نام در غرب کشور کانادا و شهرهای ونکوور و اُکاناگان است. این دانشگاه یکی از با اعتبارترین دانشگاه‌های آمریکای شمالی و جهان و یکی از 50 دانشگاه برتر در همه رتبه‌بندی‌های معتبر جهانیست.

تاریخچه دانشگاه بریتیش کلمبیا

قدیمی‌ترین دانشگاه استان بریتیش کلمبیا و یکی از سه دانشگاه برتر کانادا در سال 1908 در شهر ونکوور تاسیس شد. مقر اصلی این دانشگاه در مرکز شهر قرار داشته و دارای پردیس‌های مختلفی در سایر نقاط شهر و استان است. افراد مشهور زیادی از جمله جاستین ترودئو (نخست وزیر فعلی کانادا) و کیم کمپل نخست وزیر سابق و اولین و تنها نخست وزیر زن تاریخ کانادا در این دانشگاه تحصیل کرده اند. همچنین دانشجویان، اساتید و چهره‌های برجسته این دانشگاه تا کنون موفق به دریافت 7 جایزه نوبل و 67 جایزه بورسیه رودز شده اند.

رتبه‌بندی دانشگاه بریتیش کلمبیا

رتبه یک دانشگاه در رنکینگ‌ها و مجلات معتبر جهان یکی از نقاط قوت دانشگاه برای جذب دانشجو و نیروی انسانی و همچنین سرمایه‌گذاران خارج از دانشگاه برای انجام پروژه‌های علمی است. موارد مهم در رتبه‌بندی موسسات و مجلات مختلف شامل میزان انتشارات مرتبط به دانشگاه در سطوح بین‌المللی، نوآوری و پیشگام بودن در علوم نو، سطح علمی اساتید و دانشجویان و پوشش حداکثری تدریس علوم دانشگاهی و آزمایشگاهی، امکانات و آزمایشگاه‌های موجود برای انجام پروژه‌‌های پژوهشی و موارد فیزیکی مختلف مانند فضای دانشگاه و دانشکده‌ها و کلیه اماکن وابسته به دانشگاه و … است. دانشگاه بریتیش کلمبیا با بهره‌گیری از این امکانات در رنکینگ‌های جهانی همواره رتبه ای بین 45 تا 50 داشته است.

برنامه‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا

برنامه‌های این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در پروژه‌های زیر ارائه می‌شود:

ستاره شناسی

معماری

مدیریت کسب و کار و حسابداری

مردم شناسی

بیولوژی دامداری

تاریخ هنر

مطالعات آسیا

علوم جو و اتمسفر

مهندسی پزشکی

MBA

شیمی

مهندسی عمران

انرژی‎های پاک

علوم کامپیوتر و ….

برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. دانشکده‌ها و رشته‌های مختلف این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان خارجی نمرات مختلفی از آزمون‌های زبان بین‌المللی لازم است. چنان‌چه در کورس مورد نظر این نمره مد نظر بیان نشده باشد، آزمون آیلتس با نمره حداقل 6.5 که نمره هیچ مهارتی کمتر از 6 نباشد و یا آزمون تافل با نمره حداقل 90 که نمره هیچ مهارتی پایینتر از 21 یا 22 نباشد مورد نیاز است.

دانشکده‌ها و دپارتمان‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه دارای دو پردیس است، که شامل پردیس اصلی در شهر ونکوور و پردیس شهر اکاناگان می‌شود. دانشکده‌ها و موسسه‌های موجود در این دانشگاه عبارتند از:

رشته‌های فنی و مهندسی

علوم کاربردی

معماری

هنر

کسب و کار (Business)

دندانپزشکی

روزنامه‌نگاری

حقوق

داروسازی

موسیقی

پرستاری و …

بدون شک تحصیل در مقاطع مختلف ارشد در این دانشگاه یک رزومه قابل توجه برای آن دسته از دانشجویانی است که برای تحصیل در خارج از کشور برنامه‌ریزی می‌کنند و طبیعت زیبای شهرهای استان بریتیش کلمبیا که از آب و هوای معتدل سواحل غربی کانادا برخوردار است برای هر دانشجویی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارد یک انگیزه مثبت و وسوسه کننده خواهد بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *